Skocz do zawartości

PSX Extreme 305


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pisał recenzje nawet nie grając w recenzowane gry, więc w sumie tutaj może być podobnie.

Spoiler

Nie no, żartuję. Te medium nie jest aż tak wymagające jak gry, więc w sumie można łatwiej i szybciej konsumować, ale łączyć jedno z drugim, to wyższa szkoła jazdy.

Co do jego propozycji no to większość to ostre gówna, które trzeba oglądać na raty, żeby nie umrzeć przed końcem seansu(jak polecił jakieś zjebane, pretensjonalne polskie horrory od beztalencia Jagody, to klękajcie narody. Film, gdzie kurwa łby wyją przez 30 minut w jakimś bunkrze, a ty w domyśle masz uznać to za sztukę wyższą. Jest też sporo średniaków i przeciętniaków, a perełki można policzyć na palcach ręki drwala. Chociaż to i tak lepsze  niż wspomniany wyżej gust Sobka, bo jednak są to rzeczy bardziej niszowe(co nie znaczy, że dobre).

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 5
  • Haha 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Przypominam, bo chyba niektórym to gdzieś umknęło, że ten Axelio poza słynną akcją na Woodstocku, jest znany głównie ze współpracy z Kononowiczem, a odkąd uniwersum się mocno spopularyzowało, to znowu zaczął próbować się wybijać na YT. Nie przeczę, że ma zajawkę i niezłą kolekcję, ale gość jest mocno odklejony i, mówiąc delikatnie, mało merytoryczny. I ma jakiś taki vibe człowieka, który robi content skupiając się na wizjach, ile będzie miał tego wyświetleń i kasy z reklam, a nie dla samej pasji.

 

3 godziny temu, [InSaNe] napisał:

 Kącik Myszaqa jest zajebisty, w przeciwieństwie do Sobkowego pier.dololo i Jego skopanego gustu.

 

Z jednej strony edgy klimaty i filmy z reguły mocno przeciętne dla dosyć wąskiego targetu, z drugiej abonamentowy mainstream dla wszystkich i dla nikogo na 6/10. Sobek dobrze pisze, ale dobór tytułów zazwyczaj jest mocno meh. Myszaq ma ten plus, że potrafi wyciągnąć "z szafy" jakąś mniej znaną perełkę i czasem może i nawet warto ją sprawdzić, ale lepiej mu to wychodziło w ~2005, kiedy pisał o wszystkim, a nie tylko o tematach okołohorrorowych.

 

Co do numeru, to dorwałem go wczoraj (w sobotę odwiedziłem jeszcze Empik, nie było). Nie będę się już skupiał na problemem z premierą i dystrybucją, ale no byłem mocno niepocieszony. Na razie tylko przekartkowałem całość i przeczytałem kilka stron. Papier na minus, ale to żaden gamechanger. Komiks to ledwo forma przedstawienia się publiczności, więc zobaczymy, co będzie. Retrorecka: z jednej strony tekst sam w sobie spoko, jak zawsze na wysokim poziomie, z drugiej zabrakło mi trochę bardziej czysto subiektywnych wrażeń, za to dużo "mądrości", że tak z braku lepszego określenia powiem xD. Materiał w tym wydaniu bardziej pasowałby na typowy felieton, niż "reckę" choć wiem, że ta forma może mieć różne oblicza, szczególnie w kontekście retro. Czuć, że autor nie męczył Mariana te 25 lat temu (a może odniosłem mylne wrażenie?), co samo w sobie jest raczej częste na naszym "podwórku" (czego sam jestem przykładem), ale moim skromnym zdaniem lepiej by było, żeby w tym konkretnie dziale teksty pisał ktoś, kto ma z danym tytułem historię osadzoną bliżej premiery.

Plus za lekki tuning wyglądu podsumowań, szczególnie odejście od patentu z opisywaniem "wierszy" tabelki na maginesach, przekręconych o 90 stopni. Całość rozbudowana tak, że czytać będę na raty, ale miejsca teraz pod dostatkiem, więc niech będzie.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Homelander napisał:

Takiego, którego nie przeczytam nigdzie indziej. Felietony, recenzje (tak wiem, recenzje sa wszędzie, ale recenzje redaktorów PE sa tylko w PE), wspomnienia (ten sam casus co recenzje), ciekawe teksty okołogrowe poparte solidnym przygotowaniem. Na przykład coś takiego. Teksty oparte na wikipedii czy doskonałych filmach Archona z historii konsol to strata miejsca w piśmie i czasu czytelników. No chyba nie napiszesz mi, że chcesz za rok poczytać tekst pt. historia powstania pierwszego Playstation. 

