Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, A_Bogush napisał:

Forza Horizon 1 - 23 października 2012

Tutaj nie grałem, ale wychodzi na to, że to nie były rozszerzenia o takiej skali, ale też wychodziły niedługo po premierze.

do jedynki był dodatek rajdowy :lapka:  który wyszedł też wyszedł w podobnym okresie co inne DLC czyli 18 grudnia 2012.

 

ale generalnie fajna analiza

Odnośnik do komentarza

Kilka spostrzeżeń odnośnie samej gry. Dla kontekstu napisze, że w Horizon 5 mam obecnie ok. 10h na liczniku, a po Wielkiej Brytanii jeździłem łącznie 62h.

  • Przez umiejscowienie akcji w Meksyku zubożała różnorodność miejscówek. Chociaż elementy są te same - tu pagórki, tu jakieś oczko wodne, a tam lasy - to Wielka Brytania zdawała się być mniej monotonna wizualnie.
  • Cała meksykańskość sprowadza się do kaktusów, pustyni i losowych hiszpańskich słówek w dialogach. Równie dobrze akcja mogłaby mieć miejsce na Bliskim Wschodzie lub w Afryce.
  • „Pory roku” w Horizonie 5 to tak z trzy kroki wstecz względem Horizona 4. Deszcz w porze deszczowej a suchej to identyczne doświadczenie, sprawdzane w kreatorze.
  • Poprzedniczka na XOS wyglądała IMO wyraźnie lepiej, ale wynikać to też może z decyzji artystycznych.

Nie jestem fanem wyścigów, na niezobowiązujące przejażdżki ściągnę sobie dwójkę, Meksyk odpuszczę, poczekam na dedykowaną current genom szóstkę w Azji.

 

Będzie, że zrzędzę, więc napiszę o wyraźnym plusie FH5 nad poprzedniczkami -> najlepszy motyw przewodni w serii, być może najwspanialszy utwór w menu jaki kiedykolwiek słyszałem. Odpalam na YT częściej niż samą grę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak pory roku to krok wstecz, głównie przez marudzenie graczy, ze jest zima i jest ślisko. Wiadomo, ze zasypanie calej mapy śniegiem słabo by sie komponowalo z Meksykiem, ale mimo wszystko mapa miała świetny klimat zimą. Natomiast burze są dużo lepsze, zwłaszcza te piaskowe czy lamiace drzewa. Co do różnorodności mam wrażenie miksu 4 poprzednich części, pustynia i czesc na lewym brzegu mapy z hotelami to trójka, środek mapy to czwórka, droga na północy w kanionie to jedynka, miasto wygląda jak Edynburg z nowymi teksturami. To świetna gra, ale weteranom serii nudzi sie niestety szybko. Ja nawet jeszcze nie skonczylem wszystkich miasteczek festiwalowych, a kariera sie sama skonczyla dawno temu i wszedłem do hall of fame grając wyzwania tygodniowe :reggie: Jakiś reset przy szóstce typu Chłopek którego nikt nie zna przylatuje do tokyo, kupuje starego civica i pnie sie w górę byłoby wskazane. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2022 o 10:31, Czoperrr napisał:

Odpaliłem Forzę po wielu tygodniach przerwy i widzę, że działa to o wiele lepiej, multi śmiga i nie przerywa połączenia. Długo kazali czekać :)

Jedno wyklucza drugie  ;) 

 

W dniu 11.02.2022 o 15:36, A_Bogush napisał:

U mnie również szybko poszło wyczyszczenie mapy i nie ma za bardzo co robić. Też grałem dosyć intensywnie, więc w końcu przyszła pora na inne gry. Czekam na DLCki, tylko ciekawe kiedy je zamierzają wypuścić. Podejrzewam, że zobaczymy coś na E3. Ale zerknąłem sobie na premiery DLC w przeszłości i tam dostawaliśmy nowy kontent niedługo po premierze. A przy 5 cały czas się bawią ze stroną techniczną gry, więc nie mają czasu na takie głupoty.

 

Forza Horizon 4 - 28 września 2018

Fortune Island - 13 grudnia 2018

Lego Speed Champions - 13 czerwca 2019

 

Forza Horizon 3 - 27 września 2016

Blizzard Mountain - 13 grudnia 2016

Hot Wheels - 9 maja 2017

 

Forza Horizon 2 - 30 września 2014

Storm Island - 16 grudnia 2014

Szybcy i Wściekli - 27 marca 2015

 

Forza Horizon 1 - 23 października 2012

Tutaj nie grałem, ale wychodzi na to, że to nie były rozszerzenia o takiej skali, ale też wychodziły niedługo po premierze.

 

Rally Expansion Pack - 18 grudnia 2012

1000 Club Expansion Pack - 16 kwietnia 2013

Trochę Covid namieszał i część osób od FH przeszła do drugiego studia od Fable ale taki marzec fajnie by wjechał z dużym DLC. Ciekawe co tam wymyślą w DLC, Spencer wiem że czytasz forum

 

Spoiler

Kuba z klasykami na ulicach

 

6 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Kilka spostrzeżeń odnośnie samej gry. Dla kontekstu napisze, że w Horizon 5 mam obecnie ok. 10h na liczniku, a po Wielkiej Brytanii jeździłem łącznie 62h.

