Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Oj nie. Wiatrak akurat chodzi długo. Czasami kilkanaście minut. Wiem bo jak brałem do pracy, to zawsze czekałem po wyłączeniu aż przestanie aby odłączyć od prądu.


Jak ktoś nawala cały dzień i nawet w pracy nie oszczędza sprzętu to być może, ale po normalnych, dwu-trzygodzinnych sesjach to tak jak pisałem - tylko te dwie-trzy sekundy, chwilę po wyłączeniu klocucha.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nawala cały dzień i nawet w pracy nie oszczędza sprzętu to być może, ale po normalnych, dwu-trzygodzinnych sesjach to tak jak pisałem - tylko te dwie-trzy sekundy, chwilę po wyłączeniu klocucha.
Akurat w pracy to nie ja grywałem na nim tylko moi podopieczni. Ale jak chodził to nie dłużej niż 2h. I zawsze kręcił tym wiatrakiem długo w uj. Pytania czy piszesz o jego działaniu na podstawie wzroku czy słuchu. Bo on się kręci bezgłośnie, gdybym nie stał nad nim i nie patrzył do środka to bym nie wiedział.

A jak już widziałem to przecież nie będę wyciągać wtyczki z prądem
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.11.2021 o 13:37, Michał102 napisał:

 

Pracuje jedynie w trybie instant on, i to też zależy co konsola akurat robi i jak mocno była nagrzana. Jeśli coś pobiera z neta, to wiatrak się kręci. Jeśli nic nie pobiera, to się kręci do momentu wychłodzenia systemu. 

 

 

U mnie w trybie instant on wiatrak chodzi cały czas. Ktoś wcześniej pisał że może chodzić o QR.

Odnośnik do komentarza

Mam problemik z Xem coś mi zmula i powoli chodzi w menu zaraz po wlączeniu konsoli.Jak odpalam na 'zimno" kafelek z grą to mija kilkanaście sekund nim przeniesie z dasha do ekranu gry w tym czasie konsola nie reaguje naciskanie przycisków na padzie jakby się całkiem zawiesiła,dlużej czekam na odmulenie systemu niz na samo odpalenie i wczytanie gry.Jak już odmuli to wszystko dziala dobrze do następnego włączenia konsoli.

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza
Mam problemik z Xem coś mi zmula i powoli chodzi w menu zaraz po wlączeniu konsoli.Jak odpalam na 'zimno" kafelek z grą to mija kilkanaście sekund nim przeniesie z dasha do ekranu gry w tym czasie konsola nie reaguje naciskanie przycisków na padzie jakby się całkiem zawiesiła,dlużej czekam na odmulenie systemu niz na samo odpalenie i wczytanie gry.Jak już odmuli to wszystko dziala dobrze do następnego włączenia konsoli.
Masz do konsoli podpięty dysk zewnętrzny pod USB? Pytam bo kiedyś mi dysk zewnętrzny zamulal caly system i po kilku dniach dysk mi padł całkowicie. Jeśli masz zewnętrzny dysk podpięty, to spróbuj go odłączyć i wtedy sprawdź. Ewentualnie spróbuj też odłączyć konsolę od internetu i zobacz jak zachowuje się offline.
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, cithall napisał:
16 godzin temu, kudlaty88 napisał:
Mam problemik z Xem coś mi zmula i powoli chodzi w menu zaraz po wlączeniu konsoli.Jak odpalam na 'zimno" kafelek z grą to mija kilkanaście sekund nim przeniesie z dasha do ekranu gry w tym czasie konsola nie reaguje naciskanie przycisków na padzie jakby się całkiem zawiesiła,dlużej czekam na odmulenie systemu niz na samo odpalenie i wczytanie gry.Jak już odmuli to wszystko dziala dobrze do następnego włączenia konsoli.

