Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
44 minuty temu, GSPdibbler napisał:

No właśnie chciałbym zacząć chronologicznie przygodę z Batmanem, ale ceny niektórych tomów to jakiś żart. Chciałbym powyższa kolekcje :)

Tak to nie jest tania zabawa. Postanowiłem to sobie rozbijać w miesiącu po 2-3 komiksy. Trochę teraz bardziej zaszalalem ale to też ze względu na Knightfalla, który cholera wie czy też zaraz nie zejdzie. Lepiej brać teraz niż żałować potem. Trybunał dostałem od kumpla ale za Batmany z późniejszych lat zabiorę się później. Mam też zagwozdke bo po Long Halloween i Dark Victory (którego jeszcze nie mam) powinny wjechać komiksy od TM Semic i teraz pytanie czy chce mi się szukać po OLX i innych tych zeszytów (sam mam mały sentyment szczególnie, że miałem za dzieciaka nr Batman & Superman 5/98) czy po prostu jakieś skany.

Odnośnik do komentarza

Zbieram od lekko ponad roku. Zaczęło się od staruszek Logan którego dostałem w prezencie. Naciąłem się i kupiłem pozostałe tomy :/ A polecam skończyć na wydaniu 0 które w sumie jest zamkniętą historią. Reszta to już dużo gorszy scenariusz i kreska. Nowa miłość to Kaznodzieja, mega mnie wciągnęła. Do gustu przypadł mi też Tokyo Ghost i Maus.  
5BF0D2E2-59C9-4FA2-9A3C-3CF9E2AB28E0.thumb.jpeg.22b3b25197ae3d3a53a7d9d50ead4515.jpeg

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

Tak to nie jest tania zabawa. Postanowiłem to sobie rozbijać w miesiącu po 2-3 komiksy. Trochę teraz bardziej zaszalalem ale to też ze względu na Knightfalla, który cholera wie czy też zaraz nie zejdzie. Lepiej brać teraz niż żałować potem. Trybunał dostałem od kumpla ale za Batmany z późniejszych lat zabiorę się później. Mam też zagwozdke bo po Long Halloween i Dark Victory (którego jeszcze nie mam) powinny wjechać komiksy od TM Semic i teraz pytanie czy chce mi się szukać po OLX i innych tych zeszytów (sam mam mały sentyment szczególnie, że miałem za dzieciaka nr Batman & Superman 5/98) czy po prostu jakieś skany.

Właśnie też sobie myślałem jakby te semic zbierać żeby było chronologicznie. Ciekawe czy wszystko można dostać. Może Egmont wyda jakieś zbiorcze tych komiksów? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Batmany semicowe, to mam wszystkie, ale duża część z tego została wznowiona. Taki Knightfall, który zajmie cztery grube tomy od Egmontu - a które oczywiście nabędę, to pewnie ze dwa jak nie więcej roczniki tm-semic. Trzebaby posprawdzać co Egmont już powtórzył i ewentualnie z pozostałych wybrać lepsze kąski, bo całość to chyba teraz nie za bardzo ma sens - chyba, że ktoś chce koniecznie z nostalgii nabyć zeszytówki na lipnym papierze, z lipnymi kolorami i nierzadko pocięte w stosunku do oryginałów. Np. w pierwszym tomie Knightfall jako prolog są dwa świetne czytadła wydane w 94' przez semica, czyli Venom i Miecz Azraela. W moim osobistym rankingu Venom to top3 jeśli nawet nie najlepsza historia z gackiem z tych, które czytałem przez 30 lat czyli odkąd u nas pojawiły się pierwsze zeszyty batka.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Nie warto gonić chronologii Batmana bo tego jest po prostu za dużo - w sensie nawet nie zeszytowo ale pod względem wydań zbiorczych zbyt wiele dobrych historii wychodziło. Najlepiej popatrzeć sobie na jakieś rankingi np top 20 essential batman graphic novels i powolutku zaczynając od tych najbardziej nas interesujących a po przeczytaniu zastanawiać się nad kolejnymi. No chyba, że mamy na celowniku jakiś długi run np Morrisona czy Snydera albo z klasycznych Breyfogle'a to lepiej brać jakieś compendia, nie martwiłbym się tym, że zaraz będą out of print bo takie klasyki jak znikają to są drukowane na nowo jak nie po polsku to angielskie wydania.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Ukukuki napisał:

