Skocz do zawartości

God of War: Ragnarok


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Usiadłem do konsoli z zamiarem zagrania 2h, przedłużyli się do 5h, gdybym nie musiał wyjść, to pewnie dalej bym grał. Ciężko się oderwać, a czas mija szybciutko. Pływam sobie po krainie krasnoludów, wykonałem poboczne zadanie z kominami, teraz kończę drugie z wieżą, więźniem i kluczem, jest legancko. Za te poboczne zadania otrzymuje sporo surowców, więc jak najbardziej warto je wykonywać, poza tym zwiedzamy ten piękny świat, a jest to tak skonstruowane, że chętnie zaglądam w każdy kąt. 

Odnośnik do komentarza

Poczciwy Mimir jak przypomina o zadaniach które nie zakończone :)

 

No to wracam się, jakaś niewyjaśniona sprawa z jakąś bestią

 

Pytanie - są takie rzeczy co się je zbiera z krzaków czy tam gałęzi drzewek pływając łódką, one dodają plusiki do statystyk, to się automatycznie dodaje? Bo już nie pamiętam a w menu nigdzie tego znaleźć nie mogę

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się recka quaza. Jak generalnie go nie lubię to od jakiegoś czasu zauważam że facet podchodzi raczej rzeczowo, nie podnieca się i nie rzuca na prawo i lewo GoTy, arcydzieła itp ktore w branży teraz napierdalane jest z każdej strony. 

Oczywiście uważa że to świetna gra, ale potrafi zwrócić uwagę na kilka problemów (btw w przypadku Elden Ringa też tak było) 

Odnośnik do komentarza

Dziś usiadłem do gierki, bo dziś dopiero splatynowałem jedynkę. A obiecałem sobie że bez tego nie ruszam kolejnej części (miałem wyrobić się na premierę, ale wyszło inaczej...)

Początek super, wszystko fajnie, ale

Spoiler

Serio kobita kratosa tak wygląda?? :D meh 

W trójce kręciłem analoga i dusiłem kółeczko do lepszych 

panienek 

Nie no żarcik. Pół godzinki gry i wkręcony na maksa. 

 

A wracając do tematu Quaza, to jakiś czas temu widziałem na jednym filmie jak mówił, że nowa generacja to"stara generacja plus 60 fps i to mu odpowiada ". W przypadku God of wara muszę się zgodzić.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Parę słów na gorąco:

- może nie sam początek, bo zaczyna się dziać od razu, ale te późniejsze długie minuty ze względy na nagromadzenie samouczków trochę się dłużą, ale jak już się zaczęło na dobre, to jest rozpierdol konkretny(z naciskiem na bebzoniarza). Jeśli chodzi o pierwsze kilka godzin, to pod względem bossów, minibossów i ich różnorodności spokojnie harmonogram z poprzednika został wypełniony, a nawet przebity. Jeżeli się to utrzyma, to będzie GOTY jak nic, no chyba, że wszystko rzucili już teraz, ale wątpię.

- narracja i przedstawienie nowych ancymonów robi robotę chociaż 

Spoiler

odmowa tego deala przez Kratosa

jest dla mnie dziwna, ale powiedzmy, że jakiś pretekst musi być, bo nie byłoby po co grać.

- normal jest prawdziwym normalem, przynajmniej jak na razie jest dosyć wymagająco, nie pamiętam kiedy ostatnio - tak jak tutaj - poległem w samouczku, pewnie w jakichś soulsach.

- poza tym wszystko klasycznie w duchu najlepszych kontynuacji, czyli więcej, lepiej a usprawnienia, których nie było wcześniej już w tym momencie uprzyjemniają grę.

 

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał:

Pojawiła się recka quaza. Jak generalnie go nie lubię to od jakiegoś czasu zauważam że facet podchodzi raczej rzeczowo, nie podnieca się i nie rzuca na prawo i lewo GoTy, arcydzieła itp ktore w branży teraz napierdalane jest z każdej strony. 

Oczywiście uważa że to świetna gra, ale potrafi zwrócić uwagę na kilka problemów (btw w przypadku Elden Ringa też tak było) 

Ale ta gra patrząc na ostatnie „duże” premiery (2 lata?) to „arcydzieło” (ambitnych indyków „za free” tu nie liczę). Dopracowana, efektowna, bez błędów technicznych na start, duża, zróżnicowana, jak ktoś chce to mocno wymagająca itp itd.
Niestety takich tytułów jest co raz mniej i tym bardziej warto samemu zagrać, docenić.

Parafrazując klasyka. Można nie lubić takich gier, ale nie nazywaj się graczem, jak nie szanujesz takiej masy roboty :)

 

Spoiler

No chyba, że ktoś ma jakąś awersję do PlayStation, ale to już jego problem i jego ograniczeń. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest jeden z sequeli idealnych, które formułę poprzednika doprowadzają do perfekcji.

 

Tak jak Rash wyżej napisał - nie sposób się oderwać. Co chwilę jest jakiś sekret, jakieś boczne, ukryte przejście. To samo z fabułą - jest zajebiście poprowadzona, postaci są przedstawione z "duszą", każda ma coś ciekawego do powiedzenia i odgrywa ważną role (rozmówki naszej trójki, czy czwórki - no kurwa, nawet jest nawiązanie do

Spoiler

bitwy pod Termopilami.

Wszystko jest takie naturalne, bohaterowie to nie kukły, a sama akcja wrzuca ciarki co chwilę, czy to zachwytu nad widokami (ktoś pisał, że to wygląda TYLKO jak gra z PS4, chyba mam inną kopię gry, bo to jest obecny top graficzny; designersko miażdży różnorodnością, to wszystko ostre jak żyleta i w 60 klatkach, chcę więcej takich "gier z PS4), czy z kolejnej tajemnicy czekającej na Kratosa i Atreusa. Polecam przeczytać sobie mitologię nordycką, nawet wersję Gaimana, bez tego traci się duuużo smaczków. BTW, zbieracie wiersze Kvasira? Zauważyliście coś fajnego w nich? :)

 

No i sam gameplay, rozwinięty, ulepszony, haptyka i wibracje dodają jeszcze więcej mięska i powera, łby odlatują, wrogowie latają jak szmaty. O ogromie zawartości nie mówię już, bo mam 11 godzin, a dalej jestem leszczem, jeśli chodzi o rozwój. Elementy lekkiego RPG na duży plusior, teraz mamy trochę więcej plusów i minusów ekwipunku, nie tylko pakowanie pod czyste statystyki. Każda bolączka pierwszej części została tutaj wyeliminowana i poprawiona, takie mam póki co wrażenie.

 

Dla takich tytułów się żyje, cóż tu dużo kurde mówić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...