Masz do konsoli podpięty dysk zewnętrzny pod USB? Pytam bo kiedyś mi dysk zewnętrzny zamulal caly system i po kilku dniach dysk mi padł całkowicie. Jeśli masz zewnętrzny dysk podpięty, to spróbuj go odłączyć i wtedy sprawdź. Ewentualnie spróbuj też odłączyć konsolę od internetu i zobacz jak zachowuje się offline.

Dysku na usb nie mam ale dzisiaj zauważyłem że zmula system jak cos się pobiera,oby nie dysk ssd :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio nową konsolę series s z oficjalnego sklepu allegro i same problemy z nią. Na początku wiatrak terkotał jakby o coś zawadzał, dzisiaj zaś wyje non stop jakby ją ze skóry/plastiku obdzierali. Non stop na maksymalnych obrotach, niezależnie czy gram czy jestem menu głównym. To jest normalne zachowanie konsoli? Nie tak sobie wyobrażałem mój pierwszy kontakt z czymś innym niż pc do grania. Mówili bierz, będziesz zadowolony. Póki co od dwóch dni noszę się z zamiarem wyrzucenia jej przez okno. Macie jakieś rady? Jak nie to zrobię zwrot i poczuję w końcu ulgę. 

Jeszcze jedno, skurkowaniec nawet po wyłączeniu chodzi na maksymalnych obrotach. Przecież to jest jakaś paranoja.

Edytowane przez Lisek
inf
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Wadliwa sztuka, wymieniaj na inną. Seriesy są cichutkie i pracują niemal bezszelestnie, a jak ta Ci hałasuje i wyje to znaczy, że coś jest z nią nie tak.

Zwracając do allegro zapewne nie wymienią mi na nową, tylko jak się przyznam że coś jest nie tak to zaproponują wysłanie na gwarancje tak? Trochę szkoda bo udało ją się kupić w nieco niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Zwracając do allegro zapewne nie wymienią mi na nową, tylko jak się przyznam że coś jest nie tak to zaproponują wysłanie na gwarancje tak? Trochę szkoda bo udało ją się kupić w nieco niższej cenie.
Przestań kombinować. Wchodzisz na allegro, moje zakupy, wybierasz ten konkretny i na dole masz zwrot. Wybierasz, dostajesz kod zwrotu do inpost i odsyłasz. Po kilku dniach masz kasę.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Już myślałem, że znowu dorzucę tu parę stron od siebie, bo yebany klocuch poczuł się chyba zazdrosny (parę godzin grałem dziś na PS4) i postanowił nie czytać ŻADNEJ płyty - ani z XONE/XSX ani z X360 - totalna pustka, mimo że brzmiało, jakby ją normalnie czytał.
Pomogło wyłączenie konsoli poprzez przytrzymanie przycisku na konsoli, a nie padem, ale dziwna sprawa, że ma taką przypadłość, na którą jest nawet poradnik w necie :reggie:

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Wredny said:

Już myślałem, że znowu dorzucę tu parę stron od siebie, bo yebany klocuch poczuł się chyba zazdrosny (parę godzin grałem dziś na PS4) i postanowił nie czytać ŻADNEJ płyty - ani z XONE/XSX ani z X360 - totalna pustka, mimo że brzmiało, jakby ją normalnie czytał.
Pomogło wyłączenie konsoli poprzez przytrzymanie przycisku na konsoli, a nie padem, ale dziwna sprawa, że ma taką przypadłość, na którą jest nawet poradnik w necie :reggie:

To coś co działo się u mnie z poprzednią ale niestety żadne wyłączanie konsoli, factory reset i inne metody nie pomogły.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam taki problem. Najprawdopodoniej w 3 miesiecznym series X padł mi przekażnik bluetooth. Kontroler sam sie rozłacza i podłacza. Sprawdzone na 3 różnych zaktualizowanych padach z innymi bateriami. Na kablu nie ma problemu. Na gwarancji, mozna odesłac, ale że świeta to dlugo bedzie jechało. Wymysłilem coś takiego, zeby nie meczyc sie z kablem. Da radę podłaczyc xbox wireless adapter pod i ustawic zeby pad łączyl sie przez adapter a nie wbudowany bluetooth?

