Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, tjery napisał:

ostatnio dyskutowaliśmy trochę o optymalizacji, zobacz, kolejna gra (tym razem robiona juz tylko na PS5), do ktorej do ustawien z PS5 wystarcza 2070

No widzisz, jeszcze tydzień temu mówiłeś że 2060 Super starczy, teraz do prawie dwuletniej gry jest to już 2070 Super i 6700 XT (ten drugi sporo mocniejszy od GPU w PS5) a za rok będzie to 3060 Ti żeby pod koniec generacji okazało się że na 6600 XT nawet nie odpalisz jakiejś gry która działa na PS5/XSX. Jeśli myślisz że taki Spider 2 który wyjdzie za powiedzmy 3 lata na PC będzie śmigał na 2070 Super czy 6700 XT tak jak na PS5 to nie ma żadnych szans na to. Cykl jest zawsze taki sam i nic się nie zmieniło.

Bardziej mnie śmieszą wcześniejsze teksty że Returnal i Ratchet powinny wyjść też na PS4, no mogły by wyjść i działać w 720p 30 FPS.

4 minuty temu, ASX napisał:

O proszę czyli gra jednak nie wymaga super szybkiego ssd do działania, no kto by się spodziewał że były to tylko marketingowe frazesy

No jak masz 16 GB RAMu to tam możesz wpakować dane.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, tjery napisał:

 

To po co przy każdej grze pytasz, który tryb lepszy? Nie chce w gierkowych tematach czytać o trybach i wyborach ;p

No ale nie pytam o karte graficzną czy inne suwaczki :p 

 

No ale tak serio, to w sumie pytam  od czasów Horizon FW, jak zrypali strasznie tryb preformance (chociaż po kilku miecha pięknie już śmigał).
Tak to zawsze szedł preformance i się nie zastanawiałem.

Godzinę temu, Figuś napisał:

To dajesz, chcę poczytać jak jednak się nie poddajesz i kończysz gierkę :lapka:

Obecnie czas przerzuciłem na dwie inne. No ale obiecałem sobie Retrun(al), jak ochłonę :problem:

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fanek napisał:

Wychodzi na to, że PS5 to maszyna z przyszłości i ta przyszłość musiała ją dogonić by mogli wypuścić gre na pc :obama:

 

Niestety muszę sprawić Ci zawód, RTX 2070 SUPER wyszedł w lipcu 2019 r., kilka miesięcy przed PS5.

Przepraszam.

 

Chyba, że nie o to chodziło Ci w tym głębokim przekazie, wtedy nie było tematu ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Udało się :banderas:Biom 5 ukończony. Radość na gębie pojawiła się już w chwili przejścia challenge roomu, do którego najpierw się udałem, a po którym nadal zostałem z figurką astronauty i jedną małą fiolką. Mega gładko poszedł ten challenge room i zdobyłem pewność siebie.

 

O dziwo Nosiciel nie okazał się tu bohaterem, a Pustkostrzał na 25 levelu. Nawet walka z tym przypakowanym Zerwanym pilnującym klucza była tym razem utrudniona przez aktywowane w pokoju lasery, ale jakoś dałem radę. 
 

Był to naprawdę dobry run. Pasek integralności miałem na 150% i 10% ochrony. Czuję, jak nauczyłem się walczyć z dronami. Warto jednak ryzykować i wchodzić do challenge roomów i walczyć z wrogami pojawiającymi się gdy obserwujemy śmierć innego gracza. Ten dodatkowy obolit jest kluczem by ulepszyć postać.

 

Biom 6 na razie wydaje się łatwiejszy. Doszedłem dość daleko, ale padłem przez nieznane mi ataki.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lukas_AT napisał:

Udało się :banderas:Biom 5 ukończony. Radość na gębie pojawiła się już w chwili przejścia challenge roomu, do którego najpierw się udałem, a po którym nadal zostałem z figurką astronauty i jedną małą fiolką. Mega gładko poszedł ten challenge room i zdobyłem pewność siebie.

 

O dziwo Niszczyciel nie okazał się tu bohaterem, a Pustkostrzał na 25 levelu. Nawet walka z tym przypakowanym Zerwanym pilnującym klucza była tym razem utrudniona przez aktywowane w pokoju lasery, ale jakoś dałem radę. 
 

Był to naprawdę dobry run. Pasek integralności miałem na 150% i 10% ochrony. Czuję, jak nauczyłem się walczyć z dronami. Warto jednak ryzykować i wchodzić do challenge roomów i walczyć z wrogami pojawiającymi się gdy obserwujemy śmierć innego gracza. Ten dodatkowy obolit jest kluczem by ulepszyć postać.

 

Biom 6 na razie wydaje się łatwiejszy. Doszedłem dość daleko, ale padłem przez nieznane mi ataki.