Nie napisze bo sam pare stron wczesniej pisalem, ze mnie takie teksty rowniez mecza i nie chce po raz 123 czytac o serii Silent Hill, MGS czy Halo. Niestety ale za rok jednak przeczytamy o tym psx bo raz, ze czyms trzeba pismo zapelniac, a dwa branzunia kochana nie pomaga bo i nowych ip jak na lekarstwo i gry wychodza w coraz dluzszych odstepach. No to zostaje retro i publicystyka ale tu kolo sie zamyka bo o czym mozna pisac jak nie o wiedzminie, gta6 i znanych i lubianych. Paradoksem jest to, ze wyjsciem z takiej rutyny jest wlasnie ten duch pixela bo mozna sie dowiedziec czegos nowego o branzy i poznac jej inna/dalsza historie. No ale core czytelnicy pe nie chca tego widziec w magazynie no i ch.uj no i czesc.

 

W sumie bylbym nawet, jak ktos wyzej, za tym aby odchudzic pismo. Zostawiec pewne jego elementy a reszte wypier.dolic. Utarlo sie, ze pismo musi miec 100 stron bo bez 100 nie ma pisma, ale przyjalbym bez mrugniecia takie 86. No ale najpierw dostalismy +16 a teraz kolejne +8 takze przygotujcie sie na wspominki :reggie: 

No i jeszcze mam ten problem, ze w pe jest zawsze ten sam zestaw klockow. Co miesiac x felietonow, x tych samych typow. A nie mozna by zrobic rotacji i poszerzyc do 2 stron na felieton i zostawic 1-2 autorow i niech sie zmieniaja? No ale odchudzanie nie przejdzie, musi byc duzo i grubo  (i drogo). Jak w gyrosiarni, inaczej nie smakuje.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Mejm napisał:

 Paradoksem jest to, ze wyjsciem z takiej rutyny jest wlasnie ten duch pixela bo mozna sie dowiedziec czegos nowego o branzy i poznac jej inna/dalsza historie. No ale core czytelnicy pe nie chca tego widziec w magazynie no i ch.uj no i czesc.

 

Nie wiem jak inni, ale z mojej perspektywy problem z duchem Pixela polega głównie na tym jak te artykuły są napisane, a nie o czym one są. Okej, mogę poczytać po raz wtóry o historii jakiegoś starego pudła, ale niechże to będzie ciekawie napisane, niech to jakoś przyciągnie formą, stylem, ciekawostkami (cześć Adamus, cześć Piechota), a nie będzie czymś w rodzaju hybrydy rozprawki szkolnej z wpisem encyklopedycznym. Dla mnie jako czytelnika taki tekst mija się z celem, bo jego przyswajanie nie sprawia grama przyjemności. Zastanawiam się swoją drogą jak widzę takie teksty, jaka to w ogóle była przyjemność dla autora żeby coś takiego spłodzić?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, LeifErikson said:

 

Nie wiem jak inni, ale z mojej perspektywy problem z duchem Pixela polega głównie na tym jak te artykuły są napisane, a nie o czym one są. Okej, mogę poczytać po raz wtóry o historii jakiegoś starego pudła, ale niechże to będzie ciekawie napisane, niech to jakoś przyciągnie formą, stylem, ciekawostkami (cześć Adamus, cześć Piechota), a nie będzie czymś w rodzaju hybrydy rozprawki szkolnej z wpisem encyklopedycznym. Dla mnie jako czytelnika taki tekst mija się z celem, bo jego przyswajanie nie sprawia grama przyjemności. Zastanawiam się swoją drogą jak widzę takie teksty, jaka to w ogóle była przyjemność dla autora żeby coś takiego spłodzić?

 

O dokładnie. Wcale nie mam nic przeciwko historii Commodore. Albo ogólnie o czytaniu o Commodore. Ale niech to będzie coś ciekawego. Niech to będzie osobista historia autora zwiazana z Commodore. Niech to będzie wywiad z kimś ciekawym zwiazanym z Commodore. Cokolwiek co wymaga postarania, a nie przesłuchania jednorazowego podcastu Grysława czy przeczytania i skopiowania z Wiki. To nie jest darmowy tekst w necie

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Przypominam, bo chyba niektórym to gdzieś umknęło, że ten Axelio poza słynną akcją na Woodstocku, jest znany głównie ze współpracy z Kononowiczem, a odkąd uniwersum się mocno spopularyzowało, to znowu zaczął próbować się wybijać na YT. Nie przeczę, że ma zajawkę i niezłą kolekcję, ale gość jest mocno odklejony i, mówiąc delikatnie, mało merytoryczny. I ma jakiś taki vibe człowieka, który robi content skupiając się na wizjach, ile będzie miał tego wyświetleń i kasy z reklam, a nie dla samej pasji.

