Skocz do zawartości

Saturn Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, mleko2099 napisał:

 

Już myślałem, że nie zauważysz:D

Heh, to akurat się im udało ;)
Reszta podśmiechujek była żałosna, ale takie czasy były...
 

22 godziny temu, mleko2099 napisał:

 

Siedząc na działeczce przeczytałem większość magazynu. Tak na dobrą sprawę przyczepić się mogę jedynie do ilości felietonów. Chciałoby się jeszcze więcej ;)

Papier nie z gumy, a ludzie to nie maszyny ;)
Gdyby było tyle czasu co przy Zero i Pegasusie, to by się upchało więcej, ale wtedy numer by się ukazał z kilku miesięczną obsuwą ;)

 

22 godziny temu, mleko2099 napisał:

Nie rozpisując się zbytnio - naprawdę dobra robota panowie!

 

20230613_182325.jpg

Dziękujemy :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, bury09 napisał:

Przede wszystkim muszę pochwalić pomysł, takie wydawnictwa o platformach z minionych czasów zdecydowanie do mnie trafiają. Ciekawe artykuły, osobiste wspomnienia redakcji i mnóstwo recenzji, bardzo fajny miks. Temat Saturna jest mi dość dobrze znany, także wiele z tego, o czym czytałem nie było dla mnie niespodzianką. Mimo tego, i tak dowiedziałem się czegoś nowego. Na pewno chciałbym zobaczyć w przyszłości podobne projekty o innych konsolach, w tym tych mniej popularnych u nas, np. PC Engine czy Dreamcast.

Cieszy mnie że udało się zaskoczyć :)

 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Co do doboru gier do recenzji, to wydaje mi się, że podstawowa biblioteka została w miarę dobrze pokryta. Brakuje kilku tytułów, choćby Powerslave/Exhumed, Saturn Bomberman czy Shining Force 3, za to w ich miejsce są mniej oczywiste gry (niektórych nawet nie znałem, miła niespodzianka).

Zdradzić mogę że te tytuły były planowane, ale...
... życie, weryfikuje plany...
 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Z sekcji o fanowskich tłumaczeniach kilka z nich moim zdaniem zasługuje na pełne recenzje, np. Bulk Slash, Grandia, Policenauts czy (przede wszystkim) Sakura Wars. Jeśli już są te tłumaczenia, to IMO powinno się te gry potraktować na równi z oficjalnie wydanymi na zachodzie tytułami. Nie wiem, czy macie kogoś znającego japoński w redakcji, ale można by też zajrzeć w japońską bibliotekę Saturna, wszak wiele tam perełek, które nigdy nie dotarły na zachód. No ale rozumiem możliwości i priorytety. Możecie zawartość tego akapitu wziąć za rekomendacje do ewentualnego drugiego numeru. ;)

Mamy, był planowany dział "tylko w japonii" ewentualnie "import zone", jednak klasycznie siły na zamiary i rzeczywistość ;)

 

12 godzin temu, bury09 napisał:

W artykułach dużo dobrego, szczególnie zainteresowała mnie historia powstania Panzer Dragoon, tu duży plusik. Podobnie przy Lunarze, Segacie i modach hardware'owych. W tym ostatnim mogłaby się pojawić też informacja o (dość zaawansowanej) modyfikacji pamięci na zapisy - chodzi o podmianę kości na taką, której niestraszna wyczerpująca się bateria, czyli FRAM mod. Szczególnie, że o baterii jest wzmianka na początku. Dodałbym też jakiś artykuł typowo o bebechach konsoli. Architektura bywa wspominana w recenzjach, jednak brak jej dokładniejszego opisu.

