Skocz do zawartości

God of War: Ragnarok


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie do piątku będę mógł pograć jakieś 10-15h czyli mogę jeszcze pozwiedzać. Chociaż powiem, że te kurwy z lawy czy te "szczeliny" na hardzie dają popalić i się trochę ginie. 

To mam jeszcze jedno pytanie. Można po fabule robić poboczne? Chociaż rzadko kiedy po skończonej fabule jeszcze coś robię w gierce i nie wiem czy tu zrobię wyjątek.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Rtooj napisał:

Lepiej odłożyć callisto i pograć w poboczne gow. Najwyższa jakość a dodatkowo przerwa od hardu może ostro wybić x systemu walki.

Ja lecę ciągle poboczne, szczególnie w Vanheim jest tego od groma, zaraz wbije 40h i fabuła dalej nie skonczona, staram się robić wszystkie "fabularne" questy, te minibossy, znajdźki pewnie odpuszczę, ewentualnie zagram po głównym wątku.

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, 65h na liczniku. Epicki tytuł, ciężko jest mi się tutaj do czegokolwiek przyczepić. Rdzeń z gow-a 2018 zachowany ale ta gra jednocześnie ulepsza wszystko z poprzednika i to ulepsza konkretnie, ulepsza to co i tak już było świetne ale co najważniejsze ulepsza wszystko to co w jedynce było takie sobie. Grałem po mału, swoim tempem, dużo zaskoczeń, nawet związanych z pobocznymi lokacjami, kto już skończył ten wie o czym mówię. Nie chcę za dużo pisać żeby przypadkiem nie zaspoilerowac komuś, bo o to nie trudno w przypadku ragnaroka. Czekam w każdym razie na ng+, który na bank zostanie dodany w jakimś patchu w przyszłości żeby jeszce raz przeżyć te przygodę, tym razem ze wszystkimi ulepszeniami i wyposażeniem od początku gry. Nie ma bata, albo gow albo elden będzie grą roku, trudno wskazać jednogłośnie która z tych dwóch gier miałaby otrzymać ten tytuł, bo obie ocierają się o doskonałość, w sumie najbardziej sprawiedliwe byłoby gdyby te dwie gry zostały w ten sposób wyróżnione. Wspaniały rok dla branży, ogólnie dla graczy a w szczególności dla posiadaczy konsol Sony. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pykło właśnie 100% i co to była za przygoda! Każdą cześć masterowałem na najwyższym poziomie trudności i Santa Monica dostarczyła mi kolejnego sztosa który zasługuje na ocenę 10/10, dzięki :) 

DCDA5483-1B54-4738-8EAA-2A0208B87273.jpeg CZAS - 45 h

 

 

FE88B419-3980-4C7B-9C54-C168496CE1B5.jpeg

78E74CE1-679A-4D70-8748-9550042930D8.jpeg

CE98C0E9-30EF-4178-8EFC-50F996204C4C.jpeg

Edytowane przez Whisker
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Na najwyższym, z takim czasem?!

Ja właśnie chciałem się pochwalić platynką i 100% na hardzie, na budziku 80,5h.

Dwóch ostatnich bossów to był koszmar, głownie przez ataki zasięgowe do rozbicia tarczą. Jak wygrałem to ręce się trzęsły jak alkoholikowi.

Piękna gra, dajcie znać o jakiś fajnych scenkach i rozmowach po wykonaniu czynności, ja polecam

Spoiler

odwiedzić jaskinie gdzie zebrała się ekipa tarczowniczek po zabiciu Gna, chatę wiedźmy po uwolnieniu Birgira i rozmowie z nim w bazie w wiosce, rozmowy z Ratatoskiem, ciekaw jestem czy rudą z młotem Thora można jeszcze gdzieś spotkać po scenie w Alfheim gdy odlatuje w przestworza.

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rtooj napisał:

Na najwyższym, z takim czasem?!

Ja właśnie chciałem się pochwalić platynką i 100% na hardzie, na budziku 80,5h.

Dwóch ostatnich bossów to był koszmar, głownie przez ataki zasięgowe do rozbicia tarczą. Jak wygrałem to ręce się trzęsły jak alkoholikowi.

Piękna gra, dajcie znać o jakiś fajnych scenkach i rozmowach po wykonaniu czynności, ja polecam

  Ukryj zawartość

odwiedzić jaskinie gdzie zebrała się ekipa tarczowniczek po zabiciu Gna, chatę wiedźmy po uwolnieniu Birgira i rozmowie z nim w bazie w wiosce, rozmowy z Ratatoskiem, ciekaw jestem czy rudą z młotem Thora można jeszcze gdzieś spotkać po scenie w Alfheim gdy odlatuje w przestworza.

