Skocz do zawartości

Saturn Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem zaskoczony, że w środku mam dwa egzemplarze, myślałem, że to wasza pomyłka, ale jednak kupiłem z ziomkiem... Akurat trafiło, że był tego dnia u mnie, więc wszystko gituwa, posiadówka przy nowym CRT i granko na SNESie było w planach. Ale już chwaliliśmy tam Rogera wniebogłosy, choć w sumie nie wiem czemu jego :D. Potem Łapusz by mógł napisać "Jaki Roger? Ja nie Roger". :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Co bym tu dodał w tych retrorecenzjach, to datę wydania. Po prostu lubię się "cofać" do danego czasu jeśli czytam o jakiejś starej gierce. Także przy Czarnula Extreme proszę o dopisanie dat, albo chociaż roku wydania :)
PS Więcej pewnie opiszę jak skończę czytać.

Przy kolejnym projekcie będę miał to na uwadze, jeśli będzie kolejny ;)

4 godziny temu, jakbu napisał:

Byłem zaskoczony, że w środku mam dwa egzemplarze, myślałem, że to wasza pomyłka, ale jednak kupiłem z ziomkiem... Akurat trafiło, że był tego dnia u mnie, więc wszystko gituwa, posiadówka przy nowym CRT i granko na SNESie było w planach. Ale już chwaliliśmy tam Rogera wniebogłosy, choć w sumie nie wiem czemu jego :D. Potem Łapusz by mógł napisać "Jaki Roger? Ja nie Roger". :D

Bardzo, śmieszne, baaaardzo śmieszne ;)
 

W dniu 10.06.2023 o 15:14, Damian14 napisał:

Swój numer odebrałem z paczkomatu wczoraj i tylko zdążyłem przekartkować. W oczy rzucają się naprawdę DUŻE screenshoty z gier, mega plus za to :D

Taki był zamysł by było widać te gry, a dołączanie lupy do każdego egzemplarza by się nie kalkulowało ;)
 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

Skończyłem lekturę, więc pora coś naskrobać o drugiej połowie i całości.

Keio Flying Squadron brakuje tytułu, jest dziura.

Wiem, nie mam pojęcia co się stało...
Może wydrukujemy naklejki albo będę każdemu robił kaligrafię tytułu ;)

 

W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

Publicystyka jak zwykle trzyma poziom. Z tekstu o tłumaczeniach dowiedziałem się kilku nowych rzeczy, serię Lunar jakoś do tej pory omijałem, a Mazzi fajnie ją opisał. Widać też że Adamus zrobił dobry risercz na temat Segaty Sanshiro.

Jeśli chodzi o Sanshiro, to gdy wiedziałem że mam zielone światło - był tylko jeden człowiek, któremu wiedziałem że mogę powierzyć ten materiał -  @K.Adamus , który oczywiście dostarczył pełną profeskę i przed terminem :)

@Mazzi sam zaproponował temat Lunar`a, i dostarczył bardzo dobry tekst, zresztą to samo Dżujo, który nie tylko zapodał tematy ale je dostarczył i wiele innych textów przy okazji. Złote chłopaki, na których można polegać :)

 

W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

Natomiast w sadze powstania Panzer Dragoon jest wzmianka o tekście na temat remake'u PD, a takowego nie uświadczyłem. Chyba ktoś nie dostarczył materiału :D

coś tam, coś tam, chochlik drukarski ;)

 

W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

Faktycznie mały odzew jeśli chodzi o Sega Mail, bo tylko czterech nas tam jest. Mogłem napisać dużo, dużo więcej, ale nie chciałem przynudzać.

Dwa moje wpisy SegaNet?! Czuję się zaszczycony.

Plan był, a wyszło jak zawsze ;)
Mimo to, uważam że miły akcent, choć słyszałem "heheszki" że zmarnowane miejsce itp...
 

