Skocz do zawartości

Miejscówki w grach robiące wrażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Miejscówki w grach robiące wrażenie? Trochę ich było ale jeśli miałbym wybrać jedną to (bez zaskoczenia) będzie to wyspa Shores of Gold.

 

Każdy kto choć od raz zetknął się z pirackimi motywami, ten zna ten klasyczny schemat. Legendarna nieoznaczona na żadnej mapie wyspa skarbów, pełna  zagadek i pułapek do pokonania, do której drogi szukają bohaterowie historii. 

 

Niby banalne ale moc przeżywać taka historię wspólnie ze znajomymi (tzn. przez kilkanaście godzin przechodzić serie różnych questów by w finale samemu dotrzeć do legendarnej wyspy), to coś co na pewno zrobiło na mnie duże wrażenie. 

IjSpsOT.jpg

xF67TDV.jpg

Egm5lVe.jpg

  • Plusik 2
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza

Bożesz ty mój ile tego było przez 30 lat grania:obama:

 

Tak na szybko to:
Kronos jako cały lvl w GOW3, w ogóle w tej serii było tyle kapitalnych miejscówek, że łatwiej wymienić te, które nie robią wrażenia. 
 

Alan Wake i scena otwarcia jak wpływamy promem do miasteczka (ach ten klimat północnego  USA  i Twin Peaks. Te lasy, jezioro, kolory. Piękna miejscówka. 
 

No i Liberty City jako jedna wielka miejscówka  z GTA IV, za ten mega „swojski klimat amerykańskiego snu” i piękne miasto. 

Edytowane przez balon
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to cała Zelda BotW ale z tego co najbardziej zapadło mi w pamięci to Korok Forest i Wyspa. Kilka moich ujęć.

 

dpwz041.jpg

FUq2Zi6.jpg

I3eEYM4.jpg

V7nNM0H.jpg

zOSyEs0.jpg

XPY5GiY.jpg

zqYbf2A.jpg

 

14 minut temu, drozdu7 napisał:

Z gier ostatnich miesięcy, to wrzuciłbym tu prawie całego Bloodborne'a. 

Zamki, lasy, areny walk. Piękne i klimatyczne. 

 

Naprawdę z chęcią zobaczyłbym podbitą wersję na konsole i w 60fps (bo chyba nie ma tyle na ps4?) 

 

 

Niestety nie ma ale ostatnio trafiłem na filmik Digital Foundry. Pięknie to wygląda w 60 latkach z tym że gra lata w 720p

 

 

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem na szybko screeny z tej generacji, które miałem na Xboxie (na PS4 niestety tylko na dysku zatrzymuje także tego nie chciało mi się przeglądać) i 

 

Destiny 2

ePjM1Pg.jpg

 

P65U48P.jpg

 

Deus Ex HR - Golem 

 

9dCFvmV.png

 

trochę kiepskiego screena zrobiłem :usmiech: ale na koncept arcie i w grze podobnie to wyglada, esencja cyberpunkowej estetyki

 

1473195718_deus-ex-mankind-divided.jpg

 

Doom Eternal 

 

j9lhzAE.jpg

 

ng7D91g.jpg

 

Forza Horizon 3 - Kompletny opad szczęki spowodowany Australią

 

WFHkT1J.png

 

Hyper Light Drifter 

 

ZL1IgeG.png

 

Metro Exodus i Wołga

 

GrDlWEM.jpg

 

Red Dead Redemption II i bagienka 

 

zV2Tyby.jpg

 

Wiedźmin 3 i Toussaint

 

JztX9LW.png

 

i oczywiscie lokacja z jednego questa pod koniec gry 

 

Spoiler

J9ahoND.png

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

uxsBBfC_3GI-jEaYlp7ubi9NpO1idBwN8c_Yl9e5zkI.jpg?auto=webp&s=4d84971e98eecdcbf2c0cb121a57b7f67afc48ff

 

Ash Lake z pierwszych soulsów. Screen tego nie oddaje, ale pierwsze postawienie tam stopy to był taki banderas :banderas: W żadnej lokacji w żadnej grze nie czułem tak intensywnej... samotności i pustki jak tutaj. Nie ma tam prawie nic, piach, woda i drzewa w tle, jedno ognisko, jakiś pojedynczy potworek, przechadzający się w okolicy i jeden większy... resztki życia w zapomnianym miejscu, które jest fundamentem reszty tego świata :fsg:

 

 

a muzyczka tylko podkreca klimat do 120%

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.05.2020 o 10:47, Dahaka napisał:

uxsBBfC_3GI-jEaYlp7ubi9NpO1idBwN8c_Yl9e5zkI.jpg?auto=webp&s=4d84971e98eecdcbf2c0cb121a57b7f67afc48ff

 

Ash Lake z pierwszych soulsów. Screen tego nie oddaje, ale pierwsze postawienie tam stopy to był taki banderas :banderas: W żadnej lokacji w żadnej grze nie czułem tak intensywnej... samotności i pustki jak tutaj. Nie ma tam prawie nic, piach, woda i drzewa w tle, jedno ognisko, jakiś pojedynczy potworek, przechadzający się w okolicy i jeden większy... resztki życia w zapomnianym miejscu, które jest fundamentem reszty tego świata :fsg:

 

 

a muzyczka tylko podkreca klimat do 120%

 

Remaster?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...