Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

31 minut temu, Jakim napisał:

Teraz, wyobraźcie sobie trójeczkę na silniku dostosowanym tylko do nextgenów bez żadnych hamulców w postaci ps4 czy xss

Róznice beda niewielkie. To nie czasy Cella i PS3. Dlatego róznica pomiędzy HZD a HFW na PS4/PS4Pro tez jest niewielka choć gry dzieli kilka lat.

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gnom napisał:

O Cie ... zjebane to spoleczenstwo jest teraz. Za chuja wdziecznosci i jakiejkolwiek pokory. Jakby wiekszosc swojego zycia grali w gry gdzie czlowiek cieszyl sie ze postac ma oko zlozone z 1 albo 3 pikseli, lara miala trojkatne cycki, albo pojawila sie prawdziwa muzyka w grach to mieliby zdecydowanie inny stosunek do wydawanych pozycji. I jescze to szarpanie sie 30/60fps. Jak czytam ze ktos ma nudnosci w trybie 30fps to proponuje udac sie do lekarza. Panie no nie dogodzisz. A i jeszcze te wloski na twarzy... niech stulej jeden z drugim porzuca granie i otworza oczy na swiat, bo im sie rzeczywistosc myli.

 

Tak dużo pierdolenia bo młody założył, że jest starszy i widział więcej xD Zapraszam do CW bo nie chce robić burdelu w tym temacie i pisać kolejnych nieprzychylnych opinii. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Ins napisał:

Zapraszam do CW bo nie chce robić burdelu w tym temacie i pisać kolejnych nieprzychylnych opinii. 

Ale przecież robicie burdel w temacie od kilku stron rozkminiając: 30 czy 60. :reggie:Najlepsze, co studia mogą zrobić to wyłączyć użytkownikom konsolowym możliwość przełączania tych opcji. Wtedy dla nich mniej roboty z dostosowywaniem gry a dwa was więcej radości z samej gry. Jeszcze 5 lat temu nikt na 30 klatek nie narzekał, a teraz wypowiedzi niektórych w tym temacie wywołują :facepalm:

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wywołujesz mnie? Tylko później nie narzekaj.

 

Radochy z gry nie mam za bardzo, bo samo sterowanie jest drewnem takim samym jak w jedynce. Animacje takie jak w jedynce. Rozmowy tak samo drętwe mimo tego, że teraz nie patrzymy na dwa słupy, między którymi zmienia się kamera. Kilka pierwszych przeciwników mimo ładnego designu to poziom nadal pierwszego Splinter Cella czy MGSa jeżeli chodzi o AI.

 

No ale grafika jest ładna.

Odnośnik do komentarza

Grę kupiłem i nie jest totalnym paździerzem. Chciałbym całą ukończyć by sobie wyrobić opinię.

 

Czy może to nie jest dozwolone i jedyne co można to zachwycać się wszystkim w tym temacie?

 

PS. Jeżeli chodzi o wywoływanie to chodziło o pana LukeSpidey.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, LukeSpidey napisał:

Ale przecież robicie burdel w temacie od kilku stron rozkminiając: 30 czy 60. :reggie:Najlepsze, co studia mogą zrobić to wyłączyć użytkownikom konsolowym możliwość przełączania tych opcji. Wtedy dla nich mniej roboty z dostosowywaniem gry a dwa was więcej radości z samej gry. Jeszcze 5 lat temu nikt na 30 klatek nie narzekał, a teraz wypowiedzi niektórych w tym temacie wywołują :facepalm:

To kup sobie PS4 i graj tam.

Opcji grafiki nie ma, więc dla Ciebie to bedzie najlepsza wersja!

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Wiolku napisał:

Nie wywołuje o Panie, tylko podsumowuję ostatnie strony tematu.

 

Skoro gra nie sprawia Ci radości to po co się męczysz?

Kurde jedynkę Ins oceniał na 6-7/10, a dwójkę bierze za 3,5 bomby na premierę. W takiej sytuacji może być gorzko, tym bardziej, że recki były na 4 dni przed day1 i można było wyczytać, że to jedynka na sterydach. 
Dla mnie pierwsza cześć to  też nic wybitnego max 8/10 (głównie ciągnęły ją walki z maszynami, tajemnica dlaczego to się zadziało oraz grafa), dlatego nawet nie pomyślałem aby brać na premierę. Czekam na patche :) 

  • Plusik 5
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

imo jak komuś jedynka nie siadła to nie wiem po co to bierze :) po pierwszych materiałach było wiadomo że będzie więcej tego samego. Pograłem wczoraj kilka godzin chyba no i nie ma chuja żebym to skończył do przyszłego piątku. Fajna jest jeszcze ta mini gierka też zjada trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

Mnie sie podoba ta eksploracja swiata. Za kazdym razem iak widze tylko wieksza kaluze to staram sie nurkowac i szukac czegos w glebinach. Jest to cos co nie pozwala odlozyc pada ale nie ma co sie oszukiwac. Jest to jedynka na sterydach. Wciaz nie wpadlem na jakies wybitne zadanie ktore by mna wstrzasnelo. 

