Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nabrałem ochoty na jakąś mangę, z nieokreślonego powodu. No to myślę: "a kupię sobie jeden, może dwa tomiki..."

 

Tydzień później:

 

1.thumb.jpg.da324a97396814ef7e3bdcb4fc2e3485.jpg

 

:facepalm:

 

Generalnie nie jestem miłośnikiem komiksów, czy mang. Za dziecka miałem ich więcej, ale poza Tytusem Romkiem i Atomkiem gdzieś w pawlaczu i chyba Kajko i Kokoszem nic mi nie zostało z tamtego okresu. Swego czasu zbieralem Dragonballa, wszystkie 42 tomy, ale jakoś na studiach wszystkie sprzedałem, i to komuś z tego forum. ;)

Zostały mi tylko stare Gundamy... O przepraszam, KOMBINEZONY BOJOWE wydawnictwa Egmont, z beznadziejnym tłumaczeniem, wydane na papierze toaletowym...

Kilka lat temu zachwycony filmem Silent Voice kupiłem również mangę na podstawie której powstał (Kształt Twojego Głosu), która okazała się jeszcze lepsza i stale będą ją polecał. Fajna, poruszająca, dość życiowa historyjka, charyzmatyczni bohaterowie, ładna kreska.

 

Nie mam tego wiele, więc właściwie wszystko się zmieści na zdjęciu.

 

2.thumb.jpg.ed7e0c6f41234972717687d4a50df372.jpg

 

Zobaczymy, jak mi się będzie czytało. Może coś się rozrośnie z czasem. Miałem jeszcze kilka mang na oku podczas robienia "researchu", ale niestety nie były dostępne do kupienia, np. Ayako. Fajnie, że się na reedycję Solanin załapałem po sugestii Shena.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jedyne co przeczytałem i moge polecić to niekanonicznie - https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_Purge (komiks o tym jak klikoro Jedi zaraz po rozkazie 66 próbuje zastawić pułapkę na Vadera) i https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_Clone_Wars_(trade_paperbacks) - tutaj bardziej z nawiązaniami do filmów niż do serialu.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Zdecydowałem, że jednak ogarnę Venom (chociaż chyba jest w wydaniu zbiorczym Knightfall z tego co słyszałem) ten zapach i jakość niczym papier toaletowy przywraca wspomnienia za gówniaka i starej biblioteki szkolnej.

 

IMG_20220523_122823.jpg

Jest w wydaniu zbiorczym. Też zdecydowałem się zbierać chronologicznie Batmana. Mam już Rok Pierwszy, Świt krwawego Księżyca, człowiek który się śmieje, a jadą już do paczkomatu Nawiedzony Rycerz i Długie Hallowen. Niestety kolejny, czyli Mroczne Zwyciestwo jest w tej chwili nieosiągalny. Jest jeden na olx, ale 300zl za komiks to żart. Z resztą za poprzednie też się wykosztowalem, bo te komiksy znikają z allegro w tempie ekspresowym. No i mam jeszcze Robin rok pierwszy i Catwomen rok pierwszy. W tym miesiącu zadziałałem, ale bałem się że nie będzie już żadnych egzemplarzy z tej serii. 

Przeczytałem z nich dopiero dwa i jestem zadowolony z poziomu, nigdy nie czytałem Superhero, ale Batman mi siada, zawsze lubiłem ta postać, czy to w filmach czy grach. A Rok Pierwszy jest naprawdę świetny, polecam każdemu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Halloween i Zwycięstwo to sztos kryminały. Ja też czuję, że przepłaciłem ale będę trzymał :fsg:

Ogólnie z TM Semic daje sobie spokój za dużo tego i byłem właśnie po lekturze Faces z 4/98 i tbh to była marna historia. Raz, że nic nie wprowadza do postaci to była zwyczajnie głupawa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...