Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

@Schranz1985

 

Robie to prawie od strzalu za kazdym razem dotykam bramy zeby Ashley powiedziala ze musimy isc inna droga ustawiam sie troche w prawo od tego kolka na podlodze... ide do tylu z kamera w dol jak widze ze sie zatrzymalem o brame puszczam lewa galke w tym samym momencie odwracam sie w lewo i mashuje x wychodzi praktycznie za kazdym razem.

 

@MEVEK Bo speedrunnerzy maja mozg i wiedza ze bedzie im potrzebny klucz do Laboratorium Luisa zeby skonczyc gre. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, MEVEK napisał:

Zastanawiam sie dlaczego speedrunerzy nie skipuja z hali z robalami prosto do wiezy zegarowej - to jest jakies 20 min grania. Cala kolejka i podziemia odpadaja. Ktos probowal?

Widocznie tak się nie da, bo gdyby się dało to na pewno by korzystali z tego skipa. 

 

W dniu 15.04.2023 o 00:04, darkos napisał:

Oryginał w wersji HD nadal jest moim ulubionym Residentem, który walczy o miano najlepszego z Resident Evil 2 ale w wersji z PSX'a a nie tej odnowionej. Nadal nie mogę zdecydować którego cenię bardziej. Dwójka na PSX'a dała wszystkiego więcej, horroru, broni, przeciwników, lokacji. Natomiast Czwórka z NGC pchnęła w te trochę skostniałą (no bo już Resident Evil 3 nie wniósł niczego nowego) serię powiew świeżości. 

 

I tak już od lat stoją na ringu i toczą niesamowity i wyrównany pojedynek Resident Evil 2 (psx) vs Resident Evil 4 (ngc) :hi:

Absolutnie kocham klasyczne wersje, aż do 2019 roku to były gry mojego żyćka, z którymi nic nie mogło się równać, ale mimo to uważam że remaki 2 i 4 przebiły oryginały i dzisiaj dumnie stoją na szczycie Residentowego rankingu. Nie są idealne (w dwójce skopali scenariusz B, w 4 wycięli QTE oraz kilka fajnych fragmentów), ale całościowo gniotą jaja tak jak oryginały gniotły jaja te ponad 20 lat temu, przy czym są dużo bardziej grywalne ze względu na poprawione sterowanie, lepszą walkę, mroczniejszy klimat, no i nie oszukujmy się, ale grafa na RE Engine też robi w nich swoje. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Jak zrobić ten glitch w ch14 .
Mam kamerę na maksa próbuje już 10min i nie ogarniam.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Niby zeby sie udalo jego du.pa ma znajdowac sie w momencie naduszania przycisku otwierania drzwi doslownie w kratach, tektura ma przenikac przez kraty. Tak gosc tlumaczy na yt. 

 

Reedycja..

Ja do tego zmienilem sobie stroj na standardowy i poszlo mi zaraz po 2 minutach prob. 

Odnośnik do komentarza

Kurde, włączyłem sobie na chwilę klasycznego Resa DC z Plusa i wsiąkłem na dobre. To jest klasyk, pomyśleć że to prawie 30 letnia gierka!

 

Wiecie może czy Capcom/Sony mają w planach wrzucić klasyczną dwójkę i trójkę? Fajna jest ta wersja, bo obraz jest całkiem dobry i ludziki wyraźne. Dobrze się w to gra.

 

Co do RE4make to zgadzam się z wami że zamek jest lepszy niż w oryginale. Niesamowicie klimatyczny i mroczny. Nie mogę się doczekać wyspy. Nie ma to jak niedzielne grańsko :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, aux napisał:

Wiecie może czy Capcom/Sony mają w planach wrzucić klasyczną dwójkę i trójkę? Fajna jest ta wersja, bo obraz jest całkiem dobry i ludziki wyraźne. Dobrze się w to gra.