Proponuję już nie pisać o tym toksyku bo gość miał swego czasu więcej krzywych akcji. A znając go, jak typ się dowie że o nim mowa to zrobi tu takie balety że "Jajko czy Verbatim" to mały miki. xD 

Fajnie że ktoś reklamuje naszą gazetkę na YT, ale tym razem to nie najlepsza reklama. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Szklarski napisał:

Proponuję już nie pisać o tym toksyku bo gość miał swego czasu więcej krzywych akcji. A znając go, jak typ się dowie że o nim mowa to zrobi tu takie balety że "Jajko czy Verbatim" to mały miki. xD 

Fajnie że ktoś reklamuje naszą gazetkę na YT, ale tym razem to nie najlepsza reklama. 

To moze mu pomozemy i podpowiemy. Bedzie wesolo. Moze nam nie wpierniczy. W koncu nas jest tylko wielu a on az jeden.  

Albo jak samuraj bedzie nas z imienia wyzywal na kolejne pojedynki.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, grzybiarz napisał:

Ten komiks to czytelnicy PE nie są w temacie. Chyba seria musi się „wyzerować”, albo coś autorskiego powstać. 

To nie tak Grzybciu i aż sobie przewertowałem ostatnie Pixele z jego wypocinami. To są jakieś obyczajowe wys#ywy, opisujące jego życie (lub poglądy - gdy z dumą oznajmia, że jest ateistą i sprawia mu radochę dokopywanie bogom, ukazując kopanie znaku Opatrzności Bożej - takie rzeczy to ja robiłem w technikum będąc psychofanem Urbana). Gdybym chciał sobie obczaić czyjeś życie, to bym obejrzał Na Wspólnej albo poczytał biografię Oprah Winfrey czy innej Marthy Stewart.

Odnośnik do komentarza

dla mnie do wywalenia nuda numeru o komodorku (próbowałem się przemóc, bo czytam od deski do deski, ale poległem, co za nudziarstwo), dobre nowe ośmiobitowe (tego nawet nie zacząłem - ale dobry dział - hardkor, bo hardkorem byłoby w ogóle przeczytać ten tekst) i komiks z jakimiś pseudointeligentnymi przemyśleniami rodem z porannej kacowej niedzieli spędzonej nad muszlą klozetową (przemijanie zrozumienia jak świat (...) redefiniuje się z coraz większym względnym przyśpieszeniem" - ależ to głębokie, w 2009 miałbym już gotowy tekst na demotywatora).
10 stron do wywalenia. Wydawca chyba zapłacił z góry i wymógł umieszczenie tego w czasopiśmie, nie ma innego wytłumaczenia. Tak jak się obawiałem spady z pixela powoli rozgaszczają się w PSX Extreme. Żeby potem nie było płaczu. Mieli swoje pisemko, nie udało się - trudno. Widocznie fani amigi woleli pisać na secret level niż kupować swój magazyn.

 

A z pozytywów, bo już wylałem co mi się totalnie nie podoba - papier mi bardzo odpowiada; niby taki gazetowy jak w CDA, ale jednak lepszej jakości druk - dobrze to widać na screenie z Crisis Core - ładnie wydrukowane, nierozmazane drzewka czy na screenie z Blacktail. W CDA czasami druk był taki jakby się tusz kończył, sprany i szarawy

Bardzo ciekawe podsumowanie, na które zawsze czekam. Gry z Netflixa - nawet nie wiedziałem, że są tam jakieś gry, a te które są polecone - naprawdę porządny dobór tytułów. Zapoznanie się z topkami indyków na komórce to świetny sposób na poznanie tej gałęzi branży. Zakazane syreny czekają na piątkowy wieczór, ale po rzuceniu okiem zapowiada się kawał czytadła. Ogólnie 305 oceniam wysoko, bo te pixelowe wstawki traktuję jako spam, więc nawet tego nie chcę uwzględniać w ocenie numeru.



 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...