Skocz do zawartości

The Callisto Protocol


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto lubi.
Calisto ma spoko story i dobry klimacik.
Od początku do końca trzyma poziom, i ja byłem mocno wkręcony do samego endingu.
Av top, napisy PL, to też plus.

Teraz gram w re4 i "niby" gameplay lepszy ale to zabawa w strzelanie do wieśniaków.
Story w ogóle mnie nie interesuje i ogólnie po 3 chapterach jestem lekko zawiedziony.
Nigdy za 4 nie przepadałem, zawszę wolałem klasyczne re1/3.

Tak więc nie ma co wyrokować co lepsze, każdy szuka w gierkach czegoś innego.



Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem i bardzo dobrze się bawiłem. W cenie 149 zł udało się otrzymać bardzo dobrą jakość. Zwłaszcza w stosunku do tego co tam się wyprawiało na premierę... Gra cały czas tanieje więc chyba zaraz będzie w jakimś abonamencie albo chcą jak najwięcej jej sprzedać aby za chwilę wcisnąć fabularne DLC. Jak ktoś nie grał to myślę, że warto.

 

Faktycznie jest trochę dużo tego przeciskania przez korytarze czy szyby wentylacyjne jednak ma to swój urok. W tych momentach brakuje mi

Spoiler

aby coś mnie mogło faktycznie wtedy zaatakować i musiałbym walczyć albo wykonać jakąś sekwencję QTE. Jak się przeciskałem to wspominałem sobie starego Half-Life i przeciskanie się przez szyby wentylacyjne, gdzie mógł się czaić przeciwnik zwany swego czasu przezemnie i kolegę "kurczakiem" ;) 

 

Na pewno gra zyskałaby wtedy na atrakcyjności.

 

Inny element, za który gra obrywała to zbyt prosty system walki. Nie mogę się z tym do końca zgodzić, bo akurat ja często próbowałem przejmować inicjatywę - robić nabieg i uderzać. Na początku nie zawsze się to dobrze kończyło ale w miarę opanowania tego systemu można było sobie z tym fajnie poradzić. Gry z serii AC też spotykały się z tego typu krytyką ale jak ktoś grał tylko tak aby parować ciosy, to sam sobie winien ;)

 

Zacząłem przechodzić grę po raz drugi, tym razem w trybie wydajności i oczywiście szybciej mi schodzi, dodatkowo mam już bronie z poprzedniego przejścia więc jest łatwiej. Nie muszę się już tak skradać i lecę na żywioł. Akurat na tym gra traci ale sympatycznie walczy się z przeciwnikami. Właściwie to chciałem sprawdzić jak działają bronie, których nie używałem i widzę, że nic nie straciłem. Bardzo dobrze grało mi się pierwszym pistoletem, drugim shotgunem i na koniec z karabinem. Drugi pistolet i pierwszy shotgun są dla mnie zbędne.

 

Miałem przejść grę i sprzedać ale nie wiem czy sobie jej nie zostawię, bo to naprawdę kawał dobrej gierki. Może zmienię zdanie jak rozegram DS ale jakoś w połowie roku ma wyjść fabularne DLC więc chyba poczekam na nie.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Lubię to Kalisto. Gierka sfilmowana, ale na tyle inna od Dead Space, że poświęciłem dwa wieczory. Dodatek wezmę, bo chcę poznać prawdziwe zakończenie. Jednak, złe nawyki Shofielda nie opuszczają. Za czasów Dead Space 3 (minęło równo 10 lat) również "sprezentował" finał gry w formie płatnego dodatku. Nieładnie, oj nie. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Nemesis napisał:

Lubię to Kalisto. Gierka sfilmowana, ale na tyle inna od Dead Space, że poświęciłem dwa wieczory. Dodatek wezmę, bo chcę poznać prawdziwe zakończenie. Jednak, złe nawyki Shofielda nie opuszczają. Za czasów Dead Space 3 (minęło równo 10 lat) również "sprezentował" finał gry w formie płatnego dodatku. Nieładnie, oj nie. 

 

Schofield nie robił DS3.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Ja juz nawet nie pamietam jak ta gra sie zakonczyla. Tyle ode mnie jesli chodzi o ciekawosc DLC. Nic dobrego z tego gameplayu nie zostalo mi w pamieci i nie mam ochoty wracac.

13 godzin temu, Josh napisał:

Uwielbiam, kiedy developer chamsko wycina zakończenie z gry i wrzuca je jako DLC, żeby orżnąć graczy. 

 

Ja grałem całkiem niedawno i coś tam jeszcze pamiętam. Ogólnie to gra mogła się już w tamtym momencie skończyć ale tak to poprowadzili aby zostawić sobie furtkę do drugiej części albo kontynuacji w postaci DLC. Jak dal mnie gameplay jest tutaj dobry o ile grając przejawia się inicjatywę. Jak ktoś czeka tylko na unik aby zrobić kontrę, to faktycznie może nie być zadowolony. Zobaczymy co zaoferują w tym DLC, ja mimio wszystko jestem zainteresowany. Przejdę grę jeszcze raz na hardzie i od razu wejdę w DLC. Oczywiście istotna będzie jeszcze cena/jakość, bo jak będzie kosztować za dużo to wiadomo. Czekam na promocję.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie DLC, czyli riot mode, zebral bardzo dobre opinie.

 


Z kolei nowe wykonczenia wrogow na pewno umilą kolejne przejścia gierki (sporo trofików dodano w kolejnych patchach)

 

 

 

Myślę, że z uwagi na mieszane oceny tej gry, chcą zakończyć tym DLC historie Jacoba i kolejna gra w tym uniwersum będzie miała inny tytuł i przemodelowany rdzeń rozgrywki. Mam nadzieję, że nie porzucą tego uniwersum bo jest potencjał na coś na prawdę dobrego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...