Skocz do zawartości

PSX Extreme 305


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o spis numerów, który był dostępny na ppe.pl to można go nadal podejrzeć na https://web.archive.org Działa co prawda strasznie wolno ale jest. Losowo sprawdziłem kilka numerów i działa. Weryfikowałem stronę na kwiecień 2019. Może ktoś byłby w stanie to pobrać jako plik i umieścić tutaj. Bezpośredni link : https://web.archive.org/web/20190428165441/https://www.ppe.pl/psx-extreme.html

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.02.2023 o 23:21, Kmiot napisał:

Recenzja Super Mario 64. No i fajny dział się szykuje. Z potencjałem dla autora i ewentualnej dyskusji. Mam nadzieję, że nie umrze po jednym czy trzech numerach, bo może być też strasznie motywujący. Gdyby nie to, że SM64 ukończyłem jakoś w 2021, to teraz byłbym przez Piechotę zachęcony.

Pomysł wyszedł wspólnie od Rogera i mnie, ale to na jego prośbę dwie pierwsze retrocenzje będą miały aż tak żelazną klasykę (w 306 Ocarina of Time). Ja z kolei chciałbym tu wciskać gry totalnie, a czasem niesłusznie, zapomniane. I to mam nadzieje Wam podrzucić w 307. A jeśli chwyci - może retrocenzja PC jako dodatek do „normalnej” nie rozpaliłaby pochodni? (Adamus na pewno chciałby powrócić do swej ODLEGŁEJ młodości)

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.02.2023 o 23:21, Kmiot napisał:

Forbidden Siren. No TOP tego numeru. Przeczytałem zachłannie, bo o serii pojęcie miałem takie, że wiedziałem o jej istnieniu oraz ogólną przynależność gatunkową ("japoński horror"). Niech na korzyść materiału zaświadczy moja deklaracja, że Piechota kompletnie mnie zachęcił do zagrania w Siren. Nie dzisiaj, nie jutro, ale tytuł momentalnie zawędrował wysoko na moją listę priorytetów. Te screeny są doskonałe. Inspirujący tekst, panie Adamie. Siadaj, piątka z plusem (nie szóstka, abyś nie stracił motywacji).

 

Mama będzie zadowolona, może nowy kartridż nawet mi kupi na targu <3 przyznam też, że w pewnym momencie, jak zauważyłem, że żaden anglojęzyczny portal nigdy nie zebrał tego do kupy, nie skorzystał na przykład z dzienników deweloperów, a przez to będę w pewnym sensie „pierwszy”, ogłosiłem Rogerowi, że tekst zrobi się ogromny i wpakowałem w niego bity tydzień. Cieszę się, że wyszedł! Dziękuję :3

W dniu 5.02.2023 o 12:47, SlimShady napisał:

Siren, to gra targów numeru, i chyba nie ma, co do tego, żadnych wątpliwości, ale myślę, że to tez jedna z lepszych rzeczy, które wysmażył Piechota. Pomijam, że materiał źródłowy jemu sprzyjał

  Pokaż ukrytą zawartość

, do momentu aż musiał zagrać i ukończyć, wtedy, to jednak nie.

 

:D to fakt, ale już jestem dużo mądrzejszy jeśli chodzi o dziwny proces przechodzenia pierwowzoru. Bardzo dziękuję za wyróżnienie. To prawda, uwielbiam pisać te retroteksty o horrorach. Szkoda, że już tak niewiele ich zostało 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Piechota napisał:

A jeśli chwyci - może retrocenzja PC jako dodatek do „normalnej” nie rozpaliłaby pochodni? (Adamus na pewno chciałby powrócić do swej ODLEGŁEJ młodości)

Oj, całowalbym pulchne, włochate rączki naczelnego, ale to jak już to pewnie bardziej na zasadzie przystawki do pełnoprawnej konsolowej retrocenzji, zeby nie draznic  smoka blacharską herezją ;> Jak zupka (tylko pomidorowa!) w oczekiwaniu na kotlecik i ziemniaczki ;]

 

Może kiedyś...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Piechota napisał:

Pomysł wyszedł wspólnie od Rogera i mnie, ale to na jego prośbę dwie pierwsze retrocenzje będą miały aż tak żelazną klasykę (w 306 Ocarina of Time). Ja z kolei chciałbym tu wciskać gry totalnie, a czasem niesłusznie, zapomniane. I to mam nadzieje Wam podrzucić w 307. A jeśli chwyci - może retrocenzja PC jako dodatek do „normalnej” nie rozpaliłaby pochodni? (Adamus na pewno chciałby powrócić do swej ODLEGŁEJ młodości)

Jestem jak najbardziej za. Czekamy zatem na 307 co tam wysmażysz.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Piechota napisał:

Szkoda, że już tak niewiele ich zostało

Jeśli chodzi o klasyczne survival horrory, to liczę, że kiedyś spróbujesz się z dwoma bardzo rzadkimi i dzisiaj bardzo drogimi exami z PS2(chociaż rozszerzając na całą 6 generację, jeszcze trochę fajnych rzeczy wyciągniesz jak choćby jeden z najlepszych łamaczy czwartej ściany z GC).

Jeden jest od znanego i uznanego dzisiaj dewelopera, wtedy niekoniecznie, a drugi jeśli chodzi o głębię, dorosłość fabuły i jej misterną otoczkę(nie ma przypadków, nawet w projekcie bossów), to poziom SH2, jeśli nie lepiej. Tematycznie jest nawet mocniejszy i bardziej łamiący tabu, które dzisiaj nie wiem, czy by przeszło. Wtedy przeszło, ale odbiło się to na jego wykluczeniu i zapomnieniu.

