Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Square napisał:

Jeszcze trzeci akt masz do zrobienia.

Na początku myślałem, że trofeum mi się zgliczowało, ale teraz rozumiem. Po ukończeniu gry ochota na dalsze granie nie mija. 
 

Wczoraj, po ukończeniu gry, wróciłem do pierwszego biomu. Szybko znalazłem Nosiciela i moja pewność siebie poszybowała ku górze. Szybko zostałem jednak sprowadzony na ziemię przez nieostrożne granie i zginąłem. Nawet pierwszy biom potrafi być nadal groźny.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lukas_AT napisał:

Na początku myślałem, że trofeum mi się zgliczowało, ale teraz rozumiem. Po ukończeniu gry ochota na dalsze granie nie mija. 
 

Wczoraj, po ukończeniu gry, wróciłem do pierwszego biomu. Szybko znalazłem Nosiciela i moja pewność siebie poszybowała ku górze. Szybko zostałem jednak sprowadzony na ziemię przez nieostrożne granie i zginąłem. Nawet pierwszy biom potrafi być nadal groźny.

 

Nosiciel w pierwszym biomie to szrot niestety :D Zdecydowanie  lepszy jest pistolet z rakietami a dla mnie osobiście na B1 najlepsza jest prętownica. Generalnie to w B1 można samym ostrzem ich ciachać pięknie. No i jak dla mnie w B1 najgorsi przeciwnicy to nietoperze i drewniaki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, AgentTomek1982 napisał:

Nosiciel w pierwszym biomie to szrot niestety

Zginąłem przez to, że nie trafiłem tych latających przeciwników i kule poleciały w siną dal w stronę nieba. Minęło kilka sekund zanim wróciły i wtedy byłem narażony na ataki. W ostatnim biomie również nie używałem Nosiciela, bo tam moja taktyka sprowadzała się do ostrożnego ostrzeliwania z daleka.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, tjery napisał:

 

Świetny port.

 

Ale nie idealny...

 

 

Cytat

Returnal PC Port Impressions– Hello Stutter My Old Friend

The benchmark results would seem promising. On the test rig (Intel i7 12700KF, GeForce RTX 4090, 16GB DDR4), Returnal PC averaged 121 frames per second, while the max FPS was 213 and the minimum FPS was 73, at 4K resolution with DLSS set to Quality and all settings (ray tracing included) set to the highest available

As hinted in the headline, though, the actual experience is different and not in a good way. While the game compiles shaders the first time you launch it, stuttering is everpresent, despite not being picked up by the in-game metrics or benchmark. It's there not only in the thickest of combat, where it is most annoying but slightly more understandable due to all the particles flying around, but also when you're just moving throughout the environment on your own, with nothing else going on...

 

https://wccftech.com/returnal-pc-port-impressions-hello-stutter-my-old-friend/

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak się będzie grało na myszce, ale dla mnie haptyczne wibracje to już nieodłączny element tej gry, dodający miodu do rozgrywki. Nie wyobrażam sobie używać np. Nosiciela bez tych wibracji w triggerach. Na PC bankowo bym grał przy użyciu dobrego pada. Akurat gra jest tak zaprojektowana, że super precyzyjne sterowanie nie jest wymagane - nie walimy headshotów itp., a wiele broni ma duży obszar działania.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Lukas_AT napisał:

Ciekawe jak się będzie grało na myszce, ale dla mnie haptyczne wibracje to już nieodłączny element tej gry, dodający miodu do rozgrywki. Nie wyobrażam sobie używać np. Nosiciela bez tych wibracji w triggerach. Na PC bankowo bym grał przy użyciu dobrego pada. Akurat gra jest tak zaprojektowana, że super precyzyjne sterowanie nie jest wymagane - nie walimy headshotów itp., a wiele broni ma duży obszar działania.

 

Działa DS ze wszystkimi funkcjami na PC. Ale i tak raczej będę grał na M&K, bo w strzelankach mam nieporównywalnie większy fun z celowania myszką, nawet wibrejszyns tego nie wynagrodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lukas_AT napisał:

Ciekawe jak się będzie grało na myszce, ale dla mnie haptyczne wibracje to już nieodłączny element tej gry, dodający miodu do rozgrywki. Nie wyobrażam sobie używać np. Nosiciela bez tych wibracji w triggerach. Na PC bankowo bym grał przy użyciu dobrego pada. Akurat gra jest tak zaprojektowana, że super precyzyjne sterowanie nie jest wymagane - nie walimy headshotów itp., a wiele broni ma duży obszar działania.

 

Gierka wspiera duala ale najpierw jednak spróbuję pograć klawiatura i myszka. Jak faktycznie będę łamał palce na klawiaturze to wracam do pada. 

 

Po zalogowaniu do PSN w grze można dostać poniższe: 

 

 

image.thumb.png.09cc642df54dc6afd2e455ca806ad3bb.png

Odnośnik do komentarza

Pograłem godzinkę i cudna gierka :D Podoba mi się kolorystyka, świat jest szarobury ale wrogowie, pociski są pełne kolorów. Co do samej rozgrywki, dawno nie grałem w gierkę z tak soczystym strzelaniem. Na razie nie czuję ,że to typowy rogalik ale grałem tyle co nic. Zabiło mnie dwóch żółtych typów. 

 

A jeszcze samo sterowanie, na razie klawiatura i myszka sprawdzają się znakomicie. Jutro pewnie też będę w tej konfiguracji kontynuował a przy kolejnej śmierci przełączę się na pada z ciekawości. W każdym razie bardzo dobry port z świetnie przeniesionym sterowaniem. Z typowo PCtowych pierdoł to masa ustawień i opcji ale gierka ma też wbudowany test który pozwala dobrać optymalne ustawienia pod naszą konfigurację. 

Odnośnik do komentarza

Niesamowita giereczka. Swego czasu miałem możliwość pobawić się nią trochę na PS5, jednak za zdrowe giercowanie mogę zabrać się dopiero teraz. Wczoraj odpaliłem testowo żeby sprawdzić jak wygląda i jak śmiga na PC, a wciągnęło mnie na bite 4 godziny.

 

@Square i reszta zdrowo ogarniających którzy zjedli zęby na tym tytule - jakieś porady na start? Serio, jakby dało się streścić w kilku zdaniach to na co powinienem zwrócić szczególną uwagę, jakich błędów unikać itp, to będę zobowiązany. Klimat siadł mi idealnie, więc zamierzam poświęcić grze masę czasu i uwagi, tzn taki jest plan. Fajnie jednak będzie robić to z głową, a próg wejścia zdaje się być względnie wysoki/umiarkowany. Wczoraj kilka razy udało mi się dotrzeć do pierwszego bossa, jednak finalnie udupiał mnie na ostatnim paseczku. Jak na dłoni widać, że to przygoda na dłużej. No chyba, że odbijamy się od niej już na starcie.

Odnośnik do komentarza

Czytaj co robią robaki żeby nie nadziać się na np. odbieranie energii przy podnoszeniu przedmiotu.

Nie wiem czy to jeszcze działa, ale jedna wizyta w statku odnawia trochę energii, kiedyś na początku mi pomagało czasami.

Nie odblokowuj niczego etherami - wsadzaj je do maszyny obok statku by odblokować przedmioty.

Te najczęstsze stwory które plują niebieskimi kulkami zabijaj mieczem.

Nie podmieniaj Selene na lolitę z wielkimi cyckami.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...