Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ASX napisał:

przepraszam że mam jakieś oczekiwania i chciałbym żeby $ony, M$ i Nintendo nie robili swoich sprzetów z najchujowszych dostępnych materiałów. Macie racje  tak już musi być i tyle 

Akurat to była odp to postu wyżej. Spoko że masz takie oczekiwania, ale zacytuję twój ulubiony cytat z tematu gierek o game pass.

 

Nie wiem na jakiej zasadzie ktoś myślał, że to będzie sprzęt Premium. Ani cena, ani poprzednie generacje tego nie zapowiadały :yao:

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No @Paolo de Vesir trochę powinien Ciebie naprowadzić. 
 

„Nie wiem kto oczekiwał jakiejś wysokobudżetowej gierki albo aaa przecież od początku było wiadomo, że to będzie mniejszy projekt pod game pass.”

 

Jak widać każdy ma inne oczekiwania.

 

Wracając do tematu to nawet jakbym miał mniejsze szczęście do padów, to wydać raz na 2-3 lata kwotę niższa niż jedna gra to chyba nie jest masakra.

Pady, konsole to elektronika (coraz bardziej zaawansowana) i nie wiem gdzie byłeś przez ostatnie kilka lat, że Ciebie tak to dziwi. Sprzęty mają coraz krótszy life time i tyczy się to zarówno padów za 300 zł jak i fur za 300 tys zł. Polecam się do tego przyzwyczaić aby nie przezywać tak ogromnych zawodów :(

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

No @Paolo de Vesir trochę powinien Ciebie naprowadzić. 


Ja też nie wiem. :smutas:

 

Na szybko puscilem komentarz, bo bawi mnie zaistniała sytuacja i widze w niej pewną analogie do mojej rozmowy z ASX na temat polityki wydawniczej MSu. Ja sobie znikam grać w gierki i pozdrawiam serdecznie przy niedzieli. :lapka:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:


Ja też nie wiem. :smutas:

 

Na szybko puscilem komentarz, bo bawi mnie zaistniała sytuacja i widze w niej pewną analogie do mojej rozmowy z ASX na temat polityki wydawniczej MSu. Ja sobie znikam grać w gierki i pozdrawiam serdecznie przy niedzieli. :lapka:


Chodziło o twój post, że może naprowadzić.
 

Właśnie o to chodziło. Każdy ma inne oczekiwania, a i tak jest jak jest:lapka:

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, balon napisał:

No @Paolo de Vesir trochę powinien Ciebie naprowadzić. 
 

„Nie wiem kto oczekiwał jakiejś wysokobudżetowej gierki albo aaa przecież od początku było wiadomo, że to nie będzie mniejszy projekt pod game pass.”

i poważnie porównujesz fajnie zapowiadające się Hellblade, które nawet nie wyszło i nie wiadomo czy gra będzie dopracowana czy nie, do umyślnie słabo wykonanych padów?  chyba za bardzo tryhardujesz

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał:

i poważnie porównujesz fajnie zapowiadające się Hellblade, które nawet nie wyszło i nie wiadomo czy gra będzie dopracowana czy nie, do umyślnie słabo wykonanych padów?  chyba za bardzo tryhardujesz


 

 

3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja sobie znikam grać w gierki i pozdrawiam serdecznie przy niedzieli. :lapka:

 

Odnośnik do komentarza

@ASX Jakbyś chciał pada premium, to spoko.

Dadzą lepsze materiały, mikroprzyciski wykonają z lepszych materiałów (ale tutaj zawsze coś może się popsuć), analogi i ładnie zapakują. Wtedy ten pad będzie kosztował 1499zł. 
Dałbyś? Wątpię. 
 

Balon stronę wcześniej napisał dobrze. Kupujesz konsole z padem i kablami w cenie trochę powyżej 2k. To jest karta graficzna ze średniej półki, a gdzie reszta kompa? Oni zarabiają na tych padach. Ms w poprzedniej gen zamiast gier, to padami się zajmował.
Szansa w USA i pozwie zbiorowym. 
Ale jak widać N nic nie zrobiło do dzisiaj. 
Apple musiało wypuścić 3 generacje sprzętu żeby finalnie zrezygnować z klawiatury motylkowej i wrócić do klasycznej, sprawdzonej. Tylko tam jest plus w postaci programu naprawczego i mimo braku gwarancji Apple to wymieni. 

Sony tego nie zrobi, bo nie są w kondycji jak 30/40 lat temu. Czasy walkmana minęły, żyją dzięki PlayStation i trochę namieszali na rynku bezlusterkowcow. Pandemia swoje i nie będą za darmo wymieniać padów na nowe z lepszymi analogiami. 

Odnośnik do komentarza

Dodać też należy, że pad jest najbardziej zużywającym się elementem zestawu z konsolą i najbardziej narażonym na usterki. Póki procent wadliwych egzemplarzy wysoko nie poleci w górę (tak było w przypadku gumek w pierwszym DS i firma wymieniała pada za darmo) to takie artykuły jak wrzucony przez Asaxa będą tylko ciekawostką.
W przypadku Dualsensa ten procent jest póki co niski. Zbyt niski żeby sobie tym głowę zawracać. Jeżeli się zwali na gwarancji to wymiana, jeżeli po gwarancji to szybki kurs do sklepu i gramy dalej.
Cewki są już passe ? :>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ech, ten pad jest DLA MNIE strasznie niewygodny, wrecz najgorszy ze wszystkich oficjalnych padziorow (no, balon od Xa byl gorszy) :(

Czemu to jest takie wielkie? Nie moge wygodnie wciskać triggerow w sposob w jaki chcialbym je wciskac, tylko musze sie gimnastykowac ze srodkowym palcem. Poza tym, po dluzszym posiedzeniu mam obtarte paluchy od tych ostrych krawedzi zaraz pod triggerami :/

A wlasnie, adaptacyjne triggery - no fajne jako ciekawostka, ale w codziennej rozgrywce raczej wkurwiajace, jakby sie guzik zacial.

