Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie wyłapałem, że tam gdzie przy pierwszym przejściu 

Spoiler

telewizory pokazywały biały szum teraz lecą nowe materiały. W wielkim skrócie widzimy na nich Alana w innych częściach tej spirali. Rozmowa z Tomem przez telefon też zmieniona.

 

Odnośnik do komentarza
Na razie wyłapałem, że tam gdzie przy pierwszym przejściu 
Spoiler

telewizory pokazywały biały szum teraz lecą nowe materiały. W wielkim skrócie widzimy na nich Alana w innych częściach tej spirali. Rozmowa z Tomem przez telefon też zmieniona.

 

Ja jestem na samym. początku,

w parku np babeczka karmi już kruki a nie gołębie, dodatkowo stoją tam dwie babeczki, podobnie ubrane, które gadają jakieś dziwne rzeczy jednocześnie, jakieś wierszyki, czy coś.

Fajne smaczki.

Wysłane z mojego ELE-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem. Gra roku o ile nie gra życia :banderas: 40 godzin i 55 minut. Mogło być trochę dłużej gdybym nie wspomagał się czasami poradnikami dot. skrzyń kultu.

Prawie wszystkie osiągnięcia zaliczone choć nie jestem graczem tego typu, który gra dla osiągnięć. Byłem ciekawy tego świata i tego co jest w nim pourywane. Dodatkowo chciałem ulepszyć bronie i pozbierać fanty, obejrzeć wszystkie reklamy, wysłuchać audycji radiowych, przeczytać strony czy inne notatki, bo to wszystko buduje mi klimat. Brakuje mi tylko 3 osiągnięć - jedno jest ukryte (więc możliwe, że będzie za zrobienie wszystkich pozostałych), drugie to śniadaniówki, a trzeciego już nie pamiętam.

 

Teraz tylko czekać na dodatki. Póki co nie mam ochoty na przechodzenie od nowa w tym nowym trybie.

Gra ma swoje wady, nie jest idealna ale jednak świetnie się w to grało. Pewnie przy drugim podejściu różne niedociągnięcia czy rozwiązania będą bardziej irytować i dawać się we znaki ale póki co jestem w stanie to wybaczyć. Tak samo jak pierwszemu AW sporo wybaczam i chętnie do niego wracam.

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Wredny napisał:

Singlowa gierka z premierą pod koniec października... Co oni chcieli w tym listopadzie? Żeby to był szał na twitchu jak Fortnite jakiś?

Chooj Wie o co chodzi z tą branżą, z jednej strony niszowy Baldurek 30 mln, z drugiej Alanek poza top 100 wszędzie, prócz zapewne Epica to niezły wtf jednak. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Chooj Wie o co chodzi z tą branżą, z jednej strony niszowy Baldurek 30 mln, z drugiej Alanek poza top 100 wszędzie, prócz zapewne Epica to niezły wtf jednak. 


No ale Baldur to gra na setki godzin, a Alanek 25-30 (u mnie 50:D).
Trochę też było bojkotu pudełkowców - sam to rozważałem, ale się przemogłem.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Wredny napisał:


No ale Baldur to gra na setki godzin, a Alanek 25-30 (u mnie 50:D).
Trochę też było bojkotu pudełkowców - sam to rozważałem, ale się przemogłem.

God od War Ragnarok, to też single z podobnym czasem rozgrywki, a poszedł jak świeże bułeczki. Wiem, że marka robi swoje, ale aw2 był niższy cenowo, miał zajebiste recenzje, a i samo remedy to też dobre studio, które przyciąga tym co już kiedyś zrobili.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, McDrive napisał:

(...)a i samo remedy to też dobre studio, które przyciąga tym co już kiedyś zrobili.

Przyciąga tylko takich zagrajmerow jak my, co stanowią zapewne jakiś 1% populacji konsol. Tych najbardziej świadomych graczy. Spytaj się u siebie w robocie o Kratosa "No taki łysy wojownika z wymalowana twarzą, z plajstejszon" i ludzie będą kojarzyć. Spytaj o Alana Wakea i uwierz mi nikt nie będzie wiedział o co chodzi(przerabiałem to gdy ludzie się mnie pytali w pracy co robiłem na weekend, a ja odpowiadałem że grałem w AW2 xD).

Sama obecność GoWa na pudełkach konsol, sprawia że marka już jest w głowach Janusza gejmingu, a to oni jednak stanowią większość potencjalnych nabywców.

 

Odnośnik do komentarza

No dla mnie Remedy to jeden z pewniaków, których gierki kupuję w ciemno.
Co prawda "odkryłem" ich dopiero przez Control (jasne, grałem w Max Payne, ale wtedy jeszcze miałem wyebane, kto gierkę robił), które też kupiłem z braku laku i wsiąkłem.
Nadrobiłem pierwszego Alana, teraz skończyłem, a nawet splatynowałem AWII i czekam na ich następny tytuł.
W sumie to jeszcze Quantum Break mam na półce - trzeba będzie odpalić w oczekiwaniu na coś nowego od nich.

