Skocz do zawartości

Star Wars Jedi Survivor


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie te czasy jak za dzieciaka/nastolatka grało się w takie tytuły, jak pierwszy Tomb Raider, Half-Life, Jak & Dexter, czy God of War 2 i było się autentycznie tym graniem ZAFASCYNOWANYM? W dorosłym życiu mam tak, że najczęściej jednak robię to dla zajęcia się czymś, gry mi się podobają, ale już mało która wzbudza takie odczucia. No więc Survivor, nie cały, ale ma takie momenty. Takie, że czuję się jak za dawnych lat, oczarowany grając w powyżej wymienione tytuły. Fuck :wujaszek:

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

jhBX53S.png

 

 

Miałem z początku obawy, czy znacznie większe lokacje nie będą działały na szkodę metroidvaniowej struktury gry, ale zostały one kompletnie rozwiane. Miejscówki bardzo fajnie się ze sobą łączą, dużo jest wind, lin, platform do wall jumpa, punktów zaczepień dla kotwiczki. Pojawiły się różnego typu wierzchowce, w tym jeden służący za paralotnię. Zdobyłem kilka upgrade'ów Cala i BD-1, jak np. dash z możliwością przenikania przez energetyczne bariery.

 

Tak jak po około 20 godzinach kończyłem już Fallen Order, tak tutaj ma się wrażenie, że ciągle  dochodzi coś nowego, trafiamy do kolejnego zaskakującego miejsca albo napotykamy postać, którą możemy zwerbować do miasteczka na Koboh. Potem gdy tam wracamy możemy z nimi wszystkim porozmawiać, poznać ich historie czy opinie na dany temat, przyjąć nowe side questy itd. Jeden z takich npców daje nam właśnie zlecenia na bounty hunterów, inny umożliwia rozwinięcie naszego ogrodu. Ostatnio też trafiłem na parę postaci, których uratowałem z łap pewnej bestii. Jak się okazało, rozstawili później na piętrze w barze stół do Holotaktyki - gry taktycznej, w której wystawiamy do walki jednostki z wcześniej zeskanowanych przeciwników.

 

Star-Wars-Jedi-Survivor-Holotactics-Tabl

 

star-wars-jedi-survivor-holotactics-odd-

 

 

 

Survivor jest też przesiąknięte sporą dawką humoru. Po prostu nie sposób nie uśmiechać się na rozmowy pomiędzy bandytami, szturmowcami czy droidami. Szczególnie ci ostatni to prawdziwe perełki. Czasami aż szkoda ich zabijać. ;) Albo zmanipulowany przez nas stormtrooper, który potem staje się bossem o jakże wiele mówiącym imieniu "Rick, specjalista ds. otwierania drzwi". :kekw:

Dużo sytuacyjnej komedii, której warto doświadczyć samemu.

 

 

W grze są swego rodzaje imitacje kapliczek z BOTW. Otwieramy je specjalnym kluczem, następnie winda w dół, jakieś zagadki do rozwiązania a na końcu nagroda. Są również ukryte po świecie gry rifty z wyzwaniami - polegają na pokonaniu fal przeciwników w jak najszybszym czasie (np. 150 droidów) albo przejściu nie tak łatwych sekcji platformowych, w których liczą się wszystkie wcześniej zdobyte umiejętności, precyzja i timing. Ciekawe urozmaicenie i na szczęście nie ma ich aż tak wiele żeby się nużyły.

 

 

W ogóle w Jedi Survivor ciężko się nudzić. Tak jak napisał @Brolin gra ma momenty, w których można poczuć pewną magię, a kolejne godziny lecą jak szalone.

 

I tylko szkoda kwestii technicznych, bo gdyby i tu wszystko zagrało, nie miałbym wątpliwości że to poważny kandydat do GOTY.

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bigby napisał:

No mam nadzieję, że da się ukończyć. Po 20 godzinach nie miałem ani jednego crasha więc jest szansa. :sonkassie:

Ciul Wie komu wierzyc, jednym crashuje ciagle wszędzie, innym na PC, innym się skaluje do 200p na konsoli. 

 

Ja tam poczekam na patche, ta gra pewnie dostanie ich dziesiątki w bliskim okresie czasu, sprzedaż będzie i tak kolosalna i znowu problemy gry na premierę pojdą w niepamięć. 

 

Najważniejsze, że sama gra dowozi, bo gameplay loop ciężko jest naprawić, a tutaj wychodzi, że to najlepszy mix z Uncharted, Zeldy i pierwszego Fallen Order :). Ale mogli jednak trochę ją dopiec, to byłby prawdziwy diament i meta 90+. 

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

Szkoda że wg recek sama walka nie jest właśnie jakoś bardziej dopracowana, poprawnie jak w 1. Mogli się pokusić o jakieś komba przy zmianie postaw jak w Nioh. 

 

Każda postawa ma swój wachlarz ciosów, trików. Dodatkowo w takim blasterze możesz zdecydować czy chcesz naładowany strzał, rykoszet itp. Mają też unikalne finiszery.

A jak jesteś z towarzyszem, to możesz skorzystać z pomocy ich umiejętności. W duecie również wykończenia są inne.

 

Walka jest jak najbardziej spoko, chociaż jeśli komuś nie podeszła w jedynce to raczej zdania nie zmieni. :)

 

 

edit: 

 

@Pupcio Coś dla Ciebie

 

gjba3ccye5xa1.png

  • Lubię! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

Na steam wyszedł jakiś patch, mam nadzieję, że poprawi mi fpsy, bo momentami przez chwilę obraz rwie. Gram na laptopie z kartą RTX 3050, na wysoko - średnich ustawieniach, w sumie całkiem przyjemna gra, gdyby nie ta optymalizacja, która daje w kość pozostałym blacharzom. 

W sumie jest dość masywny, bo łata aż 116 GB gry :obama:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, messer88 napisał:

nie no normalnie zapytałem nie w celu beki z fałszywych :) skoro więcej jest ubranek w tej części a nie tylko pelerynki to mogli dać coś bardziej dżedajowego. 

Hehe, e tam ja bym z chęcią zakrył rude włosy. Nie trzeba się z tym kryć :) 

Odnośnik do komentarza

Finito. Zajęło mi to 33 godziny (70% ogólnego ukończenia). Czas na resztę side questów.

 

Historia pełna widowiskowej akcji i twistów, emocjonalnych momentów, ekscytujących walk, nawiązań do Wysokiej Republiki oraz pokusy ciemnej strony mocy. Mam nadzieję, że w następnej części pójdą dalej w kwestii moralności naszego bohatera.

 

Fenomenalna gra.

  • Plusik 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...