W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

Plakacik w pytkę. Na najbliższym EP turniej FV na same Honey z dodatkowymi punktami za całkowite rozebranie? :boski_miszcz:

Jeśli będzie to czemu by nie?
Mogę ogarnąć taki turniej za okazaniem dowodu ;)

 

W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

 

Całościowo wydanie podobało mi się chyba najbardziej z tych specjalnych, pomimo drobnych problemów technicznych z tekstami, aromatem farby drukarskiej 4/10 i papieru jak w "Życie na gorąco". Może dlatego że znam magię Segi i ich gier. Wszak moją pierwszą legitną stacjonarną konsolą był Mega Drive 2, a w zeszłym roku po ponad 20 latach kupiłem Dreamcasta. Wciąż jest sporo materiału do przerobienia jeśli chodzi o Saturna, więc może za kilka lat doczekamy Saturn Extreme 2?

Niewykluczone, materiału / gier starczy na więcej niż jeszcze jeden numer, kwestia odbioru, sprzedaży itp.

 

W dniu 10.06.2023 o 16:07, Mari4n napisał:

 

Oto słowo Mariana.

 

A teraz idę grać w Panzer Dragoon Zwei, bo podobno mam używać blastera w piątym epizodzie ;)

Chyba ADEC wywaliło mi w kosmos, bo mam cały ekran w tych małych popierdółkach.

;)

W dniu 10.06.2023 o 17:19, _daras_ napisał:

Dziękuję bardzo za Saturna. Wielkie i rozdzielcze screeny, przyjemny w dotyku papier, oldschoolowy layout, mega klimat. Piękna gazetka! :claptrap:

Dziękuję i cieszę się że się podoba :)

W dniu 10.06.2023 o 21:09, Mari4n napisał:

Melduję, że ukończyłem Panzer Dragoon Zwei. Protip z blasterem pomógł, dzięki :D

Drobiazg ;)

 

W dniu 10.06.2023 o 21:09, Mari4n napisał:

Za to przy ostatnim bossie miałem ciekawą sytuację: padłem na drugiej formie, później kilka razy na pierwszej (atak ogonem), a jak już dałem radę dojechać pierwszą formę po raz drugi, to tej drugiej formy nie było, tylko cutscenka. Chyba poziom trudności się przeskalował.

Całkiem możliwe, albo stałeś się jednością z smokiem/systemem ;)

 

W dniu 11.06.2023 o 12:30, mleko2099 napisał:

Po dwóch świetnych numerach specjalnych przyszedł czas na Saturn Extreme i...

Matko Bosko kochano jakie to jest dobre! Recki, retro szata graficzna, felietony (nawet Sega Lord X się załapał), i saturnowe reklamy.  Jest naprawdę dobrze. :banderas:

Dzięki, cieszę się że te zarwane nocki i lawirowanie między kłodami rzucanymi pod nogi były tego warte ;)

 

W dniu 11.06.2023 o 12:30, mleko2099 napisał:

Pan KonsolElite? Zawsze szanowałem!

Wow, ktoś pamięta ten żarcik od konkurencji ;)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.06.2023 o 21:22, Pix napisał:

Jedna czwarta dopiero za mną, ale pierwsze wrażenia pozytywne. Też mnie zaskoczyła ta pierwsza pusta strona, wygląda jakoś tak... dziwnie. To jednak szczegół.

Z tym to jest kwestia wyboru mniejszego zła.
Papier jak widać ma tendencje do przebijania, więc musiałem "poświęcić" tą stronę aby okładki nie miały "ghostingu".  Wolałem aby nic nie było i okładki nie straciły niż aby były "artefakty" bijące od drugiej strony.

 

W dniu 9.06.2023 o 21:22, Pix napisał:

Trochę bardziej boli zaskakująco duża liczba literówek, przez co odnosisz wrażenie, że nie masz do czynienia z profesjonalnym pismem, a fanowskim projektem złożonym przez miłośników Segi. Tak na luzie, przy browarach, po godzinach. Zresztą, czy tak właśnie trochę nie jest? Ma to swój retro-urok, więc ostatecznie przymykam oko. 

Temat korekty to wolę przemilczeć...
Może kiedyś opowiem jak to wyglądało ;)

 

W dniu 9.06.2023 o 21:22, Pix napisał:

Cieszy duża obecność Dżuja, bo dla mnie gość zawsze był top redaktorów PE. Fajnie, że zauważył to i docenił Konsolite.

