Skocz do zawartości

The Callisto Protocol


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Wredny napisał:


Miałeś - tak nazywa się najwyższy poziom trudności. Grałem premierowo, więc nie było wtedy żadnych dodatków.

 

:D

Heh, jeszcze dwa dni temu w to grałem i sprawdzałem. Były tryby: normalny, hardcorowy i rozczłonkowania. Natomiast w dodatku tryby nawiązujące do ochrony.

Grane na XSX ale nie na premierę.

Odnośnik do komentarza
Cytat

The Callisto Protocol trudniejsze niż kiedykolwiek. Tryb Hardcore już dostępny

Dla prawdziwych twardzieli.

The Callisto Protocol otrzymało nową aktualizację, wprowadzającą do gry tryb Hardcore. Gracze mogą liczyć na jeszcze bardziej wymagającą rozgrywkę oraz garść kolejnych trofeów do zdobycia.

Jak łatwo się domyślić, tryb Hardcore podnosi poziom trudności gry do maksymalnego poziomu. Liczba surowców, amunicji oraz pakietów leczenia znajdywanych w grze została drastycznie obniżona. Zwiększono natomiast obrażenia zadawane przez przeciwników, którzy teraz są także trudniejsi do ogłuszenia.

Twórcy zachęcają do sprawdzenia swoich sił w utrudnionej rozgrywce, dodając do gry zestaw nowych trofeów do zdobycia. Gracze, którzy ukończą podejście na najwyższym poziomie trudności, odblokują tryb Hardcore w wersji Nowej Gry Plus, który zapewni jeszcze więcej wyzwań. Do gry trafiło też kilka nowych skórek dla Jacoba, choć odbiorą je tylko posiadacze przepustki sezonowej.

Gotowi na jeszcze trudniejsze wyzwanie w The Callisto Protocol? Tryb Hardcore jest już dostępny za darmo dla wszystkich graczy. Posiadacze przepustki sezonowej otrzymali też zestaw skórek The Outer Way” - czytamy w tweecie studia.

 

https://www.eurogamer.pl/the-callisto-protocol-trudniejsze-niz-kiedykolwiek-tryb-hardcore-juz-dostepny

 

Zrobię wam specjalnie zdjęcie albo screena jak wrócę do domu. Nie zaczynałem "Nowej Gry Plus" z zaimportowanymi broniami z pierwszego przejścia tylko po prostu nową grę aby nie było za łatwo. Dodatek odpaliłem natomiast od save z pierwszego przejścia gry. Skoro mam ten tryb to chyba musiałem za pierwszym razem przechodzić grę na ówcześnie dostępnym najwyższym stopniu trudności aby odblokować hardcore. Ewentualnie pismaki coś źle podali w notce powyżej. W każdym razie tak jak mówiłem na początku: teraz miałem tylko tryb normalny, hardcore i rozczłonkowanie.

 

Chyba, że jest jeszcze inaczej. Może gdybym wszedł najpierw w tryb normalny, to tam mógłbym wybrać poziom tak jak mam obecnie w DLC. :sadkek:

Odnośnik do komentarza

Skasowałem już grę, bo potrzebowałem miejsca ale specjalnie dla kolegów wczoraj zainstalowałem ją ponownie ;) 

Spoiler

11d85fa7-8982-4c38-b943-c223d25e82c6.thumb.jpg.d43525b479cf3288b82289b0d9bf0e4a.jpg

 

I jest tak jak mówiłem i tak jak podejrzewałem. Dopiero jak wejdę w tryb "normalny", to mam wybór jak w DLCku odnoszący się do poziomów ochrony. Swoją drogą trochę dziwnie je ponazywali, bo jakoś maksymalna ochrona kojarzy mi się bardziej z największymi ułatwieniami ale nwm. Jak już zainstalowałem grę ponownie, to zacząłem rozgrywkę na najwyższym poziomie trudności trybu normalnego. Jest jeszcze za wcześnie aby jednoznacznie stwierdzić, że jest dużo łatwiej od trybu hardcore ale już na początku widać, że gra będzie jednak łatwiejsza. Jak do tej pory każdy pokonany wróg wyrzucił coś z siebie po  pokonaniu, plasterki z energią dodają więcej HP, a jak trafiam na kredyty to jest ich więcej niż w trybie hardcore. W trybie hardcore itemów jest mniej i są mniejsze jak już się trafią. Polecam sprawdzić ten tryb, bo wtedy gra zaczyna wyglądać inaczej niż w dniu premiery.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