 

 W ogóle warto odwiedzać stare miejscówki po uwolnieniu wielu postaci :) a tak btw coś Ty robił tyle godzin, ponad 80?? :) 

Generalnie każda walka ostatnia i poboczne z ostatnich (król i królowa) to hardkor sam w sobie ale wystarczy odpowiednio się przygotować i leci się niczym Dark Souls na pierwszych poziomach.

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza
Teraz, Whisker napisał:

 W ogóle warto odwiedzać stare miejscówki po uwolnieniu wielu postaci :) a tak btw coś Ty robił tyle godzin, ponad 80?? :) 

Nie wiem co napisać, raczej się zastanawiam jak ty zebrałeś wszystkie artefakty, kruki, zrobiłeś poboczne w tak krótkim czasie.

Ja poza wieloma powtarzaniami bossów raczej nigdzie się nie opalałem.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rtooj napisał:

Nie wiem co napisać, raczej się zastanawiam jak ty zebrałeś wszystkie artefakty, kruki, zrobiłeś poboczne w tak krótkim czasie.

Ja poza wieloma powtarzaniami bossów raczej nigdzie się nie opalałem.

Większość zdobywałem za pierwszym podejściem zwyczajnie pchając fabule, za wiele otwartych przestrzeni nie ma a jak są to poboczne questy naprowadzają na mapy skarbów tudzież artefakty. Na koniec pozostało dobić asgardczyków i berserkow ale ówcześniej zaglądając do Tygla i ładować w upgrade 

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza

Dobra czas na podsumowanie lub jak ktoś woli krótką ale treściwą opinie fana serii God Of War oraz mitologii nordyckiej.

 

Z serią GoW jestem od pierwszej części i od samego początku gameplay oraz fabuła przypasowała mi i raczyłem się kolejnymi zmaganiami Kratosa przeciw Olimpowi i jego bogom aż nastał kres….. fabuła przeniosła się z greckiej na nordycką! Moja fascynacja sięgała zenitu bowiem w tych klimatach odnajduje się najlepiej a i znam się na tym temacie bardzo dobrze. Fabuła została przez SM podkręcana znacząco ale rdzeń pozostał niezmienny bo to dalej brutalna opowieść z tym że z większym przesłaniem a kto ma syna (pozdro) ten będzie chłonął więcej żyje owpowieści. 
 

W Ragnaroku zostało poprawione praktycznie wszystko począwszy od grafiki, audio po technikalia (proponuje odpalić jedynkę nawet na PS5 a zobaczycie o czym pisze). A sama fabuła? Została napisana idealnie i zamieszczona w historii która kończy serie ale jak kończy! Z pełną mocą sequela. Pojawiają się mokre powieki oraz nawiązania do Boga znanego jeszcze ze sławetnej Grecji. Dla mnie top jeśli chodzi o narrację ale Sony już do tego przyzwyczaiło graczy. Zwyczajnie chce się robić w tej grze 100%, szukać ostatnich skrawków fabuły, łykać pozostałości mitycznego Asgardu w akompaniamencie świetnej ścieżki dźwiękowej i aż żal że na razie brak na horyzoncie DLC :( 

 

z całą świadomością wystawiam jako fan 10/10

Edytowane przez Whisker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler

Nie rozumiem dlaczego zdecydowali się na odejście Lokiego na stałe, nie dość że nie możemy go sobie dobrac jako towarzysza na zwiedzanie świata po ragnaroku, to nawet nie zaproponowali by zwiedzać świat jako on, po pierwsze dla choćby dialogów, po drugie by do końca postać rozwinąć i się nie trochę pobawić. Ja nie zwiedzałem z nim świat bo sądziłem że po finale w chatce Sindriego spokojnie będzie wybór postaci.

Ba, zanim gra wyszał to sądziłem że i Tyrem sobie polatamy jako zamiennik za Kratosa.

 

Jedyny minus gry to moim zdaniem kontynuacja zwalonego systemu checkpointów.

Lecisz 10 minut po tunelach i lasach by sprawdzić coś, i nie ma ŻADNEGO sposobu by przyśpieszyć powrót, bram jest bardzo mało, i w zasadzie nie mam pojęcia dlaczego. Ponowna podróż do Wielkiej Kuźni to niestety jazda wagonikiem i bieganie po pustych planszach dwa razy. No i loadingi, gdy nie ma dialogu na Ygdrasil to idzie szybko, ale jednak po śmierci, na ps5, to powinno trwać pół sekundy.

Edytowane przez Rtooj
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja platynowal nie będę, ale z tego co widzę to zamknąć bym się w 48-50h. Teraz mam 41 i w sumie królowa chce ubić i to już wszystko. Trochę jeszcze tygla porobić, bo sucz trudna. Król ledwo zrobiony. Nie mam motywacji latać za krukami, chociaż mam ich już 40. 