Chciałbym przyjąć pochwałę, jednak nie mogę. @Dzujo odezwał się chwilę po wrzuceniu info na grupę redakcyjną i zaproponował kilka tematów, po czym dostarczył teksty i praktycznie do samego końca był jednym z nielicznych autorów, którym zależało. Dopytywał czy coś jeszcze można napisać itp.
Więc obecność Dżuja to głównie jego zasługa i wielkie podziękowania za profesjonalizm oraz wsparcie :)

 

W dniu 9.06.2023 o 21:22, Pix napisał:

Pan Profesor Piechota oczywiście również dostarczył.

Czy mogło być inaczej ?

 

W dniu 9.06.2023 o 21:22, Pix napisał:

Ogólnie teksty powyższych trzech dżentelmenów czyta mi się póki co najlepiej. Reszta zebranej ekipy wydaje się solidna. Ot porządna rzemieślnicza robota, jednak w większości bez tego mitycznego "błysku". 

No nic, wracam do lektury. Podziękowania dla Konsolki i reszty redakcji za tą nostalgiczną podróż :hi:

Dziękuję i miłej lektury :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dotarł i do mnie. Wszystko super ale dopiero przewertowane. Zastanawia mnie jedno. Przy Daytonie, Nights, Keio są plusy i minusy. Czy tylko w tych recenzjach zostały one umieszczone czy w innych wypadły ze względu na brak miejsca, choć przy większości oceniaczek jest miejsce, i VF2 komentarz, że ex. Druga sprawa, ile zajęło wyciąganie tego screena lub ile trzeba było powtórek? Oczywiście screen z duszą. 

16865933128074292976189731849527.thumb.jpg.6776f702cd099aa62941ab88f739ea41.jpg

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mitra napisał:

Dotarł i do mnie. Wszystko super ale dopiero przewertowane. Zastanawia mnie jedno. Przy Daytonie, Nights, Keio są plusy i minusy. Czy tylko w tych recenzjach zostały one umieszczone czy w innych wypadły ze względu na brak miejsca, choć przy większości oceniaczek jest miejsce, i VF2 komentarz, że ex.

Chochliki drukarskie ;)

6 minut temu, mitra napisał:

Druga sprawa, ile zajęło wyciąganie tego screena lub ile trzeba było powtórek? Oczywiście screen z duszą. 

16865933128074292976189731849527.thumb.jpg.6776f702cd099aa62941ab88f739ea41.jpg

Candy / Honey to bardzo sympatyczna i profesjonalna modelka, nie trzeba było wielu ujęć, ;) wystarczyło powiedzieć jej że to dla Czytelników Extreme ;)

  • Plusik 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Po pierwszej rundzie z gazetką powiem tak: wygląda obiecująco. To co mnie zainteresowało po drodze przeczytałem od razu, zdecydowanie więcej tego było niż w ostatnim Pegasus Extreme czy w przypadku normalnego PSX Extreme z ostatnich lat/miesięcy.

Duże screeny (o których już ktoś wcześniej wspominał) robią robotę. Aczkolwiek to co mi się tutaj najbardziej podoba, to czcionka. Tej aktualnej z PSX Extreme po prostu nie trawię, natomiast tego typu co w Saturn Extreme jest super. Przypomina trochę (aczkolwiek tamta była jeszcze lepsza) starą czcionkę z PSX Extreme z czasów Ściery.

Ogólnie kawał dobrej roboty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Saturn wyszedł mega. Świetnie dobrane recki ( brakuje tylko Bombermana) i poza nieporozumieniem w postaci piątki dla legendarnego VF1 wszystko emanuje klimatem wspaniałej piątej generacji. Czuć, że recki to w dużej mierze dzieła pasjonatów platformy. Mam nadzieję, że następne na tapecie będzie N64. 

Edytowane przez ciwa22
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, sph! napisał:

Po pierwszej rundzie z gazetką powiem tak: wygląda obiecująco. To co mnie zainteresowało po drodze przeczytałem od razu, zdecydowanie więcej tego było niż w ostatnim Pegasus Extreme czy w przypadku normalnego PSX Extreme z ostatnich lat/miesięcy.

Duże screeny (o których już ktoś wcześniej wspominał) robią robotę. Aczkolwiek to co mi się tutaj najbardziej podoba, to czcionka. Tej aktualnej z PSX Extreme po prostu nie trawię, natomiast tego typu co w Saturn Extreme jest super. Przypomina trochę (aczkolwiek tamta była jeszcze lepsza) starą czcionkę z PSX Extreme z czasów Ściery.

