Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Michał102 said:

Mówicie, że ten ffb dalej słaby? 

Trochę beka jak ktoś dla tej gry kupił sprzęt pokroju Fanateca DD, a tacy są :dynia:

 

Na G29 ustawiłem FF na max na 10 ale nie czuję jakiegoś rewelacyjnego oporu kierownicy. Chyba w GT5 i GT6 na G27 było zdecydowanie mocniej dlatego obniżałem FF gdzieś w okolicy 5 :scratch_one-s_head:

Fanateka kupiłem nie tylko do GT chcę też mieć kierownice do Xboxa, na którego już leci do mnie pudełkowe wydanie Assetto Corsa Competizione. Więc powygłupiam się w GT7 a na poważne pogram w Corse :hi:

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Michał102 napisał:

Doczytywanie się obiektów to jakieś nieporozumienie na obecnej generacji. Taka sama lipa jest w FH5 czy też ACC

Bo to jest zależne od ilości RAMu i wydajności GPU. Albo będzie dużo obiektów w dobrej jakości (np. roślinności) na pierwszym planie ale będzie widać podmianę LODów i pop-in, albo będzie tego mniej lub w gorszej jakości ale widoczne w dalszej odległości. Twórcy w większości wolą dopakować pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza

Pedał przy hamowaniu nie dobija mi do samego konca, w kazdej grze assetto czy innej moge sobie to skalibrowac z poziomu gry... tutaj tego nie ma?

co za zenada... w efekcie czego nie moge wcisnac hamulca do konca....

Kalibracja wygląda następująco.

Po odpaleniu gry i wejściu na tor wciskasz hamulec na maksa i trzymasz chwilę. Hamulec skalibrowany.

Tak to działa w GT i trzeba to robić za każdym razem jak odpalasz grę.
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, SebaSan1981 napisał:

Co to za historia z tą utratą zapisu?

Aby ruszyć w tej grze z miejsca i mieć dostęp do on line, tras i samochodów musisz grać w singla. Przechodzić durne   Samouczki i licencje. Może i założenie nie jest złe ale … gra potrafi nie zapisać postępu. I zaczynasz od początku ….

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale narzekań  matko bosko. To jest po prostu Gran Turismo ze wszystkim plusami i minusami. Jak ktoś tego nie zdzierżył wcześniej to tu też nic dla siebie nie znajdzie. Jak chcesz grać w Gran Turismo to kup a jak spodziewałeś się Forza Turismo to nie jest ta gra. 

Edytowane przez addhoc
Odnośnik do komentarza

Mam za sobą jakieś 10h. W tym czasie udało mi się zrobić ok. 20 menu, licencje do IA, 3 zestawy misji.

Z plusów:

- Rewelacyjna grafika - oświetlenie, zwłaszcza w kwestii traktowania różnych materiałów, tego jak pochłaniają i odbijają światło to jest top branży (mówię o gameplayu, więc bez RT). Widziałem gdzieś wcześniej porównanie z F1 2021, w którym nawet nadwozie bolidu nie odbija światła, więc chyba zaszczycił nas tu swoją obecnością Stevie Wonder. W deszczu jest trochę mieszanie. Sam wilgotny, mokry, czy przesychający tor wygląda mega realistycznie i to jest znowu top, natomiast doznania z kokpitu nie tak dobre jak w DriveClub - tu poziom zbliżony do Forzy 7.
- Poprawiony model jazdy względem GTS. Już tam było bardzo spoko, ale w 7 auta zachowują się jeszcze trochę bardziej naturalnie, na mokrym czuć, że to nie jest prosty mnożnik przyczepności, dochodzi aquaplaning, a mam takie wrażenie, że na szutrze jest największa poprawa. Szkoda, że nie zrobili jakiegoś eventu z normalnym rajdem z punktu A do B.

- System modyfikacji jest znacznie lepszy niż w jakimkolwiek wcześniejszym GT - dużo więcej części, gdzie teraz faktycznie chyba każdy samochód drogowy można modyfikować wizualnie, części mechanicznych też jest dużo więcej, możliwości ustawienia tego wszystkiego też mnóstwo. Na plus też to, że sam setup wpływa na rating samochodu.
- Szybkie ładowania co jest o tyle istotne, że w poprzednich GT zawsze była to jedna z większych bolączek, gdzie trasy potrafiły się ładować i po minutę. Tu nie wiem czy będzie więcej jak 3-4 sekundy. Podobnie z restartem. Nie ma żadnego dodatkowego oczekiwania.
- Zmienna pora dnia na każdym torze i graficznie znowu te przejścia robią ogromne wrażenie.

- System progresu z kafejką jest całkiem sympatyczną odskocznią od bezpłciowej listy eventów. Gadania na początku za dużo, ale w dalszej części już jest tego niewiele - w zasadzie tylko "masz tu takie menu", "fajnie, skończyłeś, przyjdź po kolejne".

- Już w GTS był chyba najlepszy edytor malowań, tu jest jeszcze lepszy - można dodatkowo tworzyć banery na przedniej szybie i okleić szyby tylne.

Minusy:
- O ile wczytywanie wyścigu jest super szybkie, o tyle przejścia między sekcjami menu już nie bardzo. Nie rozumiem też dlaczego po wyjściu z GT Auto muszę czekać dobre kilka sekund zanim gra "zastosuje" modyfikacje. Przecież już je zainstalowałem to na co jeszcze mam czekać?
- Brak zmiennych warunków pogodowych na każdym torze.
- Brak możliwości sprzedaży samochodów czy części wygranych na ruletce (po co mi w takim razie wartość pieniężna tej części?).
- Formuła gonienia królika w większości wyścigów. Tu jest coś czego nie rozumiem. Jest taki jeden wyścig z serii Clubman Club Plus na Tsukubie, gdzie mamy start zatrzymany ze środka stawki i weryfikacją falstartu, a same boty jeżdżą na prawdę świetnie. Walczą między sobą i graczem, popełniają błędy i trzymają bardzo dobre tempo. Żeby wybrać musiałem pobawić się setupem samochodu. Dlaczego tak nie mógł wyglądać każdy wyścig w karierze?

