Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dostałem wczoraj maila z X-Kom, że nie będą mieć ani jednej sztuki na premierę. Potem gadałem z kumplem, który w tym sklepie pracuje to mówi, że każdy wściekły bo nawet szeregowi pracownicy liczyli, że dostaną PS5 19 listopada. Podobno pierwszy rzut mają mieć dopiero w okolicach połowy grudnia.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MatekDM napisał:

Dostałem wczoraj maila z X-Kom, że nie będą mieć ani jednej sztuki na premierę. Potem gadałem z kumplem, który w tym sklepie pracuje to mówi, że każdy wściekły bo nawet szeregowi pracownicy liczyli, że dostaną PS5 19 listopada. Podobno pierwszy rzut mają mieć dopiero w okolicach połowy grudnia.

 

To się tyczy egzemplarzy na sklepie czy preorderów (bo w X-Kom chyba też były)? 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, LeifErikson napisał:

To się tyczy egzemplarzy na sklepie czy preorderów (bo w X-Kom chyba też były)?

 

X-Kom poinformował, że nie będzie prowadził sprzedaży stacjonarnej od soboty do odwołania obostrzeń rządowych + Sony wczoraj poinformowało, ze w sklepach nie znajdziemy ani jednej sztuki PS5 na premierę, tylko sprzedaż online.

 

Do X-Kom nie przyjechała ani jedna sztuka konsoli do tej pory, nie będzie tam PS5 na premierę i co gorsze, nie mają pewności kiedy je w ogóle dostaną (mówi się o połowie grudnia, ale to może nie nastąpić).

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MatekDM napisał:

 

X-Kom poinformował, że nie będzie prowadził sprzedaży stacjonarnej od soboty do odwołania obostrzeń rządowych + Sony wczoraj poinformowało, ze w sklepach nie znajdziemy ani jednej sztuki PS5 na premierę, tylko sprzedaż online.

 

Do X-Kom nie przyjechała ani jedna sztuka konsoli do tej pory, nie będzie tam PS5 na premierę i co gorsze, nie mają pewności kiedy je w ogóle dostaną (mówi się o połowie grudnia, ale to może nie nastąpić).

 

Czyli rozumiem, że ci, którzy zamawiali preorder w X-Komie mają po herbacie? To jest o tyle dziwne, że tak na logikę wydaje mi się, że żaden sklep nie uruchamiał tych preorderów w ciemno, tylko na podstawie jakichś informacji od dystrybutora - musieli założyć kiedy powiedzieć "stop" i przerwać przyjmowanie zamówień. 

Więc na moje oko wyglądałoby na to, że dostarczą mniej konsol niż pierwotnie zakładali, albo... robili jednak preordery w ciemno. :D

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

Czyli rozumiem, że ci, którzy zamawiali preorder w X-Komie mają po herbacie? To jest o tyle dziwne, że tak na logikę wydaje mi się, że żaden sklep nie uruchamiał tych preorderów w ciemno, tylko na podstawie jakichś informacji od dystrybutora - musieli założyć kiedy powiedzieć "stop" i przerwać przyjmowanie zamówień. 

Więc na moje oko wyglądałoby na to, że dostarczą mniej konsol niż pierwotnie zakładali, albo... robili jednak preordery w ciemno. :D

 

Tak - to ze konsol nie będzie w X-Kom na premierę to pewne i potwierdzone info. Możliwe, że dostali wstępne info o liczbie konsol, ale ze względu na problemy produkcyjne/Covid, jakiekolwiek inne problemy, po prostu coś rypło i nic nie dostaną. Nie wiem jak to zrobili, może faktycznie zbierali w ciemno.

Odnośnik do komentarza

X-kom to chyba jako jedyny ruszył z jakimś śmiesznym preorderem ejszcze zanim była oficjalna cena za ps5 i potem się tłumaczyli, że jak cena detalcizna będzie wyższa od ceny, którą dali w tym prepreorderze to i tak konsole będą sprzedane po cenie niższej, a teraz się okazuje, że nie będzie żadnej sztuki nawet na premierę. No co, trzeba było mieć pewnego rodzaju nosa gdzie kupić i tyle. Dla mnie osobiście jednak ciężko to było wyczuć bo np. MM z jednej strony duża europejska firma, a z drugiej słyszałem, że już całkowicie mają bankrutować i się zwijać. 

Odnośnik do komentarza
Dostałem wczoraj maila z X-Kom, że nie będą mieć ani jednej sztuki na premierę. Potem gadałem z kumplem, który w tym sklepie pracuje to mówi, że każdy wściekły bo nawet szeregowi pracownicy liczyli, że dostaną PS5 19 listopada. Podobno pierwszy rzut mają mieć dopiero w okolicach połowy grudnia.
Pokaż maila. Mam zamówienie w X-kom i nic nie dostałem.
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:
41 minut temu, MatekDM napisał:
Dostałem wczoraj maila z X-Kom, że nie będą mieć ani jednej sztuki na premierę. Potem gadałem z kumplem, który w tym sklepie pracuje to mówi, że każdy wściekły bo nawet szeregowi pracownicy liczyli, że dostaną PS5 19 listopada. Podobno pierwszy rzut mają mieć dopiero w okolicach połowy grudnia.