Ogólnie kawał dobrej roboty.

Zagadam z Przemkiem, może pamięta którego kroju używał, albo przeglądnę stare numery ;)
Z układem/wyglądem chodziło by to było połączenie starego i nowego, ale bardziej w kierunku DTP tamtego okresu ;)
Dziękuję w imieniu wszystkich co pomogli stworzyć ten numer.
 

10 minut temu, ciwa22 napisał:

Saturn wyszedł mega. Świetnie dobrane recki ( brakuje tylko Bombermana) i poza nieporozumieniem w postaci piątki dla legendarnego VF1 wszystko emanuje klimatem wspaniałej piątej generacji. Czuć, że recki to w dużej mierze dzieła pasjonatów platformy. Mam nadzieję, że następne na tapecie będzie N64. 

Ocena VF jest uzasadniona, przynajmniej uważam że uzasadniłem że to ocena tego co SEGA "dała" ludziom i co zrobiła wydając Remix w ramach skruchy. Wersja na Saturna była/jest po prostu słaba, niegodna tej gry.
Nie wiem co będzie następne, może N64, może coś innego, czas pokaże ;)
Za brak Bombermana mogę tylko osobiście przeprosić :(
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Aż się zarejestrowałem bo dobry ten Saturn Extreme jest. Tylko czemu nie ma recenzji Tomb Raider? Nie opisać tę kultową grę? Artykuły wypasik. Literówki mi nie przeszkadzały zresztą wydaje mi się że w większości są intencjonalnym smaczkiem zrobione z premedytacją jakby skład rodem z lat 90 na szpaltach lol bo albo duża literka jak w spisie treści albo zjedzona literka i tyle. Ortograficznych błędów żadnych nie widziałem. Inne smaczki recenzja seksi gierki na stronie 69 Lolz :P

 

Pismo super z Saturnem mam wspomnienia bo starszy brat dostał na urodziny. Kiedyś grał z dziadkiem w jakąś bijatykę i go pokonał. Dziadzia zgrywus krzyknął Pobiłeś mnie wnuczku i krwawię i stoczył się z kanapy. Ja się rozbeczałem i wybiegłem na ganek i zacząłem krzyczeć Jacek pobił dziadkaaa i krfffawwi naa dywaaanie. Zbiegła się mama, tata i babcia z sąsiadkami lol.

 

Zgadzam się też z tym co wyżej napisano recenzja Virtua Fighter 2 jest kiepem i za taki tekst w mojej dzielnicy frajer dostaje ostrego wpindola od Sega Gangu. Czemu tej gry nie zrecenzowali autorzy co opisywali Fighting Vipers albo Last Bronx? Tego bełkotu o VF2 nie dałem rady skończyć na tronie i dostałem zatwardzonko. Nie róbcie mi tego więcej. Szanujcie moje zdrowie i dobro bytu i od-bytu :D

 

No to tyle. A teraz Nintendo 64 Extreeeeme szybciutko bo przyjadę z Marianem i księżniczką i zrobimy tumult

  • Plusik 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Też widziałem te żale na FB "po co to komu". Ale jak kumplowi napisałem że coś ode mnie tam jest, to odpisał że zamówi swój egzemplarz, więc jednak było warto. Całe wydanie wygląda jakby było robione w czasach saturna, i to mi się bardzo podoba. Może teraz reedycja PE #2? Pierwsze 20 numerów łyknąłbym jak młody pelikan.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Mari4n napisał:

Też widziałem te żale na FB "po co to komu". Ale jak kumplowi napisałem że coś ode mnie tam jest, to odpisał że zamówi swój egzemplarz, więc jednak było warto. Całe wydanie wygląda jakby było robione w czasach saturna, i to mi się bardzo podoba. Może teraz reedycja PE #2? Pierwsze 20 numerów łyknąłbym jak młody pelikan.

