Skocz do zawartości

God of War: Ragnarok


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem po 42,5h. Co za epicka przygoda!

 

Plusy: 

- Kratos, mój ulubiony bóg ojciec dowiózł po raz kolejny

-

Spoiler

jego grywalny syn też dowiózł

- świetna oprawa audiowizualna

- genialny system walki, głęboki, z dużą ilością skilli i combosów

- dużo epickich walk z bossami

- wymagająca, ale nie bez przesady

- świetnie zrealizowane aktywności poboczne

- bardzo rozbudowane, różnorodne światy do odwiedzenia

- niesamowite dopracowanie gry na premierę, nie trafiłem przez całą grę na ani jednego buga! (zapewne takie są, ale nie uświadczyłem)

- idealna długość gry - 40h, z że tak powiem sidequestami story, bez znajdziek i 100% itd itp.,

Spoiler

a zostało mi sporo aktywności dostępnych po głównym wątku!

 

 

Minusy:

- kończy się chyba 

Spoiler

God of War z Kratosem, kolejna część obstawiam Atreusa w Egipcie

- to tylko duże standalone DLC, czy też jak kto woli bezpieczny, epicki sequel do GoW 2018 (:kratoswoke:)

 

Ocena: 10/10, najlepsze standalone DLC w historii gier, niech bóg ojciec was błogosławi :kratoswoke:.

Czy GOTY 2022? Nie wiem, Jak dla mnie w tym roku zwycięzców powinno być dwóch, obie Elden i God of War to u mnie top 10 ever. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam na koncie 33h i końca nie widać. Idzie się przywiązać do tych bohaterów i ogólnie podoba mi się niespieszna narracja dyktowana bardzo osobistymi pobudkami każdego z bohaterów. Ta gra to popis scenarzysty odpowiedzialnego za dialogi, bo właściwie każda postać ma coś w sobie i sprawia bardzo żywe wrażenie. 

 

Bardzo podoba mi się zróżnicowanie lokacji, zagadki przestrzenne i satysfakcjonujący system walki.

Do poprawki wziąłbym nazbyt skomplikowany inwentarz i system upgrejdów, który nawet po 33h czasem mnie przytłacza. Na szczęście można go olać i nie myśleć o nim zbyt wiele. 

 

Piękna gra i podoba mi się to, że Sony pozwala nawet takim quasi-liniowym grom być wielkimi tytułami na wiele godzin (wcześniej całkiem liniowe TLoU2 też zaskoczyło długością). 
 

Jeszcze jedno: dawno gra nie wprawiła mnie w taki wizualny zachwyt jakim był widok:

Spoiler

muru Asgardu. :banderas: Przenosiny w te zielone tereny, ta ogromna przestrzeń, wspinaczka, spotkanie z bogami. No coś kurna wspaniałego. I ta zaskakująca relacja, gdzie nie przybywa się do nich, żeby po chwili urwać im łeb, ale by spędzić z nimi czas, zapoznać się z nimi. Przypuszczam, że dzięki temu finał i ostateczne wyrywanie im łbów będzie tym bardziej emocjonujące. :kratoswoke:

 

Edytowane przez Wojtq
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Plejka mi pokazuje, że skończyłem na hardzie w 44h. Porobiłem pare pobocznych i powiem tylko, że to bardzo udany sequel. Jest wszystkiego więcej i lepiej. Mega się wkręciłem w ten świat. Końcówka trochę mnie rozczarowała. Żeby nie calisto to bym z chęcią zrobił wszystkie poboczne, ale niestety czas nie jest z gumy. Ogólnie duży kandydat do goty zaraz obok szczurów i możliwe, że calisto.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2022 o 23:32, Square napisał:

Ja chciałbym aby w kolejnej grze tj. w Egipcie,

  Pokaż ukrytą zawartość

Atreus został zabity i Kratos znowu siał by pożogę.

Hmm, może być Egipt albo Japonia wg hintow z gow 2018.

 

edit - a ok, jeszcze celtycka mitologia byla wzmiankowana,

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...