Skocz do zawartości

Kena: Bridge of Spirits


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czezare napisał:

W Yakuzie przynajmniej wiem, że niedogodności związane z ślęczeniem nad słownikiem są wynagradzane przyjemnością z poznawania genialnej fabuły. Poza tym to niszowa seria i jestem w stanie (choć z trudem)  zrozumieć i wybaczyć to, że nie ma choćby napisów w PL. Poza tym angielski w Yakuzie jest w sumie dość przystępny, w porównaniu np z takim Control.

Dziwne, że Sony nie wsparło Ember Lab w procesie lokalizacyjnym, wszak jest to czasowy konsolowy ekskluzif. 

 

Yakuza nie ma napisów - mogę im wybaczyć, Kena nie ma napisów - huy im w doope. Fak lodżik :shieeet:

Dobrze, że taki cirex, czy frosti siedzą w gettach, ale niestety jakieś cezarki, mevki czy donatelle wypełzają na powierzchnię :frog:

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, teamdox napisał:

Obejrzałem kilka filmów z rozgrywki i gra wygląda kapitalnie. Zazdroszczę posiadaczom PS5, na prawdę :) mam nadzieję że kiedyś będzie okazja pograć na X'ie.

Wyjdzie też na Xboxa na pewno za jakiś czas bo to czasowy ex. Ja sam się teraz mocno zastanawiam nad zakupem na ps5 mimo, że nie planowalem ale wszyscy tak chwalą, że aż żal nie zagrać w to. 

Odnośnik do komentarza
Czezare jak ty grałeś w gry przed ps3/x360?
Normalnie, grałem bo musiałem, gdyż spolszczczeń było tyle co kot napłakał, no ale jak już się na szczęście zaczęły pojawiać na masową skalę to do dobrego człek się szybko przyzwyczaja i chciałby, aby wszystkie bez wyjątku gry to miały. Pisałem to już milion razy, ale powtórzę po raz milion pierwszy. W Niemczech żadna, ani jedna gra nie ma prawa zgodnie z ustawą Bundestagu się ukazać w tym kraju bez choćby kinowej niemieckiej wersji językowej. Bynajmniej przed nikim nie będę taił, że bardzo bym sobie życzył aby takie samo prawo obowiązywało i u nas w Polsce.
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Tu bardziej chodzi o pokazanie wydawcy/wydawcom, że decyzja o braku wersji PL była z ich strony błędem, żeby to się odbiło na wynikach sprzedaży i dało im do myślenia.
Mam identyczne zdanie. Niech będzie w grze jedno zdanie, ma być przetłumaczone i uj. Sprzedają grę na polskim rynku i ma być po polsku. Z tego co kiedyś czytałem, u Niemców gra nie jest dopuszczona do sprzedaży jak nie ma ich języka.

EDIT: O właśnie, widzę że już wyżej jest o ustawie Bundestag.

EDIT 2: Gram od lat 90, ale wtedy marzenia o lokalizacji innej niż od rusków ze stadionu były tylko marzeniami. Mamy 2021 i to ma być standard. [mention=63685]creatinfreak[/mention] może potwierdzić, że nie gram w gry jak nie mają PL.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo że fajnie byłoby gdyby wszystkie gry wychodzące w Polsce były lokalizowane, nigdy by na tym nie stracił. 

 

ale Czezare przedstawił tylko własne stanowisko, że nie zagra w ten tytuł bo nie ma języka polskiego, do czego ma prawo i wiadomo że generalnie to on na tym ucierpi bo ominie go prawdopobnie świetna gra, ale to już jego prywatna sprawa.  Ja się już przyzwyczaiłem że na tym forum jest pełno użytkowników którzy chcą i lubią się samemu ograniczać, jeden nie gra w gry po angielsku, drugi nie uznaje gier na PC, trzeci nienawidzi gier multi, a jeszcze inni grają tylko na jednej konsoli pozwólmy każdemu grać tak jak mu się podoba, bo nikt nikomu  nie wyrządza krzywdy (chyba że sobie) ;]

