Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ryo-San napisał:

Narzekałem ostatnio na zbyt proste challenge w tych opowieściach (te z źóltymi ikonkami). Większość wpadała w zasadzie za pierwszym podejściem na 3 gwiazdki. Dużo łatwiejsze niż w FH4. Aż tu nagle przyszedł challenge kaskaderski Koenigsegg Jesko vs Veyron. Po mokrej nawierzchni i szutrze. I serio nie mam już na to pomysłu. Próbuje chyba z 50 raz i elo. Tym samochodem nie da jeździć na zwykłym idealnym asfalcie po zanim złapie przyczepność to mija ruski rok a na szutrze to jest jakaś masakra. Coś czuję że spędze przy tym wyzwaniu "trochę" czasu.  

Manualna skrzynia i ruszamy z 4 :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ryo-San napisał:

Narzekałem ostatnio na zbyt proste challenge w tych opowieściach (te z źóltymi ikonkami). Większość wpadała w zasadzie za pierwszym podejściem na 3 gwiazdki. Dużo łatwiejsze niż w FH4. Aż tu nagle przyszedł challenge kaskaderski Koenigsegg Jesko vs Veyron. Po mokrej nawierzchni i szutrze. I serio nie mam już na to pomysłu. Próbuje chyba z 50 raz i elo. Tym samochodem nie da jeździć na zwykłym idealnym asfalcie po zanim złapie przyczepność to mija ruski rok a na szutrze to jest jakaś masakra. Coś czuję że spędze przy tym wyzwaniu "trochę" czasu.  


 

Tip z poprzednich odsłon. 
Olej, porób coś innego i wróć na luźno później. 
Mi to pomagało we wcześniejszych odsłonach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ryo-San napisał:

Narzekałem ostatnio na zbyt proste challenge w tych opowieściach (te z źóltymi ikonkami). Większość wpadała w zasadzie za pierwszym podejściem na 3 gwiazdki. Dużo łatwiejsze niż w FH4. Aż tu nagle przyszedł challenge kaskaderski Koenigsegg Jesko vs Veyron. Po mokrej nawierzchni i szutrze. I serio nie mam już na to pomysłu. Próbuje chyba z 50 raz i elo. Tym samochodem nie da jeździć na zwykłym idealnym asfalcie po zanim złapie przyczepność to mija ruski rok a na szutrze to jest jakaś masakra. Coś czuję że spędze przy tym wyzwaniu "trochę" czasu.  

Na tych początkowych zakrętach możesz się obijać o barierki, bo są tytanowe. Jak wyjedziecie na offroad, to jak najostrożniej jedź, bo po dojeździe do asfaltu, wypierdolisz z całej pizdy, Veyron Cię nie dogoni. Grunt to wyprzedzić go przed wyjazdem na szuter.

Odnośnik do komentarza

No i w końcu też odpaliłem i trochę pograłem. 
Łoooo jezu jakie to jest znowu dobre:banderas:

Faktycznie czuć FH3 ale tam mnie jakoś 30ks odrzuciło i dość szybko odpuściłem. Tutaj przepadnę, już to czuje.

 

Co fajne początek o wiele bardziej czytelny od poprzedniej części (od trójki też). Czuć lepiej progres i wsio jakoś tak lepiej wytłumaczone. Gram oczywiście w 60 ks i pop up czy jakieś brzydkie drzewa w ogóle jest dla mnie niewidoczny i jakbym tu nie przeczytał to nie znał bym tematu. 

Czuje, że to będzie mój ulubiony Horizon:banderas:

 

Co dziwnego zauważyłem, że teraz nie dodają %CR jak się wyłączy przewijanie (ofc to jest zawsze pierwsze co wyłączam), czy tor jazdy.

 

 

Aaa za FH4 oraz stare Motorsporty nie dostaje się nagrody?

 

624D78A6-A118-4D79-BA05-069CEBB6C630.jpeg

Odnośnik do komentarza

@balon za FH4 powinieneś dostać. Jeśli chodzi o Motorsporty to od 5tki w górę. Ale z tymi nagrodami za lojalność jest coś nie tak. Ja dostałem furki za FH2 (w którą nie grałem) i za FH4.  Natomiast za FM7 nie dostałem NIC :( Podobnie jak za FH1

FH5_Loyalty_Rewards_Graphics_16x9.jpg

Edytowane przez Ryo-San
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Qra napisał:

Spróbuj na jakiejś krótkiej trasie (nie sprint), najlepiej rajdowa lub przełajowa (mniejsza konkurencja i wybór samochodu nie ma aż tak dużego znaczenia), przejedź kilka kółek i pobijaj swoje czasy.
Ja zrobiłem wszystko wczoraj w 30 minut w wyścigach przełajowych, trasa gdzieś 5 od końca, długości 2,2 km, w kształcie ósemki.
D - Ford F450
C - GMC Jimmy
B - Ford Bronco
A - Ford Bronco
S1 - Jeep Trailcat
S2 - Jeep Trailcat

Wszystko wpadło po kilku okrążeniach, w kilku znalazłem się nawet w 1%.


