Skocz do zawartości

Star Wars Jedi Survivor


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

Dell 34 Curved Gaming Monitor S3422DWG / 144hz.

I w wiekszosci gier raczej mam powyżej maksymalnego odswiezanie na 4080, wiec czesto też ustawiam o wiele wyższą skalowaną roździelczość niż monitora, albo wlaczam DLLA itp. Dla mnie te 100-144 fpsy to sweetspot, nie powiem obecnie na 60 juz mi sie cięzko patrzy, a na konsoli praktycznie przestałem grać. :master:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, mozi napisał:

Nie koniecznie. Ta gra akurat jest jaka jest ale Np RE4R chodzi na dobrym PC w 120 fps w 4K z RT. Nie muszę rezygnować z niczego a jednak czuć różnicę między 60 a 120 fps. Na konsoli tego nie dostanę. 

 

No dokładnie, ja takiego kompa mam po to, żeby grać we wszystko bez żadnych kompromisów, tu mam 4K, max ustawienia, RT i 60 fps, więc nie jest źle, to nie fps, a gierka na pada, więc 60 fps w zupełności wystarczy, chociaż wiadomo, że więcej by nie przeszkadzało.

 

8 minut temu, Homelander napisał:

No dokładnie o tym pisałem. Jak wydajesz te tysiace cebulionów na pieca to oczekujesz rezultatów jak wyżej. A nie osiagów trochę lepszych niż na konsoli za 2 tysie z haczykiem

 

No nie bardzo "trochę lepszych", na konsoli, żeby grać w "60" fpsach musisz dać  tryb performance, który działa w 1440p i w którym zamiast 60 masz koło 40-50 fps bez RT i na niższych ustawieniach.

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

No akurat nie miałem na myśli tej gierki, która ewidentnie jest skopana. Raczej ogólne doświadczenie. No bo 4K/60 to bliższe konsoli niż piecowi z Twoimi bebechami. Znaczy jasne, 4K/60 do grania super. Tylko wydaje mi się, że powinieneś od tak potężnego sprzętu oczekiwać o wiele więcej. A jak nie dostajesz to jest to ewidentnie wina gry. I zamiast słusznie pluć jadem stwierdzasz, że u mnie jest ok i gram sobie console near experience na kompie za 20 tys pln

Odnośnik do komentarza
Teraz, Homelander napisał:

No akurat nie miałem na myśli tej gierki, która ewidentnie jest skopana. Raczej ogólne doświadczenie. No bo 4K/60 to bliższe konsoli niż piecowi z Twoimi bebechami. Znaczy jasne, 4K/60 do grania super. Tylko wydaje mi się, że powinieneś od tak potężnego sprzętu oczekiwać o wiele więcej. A jak nie dostajesz to jest to ewidentnie wina gry. I zamiast słusznie pluć jadem stwierdzasz, że u mnie jest ok i gram sobie console near experience na kompie za 20 tys pln

 

Nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz. Natywne 4K z RT w 60 fpsach w nowej grze AAA to nie jest zły wynik. I jak już u góry Ci wyjaśniłem, 2x wyższa rozdzielczość, 60 fps zamiast 40-50 + RT i wyższe ustawienia to nie jest console near experience.

Odnośnik do komentarza

Wasz blacharski problem jest taki, że jak ktoś napisze, że podoba mu się to co widzi na ekranie konsoli to zapala się Wam strasznie dupa, bo ładnie to jest dopiero na sprzęcie za 15K i poniżej 100 klatek to czy w ogóle można mówić o płynności?


Czasy gdy między medium/high/ultra była przepaść już dawno są za nami. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, tjery said:

 

Nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz. Natywne 4K z RT w 60 fpsach w nowej grze AAA to nie jest zły wynik. I jak już u góry Ci wyjaśniłem, 2x wyższa rozdzielczość, 60 fps zamiast 40-50 + RT i wyższe ustawienia to nie jest console near experience.

 

Serio ta mityczna moc peceta za 20 tysi to 4K i 60 klatek? I to jest uznawane za niezły wynik? Ok, przyjmuję do wiadomości. Lekko jestem zszokowany, ale przyjmuję do wiadomości. 