Generalnie gra się mega przyjemnie i dobrze wróży na przyszłość, bo core gry jest bardzo dobry, raczej wkurzają miejscami dziwne decyzje.

Edytowane przez Chmielinski
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

Chyba nie było, jak było to mnie poprawcie.

 

 

 

15:18    To jest coś cudownego, a zarazem komicznego xD

 

 

Wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądać wkrótce online w obliczu crossplay'u z PlayStation 4:

 

"- No to jak Panowie, zaczynamy? Godzina wyścigu przed nami.

 

- Zaczekajcie trochę, ci z PS4 jeszcze dołączają."

 

 

 

Vincent z HDTV Test radzi jak prawidłowo skonfigurować HDR w Gran Turismo 7. Gra jest zgodna z HGIG.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Hal Emmerich napisał:

Wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądać wkrótce online w obliczu crossplay'u z PlayStation 4:

 

"- No to jak Panowie, zaczynamy? Godzina wyścigu przed nami.

 

- Zaczekajcie trochę, ci z PS4 jeszcze dołączają."

Czyli po staremu, tylko teraz dochodzi jeszcze sprzęt, a nie tylko internet. Nie wiem skąd to zdziwienie.

Odnośnik do komentarza

Serio niektórzy chyba nie wiedzą czym jest GT i oczekiwali, że GT... nie będzie GT tylko np. Asseto Corsą czy Destruction Derby.

GT to charakterystyczna seria, która nie każdemu się podoba i jest to zrozumiałe. Z kolei niektórzy chyba nie mogą pojąć, że innym (patrząc na opinie na internetach zdecydowanej większości) gra się bardzo podoba i na każdą pozytywną opinię (różniącą się od ich opinii) twierdzą, że ten ktoś ma klapki na oczach albo jest przekupiony przez Sony :turned:

Ogarnijcie się. 

Ja nie kupuję np. Wiedźmina z nadzieją, że to będzie Devil May Cry, po czym w temacie w koło nie piszę jaki to on nie jest chujowy bo system walki, bo nie 60fps, bo grafika i że jeśli ktoś uważa go za dobrą grę to jest przekupiony albo ma klapki na oczach bo to Wiedźmin.

GT7 to bardzo dobra gra, która ma swoje niedociągnięcia, ale jaka gra ich dziś nie ma? Taka np FH5 jest też bardzo dobrą grą, ale tam też brak nowych aut (w stosunku do FH4 prawie w ogóle brak nowych aut) i jakichkolwiek nowości poza nową mapą, a w trybie 60fps grafika jest wyraźnie słabsza i popup podbija oczy... w dodatku gra (szczególnie elementy związane z online) były mega niedorobione jeszcze jakiś czas po premierze... ale jakoś fanom Forzy nie przeszkadzały faktycznie zawyżone oceny (bo później jednak wielu przyznało, że to nie jest najlepsza część mimo tak wysokich ocen).

Wchodzisz do tematu o grze i 3/4 postów to wpisy w koło 2 czy 3 osób które ciągle tylko płaczą jaka to gra jest chujowa (jakby poprzednie 10 postów tych osób na ten sam temat już nam nie powiedziały że się im nie podoba) :facepalm:

Nie wiem jak Wy... ale ja bym w "chujową" grę po prostu nie grał i ją np. sprzedał. Po co się męczyć? :)

 

E: Pięknie jest jak bociarsto co nie grało nawet w grę i hejterzy minisują bo ktoś ma inne zdanie.  :turned:

Edytowane przez Emet
  • Plusik 15
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Nawaliło tych arcedow niskiej jakości to i gracze odbijają się od GT7, bo nie pojeżdżą od razu jakimś hiper super audi czy mclaren. 

 

Fakt czuć w tej grze sterylność i japońszczyznę,  ale czuję że gram w poważniejszy tytuł samochodowy. 

 

Już sport mi się podobał a tu wszystko rozwinięte. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Emet napisał:

E: Pięknie jest jak bociarsto co nie grało nawet w grę i hejterzy minisują bo ktoś ma inne zdanie.  :turned:

Ja to bym raczej powiedział, że minusy dostałeś, bo głupoty piszesz (jak z tym Wiedźminem i DMC - porównywanie gier z dwóch osobnych gatunków pod tezę z pominięciem faktu, że GT7 jest porównywane do bezpośredniej konkurencji), ale każdemu jego własne copium.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.03.2022 o 08:22, Bzduras napisał:

Ja to bym raczej powiedział, że minusy dostałeś, bo głupoty piszesz (jak z tym Wiedźminem i DMC - porównywanie gier z dwóch osobnych gatunków pod tezę z pominięciem faktu, że GT7 jest porównywane do bezpośredniej konkurencji), ale każdemu jego własne copium.

Nie do końca głupoty...

Jednak obie to gry TPP z dużą ilością walki i rozwojem postaci. No ale już nie będę w to brnąć bo faktycznie dosyć skrajny przykład.

Akurat jedyną bezpośrednią konkurencją GT7 jest Forza Motorsport i tu moim zdaniem na chwilę obecną nie ma w ogóle porównanie niemal w każdym aspekcie na korzyść GT7.

Sam jest ciekaw z kolei co pokaże nowa Forza Motorsport.

Edytowane przez Emet
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...