Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Square napisał:

A mogło być tak zajebiście gdyby przyciski na spodzie pada były standardem.

Zgadzam się. Zmapowanie face buttonów pod spodem to taki game changer w wielu tytułach jak chociażby Doom Eternal, że nie wyobrażam sobie już wracać do takiego typu gier z normalnym padem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W moim premierowym padzie zaczął niedomagać lewy analog. Podczas rozgrywki przy poruszaniu "kręci się" wokół własnej osi, co utrudnia sterowanie. Chodzi pewnie o słynne już driftowanie? 

Muszę udać się do ME i zgłosić problem z tytułu rękojmii, bo już po gwarancji. 

Na szczęście mam drugiego pada :fsg:

 

Odnośnik do komentarza

Mnie zbyli na infolinii Play Station, pad musi być w pierwszym roku gwarancji Sony żeby zgłosić to przez stronę. Jak drugi rok to odsyłają na rękojmie do sprzedawcy, żeby zgłaszać. Niby normalne ale Ktoś tutaj wspominał, ze Sony nawet po gwarancji naprawia/wymienia pady z driftujacym analogiem

Przy próbie zgłoszenia przez stronę zawsze wyskakiwał mi ten sam błąd jak poniżej, gość na infolinii powiedział ze to z powodu tego ze pad jest już po gwarancji Sony. Ale jakoś z doświadczenia nie ufam supportowi na słuchawce

853549fd708317500f7aba7b2bad3d85.jpg


Zostaje mi zgłosić do Media Expert zobaczymy co tam wymyślą, zaczyna się kopanie z koniem, skończy się pewnie na tym ze kupię nowego

Odnośnik do komentarza

Jest rok gwarancji na Duale.

Zeby skorzystac z rekojmi po uplywie roku, musisz udowodnić, ze w dniu zakupu istniala wada, ktora spowodowala, ze po roku kontroler sie popsul.

Czyli np. w przypadku ekspresu do kawy: jest wadliwa uszczelka, ktora przez rok zalewa urzadzenie, a po roku w koncu jest zwarcie i nie dziala. 

W przypadku pada? Nierealne. Do tego musialbys wylozyc hajs na rzeczoznawce, ktory by to stwierdzil.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.06.2022 o 10:12, Square napisał:

Ja zgłaszałem przez telefon, potem wszystko co potrzebne na maila przychodzi.


Joypad zaczął mi driftować znowu w lewo, tj. wystarczy lekko musnąć gałką w lewo by przeskoczyło o kilka elementów (raz na kilka prób, ale i tak wkurwia jak mi ucieka kursor)... Sprawdziłem nr seryjny i to ten, który dokładnie w czerwcu 2021 wrócił mi z wymiany po reklamacji u Sony  xd:dafuq: I teraz pewnie jak jutro zadzwonie to wyjdzie, że minimalnie przekroczyłem rok używania :facepalm:

Tak jak wyżej, ewentualnie walka z Media Marktem o rękojmie, ale zdecydowanie wada nie istniała w pierwszym roku używania, bo wyszła teraz (tym bardziej, że pad już raz wracał od Sony). 

Odnośnik do komentarza

No chyba to prawda.. Damn it. Mimo wszystko na żadnym kroku nie byłem powiadomiony o tym, że jestem po gwarancji i muszę coś płacić. Ale ogólnie strasznie durny ten formularz zwrotu - w ostatnim kroku każe mi wybrać domowy adres z listy, ale nie pozwala dopisać numeru mieszkania. No naprawdę? :( Jest tylko opcja wpisania adresu, lecz na podstawie tego dopiero wyskakują propozycje z bazy adresów, które trzeba wybrać (nie można nic edytować) - no i oczywiście jest mój adres, ale tylko z numerem bloku, bez opcji dodania mieszkania xD I nikt w necie jeszcze nie miał z tym problemu, że w Google nie znalazłem wątków? xd

Jutro muszę zadzwonić na infolinię i:

- poprawić adres dodając mieszkanie

- upewnić się w ogóle jak traktować tę naprawę. Odpłatna? Bezpłatna? Jak płatna to ile (do stówki mogę dać za wymianę pada, ale pod 200 to wolę nowy z zestawu znaleźć na OLX)

No i przychodzi mail z numerem sprawy + link "tutaj sprawdź status", który po kliknięciu otwiera:


image.png.0878e7bf3cb789a6f34cf3296601e317.png


Jebane (p i e r d o l o n e) informatyczki klikające w kąkóter, nawet nie umiejo opakować error messagu w normalny komunikat, a miliony brutto netto zarabiajo :[

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

U mnie w sobotę kończy się dwa tygodnie jak oddałem pada na rękojmie do ME. Jak mi coś przed weekendem odpowiedzą dam znać co. Ale znając życie o ile coś zrobią to naprawia i znowu się s(pipi)i. W 2 roku konsole i akcesoria trafiają to znanego chyba wszystkim serwisu PRAM. Znajomego pad który tam trafił z driftujaca lewa gałka wrócił od nich „naprawiony” z driftujacymi obiema gałkami :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przed spaniem jeszcze zrobiłem zewnętrzne czyszczenie pada, tj. spryskałem cały front sprayem do czyszczenia elektroniki/LCD, wyszorowałem patyczkiem tyle co się da z zewnątrz gałkę (w jej zagłębieniach), spsikałem sprężonym powietrzem. No i przeschło wszystko i dziś rano już nie przeskakuje gałka :dafuq:
Pykam w lewo ze sto razy i ani razu nie zrobiło się "podwójne lewo" (ani żaden inny kierunek). Podpiąłem jeszcze pod kompa do DS4Windows by testować precyzyjne odczyty i wszystko śmiga. No to odwołuję naprawę. Może jakiś brud źle wpływał na precyzję.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...