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Wasz blacharski problem jest taki, że jak ktoś napisze, że podoba mu się to co widzi na ekranie konsoli to zapala się Wam strasznie dupa, bo ładnie to jest dopiero na sprzęcie za 15K i poniżej 100 klatek to czy w ogóle można mówić o płynności?


Z resztą czasy gdy między medium/high/ultra była przepaść już dawno są za nami. 

 

Póki co to wy tu macie problem z tym, że na mocnym PC gra chodzi dobrze, a nie my, że ktoś chwali wersję konsolową.

Odnośnik do komentarza
Teraz, tjery napisał:

Póki co to wy tu macie problem z tym, że na mocnym PC gra chodzi dobrze, a nie my, że ktoś chwali wersję konsolową.


Na razie to jest beka z tego, że gra działa chujowo niezależnie od sprzętu. :)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Homelander napisał:

 

Serio ta mityczna moc peceta za 20 tysi to 4K i 60 klatek? I to jest uznawane za niezły wynik? Ok, przyjmuję do wiadomości. Lekko jestem zszokowany, ale przyjmuję do wiadomości. 

 

Magiczne słowa - Ray Tracing. Sprawdź sobie ile wydajności pochłania. Bez RT ta magiczna moc takiego Peceta to 4K120+ w większości gier.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, tjery said:

 

 

Póki co to wy tu macie problem z tym, że na mocnym PC gra chodzi dobrze, a nie my, że ktoś chwali wersję konsolową.

 

Wiesz, chodzić dobrze to może na Series S za tysiaka. A nie na kompie za 20. To tak jakbyś sobie kupił Ferrari żeby dojeżdżać sobie z Janek do Radomia 40km/h. No jedzie się dobrze, tylko nie o to chodzi :) A co do Ray Tracingu to ogladałem filmiki o tym nowym RT w Cyberpunku. I wydaje mi się, że o takie efekty chodzi w kompie za

tyle pieniędzy, a nie żeby gra dobrze chodziła. No ale to ja bym tego wymagał. Tobie wyraźnie wystarcza coś innego. Tylko że w tym momencie Twoje wyśmiewanie konsol to niemała hipokryzja

Odnośnik do komentarza

@Homelander Piszę jak gra chodzi na sprzęcie A i jak chodzi na sprzęcie B, nie ma to nic wspólnego z wyśmiewaniem czegokolwiek. Pytałeś się po co taki komp to Ci odpowiedziałem. Zgadza się to, że z poziomem zaimplementowanego w tej grze RT 4K 60 to nie jest szczyt marzeń, bo w innych grach z RT na tym poziomie jest bliżej 100fps, dlatego napisałem, że to niezły wynik, nie ma tragedii, ale dobrze też nie jest.

Co do chodzenia to poza chodzeniem jest jeszcze takie coś jak rozdzielczość, grafika, RT, ogólnie to na co się patrzysz przez X godzin na ekranie.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, tjery said:

@Homelander Piszę jak gra chodzi na sprzęcie A i jak chodzi na sprzęcie B, nie ma to nic wspólnego z wyśmiewaniem czegokolwiek. Pytałeś się po co taki komp to Ci odpowiedziałem. Zgadza się to, że z poziomem zaimplementowanego w tej grze RT 4K 60 to nie jest szczyt marzeń, bo w innych grach z RT na tym poziomie jest bliżej 100fps, dlatego napisałem, że to niezły wynik, nie ma tragedii, ale dobrze też nie jest.

Co do chodzenia to poza chodzeniem jest jeszcze takie coś jak rozdzielczość, grafika, RT, ogólnie to na co się patrzysz przez X godzin na ekranie.

