Skocz do zawartości

The Callisto Protocol


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

BmCJZzY.jpg

Ukończyłem niedawno Calisto. Całkiem dobrze się bawiłem. Potencjał był, może nie tyle ogromy, co spory. To z pewnością. I z całą pewnością nie został on należycie wykorzystany. Gdyby tu poprawić co nieco, a tu oszlifować, byłaby świetna gra. A tak, czegoś brakło.

CP znakomicie się prezentuje. Ma swój urok, klimatu też nie sposób jej odmówić. Ale te 160 ml. $ i zapowiedzi o AAAA. No nie.

Dodam, że na początku kręciłem nosem na walkę bronią białą. Później grało mi się znacznie lepiej, a z każdą godziną frajda z gry była większa.
Kilka miesięcy temu kupiłem ją na Series X (i One - hej, Wredny :drinks:) za niecałe 130 zł. Ostatnio widziałem w sieci empik wersję na PS5 za około 80zł.
Za taką kwotę zdecydowanie warto sprawdzić. Sumienne 7/10 lekko bym wystawił.

Za jakiś czas kupię dodatek. Dobrze będzie tu wrócić. Gdyby, ewentualnie, w przyszłości ukazała się kontynuacja, też bym kupił, ale niekoniecznie dej łan.

so1c6Ii.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kolejna gierka z listy "kiedyś sprawdzić", wylądowała w plusie więc trochę pograłem. Klimat jest, więzienie swoim projektem póki co robi robotę. Brak mapy na plus bo choć to korytarzowe etapy, raz na 5 minut się zawiesiłem bo nie zauważyłem wejścia do szybu. Walka wymaga wprawy, choć w opcjach widzę rzeczy którymi można sobie ułatwić rozgrywkę.

Póki co jest dobrze, zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj udało mi się ukończyć grę i muszę przyznać, że dobrze się bawiłem. Czuć klimat DS, jednakże jest kilka rzeczy, które wyszły słabiej.

Jedno do czego muszę się przyczepić, a irytowało mnie strasznie, to głupie umieszczenie zmiany broni na krzyżaku, matko jakie to nie poręczne, gdy gramy na wyższych poziomach trudności, a musimy szybko zrobić zmianę. Druga sprawa to dziwne zachowanie się podczas zapisu, widzę kółeczko w dolnym rogu, więc myślę ok tu kończę, a jutro zacznę w tym miejscu. Jakie było moje zdziwienie, gdy jednak rozpoczynałem znacznie wcześniej. A już totalnie, gdy rozpoczynałem nową grę +, dostałem zapytanie, o który zapis ma się on opierać i gdy już rozpędem mając ulepszone bronie biegłem sobie przez pierwsze rozdziały na drugi dzień na głównym ekranie nawet nie było wyboru dalej, czyli kontynuacji tego gdzie skończyłem. Zastanawiające, że mam wybór tylko wczytania zapisu po walce z bosem. Po jego wczytaniu, nagle pojawił się również wybór tego, z gry +. Nie wiem co tam oni zrobili, ale strasznie to źle u mnie chodziło.

Koniec końców, sama fabuła na plus, cała otoczka, grafika (prócz ognia), ścieżka dźwiękowa, bronie. Szkoda, że przeciwnicy mało zróżnicowani, ale może się czepiam.

No i boli, że nie wpadło mi trofeum za ulepszenie jednej broni, mimo że ulepszyłem na maksa kilka, co spowodowało brak platyny na koniec ;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem pudełko na promocji zacząłem grać gra się fajnie jest klimat ale coś z kolorami jest nie tak bo na ps5 (bez HDR ale z HDR też) czerń jest taka szarawa (mam topowego oleda z 2022 roku) i trzeba jasność naprawdę ustawić w grze na minimum praktycznie ustawić ze ma sie monitor sgrb

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, czarek250885 napisał:

No i boli, że nie wpadło mi trofeum za ulepszenie jednej broni, mimo że ulepszyłem na maksa kilka, co spowodowało brak platyny na koniec ;/

 

Wymaksowane miałem 2-3 bronie, ale wpadło mi trofeum dopiero jak ulepszyłem główną broń - chyba rękawicę albo pałę  

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Deeejve napisał:

 

Wymaksowane miałem 2-3 bronie, ale wpadło mi trofeum dopiero jak ulepszyłem główną broń - chyba rękawicę albo pałę  

To może odpalę kolejną nową grę + na łatwym i spróbuję ulepszyć rękawicę, bo całą resztę mam. Trochę szkoda jeśli się nie uda. 

 

Ps nie grałem jeszcze w te inne tryby, na czym one polegają? I czy warto kupić te dodatki?

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza

Ja czuję że jestem w połowie. Final transmission jest w promocji za 31 zł więc dokupiłem bo to tyle co pizza albo dobrego piwa czteropak. Póki co bardzo mi się podoba chociaż nie miałem oczekiwań trochę wydaje mi się że hejt na tą grę jest trochę przesadzony

  • This 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Banan91PL napisał:

Ja czuję że jestem w połowie. Final transmission jest w promocji za 31 zł więc dokupiłem bo to tyle co pizza albo dobrego piwa czteropak. Póki co bardzo mi się podoba chociaż nie miałem oczekiwań trochę wydaje mi się że hejt na tą grę jest trochę przesadzony

Daj znać czy warto? Też się nad tym zastanawiam. Ogólnie bardzo dobre wrażenie, długo czekałem na coś tak dobrego po DS. Ps. Jeśli komuś nie wpadło trofi za ulepszenie pierwszej broni, potwierdzam że po ulepszeniu wszystkiego trofeum wpada razem z innym trofeum " uzbrojony po zęby". Tak więc platynka jest moja:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...