Odnośnik do komentarza

Dooobra, widzę, że pytaniem o tryb i klatki zrobiłem trochę gównoburzy tutaj hehehe

A co do samej gierki, ja jestem mega fanem pierwszej części, więc dwójka jest dla mnie tym, czego oczekiwałem. Aloy śmiga aż miło, wspina się po ścianach jak Ezio, walka z robotami daje mi osobiście dużo frajdy (gram na najwyższym dostępnym poziomie trudności). Mam ochotę biegać po tej mapie i sprawdzać wszystkie pytajniki zanim pójdę gdzieś dalej, przy okazji upgrejdować wszystkie dostępne bronie które mam i śmigać po część z konkretnego robota. Trochę mapy odblokowane, ale widzę, że będzie sporo backtrackingu bo nie można pewnych pytajników ogarnąć i będzie trzeba się wracać, i to nie do końca mi leży.

Odnośnik do komentarza

Mi jedynka się podobała, więc i tu git. W szczególności, że dialogi nie są drętwe, a i kamera w pobocznych filmowa. Jeden bug na razie miałem z dominacją. Aloy powtarzała, że musi jakiś kocioł odwiedzić najpierw, a i tak zdominowała tego do jeżdżenia na nim. Świat jest przepiękny i arcyciekawy. Muzyka pamiętam w jedynce mi się bardziej podobała, ale może później wleca lepsze nuty. No i nie zauważyłem, że na początku wyłączyłem rozmycie w ruchu. Po włączeniu jest jeszcze lepiej I płynniej w 30fps.

Doczytywania tekstur na razie nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza

No dokładnie to jest na maksa dopakowana jedynka. Jak komuś nie przypadała do gustu to też może mieć ciężkie pierwsze wrażenie - fizyka, poruszanie się postaci, zbieranie śmieci etc., jest tu prawie takie same, więc na pierwszy strzał nie czuć mocnej różnicy.

 

Ja po 2-3 godzinkach grania uważam tylko, że cały ten prolog jest dość niepotrzebny - liniowy i tłumaczy znowu najprostsze rzeczy. Poza pierwszym bossem to w sumie niewiele tam ciekawego było, więc przeleciałem to jak najszybciej. Plus Alojka ma jakiś straszny kij w dupie przez tą pierwszą godzinę.

 

Gra w zasadzie zaczyna się dopiero od tej fajowej sekwencji z piosenką i jazdą kolejką linową do granicy. No i Złomianki mają fajny, lekki klimat, gdzie wszyscy chodzą lekko naj.bani po mieścienie. ;)  Aczkolwiek sporo osób w necie sugeruje, żeby tutaj też nie spędzać za dużo czasu, bo gra dopiero konkretny rozpęd łapie po części mapy. Więc im szybciej do open worlda tym lepiej. A tak to cóż... stęskniłem się z Horizonem i tym światem + doceniam ile rzeczy tu się wydaje poprawionych (np. mimika, cutscenki)

 

Przy okazji pytanie do znawców - mam jakiś dziwny problem z trybie rozdzielczości. Przy obracaniu kamery jak wszystko na chwilę się przyciemniało, a przy zatrzymaniu znowu podjaśniało (i to za bardzo). Problem z HDR-em? Kabel? Gram głównie w Performance mode, więc nie boli to tak bardzo. Ale parę razy przełączyłem się na Rozdzielczości i ten efekt jest irytujący + w żadnej grze jeszcze mi się nie zdarzyło. (motion blur wyłączony jak coś)

 

No i generalnie wydaje mi się, że mamy tu więcej różnych małych bugów niż w takim Horizon: Zero Dawn na premierę, ale może pamięć już nie ta. 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj wieczorkiem z 2 godziny, ale jeszcze nie skończyłem prologu. Chodzę po tej mapie, liżę wszystkie ściany, zbieram wszystko, co mi wpadnie w ręce. Wróciły dobre wspomnienia z HZD :good2: Wsiąknę na amen na pewno.

Te pierwsze maszyny nawet podobne do tych z jedynki.

