Skocz do zawartości

Kena: Bridge of Spirits


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Qbon napisał:

Pytanie do osób grających na PS5, czy jest tutaj jakoś fajnie wykorzystany dualsense czy są tylko zwykłe funkcje wibracji z wersji PS4 ?

triggery tylko są wykorzystywane bo haptyka bardzo słabo zaimplementowana jest, ogólnie wibracji nie ma prawie wcale. Wydaje mi się że to jakiś bug i powinni to naprawić łatką

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Figuś napisał:

triggery tylko są wykorzystywane bo haptyka bardzo słabo zaimplementowana jest, ogólnie wibracji nie ma prawie wcale. Wydaje mi się że to jakiś bug i powinni to naprawić łatką

Dzięki, fajnie jakby to naprawili bo haptyka też mogłaby tam bardo fajnie działać tak patrząc na gameplay. 

Odnośnik do komentarza

Przekombinowany ten post gekona i tyle. Ale to co mnie akurat na forumku nie dziwi to że wam NIGDY NIE DOGODZI. 

 

9 godzin temu, ASX napisał:

Tylko wizualnie były kopiuj-wklej, bo mechanicznie chyba prawie każdy opierał się na innych rozwiązaniach. Dla mnie dungeony z tymi wyzwaniami logicznymi to jeden z najlepszych aspektów Breath of the Wild

Grales w stare zeldy tak btw? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, SebaSan1981 napisał:

Z tym niekupowaniem gry bo nie ma odpowiedniego jezyka jest jak ze spotkaniem fajnej dziewczyny na wakacjach nad morzem. 

 

Ot siedzisz sobie w hawajskiej knajpce, sączysz drinka przez słomkę z palemką. Morska bryza, lekki wietrzyk muskają opalone ciało i sprawiają że jest mega przyjemnie.

Obok przysiada się nieziemskiej urody dziewczyna, długie ciemne włosy z wplecionym kwiatem. Ma śliczny uśmiech, wspaniałe smukłe nogi, czaruje niesfornie wypadającymi zza topu jędrnymi cyckami które można by było ssać godzinami.

Wymieniacie spojrzenia, okazuje się że jest między wami chemia, jakieś uczucie, czujesz jakbyście znali się latami. Ona daje ci znaki, patrzy zalotnie, widać że wpadłeś jej w oko i ma Ci wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. Chciała by też z tobą fajnie spędzić resztę wakacji w tropikach. Niby od niechcenia przytula się chcąc być bliżej... bliżej ciebie.

Ale nie! Ty masz zasady! Zdegustowany i obruszony odstawiasz drinka, odpychasz od siebie zaskoczoną dziewczynę i szybko odchodzisz w dal. Myślisz sobie - "być może spędził bym z nią trochę czasu ale nie mogę."

Bo piastujesz w sobie własne zasady i ograniczenia! Uznałeś bowiem że musisz ją odrzucić tylko dlatego że nie znasz jej języka i ona nie mówi po polsku. A przecież powinna!

 


Jeszcze powinien być zapis w POLSKIM BUNDESTAGU, że kazda hawajska dziewczyna musi znać polski!

 

4 godziny temu, mozi napisał:

Grales w stare zeldy tak btw? 

Kurde też miałem się pytać o tę niepewność :)  

Odnośnik do komentarza

Fajna ta gra, taka na zasadzie niczego nie odkrywa na nowo, ale jest na tyle urocza, że po prostu wciąga. Oprawa graficzna i audio to zdecydowanie numer 1 tej produkcji. Bałem się, że walki będą jakoś mocno dretwe, ale są w porządku. Udany zakup, zobaczymy ile to potrwa, a i pewnie szarpnę się na platynę.

dcada5d6941eb05c5137fdf1b2f6068b.jpg
d12b2898c758a3a76c16bf9704c1d991.jpg
94783d06815819045a8f0e1a4bb2f895.jpg
35942591112b8a54efc378df6f6187fa.jpg
4c44a6b8c8e611096b82a670aee5de19.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No skończyłem właśnie. To był wieczór mojego życia, a właściwie 1 i pół wieczora. To cudownie, że dziś gry tyle trwają, bo mam czas, że przejść pozostałe hity na PS5. 

 

Bardzo dobra gra. Super miodna, ultra długa, sterowanie genialne, porywająca fabuła, niewidoczne ściany nie przeszkadzają w niczym, pływanie to czysta przyjemność, questy poboczne fajne i w ogóle super. 

 

10/10, oczywiście gra zostaje w mojej kolekcji. Polecam. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, mozi napisał:

Też czujesz że nie grał ale wstyd się przyznać? 