Klasyczne RE są na PS Storze PS3 więc szansa jest. Ze swojej strony polecam zabawę z emulatorem Dolphin i grasz wtedy z tłami i scenkami CGI w wyższej rozdzielczości, a jak chcesz się trochę pobawić to pobierasz Seamless HD i masz tła HD przeskalowane przez AI, które bardzo ładnie wyglądają ale czasami dodają i uwypuklają artefakty których normalnie nie widać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, w zamku po opcjonalnym pokonaniu świńskiego tercetu trzech rycerzy ( w tym jednego złotego) na końcu komnaty przejście blokuje mi kilku nieruchomych rycerzy, za którymi widzę, że jest skarb do zebrania, ale nie mogę się do nich przeczołgać Leonem. Rozumiem, że już się tam nie dostanę?

Odnośnik do komentarza

Niestety, to jest znajdzka Ashley.
Jak nie masz sejva wcześniej to masz zaorane trophy za skarby w zamku.
Sam tak samo to z(pipi)aem.
Tylko na wyspie wszystko znalazłem.
Ale mnie to nie boli bo to był prawilny run bez żadnych poradników itd.
Wczoraj przeszedłem 2 raz na assisted zrobilem wszystkie missable trophy plus handgun only z no heal.
Latwiutko było.
Niestety do platyny to trzeba z 5/6 runów więc mi się nie chcę.
Giereczka już wystawiona.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • beka z typa 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Niestety, to jest znajdzka Ashley.
Jak nie masz sejva wcześniej to masz zaorane trophy za skarby w zamku.
Sam tak samo to z(pipi)aem.
Tylko na wyspie wszystko znalazłem.
Ale mnie to nie boli bo to był prawilny run bez żadnych poradników itd.
Wczoraj przeszedłem 2 raz na assisted zrobilem wszystkie missable trophy plus handgun only z no heal.
Latwiutko było.
Niestety do platyny to trzeba z 5/6 runów więc mi się nie chcę.
Giereczka już wystawiona.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Czyli glitch z drzwiami ci nie wyszedl:problem:

Odnośnik do komentarza

Moja mapa do :platinum: wygląda tak.

  1. Pierwsze przejście na Assisted lub Normal, tylko po to aby lizać ściany i zapoznać się z fabułą, z grą, z lokacjami, z bossami. Szukamy skarbów, kupujemy i ulepszamy broń.
  2. Drugie przejście New Game + też na Assisted lub Normal tylko po to aby dozbierać niezebrane skarby i porobić nie zrobione wcześniej trofea (przejechać wózkiem kopalnie bez uszkadzania wózka, rzucić jajem w obraz Salazara, uciec skuterem z wyspy nie uszkadzajac go, dojechać windą na szczyt wieży bez jej zatrzymywania. Tutaj też zbieramy skarby i zarabiamy na rakietnice z Infinite ammo.
  3. Jak tylko zarobimy 2.000.000 kupujemy rakietnice i wrzucamy ją do maszyny do pisania.
  4. Trzecie przejście na Professjonal na New Game +. Z maszyny do pisania wyciągamy rakietnice i lecimy jak czołg przez grę. Niczego nie zbieramy tylko klucze pozwalające otworzyć kolejne drzwi. Grę ukończymy poniżej 5 godzin i dostaniemy Zbroje, Chicago Sweeper i Maskę Hunka
  5. Czwarte przejście Na Hardcore, że zbroja dla Ashley i w masce Hunka niszcząc medaliony, zbierając złote jajo, trzy węże, duża rybę z jeziora, zabijając psa w wiosce. W zamku jak tylko nazbieramy na ticet to wymieniamy zebrane tokeny i robimy upgrade Chicago. I lecimy do końca gry już bez stresu. Dostajemy  trofeum za Hardcore S+
  6. Piąte przejście na Assisted próbując przejść grę na New Game + z nieskończonym Nożem i na maks ulepszonym RED9 bez rozmawiania z kupcem i bez używania itemów leczących. Ja zrezygnowałem podczas walki z dwoma garrador i użyłem ziół bo grałem lekkomyślnie do tego momentu i nie starałem się nie tracić zdrowia. Ale można robić save tak często jak się chce i jak stracimy trochę zdrowia to warto powtórzyć miejsce tak aby bo nie stracić. 
  7. Zostanie na koniec strzelnica i odblokowanie sobie w Mercenaries Hand Canon.

I tak samo doradzałbym każdemu kto celuje w platynę. Dużo tego, ale gra warta jest ogrywania ja na różne sposoby :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...