Skocz do zawartości

Forumkowy Giveaway, kliknijcie suba i dzwoneczek.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, biorę udział w zabawie, gdyż Stardew Valley to jedna z moich tzw. Gier Życia. Posiadam wersje cyfrowe na PS4, Switch, oraz wersję pudełkową na PS4. Moim marzeniem jest mieć grę w pudełku switchowym, gdyż jest kurde piękne . A zamiast mema, wrzucę rebus:

 

images?q=tbn:ANd9GcQ5jcvj8sDDyKkJ4CQNwnY

obraz.png.44eb9e351d8aefdf6f4438da588d42fc.png

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

Byłoby ciekawiej gdyby zamiast losowego ustawienia była odwrócona stawka, ale i tak się fajnie oglądało.

Wiem, ale nie było takiej możliwości.

Jak tak później oglądałem to dopiero dotarło do mnie, że ostatecznie zadecydował właśnie wyjątkowo szczęśliwy grid, bo z końcówki stawki raczej trudno było rywalizować, o czym boleśnie przekonał się m.in Bzduras. AI popełniało drobne błędy, ale to ogólnie u wszystkich po równo, więc chyba nikt na tym nie zyskał. Niektórzy mieli też mało sensowne pit stopy i dobór opon co ich stawiało w trudnych sytuacjach. Poza tym mam wrażenie, że mimo ustawienia identycznych statów dla wszystkich AI i tak w jakimś stopniu się przed wyścigiem/pucharem losuje formę i przez to niektórzy zawodnicy odstawali poziomem. Bo staty identyczne, ale wszyscy nie mogą jechać identycznie, więc jakoś trzeba sztucznie rozciągnąć stawkę.

 

Żeby była jasność jak przydzielałem miejsca w teamach:

Maksimum to 20 uczestników (po dwóch w teamie).

Komputer do wyścigu pobiera rywali poczynając od prawego dolnego rogu i leci wstecz, więc tam też zacząłem wpisywać uczestników (według kolejności zgłoszeń) w miejsce oryginalnych kierowców. Dlatego jest tam Pupcio (pierwszy zgłoszony) i Rozi (11. zgłoszony).

W tygodniu trochę testowałem grę szukając najlepszej konfiguracji wyścigów i zwycięzcy byli różni, losowane pozycje też różne, więc raczej nie mam brzydkich podejrzeń co do AI.

 

Ogólnie wszystko kwestią szczęścia - miejsce w teamie, grid, wyścig.

Ale przyjmuję na klatę, że wyniki mogą się wydawać podejrzane, szczególnie przez pryzmat igraszek w temacie. Przypadek? 

No, wbrew pozorom to tak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...