Skocz do zawartości

The Callisto Protocol


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Amer napisał:

O jakość dodatku jestem raczej spokojny, tym bardziej że podstawka także bardzo mi się podobała (skatowałem 3-krotnie). Oby tylko starczył na minimum 2 godziny zabawy, a nie kończył się po 30-40 minutach. Wiadomo coś na ten temat?

 

Jedynie to co tutaj:

 

https://blog.playstation.com/2023/06/22/the-callisto-protocol-returns-with-final-transmission-dlc-first-gameplay-details-revealed/


Szkoda, że animacja młota jest taka sama jak zwykłej pałki (chyba...).

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki, czytam też że jakieś animacje dodatkowe są w tych dodatkach przy wykończaniu przeciwników - to tylko w Riot czy w "kampanii" tak samo? Zresztą promka na SP do lipca, a grę pewnie dziś odbiorę to poczekam na więcej info na temat fabularnego dlc. 

 

 

2 godziny temu, Elitesse napisał:

ciekawa promka pojawi się u konkurencji.

 

Zrzut ekranu 2023-06-23 o 11.30.04.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, smoo napisał:

Ja dzisiaj sobie nawet zrobię przerwę od Fajnala, by ograć to DLC. :spicy:

Ja raczej za tydzień, któryś dłuższy wieczór na 1 posiedzenie, ale ponownie zainstalowałem i czeka :D. Ahh te mocarne dyski PS5, czas na podmiankę na większy :D. 

2 godziny temu, creatinfreak napisał:

65zł za 2h tak średnio. No ale z chęcią bym zobaczył prawdziwy koniec przygody. No grubo się zastanawiam.

no bez szau, ale zawsze to 2x taniej niż 129 jakie było przed promką :D. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, messer88 napisał:

W sumie, 65zł za cały season pass. Nie wiem co tam ile warte ale gierkę zaraz zamierzam ograć i raczej interesuje mnie pełne doświadczenie z fabularnym dlc:sonkassie:

No dokładnie, jak jeszcze nie grales, to skorzystasz bardziej na tym passie, bo costam chyba dodali do main game, ale ogólnie 63 zł za to DLC to jeszcze do przejścia. Wiadomo, mogli dać za darmo, ale bez przesady :). 

Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj godzinkę i patrząc na znajdźki przeszedłem około 20% DLC. Niestety musiałem kończyć bo byłem już zbyt padnięty.

 

Generalnie śmigamy po zrujnowanym więzieniu, głównie w ciemnościach itd. więc klimat jest ok. Dodali nowe skiny przeciwników, nowe animacje wykończeń co wzbogaciło wrażenia z gry (ale to powinno być już od początku).

 

Natomiast jeśli komuś nie podeszła podstawka, to DLC raczej tego nie zmieni. Dzisiaj zapewne będę kontynuował, opiszę wrażenia jak skończę całość.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

DLC skończone.

 

Zajęło mi około 4h (pewnie bliżej 5h bo kilka momentów powtarzałem) na Maximum security z importem save z ukończonego pierwszego przejścia.

 

W dużym skrócie, DLC to miks najlepszych elementów z podstawki - zwiedzamy głównie zniszczone więzienie, powoli porastające syfem znanym z drugiej połowy gry. Są momenty walki wręcz, troszkę skradania, a nawet sekcja gdzie polegać musimy wyłącznie na broni palnej (choć krótka).

 

To co robi robotę, to klimat. Jest z decydowanie bardziej niepokojący niż w podstawce. Świetne lokacje, zabawa światłem, trochę nowych efektów. No, grafika robi robotę jak wcześniej. Kilka ciekawych pomysłów na jump scare, ale nie ma ich jakoś dużo.

 

Nowa broń pozwala się wyżyć na maszkarach za wszystkie frustracje, które ktoś mógł mieć w związku z systemem walki :kaz:. Jest kilka nowych skinów dla genofagów, oraz zupełnie nowy typ przeciwników, z którymi jednak walczy się na podobnych zasadach, co z innymi (z jednym wyjątkiem).

Jest też końcowy boss, całkiem fajnie zrealizowany.

Poszli tutaj sporo w klimaty horroru psychologicznego oraz innego ujęcia body horroru. Więcej napisać nie mogę żeby nie spoilerować.

A skoro już przy spoilerach jesteśmy... Końcówka to prawdziwa petarda. Ostatni twist zostawił mnie jak na obrazku:

 

Tego się nie Spodziewałem - Memy.pl

Narzekaliście na cliffhanger i niejasne zakończenie podstawki? No to tutaj jaśniej się nie dało. Jest odważnie, ale powiedziałbym, że jest tu również spora symbolika i autorefleksja twórców. Brawa dla twórców. Jest też mała scenka easter egg na sam koniec, ale to taki inside joke, osobiście średnio mi pasował.

 

 

Reasumując, jesli się dobrze bawiliście przy głównej historii to zdecydowanie warto zagrać. Chociażby by zobaczyć prawdziwe zakończenie. Myślę, że dla takich osób 65zl to znośna cena za cały season pass, samo DLC wyceniłbym może na ~30-40PLN.

 

Szkoda, że to już koniec. Liczę, że marka przetrwa i już pracują nad kolejną odsłoną space horroru. Ten gatunek po prostu ma ogromny potencjał. Tak jak uniwersum Callisto w rękach Glena.

 

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...