 

W mojej opinii na sprzęcie tej klasy taki wynik to tragedia. No, ale Ty jesteś ekspertem, nie ja, więc po prostu przyjmuję do wiadomości. Żyłem w przeświadczeniu, że jest przepaść pomiędzy konsola a takim piecem. Tym bardziej cieszę się, że nie kupiłem gamingowego pieca i w sumie nawet na niego nie choruję

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Wasz blacharski problem jest taki, że jak ktoś napisze, że podoba mu się to co widzi na ekranie konsoli to zapala się Wam strasznie dupa, bo ładnie to jest dopiero na sprzęcie za 15K i poniżej 100 klatek to czy w ogóle można mówić o płynności?


Czasy gdy między medium/high/ultra była przepaść już dawno są za nami. 

Problemem większości wojowników tutaj jest to że nie macie pc. Albo dobrego pc bo coś wydajności konsoli to szkoda odpalać. Większość tych co mają dobre pcty tutaj ma też konsole i niestety widzimy co widzimy. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Taka dyskusja rozgorzała, a chodzi tylko o to, że zjebali optymalizację. 

Sam bym chciał taki mocarny komp i nie mówię, że się nie opłaca. A patrząc na to co MS robi to faktycznie sprzedać bubla ( XSx) I postarać się o składaka to nie głupi pomysł.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza
Teraz, mozi napisał:

Problemem większości wojowników tutaj jest to że nie macie pc. Albo dobrego pc bo coś wydajności konsoli to szkoda odpalać. Większość tych co mają dobre pcty tutaj ma też konsole i niestety widzimy co widzimy. 


Mam całkiem przyzwoitą maszynę, więc ultra w najnowszych grach nie jest dla mnie poza zasięgiem. Tyle, że w salonie wolę konsole niż blachę która służy mi do retro i gier typowo pecetowych.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Homelander napisał:

 

W mojej opinii na sprzęcie tej klasy taki wynik to tragedia. No, ale Ty jesteś ekspertem, nie ja, więc po prostu przyjmuję do wiadomości. Żyłem w przeświadczeniu, że jest przepaść pomiędzy konsola a takim piecem. Tym bardziej cieszę się, że nie kupiłem gamingowego pieca i w sumie nawet na niego nie choruję

 

No zupełnie się na tym nie znasz, więc Twoja opinia jest zupełnie z tyłka. Nie bardzo rozumiesz jak działa graficzka, co to jest RT i jakie ma wymagania,  jak się skaluje itd. Może bardziej Ci różnicę uzmysłowi takie porównanie - jakbym chciał zagrać w Jedi na konsoli w takich ustawieniach jak na PC to klatki można by było policzyć na palcach jednej ręki, więc tak, jest przepaść między takim PC a konsolami.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:


Mam całkiem przyzwoitą maszynę, więc ultra w najnowszych grach nie jest dla mnie poza zasięgiem. Tyle, że w salonie wolę konsole niż blachę która służy mi do retro i gier typowo pecetowych.

jaka to jest ta przyzwoita maszyna? Wg mnie przy obecnym poziomie "optymalizacji" gier na pc to poniżej 4080 to już jest zabawa suwakami i lepiej odpalić konsolę. Problemem pc też zaczyna być wysokie zapotrzebowanie na vram. 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, tjery said:

 

No zupełnie się na tym nie znasz, więc Twoja opinia jest zupełnie z tyłka. Nie bardzo rozumiesz jak działa graficzka, co to jest RT i jakie ma wymagania,  jak się skaluje itd. Może bardziej Ci różnicę uzmysłowi takie porównanie - jakbym chciał zagrać w Jedi na konsoli w takich ustawieniach jak na PC to klatki można by było policzyć na palcach jednej ręki, więc tak, jest przepaść między takim PC a konsolami.

 

To rodzi kolejne pytanie: czy różnica w jakości grafiki usprawiedliwia kilkukrotnie większa cenę pieca

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mozi napisał:

jaka to jest ta przyzwoita maszyna? Wg mnie przy obecnym poziomie "optymalizacji" gier na pc to poniżej 4080 to już jest zabawa suwakami i lepiej odpalić konsolę. Problemem pc też zaczyna być wysokie zapotrzebowanie na vram. 


i7 9700 + 3060Ti

 

no ale przyznam, że śmiesznie czyta się, że karta za 6K to minimum

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...