Dzięki, Panzer na zawsze w moim serduszku, Sagata - już pisałem że była tylko jedna osoba, której mogłem to zlecić aby było dobrze, co ja gadam? dobrze? zaje-Biście ;)

O bebechach uznałem że fajnie, ale mimo wszystko gierki, bo nie oszukujmy się wielu ludzi raczej jeśli zechce zaopatrzyć się w Saturna, i pograć na nim to przy okazji się zainteresuje co w nim siedzi, ale informacja odnotowana i kto wie? kto wie?
 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Oprawa graficzna również na plus. Prosta, czytelna, z dużymi i w większości dobrej jakości screenami (przy Die Hard Arcade jeden się powtarza). Brakuje trochę podstawowych informacji o recenzowanej grze, przydałaby się data premiery (najlepiej z podziałem na regiony) i nazwa dewelopera.

Taki był zamysł, faktycznie można było dodać te informacje...
Moja wina, moja wina, moja wina...

 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Niestety numer cierpi z powodu dużej ilości błędów. Pełno interpunkcyjnych, literówek, nawet jakiś ortograficzny mi się rzucił w oczy. Nie wiem jak działa u was korekta, ale naprawdę wiele z tego da się wyłapać choćby przez automatyczne podkreślenie w edytorze tekstu. Trafiają się też niezbyt uważnie złożone zdania (albo i takie kompletnie bez sensu) oraz źle poodmieniane wyrazy. W recenzji Keio Flying Squadron 2 zjadło tytuł.

Odnośnie korekty już pisałem, i naprawdę nie chcę rozwijać tematu, bo to by zahaczało o ...
... powiedzmy że temat jak pisałem jest złożony i nie chcę nikogo wpychać na tory, więc przyjmuję cała winę na Siebie, zresztą zawsze, wszytsko moja wina...

 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Przy artykule o Saturnie w Japonii na początku numeru wkradł się też chyba błąd w podpisie - tekst to właściwie poprzycinany miejscami scenariusz filmu, który stworzył swego czasu Sega Lord X (BTW super, że go zaangażowaliście), jednak podpisany pod nim jest Mazzi. Zakładam, że to miało być tłumaczenie? Wskazywałby na to podpis Mazziego też przy wstępie, no i umiejscowienie całości na stronie obok segowego życiorysu samego Lorda. Nie żebym posądzał tu kogoś o plagiat, ale miałem mocne deja vu czytając to, sprawdziłem i faktycznie łudząco podobne.

Materiał Mel`a (Sega Lord X) napisał sam, został tylko przetłumaczony. Mazziego bym nie posądzał o plagiat, to raczej o zbieżność informacji i poglądów. 

 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Papier jest, jaki jest. Na takie wydanie specjalne chciałoby się coś lepszej jakości, ale rozumiem, że w dzisiejszych czasach ciężko o takie luksusy w normalnej cenie.

eeeee, nic nie powiem, bo nie ja wybierałem drukarnie i papier :(
 

12 godzin temu, bury09 napisał:

Podsumowując, bardzo fajny numer. Można rzec: This is COOL! Liczę na więcej podobnych w tematyce retro w przyszłości (może nawet drugi o Saturnie z pominiętymi tym razem grami), mam nadzieję, że tym razem z mniejszą ilością problemów korekcyjno-technicznych. :) 

Jak pisałem we wstępniaku, jeśli mi odbije i będę robił kolejny tego typu numer to wiem co mnie czeka i jak temu zaradzić aby nie było tylu fackupów...
 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bzduras napisał:

Nawet jeśli numer będzie obliczony tylko na wygenerowanie jak największego zysku i zahaczy o jak najpopularniejszy temat by go osiągnąć (przykładowe PS2 Extreme jest pewnie takim bezpiecznym projektem) to i tak łykam, bo redaktorzy wkładają w nie serducho i to widać.