Odnośnik do komentarza

Pierwsze co mi padło to pad przycisk A zacinał się. Po tym po miesiącu padł kolejny nowy kontroler lewy bumper sam zaczął wędrować w górę na ekranie. A dziś właśnie padła cała konsola bo przepiołem ją pod drugi telewizor. Fajny sprzęt taki delikatny nawet dotknąć go nie można bo coś musiało puścić w obwodach........... :( no i święta bez Xboxa......

 

 

 

Edytowane przez Darokar
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pany luknijcie proszę na te 2 fotki z gry COD Vanguard (tryb multi). 

Na pierwszej, po środku gdzie jest ten szary dym pionowo schodzą takie jak by promienie, snopy światła. 

Na drugiej fotce w oddali, na ostatnim planie, na górach widać takie pionowe cienkie, ciemne linie. 

 

Czy też tak macie w tej grze, czy sypie się konsola? 

Na moje oko chyba jednak konsola, a dokładniej pamięci. 

 

IMG_20220109_093202.png

IMG_20220109_093723.png

Odnośnik do komentarza

Sorry że pisze post pod postem, a nie edytuję poprzedniego, ale w tamtym nie mogę dodać już kolejnej fotki większej niż 1MB.

 

Wczoraj przy uruchomieniu Mass Efect LE, na samym początku wywaliło mi tak jak na fotce poniżej.... 

Po kliknięciu dalej już problemu nie było. Nadmienię tylko ze dzieje się to sporadycznie w Mas Efect, nie za każdym razem, a w samej grze żadnego problemu nie uświadczyłem. 

Myślę że chyba ostatnia pamięć jest lekko uszkodzona i jak czasami konsola zapełnia cała pamięć to ów problem ma miejsce. 

 

Teraz powiedzcie bo to że konsola ma jakąś wadę nie podlega chyba dyskusji. 

Jednak jak załatwić sprawę z MS, bo usterka nie zawsze się ujawnia. A wiadomo jak działają serwisy, wyślę konsole, serwis sprawdzi, a jak w danej chwili nic się nie ujawni to odeślą pewnie jako sprawna. 

Nie chce bawić się w takie wysyłanie, odsyłanie bo każdy dzień bez konsoli to dla mnie dzień stracony :-) 

 

Powiedzcie jeszcze czy wysyłać już czy jeszcze może poczekać jak padnie może bardziej? 

Grać jeszcze mogę, stąd trochę mi szkoda mi rozstawać się na 2-3 tygodnie z moją zabawką. 

Screenshot_20220110_062654_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza

Podobny problem jest na każdej konsoli przy ME:LE ale rzadko na cały ekran, zawsze przy którymś krańcu ekranu

1.jpg?access_token=1!_0T7dPEDvKtNViur9qS

1.jpg?access_token=1!nx7DIC0Cxug6ozokKfL

 

też to miałem, a na cały ekran pojawiło mi się to może z raz i to na starcie jak masz do wyboru w którą część chcesz grać tak jak na obrazku u ciebie. Po testuj na innych grach i idę o zakład że nigdzie się to nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza

Skoro także kilka osób to miało, to raczej nie konsola tylko pewnie jakiś błąd gry lub sterowników. Trochę mi ulżyło jednak jako starej daty PCtowiec mi osobiście dalej to wygląda na wadę pamięci lub GPU... 

A w tym CoD'zie (poprzedni mój post) także macie takie niby dziwne snopy, refleksy światła na tej mapie Das Haus i te czarne pionowe, cieńkie paski na tym ostatnim planie z tymi górami ? To także dość dziwnie mi wygląda stąd pytałem czy to błąd w grze czy jakaś usterka w konsoli. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...