Ogólnie to po epilogu poczułem pustkę. A....

Spoiler

Postać Sindri tak mnie przekonała, że takie gry to nie tylko gry, ale coś więcej.

 

 

No chyba że Callisto nie dowiezie to zrobię pierwsza platynę.

Odnośnik do komentarza

U mnie gra nie wychodzi z czytnika. Do tego stopnia ze musialem zrobic restart konsoli. Praktycznie caly czas w trybie czuwania albo gry i w koncu pierwszy glich. Nie moglem rozwiazac puzzli poniewaz jeden z krysztalow zamarl w miejscu, nie chcial mi sie przesunac ostrzami, czy to na lewo czy prawo. Ale fakt, konsola w trybie czuwania od 2 tygodni :dunno:

Odnośnik do komentarza

Mi chyba już na zawsze zamroził się wykrzyknik przy dziale Bronie w warsztatach. Od 10 godzin pokazuje mi że jest nowy element mimo że go nie ma. I raczej to nie wina czuwania, bo resetowałem.

 

Mam nadzieję że w ciągu roku wyjdzie NG+ z dodatkowymi pancerzami, i może czymś jeszcze, rok to chyba wystarczający czas by odpocząć od przygody. Jeszcze tylko w sumie odblokuję dopakowania uderzeń i spróbuję zakończyć te zadania ilościowe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też mam wykrzyknik, ale to nic w porównaniu do zbugowanej misji (na szczęście tylko poboczna i bez znaczącej nagrody chyba). Wczoraj wpadła platyna, dzisiaj jeszcze coś tam pofarmie aby ulepszyć sprzęt i Kratos idzie w odstawkę. Za kilka miesięcy zrobią NG+ to wtedy się ogra jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Rtooj napisał:

Lepiej odłożyć callisto i pograć w poboczne gow.


Myślałem o tym, ale nie dam rady - Callisto to mój najbardziej wyczekiwany tytuł roku.
Mam nadzieję, że chociaż napisy zdążę zobaczyć, bo platynowanie odłożę na później.
Ostatnio w oczekiwaniu na horror Schofielda jeszcze sobie pierwssze Dead Space odświeżam, więc już w ogóle napięty grafik :sweat:
 

12 godzin temu, Whisker napisał:

 

 

 

FE88B419-3980-4C7B-9C54-C168496CE1B5.jpeg

78E74CE1-679A-4D70-8748-9550042930D8.jpeg

CE98C0E9-30EF-4178-8EFC-50F996204C4C.jpeg


Ascension pominąłeś, pijusie :sonkassie:

Odnośnik do komentarza

Fabuła skończona, właśnie wleciały napisy i muszę przyznać, że kuźwa ZROBILI TO :banderas:
Ragnarok jest dla poprzedniej odsłony tym, czym swego czasu był GoW2 dla pierwszej części cyklu.
GoW2018 wręcz wygląda przy tym jak demo - niesamowite, jak wiele udało im się zbudować na tych fundamentach.
Poprawiono tu dosłownie każdą bolączkę poprzednika, z niektórych rzeczy wręcz robiąc sobie żarty (trolle).
No i fabularnie też się zajebiście rozwinęło. Miałem obawy, czy taka ilość wątków i napotkanych postaci nie sprawi, że wszystko zostanie potraktowane powierzchownie i po łebkach, ale niepotrzebnie, bo widać, że czuwał nad tym ktoś z głową na karku.
Piękna, czasem autentycznie wzruszająca opowieść, plejada wyrazistych, zapadających w pamięć postaci i świetne zakończenie.
Pozostało mi jeszcze od cholery grania, ale cieszę się, że udało mi się przynajmniej skończyć główny wątek (i od cholery pobocznych rzeczy też, po prostu nie wszystkie) zanim z paczkomatu wyciągnę The Callisto Protocol, na które też mocno w tym roku liczę.
No nie powiem, zaskoczyli mnie tym, jak dobra jest tu opowieść, bo wcześniej wyrażałem powątpiewanie, sądząc, że Ragnarok z A Plague Tale: Requiem nie powalczy w tym aspekcie, a jednak :fsg:
Mocne 9/10 i aktualnie moje pierwsze miejsce w wyścigu do GOTY 2022.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Tylko z zakończeniem nie do końca się zgadzam, bo zagrali trochę 

Spoiler

zbyt bezpiecznie

 W sumie trudno się dziwić przy takiej 

Spoiler

ikonie

, ale ja bym to rozegrał inaczej. 

Ogólnie gdyby nie to, to bym nawet 9.5 dał, a tak "tylko" mocna 9.

Jeszcze dużo jest do roboty, więc nie czuję się na siłach, żeby pisać doktorat, ale może jeszcze przyjdzie czas i ochota.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...