 

8 godzin temu, mozi napisał:

No botw mialo super dungeony kopiuj wklej. Proszę mi nie szkalować starych zeld. 

tylko wizualnie były kopiuj-wklej, bo mechanicznie chyba prawie każdy opierał się na innych rozwiązaniach. Dla mnie dungeony z tymi wyzwaniami logicznymi to jeden z najlepszych aspektów Breath of the Wild 

 

edit: kurcze nie połączyło, przepraszam 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

177503936_Zrzutekranu(28).thumb.png.fc1404a05c3c11c21f866518faa329cf.png

no to zaczynamy przygodę :asax:gierkę obserwowałem do pierwszej zapowiedzi kiedy urzekła mnie cudownym stylem wizualnym, Do tego doszły bardzo dobre recenzje i pozytywne wrażenia innych forumowiczów, na fali hajpu i ja zdecydowałem się na zakup, chociaż pierwotnie planowałem poczekać na wersje na Steam lub Xboxa, a koniec końców okazało się że specjalnie dla tej gry założyłem konto na Epic Games xd

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio Double Fine się tłumaczyło, że nie ma więcej języków w Psychonauts 2, ponieważ nie mieli już budżetu. A przypominam, że ich wydawcą jest M$. 

Taki Capcom zrezygnował nawet z polskich napisów w ostatnim RE.

No, ale faktycznie - karzmy nowe, małe niezależne studio, które samo wydaje swoją pierwszą grę za to, że śmieli zapomnieć o narodzie znad Wisły XD

 

A co do tego prawa wymuszającego lokalizację, to skończy się na tym, że a) takie tytuły w ogóle nie będą się u nas pojawiać (bo nie jesteśmy tak lukratywnym rynkiem jak Niemcy) lub b) będzie to kopiuj/wklep wprost z google translatora. :reggie:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czezare napisał:
9 godzin temu, Pupcio napisał:
Czezare jak ty grałeś w gry przed ps3/x360?

Normalnie, grałem bo musiałem, gdyż spolszczczeń było tyle co kot napłakał, no ale jak już się na szczęście zaczęły pojawiać na masową skalę to do dobrego człek się szybko przyzwyczaja i chciałby, aby wszystkie bez wyjątku gry to miały. Pisałem to już milion razy, ale powtórzę po raz milion pierwszy. W Niemczech żadna, ani jedna gra nie ma prawa zgodnie z ustawą Bundestagu się ukazać w tym kraju bez choćby kinowej niemieckiej wersji językowej. Bynajmniej przed nikim nie będę taił, że bardzo bym sobie życzył aby takie samo prawo obowiązywało i u nas w Polsce.

Żeby nie było, jestem tego samego zdania i nawet pisałem to przy premierze re8 ale nigdy bym z tego powodu nie ograniczał sobie dostępu do zajebistych gier xD yakuzie wybaczasz gdzie wydaje to duży wydawca vs kena którą robi chuy wie kto+ to chyba ich pierwsza gra? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Nemesis napisał:

A co możesz powiedzieć o kwestii designu, systemu walki i ogólnie eksploracji świata? Na PS5 są tryby działania do wyboru czy jest tylko domyślny? 

No masz dwa tryby na PS5, 60 i 30 klatek. Walka jest super, po kupnie ulepszeń może trochę przypominać God of War (na sporo mniejszą skalę oczywiście, bo nie ma chyba zaawansowanych kombosów). O eksploracji jeszcze za dużo nie mogę napisać, bo ledwo co odblokowałem przedmiot do dostawania się w nowe miejsca, ale lata się super po tym świecie. Ogólnie jak ktoś jest zainteresowany, ale się zastanawia to lepiej niech od razu kupuje.

No i to jak pięknie się ten świat prezentuje :banderas:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...