Pokaż maila. Mam zamówienie w X-kom i nic nie dostałem.

 

Do nich trzeba pisać, inaczej nic nie dostaniesz i będziesz żył w niepewności. Kompletny chaos tam panuje z tymi premierami.

 

 

mail X-Kom.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No jestem ciekaw w takim razie czy będzie możliwość zamówienia z jakiegokolwiek sklepu przed premierą albo w dniu premiery jeszcze ps5. 

 

Tak logicznie patrząc: x-kom odpada bo nie dostaną na premierę

euro-agd myślę, że podobna sytuacja co x-kom, czyli brak konsol na premierę i brak informacji więc nie ruszą ze sprzedażą

MM - anulują niektóre zamówienia, więc bardzo wątpię w możliwość zakupu, raczej nieprawdopodobne

neonet i ME - pewnie podobna w pełni sytuacja- komuś już anulowali zamówienia czy coś?

Chyba jedyna nadzieja to jeszcze jakieś rzuty na allegro i może scentre.pl coś rzuci, bo chyba w planach były pojedyncze sztuki w salonach co nie dojdzie do skutku więc może z 500-1000 konsol pójdzie na sklep w dniu premiery. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Xoltro napisał:

No jestem ciekaw w takim razie czy będzie możliwość zamówienia z jakiegokolwiek sklepu przed premierą albo w dniu premiery jeszcze ps5.

 

Jestem przekonany, że to co mieli dostać na premierę to już dawno poszło i nie ma szans kupić PS5 19 listopada - no chyba że od kogoś z drugiej ręki, albo szczęśliwie ktoś zrezygnuje i się trafi jedna sztuka.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MatekDM napisał:

 

Jestem przekonany, że to co mieli dostać na premierę to już dawno poszło i nie ma szans kupić PS5 19 listopada - no chyba że od kogoś z drugiej ręki, albo szczęśliwie ktoś zrezygnuje i się trafi jedna sztuka.

Z jednej stron tak, ale jednak scentre i euroagd jeszcze nie ruszyli ze sprzedażą. Co do Euro sytuacja pewnie podobna jak x-kom, ale że sonycentre nie ma odłożonego czegokolwiek to trochę mi się nie chce wierzyć. To też pewnego rodzaju wtopa PRowa (w sumie sony to i tka wisi, ale tak tylko podkreślam), że na premierę nie da się kupić konsoli. Inaczej wygląda - konsole rozeszły się w 30 minut w dniu premiery, a inaczej, ze już w ogóle miesiąc przed premierą ich nie było. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Xoltro napisał:

Z jednej stron tak, ale jednak scentre i euroagd jeszcze nie ruszyli ze sprzedażą. Co do Euro sytuacja pewnie podobna jak x-kom, ale że sonycentre nie ma odłożonego czegokolwiek to trochę mi się nie chce wierzyć. To też pewnego rodzaju wtopa PRowa (w sumie sony to i tka wisi, ale tak tylko podkreślam), że na premierę nie da się kupić konsoli. Inaczej wygląda - konsole rozeszły się w 30 minut w dniu premiery, a inaczej, ze już w ogóle miesiąc przed premierą ich nie było. 

 

Oni wszystko rzucili do swoich partnerów handlowych i dodatkowo mają duże problemy z produkcją, rzucili na polski rynek po prostu za mało towaru. Nawet MM, jako oficjalny partner, musi anulować zamówienia, chociaż oni to chyba przyjęli pierwszy strzał z pre-orderami i zgarnęli z 50k zamówień. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Teraz, MatekDM napisał:

 

Oni wszystko rzucili do swoich partnerów handlowych i dodatkowo mają duże problemy z produkcją, rzucili na polski rynek po prostu za mało towaru. Nawet MM, jako oficjalny partner, musi anulować zamówienia, chociaż oni to chyba przyjęli pierwszy strzał z pre-orderami i zgarnęli z 50k zamówień. Bez sensu.

No nic to trzeba w weekend w takim razie myśleć, czy jedna x'a wziąć czy czekać prawdopodobnie do stycznia, w najlepszym razie grudzień. 

Odnośnik do komentarza
Just now, PiPoLiNiO said:

Ale wiecie co to znaczy ogólnie? 4 tys na allegro to będzie nic po 19 listopada. To może urosnąć grubo powyżej 6 tyś jeśli faktycznie okaże się, że przyszło ich tak mało.

Nie pisz tutaj takich rzeczy bo jeśli za 4 k dupska pękały to za 6 k to aż strach się bać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...