Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się kończy odrobina nostalgii i alkoholu po obejrzeniu paru filmików na YT...

 

DB.thumb.jpg.b6d1211a4a1ba9c2ff92210b8250ca8d.jpg

 

Oryginalnego DB mi się zachciało, a akurat pierwsza saga jest u nas już wydana. Jeszcze dokupię cztery tomy do zakończenia drugiej sagi do kompletu. DBZ nie wiem, czy będę zbierał, na nim mi aż tak nie zależy.

Oprócz tego ciąg dalszy kota (całkiem sympatyczna manga dla kociarzy), mocno średni Star Trek i jakieś cycki z wyprzedaży (lubię styl Urushihary, ale zdaję sobie sprawę, że treść będzie pewnie słaba).

 

Szczerze nie podoba mi się, że jakieś 3/4 mang i komiksów obecnie wydawanych jest w luźnych obwolutach. Choćby nie wiem, jak uważać, to jest to tak podatne na wszelkie uszkodzenia i otarcia, że aż przykro patrzeć. Gdyby jeszcze pod spodem była normalna okładka, to pół biedy, ale zwykle jest to jakaś wybladła grafika. Może przewrażliwiony jestem, ale wolałem mangi wydawane w formie zwykłych tomików z lakierowaną, nieco grubszą okładką. Ładniejsze to, wygodniejsze i zdecydowanie trwalsze.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, MLeKrSkr napisał:

Akurat to najsłabszy wydany u nas Trek, ale pozostałe są całkiem OK, jednak głównie dla fanów uniwersum. A co do Urushihary to "Chirality" jest w moim odczuciu całkiem solidnym tytułem. Szkoda tylko, że te dodruki są tak słabej jakości, że co trzeci tom rozkleja się już przy pierwszym czytaniu :/ Dlatego wszystko biorę już teraz w twardej, a na miękko zbieram raptem 3-4 tytuły.

Przeczytałem tego Treka i szału bez, faktycznie. Najciekawszy był dodatek o Odyssey. Jestem obecnie w trakcie n-tego seansu TNG i planuję kupić Lustrzany Wszechświat. Ponad 400 stron, to usprawiedliwi cenę. Nie wiem, czy zawracać sobie głowę komiksami TOS, bo przyznam szczerze nie przepadam za oryginalnym trekiem jakoś szczególnie (poza filmami).

 

Na te wydanie od JPF nie narzekam. Prawdę mówiąc myślałem, że będzie gorsze, lub felerne z wyprzedaży, ale jest dobre. Ale tak jak pisałem wcześniej, szczerze nienawidzę tych luźnych obwolut w komiksach i niektórych książkach, a niestety nie zawsze jest wybór. Dlatego za każdym razem zdejmuję obwolutę przed czytaniem, co jest trochę upierdliwe. Już zdecydowanie wolę te zwykłe wydania z okładką "ze skrzydełkami".

 

Zupełnie przy okazji zapytam, Ty miałeś chyba Devilmana na półce. Warte to uwagi?

Odnośnik do komentarza

Go Nagai kojarzę głównie jako twórcę Getter Robo czy Mazingera. Znam tylko powierzchownie serie, ale z tego co wiem, to manga była wbrew pozorom dość brutalna, jak na tematykę. Devilman chyba podobnie?

 

Przy okazji, w Gildii jest wyprzedaż Black Friday, gdyby ktoś był zainteresowany. Obniżki niektóre większe niż zwykle.

 

Szkoda, że ja wczoraj zrobiłem zamówienie po wyższych cenach... :/ Niby nieznacznie, ale parę dyszek w plecy jestem.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dwa wspaniałe tytuły. Kingdom Come mam już w wersji angielskiej, ale ta polska posiada więcej dodatków. Komiks absolutna klasyka ze wspaniałą kreską Alexa Rossa. Po prostu trzeba mieć w kolekcji. 

 

Za to Najwięksi Superbohaterowie Na Świecie to absolutnie wspaniałe wydanie. To bardziej album niż komiks, ponownie, rewelacyjnymi dziełami Alexa Rossa. 

 

H374biF.md.jpg

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem sobie wczesny prezent na święta... Koniec na jakiś czas.

 

Zakup w ciemno. Manga autorki Koe no Katachi (Kształt Twojego Głosu) - tytułu, który sprawił, że wróciłem trochę do M&A. Tylko coś musiałem źle przeczytać, bo myślałem, że manga jest zakończona, a tu się okazało, że ongoing... Trochę się wpakowałem przez to. No ale opinie ma pozytywne, pierwszy tomik obiecujący, więc mam nadzieję będzie przyjemna lekturka.

1.thumb.jpg.2586fb66f5242b452b80f2ca4a49588e.jpg

 

 

Na Black Friday dokupiłem resztę wydanych u nas komiksów Star Trek. Nie wiem, po jaką cholerę brałem ten zeszycik Voyagera, ale pewnie musiałem coś wypić, albo wmawiać sobie "dorzuć jeszcze coś to będzie darmowa wysyłka..." Tja... Ale te grubsze zeszyciki było warto, fajnie się zapowiadają. Przy okazji się dowiedziałem, że następny szykują jakiś komiks Deep Space Nine.

2.thumb.jpg.2ec9f55725e07d0449a93563a610db82.jpg

 

I kilka singli, lub kontynuacji już rozpoczętych serii.

3.thumb.jpg.68c8647016a35734205a3794302f2b95.jpg

 

Jeszcze miejsce na półkach by się przydało... :\

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...