Kto wkłada to wkłada ;)
Każdy numer  jest planowany by wygenerować zysk, ale rzeczywistość weryfikuje wiele założeń

 

5 godzin temu, Bzduras napisał:

Saturna też wziąłem, choć to mój pierwszy post w temacie (sorry Konsolka, zawierucha prywatna i nawet na kiblu niespecjalnie mam czas chłonąć treści pisane :( ) to pasja, z jaką Konso podszedł do tematu nie pozwoliła przejść obojętnie obok jego magazynowego dziecka. A to, że był zajarany tym projektem to było widać od czasu rzucenia pierwszego pomysłu na forumku.

Byłem, już mi przeszło ;)
A tak na serio, to nadal jestem, tylko teraz bogatszy w doświadczenie - zarówno co i jak "działa" oraz kto mówi że coś zrobi, a kto faktycznie robi.

Puki co

Archer Drinking GIFs | Tenor
a jak skończę to zastanowię się czy się rozpisać ;)

 

5 godzin temu, Bzduras napisał:

Także tak, stali bywalcy (choćby ich garstka) na pewno łykną, a jeśli kompromisem jest też dotarcie do grona nie-czytelników poprzez chwytliwy temat to macie moje namaszczenie. Nie wiem czy do czegoś się przyda, wiem, że jest zbędne i go nie potrzebujecie, ale macie :kekw:

Dziękujemy, przyda się. Z dotarciem do nie-czytelników to wątpliwa kwestia, nie ma co się oszukiwać, Extrime żyje dzięki Wam, stałym czytelnikom, którzy poświecają swoje pieniądze oraz czas, natomiast z braku lepszego określenia "randomy" i "krzykacze" co chcą sobie nabić statystki to nie jest "target".
Nie powiem jaki Tfu-rca z czeluści retro internetu uczepił się jednego aspektu wydania i czuję że jak zrobi filmik, to będzie o tym nawijać przez większośc nagrania.
Czy mogło być lepiej? Oczywiście że mogło.

Jak by co mamy cała masę ludzi w redakcji, którzy mogą się wykazać ;)
Archer-florida GIFs - Get the best GIF on GIPHY
 

2 godziny temu, sph! napisał:

PS2 Extreme to w jednym numerze się raczej nie zmieści, widzę po pudełkach na półkach. Z 3-4 numery, raz na jakiś czas?

Mało która konsola się zmieśći, Jaguar owszem, Virtual Boy także, jakieś niewypały o którym mało kto pamięta także, ale każda inna konsola, nawet ucinająć wszytsko do exów - nie ma bata...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Roger napisał:

Padają tutaj pomysły na kolejne numery specjalne to chciałbym jedną rzecz wyjaśnić, by to było bardziej klarowne. Numer Zerowy był ogromnym sukcesem, bo też skupiał się na PlayStation, bardzo popularnej konsoli (sprzedał się jakieś 5 x lepiej niż Saturn). Pegasus, choć gorzej się sprzedał od Zerowego, również był sukcesem (choć już nie tak dużym) i część okładek była w pewnym momencie już niedostępna, więc w sumie okazało się, że wydrukowano zbyt mały nakład. Saturn, jako że jest to nisza, sprzedał się już znacznie gorzej. Z danych, które mam wyszło, że ostatecznie jest na plus, ale niewielki i nie było to takie pewne do samego końca. Takie projekty są po prostu ryzykowne i na granicy rentowności, a przecież mają niejako wspomóc wydawanie miesięcznika. Osobiście bardzo chciałbym aby kolejne publikacje dotyczyły mniej popularnych konsol w PL, jak Nintendo 64 czy Genesis (sam zresztą namawiałem długo Roberta i poleciłem Konsolkę by ogarnąć Saturna), ale trzeba to jednak równoważyć. Idealnym wyjściem byłoby w przypadku numerów specjalnych wydawanie raz magazynu, który wiadomo z góry, że odniesie sukces, a raz bardziej niszowego. Dajcie znać co o tym myślicie - widziałbym w kolejnym specjalu PS2, gdzie można by rozliczyć się z niektórymi ocenami (MGS2), napisać na nowo recenzje niektórych hitów, przedstawić wiele ciekawych zagadnień i spostrzeżeń po latach, sięgnąć do archiwum redakcyjnego i opisać pewne sytuacje, które miały miejsce, ale wtedy nie można było im poświecić większej uwagi. Takie rozliczenie się / kompedium skupione na PS2. A w kolejnym numerze uderzyć np. z Game Boyem czy N64. 