Jak już dojdziesz do Ophiona w biomie 6 to chociaż nie idź na niego z pustkostrzałem. Walka to katorga. Ze Square en raz tam poszliśmy na dwa pustkostrzaly i był ostry lipton tam. Nosiciel z odłamkami lvl2 a nawet na lvl1 niszczy go szybko. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Nyu napisał:

Ophion banalny, za pierwszym razem zmieciony z planszy pustkostrzałem (za każdym kolejnym często również), o czym mówisz? Na szybko znalezione:

 

  Ukryj zawartość

 

 

Oj kolego wiem o czym mówię. To na Twoim filmiku to jest szybko? Popatrz na dyskownice niżej. A nosicielem pada w 30 sekund i Ophion nawet nie zdąży w Ciebie strzelić ;). Akurat nie mam nagranego filmiku z nosicielem ale następnym razem nagram. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mnie to ja tylko odpowiedziałem jako drugi ;) Nie miałem na myśli chwalenia się i nie chciałem wyjść na gbura. Jak kogoś urazilem to przepraszam;) Po prostu pustkostrzalem i miotaczem prętów można się najdłużej delektować walką z ophionem :) Te bronie są po prostu na niego najsłabsze. Pistolet z rakietami i  odłamkami szybciej go ubije. Pluj z wybuchowym gniciem też go gniecie ekspresowo, ale trzy najszybsze bronie to nosiciel, dyskownica ze zmianą celu i pirobomby z pomocniczymi pociskami. Race czy lepka premia to już bez większego znaczenia. No jeszcze rakietnica, ale musi mieć koniecznie automatyczność. 

 

Edit:

 

Żeby było zabawnie to właśnie kończyłem 6 biom i wpadł mi nosiciel z wybuchowymi i rosnącymi na lvl1 :D 

 

Co prawda wybitnie tym razem nie popisałem się celnością i jakoś specjalnie nie patrzyłem na jego ataki oraz za krótko jak na ten poziom nosiciela strzelałem w te gałki, ale widać po jego pasku zdrowia jak szybko znika. A ten nosiciel miał zaledwie podstawową wersję odłamków. 

Video dla zainteresowanych. Pozdro ;)

 

Odnośnik do komentarza

Przy pierwszym przejściu ludzie często nie mają odblokowanych traitów, więc bronie do których mają dostęp od początku będą lepsze, w tym Hollowseeker (stąd też tak popularna jest to broń). Ale wystarczy odblokować traity i ranking automatycznie się zmienia. To co niby było dobre (HS) staje się najgorsze.

 

W dniu 25.01.2023 o 15:37, AgentTomek1982 napisał:

Pistolet z rakietami i  odłamkami szybciej go ubije.

 

Pistolet zajebisty na Ofiona, zaraz za Nosicielem, Pirobombami i Dyskownicą. Szkoda, że Wyrzut się trafił, bo by było lepiej.

 

Dla porównania Pustkostrzał, praktycznie idealna wersja.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Square napisał:

Przy pierwszym przejściu ludzie często nie mają odblokowanych traitów, więc bronie do których mają dostęp od początku będą lepsze

 

Pełna zgoda.

 

Z tymże każdemu, kto zaczyna grać biom 5 proponuje najpierw zaliczyć tam challenge room i odblokować nosiciela. I tak ten pokój trzeba zaliczyć chcąc pójść do b6. Nie ma sensu zostawiać go na koniec żeby tam paść i zniszczyć cały run B4 i B5. W kolejnych już runach, w razie zgonu w B5 w następnych sekcjach (a przypuszczam, że mało kto kończy go za pierwszym razem) i zaczynając na nowo od biomu 4, jest spora szansa na odblokowanie wyższych traitow w nosicielu ;)

 

Ja teraz cisnę B1 i od razu do B3. Wypaczony automat zostało już ubić 2 razy do badań na 100%. To ostatni wróg nie przebadany. 

 

Po za tym zostało 

Ekstraktor obolitu - 1 raz

Globus - 12 razy

Pozytywka - 24 razy

 

Odnośnik do komentarza

Też zalecam odblokowanie Nosiciela, ale nie każdemu się on przyda. Ja po przejściu B3 zrobiłem z marszu całą resztę. Jak ktoś padnie po odblokowaniu Nosiciela czy Pirobomb to na tych broniach warto się skupić.

Ogólnie warto używać różnych broni właśnie aby odblokować traity, to tylko pomoże w późniejszym graniu.

Odnośnik do komentarza

Ostatni boss padł przy drugim podejściu. :banderas:Był to łatwy boss, ale napięcie podczas walki było i tak ogromne, bo wiedziałem o jaką stawkę toczy się gra. 
 

Po 50 godzinach, wreszcie nastał koniec, ale grania jest jeszcze sporo. Dalsza eksploracja biomów, wieża, multiplayer, wyzwania - spokojnie kolejne 30h mogę w grze spędzic.

 

Świetna produkcja. Polecam wszystkim nie bać się tej gry i spróbować. Dla mnie 9.5/10.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...