Skocz do zawartości

Star Wars Jedi Survivor


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, KrYcHu_89 said:

Zawsze na premierę trzeba się liczyć z problemami. Coś za coś. 

A będzie gorzej, czekam na info, że za testy e2e odpowiadał chatgtp w wersji 4.0 xD i twórcy nie wiedzieli. :leo:

A niby dlaczego miałbym się liczyć na premierę z problemami? Premierowe problemy to patologia i powinna być piętnowana, a nie traktowana jak norma. Nie po to czekam czasem latami na premierę żeby potem czekać kolejne miesiace na łatki

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, łom napisał:

I standardowo jakimś cudem tylko u Ciebie jest w miarę ok

  Ukryj zawartość

 

 

 

Z racji, że jak ktoś zarzuca mi ściemę to lubię temat wyjaśnić do końca, proszę, 4K, max ustawienia, RT on, max FOV

 

Moje

 

JJ0SAI1.jpg

 

Ten koleś na filmiku

 

EXlbDK1.jpg

 

Moje

 

IARMs4n.jpg

 

Koleś

 

Aay0k3u.jpg

 

Na górnym u mnie 62 fps, u niego 36fps, na dolnym u mnie 79, u niego 53.

Sprawdziłem dłużej w 4K, tak jak pisałem, ani razu poniżej 60 fps nie spada, większość czasu koło 70-80.

 

Także jak następnym razem się weźmiesz za internetowe teoretyzowanie i zarzucanie komuś walenia ściemy (dodatkowo nie mając ani sprzętu, o którym piszesz, ani gry) proponuję znaleźć filmik kogoś kto nie ma 4090 i 13900KS z Biedronki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z doświadczenia wiem, że mimo, iż komputery nie są tak skomplikowane jak kiedyś, to pierdoły potrafią wpłynąć na ogólną wydajność. Co kto ma poinstalowane na kompie, jaki system, ustawienia biosu, jak wersja tego systemu, wersja sterowników, czy nie używa jakichś registry cleanerów, które mieszają w programach W samym panelu Nvidii jest optymalizacja wątkowa, tryb niskiego opóźnienia, wstępne renderowanie klatek (dwa ostatnie to wybór między płynnością, a input lagiem). Najwięcej problemów mają ludzie, którzy się nie znają, a grzebią, albo ściągają jakiś syf do optymalizacji, ale są też nieliczne przypadki (nowe gry, bo stare to wiadomo), że po prostu trzeba coś przestawić i dla kogoś oblatanego to jest chwila, ale nie każdy musi i chce się tym intersować.

Odnośnik do komentarza

@łom dobra, już wiem o co biega ;) okazuje się, że RT jest oczywiście zbugowane i po włączeniu gry, mimo, że masz na on to i tak jest wyłączone, trzeba wejść w menu, dać jeszcze raz z on na off i jeszcze raz na on, wtedy się załącza :D

 

Z włączonym RT wygląda to tak

 

OLS9BSJ.jpg

 

qTc0Qgi.jpg

 

W najgorszych momentach pod 60 fps, większość czasu 60-70.

 

Co nie zmienia faktu, że i tak ten koleś z filmiku chyba to nagrywał przed patchem, bo to i tak jest 36 fps vs 57 fps i 53 vs 67, a on niby ma KSa.

 

 

21 minut temu, złoty napisał:

Ale chore czasy zamiast opisywać tutaj na forum wrażenia z gierki to każdy pisze o błędach

Ehh

 

 

Ograłem teraz jeszcze raz prolog, o wiele lepiej niż w jedynce, głównie przez responsywniejszą walkę co już pisałem, ale mogło się zgubić w gąszczu odwiecznego sporu PC vs konsole ;) W jedynce walka była trochę drewniana, zamulona, tu jest o wiele płynniej i bardziej dynamicznie. Poza tym widać, że to będzie more badass jedynka, już w prologu masę tych "drabinek" do wspinania, trochę przeciskania się przez szczeliny, mocny vibe prologu z jedynki, ale z większym rozmachem. Poza technikaliami jest naprawdę dobrze.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał:

dobra, już wiem o co biega ;) okazuje się, że RT jest oczywiście zbugowane i po włączeniu gry, mimo, że masz na on to i tak jest wyłączone, trzeba wejść w menu, dać jeszcze raz z on na off i jeszcze raz na on, wtedy się załącza :D

A co nie jest zabugowane? Jak by ten RT dobrze działał to była by większa różnica u Ciebie niż te 5 fps a z resztą ja nie widzę RT na tych screenach (może AO?), no i czemu po włączeniu RT masz mniejsze zużycie GPU? Szkoda strzępić klawiaturę, patrzyłem parę testów i nikt nie miał pozytywnego słowa na temat optymalizacji, jest to kolejna gra która wyszła o te dwa miesiące za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, łom napisał:

A co nie jest zabugowane? Jak by ten RT dobrze działał to była by większa różnica u Ciebie niż te 5 fps a z resztą ja nie widzę RT na tych screenach (może AO?), no i czemu po włączeniu RT masz mniejsze zużycie GPU? Szkoda strzępić klawiaturę, patrzyłem parę testów i nikt nie miał pozytywnego słowa na temat optymalizacji, jest to kolejna gra która wyszła o te dwa miesiące za wcześnie.

 

Z tego co widziałem to jest RT odbić na pewno (np. 18 sekunda filmiku - te odbicia SSR to jest żart w tej grze), a użycie GPU spada, bo zapewne RT obciąża CPU i robi większego bottlenecka.

 

 

 

13 minut temu, balon napisał:

@tjery chyba tego tak nie zostawiasz? 

 

No jeżeli przedział 30-60 fps to w miarę stabilne 60 to co się czepiać ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

A sorry zasugerowalem się wasza gadka że gra chodzi najsłabiej na xboxie bo ma spadki do 45 fpsow. A jebau ich pies.

3 minuty temu, Faka napisał:

Pojebani jesteście, większość postów to jakieś technikalia. No kurwa, chciałem poczytać wrażenia o grze, a tu chuj w dupę. 

Ale o czym chcesz czytać jak gra jest wręcz niegrywalna na wszystkich platformach.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

A sorry zasugerowalem się wasza gadka że gra chodzi najsłabiej na xboxie bo ma spadki do 45 fpsow. A jebau ich pies.

Ale o czymchcesz czytać jak gra jest wręcz niegrywalna na wszystkich platformach.

 

 No właśnie widzę, a moja gierka siedzi w ME i zastanawiam się czy nie brać, ale widzę, że lepiej odczekać i pograć w inne gierki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...