Gram w trybie jakości i chyba tak zostawię, dla mnie jest ok z płynnością rozgrywki, a graficzka jest przepiękna :banderas:

Odnośnik do komentarza
No dokładnie to jest na maksa dopakowana jedynka. Jak komuś nie przypadała do gustu to też może mieć ciężkie pierwsze wrażenie - fizyka, poruszanie się postaci, zbieranie śmieci etc., jest tu prawie takie same, więc na pierwszy strzał nie czuć mocnej różnicy.
 
Ja po 2-3 godzinkach grania uważam tylko, że cały ten prolog jest dość niepotrzebny - liniowy i tłumaczy znowu najprostsze rzeczy. Poza pierwszym bossem to w sumie niewiele tam ciekawego było, więc przeleciałem to jak najszybciej. Plus Alojka ma jakiś straszny kij w dupie przez tą pierwszą godzinę.
 
Gra w zasadzie zaczyna się dopiero od tej fajowej sekwencji z piosenką i jazdą kolejką linową do granicy. No i Złomianki mają fajny, lekki klimat, gdzie wszyscy chodzą lekko naj.bani po mieścienie.   Aczkolwiek sporo osób w necie sugeruje, żeby tutaj też nie spędzać za dużo czasu, bo gra dopiero konkretny rozpęd łapie po części mapy. Więc im szybciej do open worlda tym lepiej. A tak to cóż... stęskniłem się z Horizonem i tym światem + doceniam ile rzeczy tu się wydaje poprawionych (np. mimika, cutscenki)
 
Przy okazji pytanie do znawców - mam jakiś dziwny problem z trybie rozdzielczości. Przy obracaniu kamery jak wszystko na chwilę się przyciemniało, a przy zatrzymaniu znowu podjaśniało (i to za bardzo). Problem z HDR-em? Kabel? Gram głównie w Performance mode, więc nie boli to tak bardzo. Ale parę razy przełączyłem się na Rozdzielczości i ten efekt jest irytujący + w żadnej grze jeszcze mi się nie zdarzyło. (motion blur wyłączony jak coś)
 
No i generalnie wydaje mi się, że mamy tu więcej różnych małych bugów niż w takim Horizon: Zero Dawn na premierę, ale może pamięć już nie ta. 

Wyłącz wyostrzanie w tv powinno pomoc.
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Cedric napisał:

No dokładnie to jest na maksa dopakowana jedynka. Jak komuś nie przypadała do gustu to też może mieć ciężkie pierwsze wrażenie - fizyka, poruszanie się postaci, zbieranie śmieci etc., jest tu prawie takie same, więc na pierwszy strzał nie czuć mocnej różnicy.

 

Ja po 2-3 godzinkach grania uważam tylko, że cały ten prolog jest dość niepotrzebny - liniowy i tłumaczy znowu najprostsze rzeczy. Poza pierwszym bossem to w sumie niewiele tam ciekawego było, więc przeleciałem to jak najszybciej. Plus Alojka ma jakiś straszny kij w dupie przez tą pierwszą godzinę.

 

Gra w zasadzie zaczyna się dopiero od tej fajowej sekwencji z piosenką i jazdą kolejką linową do granicy. No i Złomianki mają fajny, lekki klimat, gdzie wszyscy chodzą lekko naj.bani po mieścienie. ;)  Aczkolwiek sporo osób w necie sugeruje, żeby tutaj też nie spędzać za dużo czasu, bo gra dopiero konkretny rozpęd łapie po części mapy. Więc im szybciej do open worlda tym lepiej. A tak to cóż... stęskniłem się z Horizonem i tym światem + doceniam ile rzeczy tu się wydaje poprawionych (np. mimika, cutscenki)

 

Przy okazji pytanie do znawców - mam jakiś dziwny problem z trybie rozdzielczości. Przy obracaniu kamery jak wszystko na chwilę się przyciemniało, a przy zatrzymaniu znowu podjaśniało (i to za bardzo). Problem z HDR-em? Kabel? Gram głównie w Performance mode, więc nie boli to tak bardzo. Ale parę razy przełączyłem się na Rozdzielczości i ten efekt jest irytujący + w żadnej grze jeszcze mi się nie zdarzyło. (motion blur wyłączony jak coś)

 

No i generalnie wydaje mi się, że mamy tu więcej różnych małych bugów niż w takim Horizon: Zero Dawn na premierę, ale może pamięć już nie ta. 

Dali albo autoexposure albo autosharpening albo jedno i drugie, przez to przy obracaniu kamery jest taki efekt. Tak jak kolega wyżej pisał, jedyne co moze trochę pomóc to zmniejszenie ostrości w ustawieniach TV. Z hdr i kablem masz wszystko ok, bo to nie ma związku. Pamiętam, że w HZD na ps4 było to samo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...