W ogole sie nie dziwie, ze japonce to bojkotuja - jesli bialy, dobrze zbudowany, heteroseksualny europejczyk o wzroscie 188 cm (za co wszystko przepraszam), ma problemy, to nie wiem jak taki maly azjata ma wygodnie zlapac te klode.

No dobra, plus ze pierwszy raz pad od sony (poki co) nie trzeszczy i ze d-pad chodzi zajebiaszczo (z tym ze nie sprawdzalem w zadnym mordobiciu).

Jedyna przewaga nad padem od XS jest to, ze jest na nim w co grac.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dave Czezky napisał:

Ech, ten pad jest DLA MNIE strasznie niewygodny, wrecz najgorszy ze wszystkich oficjalnych padziorow (no, balon od Xa byl gorszy) :(

Czemu to jest takie wielkie? Nie moge wygodnie wciskać triggerow w sposob w jaki chcialbym je wciskac, tylko musze sie gimnastykowac ze srodkowym palcem. Poza tym, po dluzszym posiedzeniu mam obtarte paluchy od tych ostrych krawedzi zaraz pod triggerami :/

A wlasnie, adaptacyjne triggery - no fajne jako ciekawostka, ale w codziennej rozgrywce raczej wkurwiajace, jakby sie guzik zacial.

W ogole sie nie dziwie, ze japonce to bojkotuja - jesli bialy, dobrze zbudowany, heteroseksualny europejczyk o wzroscie 188 cm (za co wszystko przepraszam), ma problemy, to nie wiem jak taki maly azjata ma wygodnie zlapac te klode.

No dobra, plus ze pierwszy raz pad od sony (poki co) nie trzeszczy i ze d-pad chodzi zajebiaszczo (z tym ze nie sprawdzalem w zadnym mordobiciu).

Jedyna przewaga nad padem od XS jest to, ze jest na nim w co grac.


Moje kondolencje. 
Dla mnie najlepszy pad od Sony. Jak wracam w coś pograć na DS4 to dostrzegam dużą różnicę na korzyść DualSensa. 
Słyszałem o bojkocie Japończyków ale dotyczył zamiany X z O co nie ma związku z samym padem. Możesz rozwinąć temat ?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Dave Czezky napisał:

Ech, ten pad jest DLA MNIE strasznie niewygodny, wrecz najgorszy ze wszystkich oficjalnych padziorow (no, balon od Xa byl gorszy) :(

Czemu to jest takie wielkie? Nie moge wygodnie wciskać triggerow w sposob w jaki chcialbym je wciskac, tylko musze sie gimnastykowac ze srodkowym palcem. Poza tym, po dluzszym posiedzeniu mam obtarte paluchy od tych ostrych krawedzi zaraz pod triggerami :/

A wlasnie, adaptacyjne triggery - no fajne jako ciekawostka, ale w codziennej rozgrywce raczej wkurwiajace, jakby sie guzik zacial.

W ogole sie nie dziwie, ze japonce to bojkotuja - jesli bialy, dobrze zbudowany, heteroseksualny europejczyk o wzroscie 188 cm (za co wszystko przepraszam), ma problemy, to nie wiem jak taki maly azjata ma wygodnie zlapac te klode.

No dobra, plus ze pierwszy raz pad od sony (poki co) nie trzeszczy i ze d-pad chodzi zajebiaszczo (z tym ze nie sprawdzalem w zadnym mordobiciu).

Jedyna przewaga nad padem od XS jest to, ze jest na nim w co grac.

Takiej recenzji jeszcze nie czytałem :D

 

Bo gra to ból, pot i łzy. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam wręcz odwrotnie i jeśli chodzi o wygodę to pad od XO=DualSense >DS4> pad od XSX nosz qurwa nie daruję im tego zmniejszenia pada o 10%.

Jak czytam o drętwieniu palców to mi się przypomina pad od X360 i ten debilny koszyczek na paluszki i przez mój sposób trzymania po godzinie miałem dosyć

Odnośnik do komentarza

Dla mnie kąt rozwarcia rączek jest za mały. Dobrze trzyma się je w górnej części natomiast gdzieś tak od połowy ledwo dotykają dłoni, więc muszę go nienaturalnie ściskać.

 

Co do analogów to największym problemem jest fakt, że są wlutowanie. Któraś seria padów (DS3?) miała analogi, które nie były wlutowane i wystarczyło odkręcic pada, ogiąć nóżki i wymienić analog. Wymieniłem tak analogi koledze w mocno skatowanym padzie. Teraz nie obejdzie sie bez lutowania, bo sam koszt nowych analogów z ALPS to 30-50zł.

Odnośnik do komentarza

Tyle się naczytałem na temat adaptacyjnych triggerow i haptycznych wibracji, jakie to rewolucyjne i genialne. Niestety na obecną chwilę wibracje są dla mnie zwyczajne, może to kwestia tego, że ogrywam stare tytuły w postaci ghost of tshusima i spidermana remaster dlatego tutaj się wstrzymam z oceną, ale te adaptacyjne trigery to totalna porażka, bujanie się na pajeczynie to udręka dla moich palców... po paru godzinach wyłączyłem to cholerstwo. Chyba jedna wolę klasyczne kontrolery :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...