Odnośnik do komentarza

Zajebista oferta na epicu na Alana 2 wraz z pierwszą wersją:

https://www.ppe.pl/news/332333/alan-wake-2-w-szalonej-promocji-gra-w-znakomitej-cenie-w-pakiecie-takze-alan-wake-remastered.html

 

Jeżeli tak dobre gry będą tak szybko tanieć, to chyba przeproszę się z wersjami cyfrowymi produktów.

 

13 godzin temu, McDrive napisał:

Remedy może umie robić gry, ale w biznesie to im kiepsko idzie :reggie:

 

Chyba nie jest tak źle. Zarobili na Control, potem na DLC, następnie wydali wersję na nextgeny co spotkało się z oburzeniem, a później ich control był w abonamentach.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Elitesse napisał:

Zajebista oferta na epicu na Alana 2 wraz z pierwszą wersją:

https://www.ppe.pl/news/332333/alan-wake-2-w-szalonej-promocji-gra-w-znakomitej-cenie-w-pakiecie-takze-alan-wake-remastered.html

 

Jeżeli tak dobre gry będą tak szybko tanieć, to chyba przeproszę się z wersjami cyfrowymi produktów.

 

 

Chyba nie jest tak źle. Zarobili na Control, potem na DLC, następnie wydali wersję na nextgeny co spotkało się z oburzeniem, a później ich control był w abonamentach.

Jak na klasę ich gier to osiągają śmieszne liczby, nie ma się co spierać, to powinny być poziomy Residentów w sprzedaży. Niech ten Epic store w końcu skończy z tymi exami, ile jeszcze setek darmowych gier muszą tam wydać, żeby rozpowszechnić ten sklepik, a duże produkcje są przez to często gęsto wyjęte czy to z marketingu, czy to z pudełek, czy to z innych sklepów na PC itd. itp. No najgorsze, to że mają dużo siana w tej firmie, więc mogą sobie pozwolić na takie kontrakty, jak z Remedy. 

 

 

To, że gra jest już do wyjęcia za 115 zł, to świadczy o jej poziomie sprzedaży, która zapewne jest znacznie poniżej Control i pierwszego AW. 

 

A przecież jest lepsza i dostała pełno nagród GOTY. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Jak na klasę ich gier to osiągają śmieszne liczby, nie ma się co spierać, to powinny być poziomy Residentów w sprzedaży. Niech ten Epic store w końcu skończy z tymi exami, ile jeszcze setek darmowych gier muszą tam wydać, żeby rozpowszechnić ten sklepik, a duże produkcje są przez to często gęsto wyjęte czy to z marketingu, czy to z pudełek, czy to z innych sklepów na PC itd. itp. No najgorsze, to że mają dużo siana w tej firmie, więc mogą sobie pozwolić na takie kontrakty, jak z Remedy. 

 

 

To, że gra jest już do wyjęcia za 115 zł, to świadczy o jej poziomie sprzedaży, która zapewne jest znacznie poniżej Control i pierwszego AW. 

 

A przecież jest lepsza i dostała pełno nagród GOTY. 

 

Nie wiem jakie to liczby ale ja patrzę na to, że zarabiają hajs na sprzedaży produktu, a potem na wsadzaniu ich gier do abonamentów. Prawdopodobnie wychodzą na swoje i jest to dla nich dobry deal jak robią coś dla M$u czy epica. Kwestia wtórna, to że ich gry mogą być zaadresowane do węższego grona odbiorców niż CODy, fify i NFS więc może taka forma bardziej im się opłaca. Nie wiem czy gra się faktycznie tak słabo sprzedaje, bo na pozostałych platformach jest oferowana za pełną cenę. Przynajmniej w oficjalnych sklepach. 

 

Co do epica, to muszą w jakiś sposób przyciągnąć klientów. Dla graczy i producentów to wcale nie taka zła opcja, bo jak jest konkurencja to i oferta powinna być lepsza. Zrobili to samo co an rynku konsol i być może okazać się to trwałym trendem. Czasami i ja coś u nich zakupię, a za taką cenę AW2 też bym u nich kupił gdyby na Stemie lub konsolach gra była drożej. Chyba, że byłoby pudełko, to wtedy może wybrałbym konsole aby potem grę odsprzedać. Inna rzecz, że akcje epica z darmowymi grami czy teraz AW2 mogą być też po to aby nas przyzwyczajać do cyfrowych wydań. Ludzie jarają się graniem na steamdeckach czy próbują grać mobilnie w gry w chmurze. Takie rozdawnictwo i premiery mogą być czymś co może przyśpieszyć proces odchodzenia od pudełek w stronę cyfry.

Odnośnik do komentarza

Jest różnica. Wilk przyjął u mnie dwa strzały ze strzelby i jeszcze kilka z pistoletów. Nightingale spamował duszeniem jak pojebany. U Alana cienie też agresywniejsze. Nie sądzę jednak by na NG+ miało to znaczenie przy tych wszystkich upgrade'ach. Przedmiotów wciąż wypada od cholery.

Odnośnik do komentarza

Ta, Wilk to gąbka, nie wiem ile strzałów ze zwykłego pistoletu potrzeba żeby go zabić, na pewno dużo. Karabin wyborowy ubija go jednym strzałem. Ale to chyba jedyna zmiana tego typu jaką odczułem, chociaż w sumie jestem też na samym początku gry.

Wysłane z mojego ELE-L09 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...