Grałem, jedna z moich ulubionych części jest Minish Cap którą ogrywałem na emulatorze GBA na PSP. Więc jeśli chcesz sugerować mi kłamstwo to proszę najpierw przedstaw dowody albo proponuję ztjm :)

 

W ogóle nie wiem skąd ci się wzięły te porównania do starych Zeld, bo gram już w Kene kilka godzin i jak na razie nie doświadczyłem zbyt wiele elementów które przypominały gry o przygodach Linka. Nie ma tu zeldowej eksploracji, zeldowych dungeonow. To raczej klasyczny korytarzowy action-adventure rodem z czasów PS2, co jest jak najbardziej zaletą.

 

Z Sea of Thieves Kena  też nie ma zbyt wiele wspólnego (no może oprócz tego że kilka osób które stworzyły Kene pracuje teraz w Rare) więc nie ma sensu wspominać o tym tytule w tym temacie. 

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Jakoś nigdy nie przemawia do mnie ten argument. Co gra miała by odkrywać i ile gier na przestrzeni np ostatnich 10 lat to zrobiły?

Ot taka bardziej informacja i tyle ;)

Nie podoba mi się mocny atak na triggerze, ten opór w padzie jest głupi i musiałem zmienić na bardziej klasyczne bicie czyli kwadrat i trójkąt.
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

Grałem, jedna z moich ulubionych części jest Minish Cap którą ogrywałem na emulatorze GBA na PSP. Więc jeśli chcesz sugerować mi kłamstwo to proszę najpierw przedstaw dowody albo proponuję ztjm :)

Minish cup. Na emu GBA na PSP. Szkoda że nie Zelda pierwsza z nesa na komórce. Ale ok niech Ci będzie. Powiedzmy że grupka zielonych minionów to kupuje.  

3 godziny temu, ASX napisał:

W ogóle nie wiem skąd ci się wzięły te porównania do starych Zeld, bo gram już w Kene kilka godzin i jak na razie nie doświadczyłem zbyt wiele elementów które przypominały gry o przygodach Linka. Nie ma tu zeldowej eksploracji, zeldowych dungeonow. To raczej klasyczny korytarzowy action-adventure rodem z czasów PS2, co jest jak najbardziej zaletą.

 Pisałem że z recki IGN. Tam porównują Kene do Zeldy ale przecież ty wiesz lepiej że sie nie znajo

https://www.ign.com/articles/kena-bridge-of-spirits-review-ps5-pc

In many ways, Bridge of Spirits is a throwback to the classic 3D Zelda style of games of having a large overworld that’s split up into major zones, and then guiding you through them in a linear fashion. Each zone will then require you to collect X amount of Y item, fight a boss, and then snag an upgrade that lets you travel to and explore the next zone. 

3 godziny temu, ASX napisał:

Z Sea of Thieves...

giphy.gif?cid=ecf05e471mehm1zpazfqx0aw8q

A tak wogole to kreujesz się na speca od gier a dla mnie sie chuya znasz. Z mojej strony EOT. Nie chce mi się z Toba dyskutować. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

- Na nikogo nigdy się nie kreowałem, jestem takim samym graczem jak wszyscy, nie mam żadnej specjalnej wiedzy ani umiejętności, która wykraczałaby poza amatorskie zainteresowanie grami.

 

- Wymieniłem Minish Cap bo to moja ulubiona starsza odsłona, grałem też w kilka innych  jak Majora Mask czy Ocarina of Time i kilka innych starszych odsłon z GBC i GBA (też na emulatorzem ale chyba żadnej nie skończyłem). Nie wiem co w tym złego, skoro zapytałeś mnie: "czy grałem w starsze Zeldy"

 

- Odnośnie porównań Keny do Zeldy i tego cytatu z recenzji IGN, to tak jak napisałem grałem dopiero chwilkę i jej nie skończyłem (w przeciwieństwie do recenzenta)  i jak na razie  nie widzę specjalnych podobieństw o których piszę, ale być może z czasem Kena się otworzy i te podobieństwa się pojawią. Nie wykluczam tego, nie jestem wyrocznią i dosyć często się mylę, ale to tylko moja opinia na temat gry którą aktualnie przechodzę do której mam prawo.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, mozi napisał:

Minish cup. Na emu GBA na PSP. Szkoda że nie Zelda pierwsza z nesa na komórce. Ale ok niech Ci będzie. Powiedzmy że grupka zielonych minionów to kupuje.  

 

ej mordziu, ale troszkę słaby zarzut. Ograł bardzo dobrą Zeldę w trybie przenośnym, tak jak Pan Jezus powiedział, a ty coś że to się nie liczy. Powiedz mi proszę jaka jest najstarsza cześć Zeldy jaką można w 2021 ograć i powiedzieć, że się grało w Zeldę? U mnie był to A Link Between Worlds, łapię się? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...