OK, poddaję się - najwyraźniej jestem ch#jowym ścigantem :blush:
Fury dokładnie te, trasa też, dokupiony tuning i Veteran to max co mogę wycisnąć - Elite poza moim zasięgiem.
Szkoda tych samochodów w ramach nagrody, ale całe szczęście, że to do achievementa nie jest wymagane :obama:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

wg statystyk w grze jest już ponad 3 miliony graczy, a dzisiaj dopiero jest premiera. 

porównanie ustawień z XSX do wersji pecetowej

seriesx_perfmode_settkfjrn.png

2021-11-0916_48_52-fo23jov.png

 

Twórcy tej gry to prawdziwi magicy. Graficznie to wygląda obłędnie! Moje ustawienia na PC przy rozdzielczości 2560 x 1080, gdzie gra ma betonowe 60 fps jadąc przez dżunglę:

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ryo-San napisał:

Narzekałem ostatnio na zbyt proste challenge w tych opowieściach (te z źóltymi ikonkami). Większość wpadała w zasadzie za pierwszym podejściem na 3 gwiazdki. Dużo łatwiejsze niż w FH4. Aż tu nagle przyszedł challenge kaskaderski Koenigsegg Jesko vs Veyron. Po mokrej nawierzchni i szutrze. I serio nie mam już na to pomysłu. Próbuje chyba z 50 raz i elo. Tym samochodem nie da jeździć na zwykłym idealnym asfalcie po zanim złapie przyczepność to mija ruski rok a na szutrze to jest jakaś masakra. Coś czuję że spędze przy tym wyzwaniu "trochę" czasu.  

 

ja tez chyba ze 30 podjeść zrobiłem, w końcu zajebałem mu w przód na wyjeździe z szutru na asfalt pod torami i wtedy go wyprzedziłem. On łapie taki moment ze bardzo długo bierze ten zakręt wtedy masz idealna sytuacje na atak. 

Edytowane przez kislawa
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, MaiorZero napisał:

Mam trochę głupie pytanie xd.

 

Pamietam, że przy początkowych zwykłych wyścigach pod koniec pojawiało się podium z samochodami i ludkami. Teraz jak gram to po mecie pojawia się lista i tyle. Tak ma być?

Też tak miałem przez chwilę a później znowu wszystko wróciło do normy i już cały czas jest podium. Nie wiem czy to jakiś bug czy to zależy od czegoś o czym nie ma pojęcia. Na początku miałem taką teorię że podium pojawia się wtedy kiedy po danej trasie jeździły osoby z listy znajomych no ale to tylko taka luźna bezsensowna teoria ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też się namęczyłem z tymi wyzwaniami, właśnie udało się skończyć, chyba duma nie pozwalała mi przestać próbować dalej. Na szczęście dla mnie zacząłem od najgorszej klasy D, gdzie spędziłem pewnie z godzinę. Reszta już poszła gładko. Wszystko zrobione na torze Los Jardines.

 

Co do progresu to ja jestem trochę zaskoczony jak szybko się rozwija oś "fabularna". Po chwili mamy odblokowane wszystko w każdym z miasteczek. Taki wyścig jak Goliat w 4 był zajebistym przeżyciem i taką nagrodą za postępy w wyścigach. A tutaj nawet nie musiałem się za bardzo ścigać żeby to odblokować. Dziwne też, że po odkryciu nowego miasteczka, na mapie są zaznaczone wszystkie wyścigi z danej kategorii. W 4 z biegiem progresu dochodziły kolejne wyścigi. A tutaj cała mapa jest zawalona w znacznikach od samego początku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jednak ciekawość wzięła górę i sprawdziłem ten tryb 30 fps. Łoranyboskie jaki to jest kek :laugh:

Może pop up mniejszy, ale gałki oczne aż krwawią od tego szarpania i braku ostrości gdy poruszamy kamerą. Jadąc prosto jeszcze idzie to przeboleć, ale w zakrętach jest już masakra. 

Podziwiam tych, którym to nie przeszkadza w tego typu grze. 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma problemy z utrzymaniem klatek na PC, to skalowanie Pkayground całkiem nieźle działa, zachowuje wszystkie ustawienia i skaluje tylko rozdzielczość.

 

the ultra quality mode is effectively a basic 1656p upscale.

1440p for the quality mode, 1296p for balanced and finally performance mode is a basic 1080p upscale. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...