Swoją drogą trochę dziwnie je ponazywali, bo jakoś maksymalna ochrona kojarzy mi się bardziej z największymi ułatwieniami 


Nie tylko Ciebie to zmyliło - między innymi dlatego nie gram po polsku :kekw:
 

W dniu 3.11.2023 o 15:11, teddy napisał:

Wlasnie skonczylem podstawke. Bardzo fajny klimat ale faktycznie niektore decyzje gameplayowe przyprawiaja o bol glowy. Jak oni mogli to zatwierdzic? Dodatkowo myslalem ze juz ja oleje bo kilka potyczek mnie niezle wkurwilo i musialem robic przerwy. Na sam koniec okazalo sie ze gralem na najwyzszym poziomie trudnosci xD Mocno sie wkurwialem bo myslalem ze wybralem najlatwiejszy zeby wlasnie sie nie uzerac z tymi dziwacznymi mechanikami i sie dziwilem ze ladnie dojebali trudnosc w tej gierce i kto ja skonczy? Teraz juz wiem ze okolo 7% ludzi skonczylo na najwyzszym. Gram po polsku i wybralem poziom maksymalna ochrona bo myslalem ze to da maksymalny boost do statow xDDDD. Oh well


A to, co Ty masz w menu to są TRYBY gry, które doszły z czasem, a nie poziomy trudności.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dojechałem właśnie do kolonii i największym przeciwnikiem tej gry jest kamera. Jeżeli zbyt blisko stoimy przy przeszkodzie lub ścianie to kamera sama ma stracha i chowa się za plecami Jakuba. Imo troszkę zbyt blisko usadowiona jest za plecami. 

Walki ok, z grupkami raczej nie ma problemu bo przeważnie czekają na swoją kolej. Irytujący są plujące pajace więc warto ich posyłać od razu rękawicą w kolce. A i te pseudo lickery w sekcji z laskiem wkurwić potrafiły. Raz, że ich dużo to jeszcze przy zadymie robią pedalskie backstaby. Rękawica, wychaczyć na którym drzewie siedzą, posyłać za mapkę i czekać wieczność aż rękawica się naładuje. 

Kilka powtórzeń na kill roomach [ten pierwszy i później platforma]. Rozdział z clickerami banalny jak nie robimy larma.

 

Teraz po platformie mam braki w amo [tylko pistolet i shotgun bez ostatnich upgradów] więc pewnie na bossa będę potrzebował robić zakupy bo na ostatnie upgrady i tak nie mam pieniędzy. 

Swoją drogą dopiero w połowie gry skumałem, że te małe skrzynki można rozdeptywać :balon: i ciekaw jestem ile pesos przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Za gre zabrałem się dopiero teraz, mimo że miałem dodana w ramach ps plusa już wczesniej. Jestem pozytywnie zaskoczony, bardzo klimatyczna gierka, nie wiem skąd tak przecietne oceny i narzekania , solidna gra liniowa, fabularna, gameplay prosty no ale jaki ma być przy tego typu grze. To jest już kolejny raz gdy recenzje mijają się z tym jaki mam odbiór gry, najlepszym tego typu przykładem co zawsze powtarzam przy tego typu sytuacjach jest Days gone. Gorsze gry od callisto potrafią otrzymywać lepsze oceny od recenzentów. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Recenzje i opinie innych graczy nie muszą pokrywać się z twoimi odczuciami i vice versa. 

No tak, o tym właśnie piszę, co więcej, gra może być ogólnie bardzo dobra ale jak nie podejdzie klimat, umiejscowienie, fabuła to i tak się człowiek odbije. Z recenzjami jest po prostu różnie, niektore strasznie się rozmijaja ale jest też wiele takich, z którymi się w pełni zgadzam, np the last of us 2 i najwyższe oceny, wszystko zależy od subiektywnych odczuć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...