Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tak. Dupy nie urwało. Ta gra może działać bardziej na sentyment niż faktycznie powalać w dzisiejszych czasach. Ja, w odróżnieniu do tutaj najczęściej udzielających się, prawdziwej styczności z oryginałem nie miałem, więc będzie to dla mnie pierwszy raz i wtedy się zobaczy, czy gra faktycznie wytrzymała próbę czasu i jest jakimś bóstwem gamingu. 

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak to wyjdzie na premierę, nawet na tym filmiku widać sporo bugów i glitchy. Martwi mnie, że porzucili (oby nie) jeden z fajnieszych mechanizmów jedynki - przeładowując np Tommy Guna w połowie magazynka traciłeś drugą połowę magazynka. Realistyczne i czasami naprawdę każdy jeden nabój miał znaczenie. No i ten wóz opancerzony w pościgu na końcu ugh, mam nadzieję nie przegną z takimi akcjami bo pasuje to jak pięść do nosa.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Model strzelania, ktory bedzie w jedynce z Mafii 3 mnie odpowiada. Zaczalem ostatnio grać w tę część i trzeba przyznac, ze gra nie jest zla. Nie da sie ukryc, ze zrobiona na szybko bo jednak uklad misji daleko odbiega od tego co bylo w poprzednich odsłonach(monotonnia zadan)

Mam nadzieję, ze sporo wnioskow wyciagna z trojki i jak moze się powtorze nie bedzie to festiwal bugow. Licze rowniez na oryginalny OST, ktorego chlonelo sie jak gąbkę. Ajj Lost Heaven czekam

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, krupek napisał:

Strzelanie w pierwszej części, choć momentami zbugowane, dawało sporo frajdy. Strzały ze strzelby potrafiły odrzucić przeciwnika, a przy strzelaniu z Tommy Guna celownik mocno uciekał i powodował odrzut. Tak coś mi się kojarzy.

 

Tak, generalnie gra miała pewien sznyt realizmu w strzelaniu, Tommy Gunem rzucało bardzo mocno i trzeba było odpowiednio strzelać serią najlepiej od korpusu, coś w tym gameplayu koleś mówił, że chcą aby strzelanie różniło się od tego w Mafii 3 gdzie Lincoln był zaprawionym w boju żołnierzem a Tommy zwykłym taksówkarzem, ale nie sądzę, że będzie to jakoś mocno zbliżone do jedynki sądząc po tym co pokazali. 

Odnośnik do komentarza

Mnie to najbardziej ciekawi czy zachowają te warianty zakończenia misji np. w misji z pościgiem za samochodem gdzie mogło się zdarzyć, że ścigane auto nie skręcało na lotnisko. Albo jak w misji na stacji paliw można było

 



przestrzelić opony zaraz na początku, żeby nam ofiara nie uciekła

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

No ja raczej się spodziewam, że ten Remake z jedynką będzie raczej powiązany fabularnie, zarysem mapy i to na tyle. W pierwszej części podobał mi się jeszcze model jazdy, był zupełnie inny niż GTA.

 

O tych alternatywnych rozwiązaniach nawet nie wiedziałem.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Kurde, jedynka to gra mojego życia, w żadną inną tyle nie grałem, ale podrzucacie tu ciekawe smaczki odnośnie różnych zakończeń misji. Ja wiedziałem tylko o jednej, tej z samolotem, o innych nie miałem pojęcia. :D Aż sobie sprawdzę na poczciwym PC na strychu, gra wciąż na dysku.

Gra może mieć dla mnie całkowicie inną mechanikę (w dwójkę i trójkę nie grałem), byle tylko przy fabule za wiele nie kręcili. Chociaż postacie Pauliego i Sama w porównaniu do oryginału wykastrowane jak stadnina w Janowie.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że powtarzanie tych etapów wcale nie było irytujące. Po prostu przyjmowało się strzał z shotguna w japę i próbowało dalej. :shotgun:

 

Dla mnie kiedyś hardkorem była misja w dokach. Nawet jak ostatnio gralem, to musiałem się mocno pilnować a i tak dopiero za 3 razem się udało, nawet znając całość na pamięć. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiedziałbym, że gra była uczciwie trudna, tzn ginąłeś bo np poleciałeś na jana do przodu i szybko Cię ukarali, albo full auto z Tommy Guna w biegu. To było piękne. Czuło się ten klimat, że Tommy nie jest żadnym terminatorem z GTA co przyjmuję rakiete na klatę i leci szukać kamizelki za rogiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...