W myśl zasady - nie dogodzisz każdemu, zreszta znając życie to najwiecej narzekających to prawdopodobnie osoby co czytały numer za pomocą fotek na internecie.

powód sega mail / sega net był prosty - decyzji nie żałuje ze czytelnicy maja swój wkład w to wydanie ;)

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

ja w sumie przejrzałem z grubsza numer, a jestem na 34 stronie dopiero (recka Nights).

no i w sumie nie będę czekał z pisaniem esejów na A4, tylko krótko teraz moje 3 grosze:

- co to za papier i czemu nie pachnie? :) Pegasus miał chyba idealny: odpowiednio pachniał, był odpowiednio gruby i odpowiednio śliski ... hmm pisałem o papierze

- ta biała strona, ok wyjaśniłeś, szkoda że nie było po prostu grubszej okładki, bo cena okładkowa to 35 zeta (a tyle kosztuje cd-a gigant, ale wiem że i nakład ma większy).

- te literówki to ja nie wiem, czytam Hyde Park po wstępniaku i od razu tyle byków. Przecie Word podkreśla błędy, więc p. Łapińska nie powinna dostać premii hehe (ale w sumie sam składałeś i widziałeś, chociaż rozumiem że pewnie byłeś zmęczony całą robotą...  ile Ci to zajęło? Złożenie pisma od A do Z?)

- ten koleś sega lord to Polak? :)

- co to za dziwny zwyczaj wrzucania logosów/tytułów od drugiej strony? (jak złamać planetę, sega rally, daytona...)

- oprawa jest bardzo prosta: białe tło, screeny, text, ocena. Chyba nawet jest za prosto, może jakieś linie by się przydały, ponadto część recek ma plusy i minusy, fajnie jakby wszystkie miały. Przeglądam se PSM 4/99 (online mam w linku w sygnaturze), no i tam jest niby prosto, niby białe tło, ale trochę kolorowiej, więcej artworków.

- ktoś na fejsie narzekał na screeny, że się grafa źle zestarzała, co to za chłop, co kupuje pismo retro i mu się surowe screeny nie podobają. Według mnie dobrze to wygląda i tutaj widać Twoje napracowanko, chociaż takie na pół strony chyba za duże (sega rally chyba jakiś powiększony, albo skompresowany wyszedł, virtual hydlide też). Mi np. podobała się książka typu "coffe table" od Kosa ze screenami polskich gier. Zajebiście te piksele na mnie działają, nie wiem czemu :) 

 

A tak poza tym to przyjemnie się czyta, pozmieniam chyba swoje TOP 1000 w launchboxie i pododaję kilka gier "na siedem". Dowiedziałem się paru rzeczy (np. nie znałem apki https://www.fightcade.com), albo że ten okrągły pad był tylko w Nights into Dreams).

 

No i naszyły mnie takie myśli, po przeczytaniu tych kilku recek. Może to trochę niemiłe dla fanów Saturna:), ale chyba wiem, czemu m.in ta konsola tak się nie przyjęła. 

Wiele gier było konwertowane z automatów i były to kupsztale, które po czasie dostawały lepsze wersje (virtua fighter, sega rally, daytona). A ja w 1998 roku, mając PlayStation mówiłem że mam własny salon gier w pokoju. W salonie był Tekken 2, a ja miałem w domu lepszą "trójkę". Także konsola która dostawała gorsze wersje niż automaty, nie mogła się chyba przyjąć. Ale to już temat na osobny temat i nie chce się narazić fanom Saturna :lapka:

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, grzybiarz napisał:

ja w sumie przejrzałem z grubsza numer, a jestem na 34 stronie dopiero (recka Nights).

no i w sumie nie będę czekał z pisaniem esejów na A4, tylko krótko teraz moje 3 grosze:

- co to za papier i czemu nie pachnie? :) Pegasus miał chyba idealny: odpowiednio pachniał, był odpowiednio gruby i odpowiednio śliski ... hmm pisałem o papierze

- ta biała strona, ok wyjaśniłeś, szkoda że nie było po prostu grubszej okładki, bo cena okładkowa to 35 zeta (a tyle kosztuje cd-a gigant, ale wiem że i nakład ma większy).

- te literówki to ja nie wiem, czytam Hyde Park po wstępniaku i od razu tyle byków. Przecie Word podkreśla błędy, więc p. Łapińska nie powinna dostać premii hehe (ale w sumie sam składałeś i widziałeś, chociaż rozumiem że pewnie byłeś zmęczony całą robotą...  ile Ci to zajęło? Złożenie pisma od A do Z?)