  • Przez umiejscowienie akcji w Meksyku zubożała różnorodność miejscówek. Chociaż elementy są te same - tu pagórki, tu jakieś oczko wodne, a tam lasy - to Wielka Brytania zdawała się być mniej monotonna wizualnie.
  • Cała meksykańskość sprowadza się do kaktusów, pustyni i losowych hiszpańskich słówek w dialogach. Równie dobrze akcja mogłaby mieć miejsce na Bliskim Wschodzie lub w Afryce.
  • „Pory roku” w Horizonie 5 to tak z trzy kroki wstecz względem Horizona 4. Deszcz w porze deszczowej a suchej to identyczne doświadczenie, sprawdzane w kreatorze.

- różnorodność miejscówek bije na głowę FH4

- meksykańskość to jeszcze mini historie w grze, eventy, piniaty, postacie, język, muzyka, znane zabudowania z Meksyku, itd. 

- ciężko żeby pory roku Meksyku robiły większe wrażenie niż UK z wiosna, lato, zima, jesień (+ich wariacje pogodowe na dany okres) to tak wygląda u Tacosów ale dochodzi burza piaskowa i burza tropikalna jak co, szkoda że przez samą grę mało eksponowane.

 

Sam czekam od FH2 na azjatyckie klimaty jak Liściu na nowy zasiłek ale chętnie zobaczę w FH6 również:

- USA, tak było w FH1 ale teraz na pełnej dwie generacje później

- Kanada

- kraje skandynawskie 

- Japonia, Chiny, Korea

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2022 o 13:52, ASX napisał:

Istnieje niczym nie poparta fanowska teoria, że być może dostaniemy miejskie DLC z wyścigami ulicznymi i bardzo podoba mi się ta wizja

Nie wiem, już 5 wyścigów crosowych ma jak na lekarstwo, mapa jest zróżnicowana, ale w niektórych częściach nie uświadczymy praktycznie żadnych wyścigów. Taka pustynia ile ma? 3 na krzyz? 0 wyścigów w terenie? Ogromny obszar całkowicie pusty, inny zaś nackany jest tak znacznikami, że nic nie widać. Grając w tą część mam wrażenie że jeżdżę tylko po ulicach, na zmianę z wyścigami nocnymi...

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, różnorodność miejscówek w piątce bije przecież na głowę czwórkę, która była najbardziej monotematyczną wizualnie częścią serii. 

 

Spoiler

FH5_Biome-Tropical_Coast-02-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Canyon-01-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Farmland-01-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Arid_Hills-02-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Jungle-03-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Living_Desert-02-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Rocky_Coast-03-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Sand_Desert-01-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Urban-03-16x9_WM.jpg

FH5_Biome-Volcano-01-16x9_WM-1.jpg

 

porównajcie sobie te widoki z tym co oferuje szkocja

 

co do małych różnic w porach roku w Meksyku to chyba wynika to ściśle z położenia geograficznego Meksyku, wiadomo że w klimacie umiarkowanym są większe różnicę w porach roku niż w  takim Meksyku.

 

Więc coś za coś, Meksyk jest bardziej różnorodny ( bagna, dżungle, pustynie, słoneczne wybrzeże), ale jednocześnie zmiany w porach roku  są moim zdaniem głównie kosmetyczne i ograniczają głównie przede wszystkim do śniegu w górach który raz jest a raz go nie ma i jak dla mnie to mogłoby ich nie być, bo chyba twórcy zostawili je w grze tylko dlatego żeby gracze nie czepiali się że coś wycinają z gry. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sensie, że konsole 5 lat za PC-tami?

 

Dzisiaj ściągam wersję PC-tową, bo niestety w bezpośrednim porównaniu na XOS czwórka wygląda lepiej (i wyraźnie ostrzej) niż piątka. Nie jest to sprzęt do ogrywania tego sztosa.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Mustang napisał:

Pewnie wpływ gamepassa, większość prawdopodobnie gra w ramach abonamentu.


Tak zgadzam się, natomiast 4 tez była w GP i dłużej trzymała cenę.
 

W ogóle teraz się nie opłaca brać nic na premierę jak za miesiąc już jest warta z połowę. Takie Back 4 Blood, R6 Quarantine szybko spadły o 50%.

Odnośnik do komentarza

Robiłem wczoraj zdjęcie z playlisty. Ferrari podczas wyścigu, no to odpalam wyścig, zalicza samochód, nie zalicza toru Meksyk. No to myśle, może wyścig online w horizon open, nic z tego, może jakaś trasa z horizon lab zrobiona pod to foto? Nie nic z tego, na koniec stoje na torze i bez wyścigu próbuje zrobić zdjęcie i zaliczone od razu :sapek:

Odnośnik do komentarza

Jest napisane "racing" a nie "during race". Co prawda mogli w ogóle pominąć to słowo, bo fotkę można cyknąć podczas postoju i też zaliczy. W ogóle chyba wszystkie wyzwania fotograficzne są do zrobienia podczas zwykłej eksploracji, nie pamiętam żeby jakiś challenge wymagał odpalenia zawodów.

Odnośnik do komentarza

https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst169830_-Can-t-save-more-data-for-this-game.aspx

 

Ktoś miał taki problem z forzą lub inną grą? Wygląda na zapchaną chmure bo wyskakuje w momencie synchronizacji. Na dysku 300gb miejsca

 

 

E: save sie poszedł jebać, wyjebałem forze, za chwile zrobie to samo z xboxem...

 

E2:

Ochłonąłem i na spokojnie przeanalizowałem co sie stało, tak jakby save w chmurze był zbyt duży, dlatego wyskakiwał błąd braku pamięci, w miedzy czasie usunąłem save z konsoli aby pobrać ten z chmury którego już nie chce zsynchronizować z powodu nieznanego błędu. Ponad 200h grania przeszło do historii... 

Edytowane przez Dud.ek
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...