Skocz do zawartości

Forumkowy Giveaway, kliknijcie suba i dzwoneczek.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie to chciałbym parę kwestii przypomnieć i dodać kilka uwag.

 

Po pierwsze nie nazwałem tego tematu "Oddam za mema", tylko bardziej uniwersalnie z pewnych powodów - przede wszystkim dlatego, żeby każdy mógł wrzucić jakąś pierdołę (albo coś lepszego w przypływie dobrego humoru) oraz rozdać ją chętnym i niekoniecznie za moją zgodą. Nie musi to być nic wyszukanego, a losowanie może się odbyć przez zwykły randomizer, których są dziesiątki w sieci. To naprawdę nic trudnego - wrzuca się posta "oddam to i to", zgłaszają się chętni, losuje się spośród nich szczęśliwca, przedmiot zmienia właściciela (na wcześniej ustalonych zasadach) i życie toczy się dalej, minimum wysiłku włożonego. Nie każdy giwałej musi być "oddam za mema", a bawić się możemy w kilku niezależnych piaskownicach.

Bo teraz mamy przykładowo uchwyty i pytania są dwa: 

1) jaką tematykę memów zadać (memy o uchwytach chyba nie są chwytliwe, hehe)?;

2) ilu potencjalnych chętnych zrezygnuje, bo ewentualna wygrana to ban na kolejne trzy losowania?

Inicjatywa jak zawsze świetna, ale bez zbędnego komplikowania taki giwałej może funkcjonować indywidualnie.

 

A jeśli ktoś mimo wszystko zechce coś oddać nie robiąc przy tym giwałeja (brak czasu czy chęci), to myślę nad jakąś alternatywą w postaci listy nagród dodatkowych, gdzie trafiałyby gadżety, które mają za małe wzięcie na losowanie główne. I spośród nich laureat głownego losowania "oddam za mema" mógłby (ale nie musiałby) sobie wybrać jakiś dodatkowy fant.

 

Piszę o tym dlatego, że wbrew pozorom aktualnie nagrody i przedmioty nie są problemem, bo mam kilka zbędnych, zbierających kurz gier/gadżetów. Większym problemem jest samo losowanie, bo podchodzę do tego zbyt ambitnie i nie chcę zabawy upraszczać do randomizera. Trochę zjedliśmy własny ogon tymi wypasionymi losowaniami. Więc kminię "jakby tu tym razem" i nie zawsze mam możliwość, pomysł oraz czas organizować coś wykwintnego/emocjonującego w tej materii. I ta świadomość, że trzeba będzie sklepać jakieś losowanko czasem mnie hamuje, a matkę mam tylko jedną i już ją wykorzystałem w roli maszyny losującej.

Myślę nad jakimś uniwersalnym i już sprawdzonym sposobem losowania, które byłoby tym regularnym. A od czasu do czasu i w ramach urozmaicenia zorganizowałoby się coś świeżego oraz dziwnego.

 

Więc mój apel ogólnie brzmi mniej więcej: nie dawajcie mi ryby, dajcie mi wędkę. Jeśli wiecie, co mam na myśli.

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Kmiot napisał:

Więc kminię "jakby tu tym razem" i nie zawsze mam możliwość, pomysł oraz czas organizować coś wykwintnego/emocjonującego w tej materii.

Ja wprawdzie jestem tylko statysta i nie biore udzial w giveawayach ale po ostatnim, mimo wszystko ze swietnym losowaniem, poczulem lekkie znuzenie cala formula. Moze to brak adrenaliny, nie wiem. Ale doszedlem do wniosku, ze tak dobrze to na poczatku zagralo bo mielismy okres swiateczny i te givawaye sie swietnie z nim komponowaly. Moze wiec, wlasnie zeby nie zabic ducha losowaniami z randomizera, warto by sie zastanowic czy nie organizowac losowan przy specjalnych okazjach jak swieta, mikolaj, dzien dziecka, rocznica smolenska itd. Moze wtedy bedzie czas na przygotowanie pomyslowych losowan i ciekawych nagrod.

 

Ale jak mowie, ja jestem tylko widzem i moze bioracy udzial widza to inaczej.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to trochę lepiej działa na kogoś, kto bierze udział i rzeczywiście może wygrać, a nie jest tylko obojętnym widzem. Nawet jeśli to ma być proste, zwykłe losowanie, ale hej - mogę wygrać. Okres świąteczny rzeczywiście sprzyjał, ale taki moment jest tylko raz w roku, bo nie sądzę, by Dzień Dziecka, Rocznica Smoleńska, Wszystkich Świętych czy Walentynki wprowadzały kogokolwiek tutaj w na tyle wyjątkowy nastrój, że zrobi im to różnicę w odbiorze zabawy (no, może Wielkanoc, ale to też raptem weekend "klimatu"). 

 

Przypomnę jedynie, że początkowo nawet nie miałem w zamyśle, żeby losowania były jakkolwiek angażujące czy emocjonujące - chodziło głownie i tylko o to, by kogoś uszczęśliwić fantem, który u mnie leży i się po prostu marnuje. Ale Kanabis zrobił losowanie z Tatą i potem już jakoś poszło, więc już wiadomo kto jest winnym.

 

Mimo wszystko wolę póki co zachować pewną ciągłość edycji - wrzucać coś co dwa, trzy tygodnie, ale skromniej, niż ciśnieniować i szykować jakieś giwałejowe bomby na specjalne okazje. Zresztą to w niczym nie przeszkadza i można połączyć jedno z drugim. Na normalne edycje uprościć losowanie i nie robić z tego jakiegoś wydarzenia (ot, po prostu ktoś będzie miał milszy dzień gdy wygra), a edycję specjalną zrobić raz na jakiś czas.

 

Chyba że ludzie przestaną chcieć darmowe gry/gadżety, to przemyślę swoje stanowisko w tej sprawie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, SlimShady napisał:

Deklaruję, że zgłaszam się, tyko do walki o nagrodę główną. Nie żebym wybrzydzał, ale u mnie by się tylko marnowały.

No założenie jest takie, że zawsze deklarujemy się tylko do nagrody głównej, a czy ktoś uzna, że chciałby coś z bonusów, czy je odpuści, to już indywidualna kwestia. I pewnie, że lepiej nie brać ich "na siłę".

 

29 minut temu, Square napisał:

To żart był jakby co.

No i lepiej niech grę zgarnie ktoś kto jest nią zainteresowany.

Wiem Byczku. Droczę się.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...