Zbieram od lekko ponad roku. Zaczęło się od staruszek Logan którego dostałem w prezencie. Naciąłem się i kupiłem pozostałe tomy :/ A polecam skończyć na wydaniu 0 które w sumie jest zamkniętą historią. Reszta to już dużo gorszy scenariusz i kreska. Nowa miłość to Kaznodzieja, mega mnie wciągnęła. Do gustu przypadł mi też Tokyo Ghost i Maus.  
5BF0D2E2-59C9-4FA2-9A3C-3CF9E2AB28E0.thumb.jpeg.22b3b25197ae3d3a53a7d9d50ead4515.jpeg

Jak podobał ci się kaznodzieja to myślę że Hellblazer przypadł by ci do gustu. Oczywiście najbardziej Ennisa, ale reszta też bardzo dobra i zajebiście się czyta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, GearsUp napisał:

Nie warto gonić chronologii Batmana bo tego jest po prostu za dużo - w sensie nawet nie zeszytowo ale pod względem wydań zbiorczych zbyt wiele dobrych historii wychodziło. Najlepiej popatrzeć sobie na jakieś rankingi np top 20 essential batman graphic novels i powolutku zaczynając od tych najbardziej nas interesujących a po przeczytaniu zastanawiać się nad kolejnymi. No chyba, że mamy na celowniku jakiś długi run np Morrisona czy Snydera albo z klasycznych Breyfogle'a to lepiej brać jakieś compendia, nie martwiłbym się tym, że zaraz będą out of print bo takie klasyki jak znikają to są drukowane na nowo jak nie po polsku to angielskie wydania.

Ja ogólnie poruszam się wg tego typka -

https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-batmana-cz-1/

Z tym, że póki co darowałem sobie powrót mrocznego, bo jednak to żadna chronologia i kanon. TM chyba ogarnę sobie skany ale takiego Venoma idzie spokojnie zdobyć.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, GSPdibbler napisał:

Jak podobał ci się kaznodzieja to myślę że Hellblazer przypadł by ci do gustu. Oczywiście najbardziej Ennisa, ale reszta też bardzo dobra i zajebiście się czyta.

Dzięki za info, obecnie jestem na tomie 5 wiec już wiele nie zostało. Poźniej zabieram się za twoją propozycję.

 

Polecacie jakieś europejskie komiksy?

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ukukuki napisał:

Dzięki za info, obecnie jestem na tomie 5 wiec już wiele nie zostało. Poźniej zabieram się za twoją propozycję.

 

Polecacie jakieś europejskie komiksy?

Nie wiem czy jest Europejski, ale "Y ostatni z mężczyzn" bym polecił z czystym sumieniem. Mega wciągająca lektura. Na pewno "Szninkiel" wart przeczytania, klasyk, ale myślę że się nie postarzał.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, MaLeKrSkr napisał:

Te "Thory" Aarona są serio takie dobre? Bo przymierzam się od dawna, ale tak jakoś.. no sam nie wiem. Od Aarona parę razy się srogo odbiłem (patrz "Wolverine").

 

Nie czytałem jeszcze ale podobno jedna z najlepszych rzeczy z linii Marvel NOW zwłaszcza  ten pierwszy arc z God-Butcherem, jak nie wciągnie cię pierwsze 5 zeszytów to raczej run nie dla ciebie ale warto spróbować bo podobno właśnie sam początek najlepszy. No i rysunki specyficzne bo Esada Ribica (tego od Secret Wars).

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.04.2022 o 15:01, Dr.Czekolada napisał:

Monotematycznie ale póki co mam bakcyla na Bogacza w czarnym lateksie. Na Knightfalla też ostrze ząbki.

IMG_20220430_145914.jpg

Jest Trybunal, koniecznie weź też Miasto Sów no i Śmierć w rodzinie. 

3 godziny temu, GSPdibbler napisał:

Jak podobał ci się kaznodzieja to myślę że Hellblazer przypadł by ci do gustu. Oczywiście najbardziej Ennisa, ale reszta też bardzo dobra i zajebiście się czyta.

Jezi podszedł mu Kaznodzieja, to polecam Skalpa, mocna rzecz. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.