Nie wiem na ile te dwie wspomniane gry będą się spinać jeśli chodzi o kulisy, ale myślę, że będzie o czym pisać, i wiesz, o których grach mowa(nawet jeśli nie miałeś jeszcze okazji zagrać).

Dlaczego piszę o nich w tak enigmatyczny sposób? Raz, że próbuje nakręcić hype, a dwa, z jajkiem - a w zasadzie z żółtkiem - trzeba się obchodzić ostrożnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, K.Adamus napisał:

Oj, całowalbym pulchne, włochate rączki naczelnego, ale to jak już to pewnie bardziej na zasadzie przystawki do pełnoprawnej konsolowej retrocenzji, zeby nie draznic  smoka blacharską herezją ;> Jak zupka (tylko pomidorowa!) w oczekiwaniu na kotlecik i ziemniaczki ;]

 

Może kiedyś...

"Napisz tytuł ulubionej gry na PSX lub DC"

Adamus pisze tytuł gry na PC hehe

 

Na retrorecenzje Piechoty czekam, bo sam mam mnóstwo "zapomnianych" klasyczków. Ciekaw jestem, co tam wymodzisz :)!

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SlimShady napisał:

Jeśli chodzi o klasyczne survival horrory, to liczę, że kiedyś spróbujesz się z dwoma bardzo rzadkimi i dzisiaj bardzo drogimi exami z PS2(chociaż rozszerzając na całą 6 generację, jeszcze trochę fajnych rzeczy wyciągniesz jak choćby jeden z najlepszych łamaczy czwartej ściany z GC).

Jeden jest od znanego i uznanego dzisiaj dewelopera, wtedy niekoniecznie, a drugi jeśli chodzi o głębię, dorosłość fabuły i jej misterną otoczkę(nie ma przypadków, nawet w projekcie bossów), to poziom SH2, jeśli nie lepiej. Tematycznie jest nawet mocniejszy i bardziej łamiący tabu, które dzisiaj nie wiem, czy by przeszło. Wtedy przeszło, ale odbiło się to na jego wykluczeniu i zapomnieniu.

Nie wiem na ile te dwie wspomniane gry będą się spinać jeśli chodzi o kulisy, ale myślę, że będzie o czym pisać, i wiesz, o których grach mowa(nawet jeśli nie miałeś jeszcze okazji zagrać).

Dlaczego piszę o nich w tak enigmatyczny sposób? Raz, że próbuje nakręcić hype, a dwa, z jajkiem - a w zasadzie z żółtkiem - trzeba się obchodzić ostrożnie.

Wyłapałem na pewno Eternal Darkness i Rule of Rose, trzeciego tytułu nie umiem zlokalizować 

Odnośnik do komentarza

@Piechota Na PS2 jest jeszcze trochę horrorów do omówienia. Np. taki Extermination, 7/10 ale że to była jedna z pierwszych takich gier na PS2 to kupiłem i ograłem blisko premiery. Dobrze ten tytuł pokazuje jak developerzy nie ogarniali jeszcze padów z dwoma analogami, do tego ma parę ciekawych rozwiązań (celownik laserowy, nóż, poziom infekcji), wersje PAL i NTSC mają dwa całkowicie inne dubbingi i poziomy trudności, nad tytułem pracował Suda 51 a sama gra miała startowała jako sequel Deep Fear na Dreamcasta. A z bardziej znanych to jest jeszcze Haunting Ground, Ghost Hunter czy The Suffering.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, łom napisał:

@Piechota Na PS2 jest jeszcze trochę horrorów do omówienia. Np. taki Extermination, 7/10 ale że to była jedna z pierwszych takich gier na PS2 to kupiłem i ograłem blisko premiery. Dobrze ten tytuł pokazuje jak developerzy nie ogarniali jeszcze padów z dwoma analogami, do tego ma parę ciekawych rozwiązań (celownik laserowy, nóż, poziom infekcji), wersje PAL i NTSC mają dwa całkowicie inne dubbingi i poziomy trudności, nad tytułem pracował Suda 51 a sama gra miała startowała jako sequel Deep Fear na Dreamcasta. A z bardziej znanych to jest jeszcze Haunting Ground, Ghost Hunter czy The Suffering.

Spoko, wystarczająco tutaj się zmóżdżyliśmy, żeby mieć na kilka tekstów materiał. Będę pamiętał o tym wszystkim. Gdzieś kiedyś pisałem coś dużego o Rule of Rose, muszę pogrzebać w archiwum

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Brolin napisał:

A wspominał ktoś, że w bieżącym i poprzednim numerze znalazła się recka tej samej gierki? The Knight Witch konkretnie, miłe przeoczenie, bo ocena Majka znacznie bardziej zachęcająca ;) 

To polecam zakup i napisać z którym autorem zgadzasz się bardziej ;)

Edytowane przez Konsolite
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Konsolite napisał:

To polecam zakup i napisać z którym autorem zgadzasz się bardziej ;)

No, najprędzej pewnie w sezonie ogórkowym ;) Ale fajne jest to, jak obie recenzje są różne w treści i z każdej można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Taka podwójna dawka aż mnie zachęciła do obejrzenia gameplayu, a to już coś :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...