Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kudlaty88 napisał:

To żeby temet niezdechł to sie zapytam czy wam też ciagle MS Store sie updatuje czy u mnie cos sie zyebalo bo juz chyba z 6 razy w ciagu tygodnia sie sciągało do stora jakies 110 MB.

Miałem to samo. Od kilku tygodni Xbox próbował zainstalować Host Store, ale zawsze przy ponad 96% coś się wysypywało. Przy anulowaniu i kolejnej próbie to samo. Przy każdym odpaleniu X'a ciągle ta sama sytuacja i już powoli zaczynało mnie to męczyć. W końcu jakoś ze 2 dni temu nie mogłem się zalogować wieczorem na profil. Ani na konsoli, ani na kompie. Zrobiłem hard reseta z zachowaniem gier, ale wyczyscilo profile, sejvy itp. Dalej nie mogłem się zalogować przez jakiś czas (chyba ogólnie był problem z Xbox Live), ale jak już w końcu się udało to profil, pakiet językowy PL i sejvy dociągnęło z Live'a, a problem z Hostem już się nie pojawił.

Edytowane przez bebbop
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Texz napisał:

Kurde, temat zdechł czy XSX/XSS już się nie psuje? 

Konsola zaraz będzie  rok na rynku, więc wyszły stosowne łatki.  Problemem był dziurawy software a nie Xbox sam w sobie. 

 

W dniu 23.09.2021 o 22:15, kamson11 napisał:

Panowie bede kupowal uzywke czy na cos zwrocic uwage przy zakupie?

 

Sprawdź też czy w środku nie ma żadnych żelków. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kilka razy resetowało mi połączenie z internetem jak coś ściągałem. Czy to jest normalne? Problem sprzętu czy serwerów?

 

Po pojawieniu się jakiegoś tytułu w GP często dawałem konsoli zadanie aby ściągała tytuł, a sam zajmowałem się czymś innym albo szedłem spać. Konsola wygaszała się po jakimś czasie, a na następny dzień gra była już na dysku. Ostatnio kilka razy miałem tak, że przerwała ściąganie pierwszego tytułu, zaczęła ściągać następny, który też przerwała itd. Na następny dzień musiałem wymuszać pobieranie ponownie danej gry, a ona ściągała się tylko do jakiegoś momentu i zatrzymywała. Potem zaznaczą pobierać kolejny tytuł. Musiałem ręcznie wymuszać pobieranie tej pierwszej gry.

 

Na tym samym switchu jest TV i PS4, gdzie nie widziałem takich numerów. Na PC też wszystko grało.

Odnośnik do komentarza

Ściągacie przez wifi? Ja wszystkie Xboxy miałem podpięte kablem i nigdy takich problemów nie miałem.

 

Ostatnio jak prędkość mi spadła znacząco i zrywało ściąganie to okazało się, że zewnetrzny HDD zaczął się sypać. Po podmianie dysku wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po ostatniej aktualizacji zauważyłem, że mój XSX chyba ma jakiś problem z "widzeniem" przekierowanych portów. Zawsze miałem NAT otwarty, a wczoraj przy problemie z czatem dostrzegłem, że jest zamknięty. Przekierowałem chyba z 7 portów w routerze (wedle zaleceń dostępnych w sieci) i się naprawiło, a dzisiaj znowu to samo, mimo że porty działają. Na PC nie ma żadnego problemu, bo UPnP działa jak należy, a na XSX jest błąd. 

Odnośnik do komentarza

Mój Xbox Series X kupiony na premierę w trybie instant-on ma ciągle włączony wiatrak. Mimo iż nie ściąga żadnych aktualizacji ani gier. Zrobiłem nawet test - po zresetowaniu do ustawień fabrycznych i odłączeniu kabla LAN w piątek wracając do mieszkania w poniedziałek mimo trybu instant-on wiatrak ciągle się kręcił. Poza tym wiatrak bardzo głośno chodzi - konsola jest wyraźnie słyszalna. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
No niektórym już normalne włączanie sprzętów nie wystarcza i nawet parę sekund ich zbawi.
Ja normalnie wyłączam konsolę po każdym graniu, po chwili od wyłączenia jeszcze wiatraczek sobie zamruczy przez 2s i cisza aż do następnego włączenia.
Oj nie. Wiatrak akurat chodzi długo. Czasami kilkanaście minut. Wiem bo jak brałem do pracy, to zawsze czekałem po wyłączeniu aż przestanie aby odłączyć od prądu.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, PiPoLiNiO said:
12 hours ago, Wredny said:
No niektórym już normalne włączanie sprzętów nie wystarcza i nawet parę sekund ich zbawi.
Ja normalnie wyłączam konsolę po każdym graniu, po chwili od wyłączenia jeszcze wiatraczek sobie zamruczy przez 2s i cisza aż do następnego włączenia.

Oj nie. Wiatrak akurat chodzi długo. Czasami kilkanaście minut. Wiem bo jak brałem do pracy, to zawsze czekałem po wyłączeniu aż przestanie aby odłączyć od prądu.

Zależy ile konsola działała i w co grałeś. Czasem wyłącza się po kilku sekundach, innym razem trwa to dłużej.

Odnośnik do komentarza

Nie ma opcji by po całkowitym wyłączeniu konsoli chodził wiatrak. 

Pracuje jedynie w trybie instant on, i to też zależy co konsola akurat robi i jak mocno była nagrzana. Jeśli coś pobiera z neta, to wiatrak się kręci. Jeśli nic nie pobiera, to się kręci do momentu wychłodzenia systemu. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...