Ja proponuje Snesa jako kolejny, a potem dreamcast. Tyle hiciorow tam bylo na snesie i najlepsze jrpg czy super metroid, castlevania 4. 

Mozecie tez zagrac na nostalgii i zrobic amiga extreme.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, K.Adamus napisał:

Hej, mówcie co chcecie, ale PC Extreme to byłby sztos ;> masa zajebistych RTSow, przygodowek, shooterow...

 

Wiem że to jak kozaczenie na koncercie Rysia i zaraz usłyszę "Wiecie co z nim zrobic" ale kurde, pisałbym:D

 

No i hirołsy!

To chyba musiało by być skupione tylko na najbardziej popularnych grach w Polsce (Gothik, DSJ, Hirołsy, Baldury, Maluch Racer) bo inaczej nie wyobrażam sobie upchania 40lat taboreciarstwa na 100 stronach ... i dla tego nadal liczę na rocznikowe PSX Extreme, 128 stron z najlepszymi (i najmniej starzejącymi się) grami danego roku bez podziału na platformy wraz z nagrodami GOTY od redakcji PE.

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

W recenzji Panzer Dragoon Saga info o grze zacinającej się na trzeciej płycie dotyczy wersji PAL, czy ogólnie? Bo ostatnio pobrałem wersję amerykańską, i nie widziałem żeby w komentarzach ktoś się skarżył. Ta gra mnie interesowała jeszcze zanim miałem Saturna. Z ciekawostek: Wersja demo była całą pierwszą płytą.

 

Oby tylko bateria w konsoli wytrzymała, bo nie mam karty pamięci.

Edytowane przez Mari4n
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, mitra napisał:

Może dalibyście radę rzucić się na konsolę 3DO :dunno:

Bez amortyzacji ;)
Kilka gierek było spoko ;)

24 minuty temu, Mari4n napisał:

W recenzji Panzer Dragoon Saga info o grze zacinającej się na trzeciej płycie dotyczy wersji PAL, czy ogólnie? Bo ostatnio pobrałem wersję amerykańską, i nie widziałem żeby w komentarzach ktoś się skarżył. Ta gra mnie interesowała jeszcze zanim miałem Saturna. Z ciekawostek: Wersja demo była całą pierwszą płytą.

 

Oby tylko bateria w konsoli wytrzymała, bo nie mam karty pamięci.

Nie wiem, zapytam Krzysia o szczegóły ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mitra napisał:

Może dalibyście radę rzucić się na konsolę 3DO :dunno:

3DO to koszt około 600 zł.

Droższe akcesoria, jak się chce tej konsoli przedłużyć życie.

Emulator napędu na karty SD jakieś chyba 350 $ (korci mnie, ale... ciągle to odkładam).

Ostatnio się pojawiły informacje, że gość robiący RGB mod dorwał części i ma dzięki temu wrócić do sklepiku.

Podobno dużo gier jest 18+, więc mogłoby być ciężko to wrzucić do gazety.

 

A z konsol, co by się zmieściły w jednym numerze, to na pewno Neo Geo CD, bo tam wszystkie gry mieszczą się na 64 GB karcie microSD.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, sph! napisał:

Podobno dużo gier jest 18+, więc mogłoby być ciężko to wrzucić do gazety.

to są jakieś crapy bez ładu i składu, aby tylko pokazać gołego cycka. I w sumie kilka takich gierek obczailem ale bieda totalna. Może jakbym to miał w 1995 to byłbym królem na dzielni, a dzisiaj to śmieszne i głupie te gierki:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...