- ten koleś sega lord to Polak? :)

- co to za dziwny zwyczaj wrzucania logosów/tytułów od drugiej strony? (jak złamać planetę, sega rally, daytona...)

- oprawa jest bardzo prosta: białe tło, screeny, text, ocena. Chyba nawet jest za prosto, może jakieś linie by się przydały, ponadto część recek ma plusy i minusy, fajnie jakby wszystkie miały. Przeglądam se PSM 4/99 (online mam w linku w sygnaturze), no i tam jest niby prosto, niby białe tło, ale trochę kolorowiej, więcej artworków.

- ktoś na fejsie narzekał na screeny, że się grafa źle zestarzała, co to za chłop, co kupuje pismo retro i mu się surowe screeny nie podobają. Według mnie dobrze to wygląda i tutaj widać Twoje napracowanko, chociaż takie na pół strony chyba za duże (sega rally chyba jakiś powiększony, albo skompresowany wyszedł, virtual hydlide też). Mi np. podobała się książka typu "coffe table" od Kosa ze screenami polskich gier. Zajebiście te piksele na mnie działają, nie wiem czemu :) 

 

A tak poza tym to przyjemnie się czyta, pozmieniam chyba swoje TOP 1000 w launchboxie i pododaję kilka gier "na siedem". Dowiedziałem się paru rzeczy (np. nie znałem apki https://www.fightcade.com), albo że ten okrągły pad był tylko w Nights into Dreams).

 

No i naszyły mnie takie myśli, po przeczytaniu tych kilku recek. Może to trochę niemiłe dla fanów Saturna:), ale chyba wiem, czemu m.in ta konsola tak się nie przyjęła. 

Wiele gier było konwertowane z automatów i były to kupsztale, które po czasie dostawały lepsze wersje (virtua fighter, sega rally, daytona). A ja w 1998 roku, mając PlayStation mówiłem że mam własny salon gier w pokoju. W salonie był Tekken 2, a ja miałem w domu lepszą "trójkę". Także konsola która dostawała gorsze wersje niż automaty, nie mogła się chyba przyjąć. Ale to już temat na osobny temat i nie chce się narazić fanom Saturna :lapka:

 

 

 


Teksty, które trafiają do korekty powinny być już na jakimś poziomie. To nie chodzi o to, że zawsze korekta jest winna. jak przechodzą literówki to jest też błąd mój (tudzież redaktora naczelnego danego wydania), jako naczelnego, który czytając tekst tego nie zauważył, autora, który nie sprawdził dobrze tekstu, a potem dopiero korekty. Niestety część autorów nie zawsze dobrze sprawdza przed wysłaniem teksty i trzeba je uważnie czytać, a w krytycznych sytuacjach - odsyła się taki tekst do poprawek. Kiedyś miało to większy sens, bo za spóźnienia były kary finansowe, dziś się tego nie stosuje (chyba, że ktoś naprawdę bardzo mocno zawali), bo stawki w druku nie są wysokie i ludzie piszą tu z zajawki nie dla poprawiania budżetu domowego. 

Edytowane przez Roger
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Do tematu o powodach jeszcze nie dotarłem, ale na pewno można wymienić to, że w momencie największej rewolucji w branży(przejście w 3d), jedną nogą nadal mocno siedzieli w 2d, co nawet widać po recenzjach w tym numerze. Konsola z grami 3d też miała spore problemy.

No i szarak jednak zmienił postrzeganie gier jako takich, gry już nie tylko były stricte zręcznościówkami na 30 minut do masterowania wyników, ale oferowały dużo więcej, a sega jednak trzymała się swojego automatowego DNA dosyć mocno, dreamcast, który też był porażką jest praktycznie jego przedłużeniem.

Niemniej na pewno mieli swój styl, dzisiaj dużo ludzi przyjęło by takie tytuły na krótkie sesyjki z pocałowaniem ręki, ale cena musiałaby by być ze trzy/cztery razy mniejsza od najdroższych tytułów, bo to już nie te czasy, gdzie człowiek się będzie cieszył, że zaoszczędził na żetonach, i ma salon gier w domu.

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...