Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.04.2024 o 21:07, _Red_ napisał:

Anbernic srernik, to jest konsola xD


image.thumb.png.d41f8c73bd39f3a3abf930d2ba6e5c33.png

 

 

Za 4 złote z drugim joypadem to dla zabawy kupiłem, nawet jeśli wyrzucę to do kosza po godzinie. Zobaczymy jak szybko kilkulatek to rozwali skacząc w Mario.

 

Dotarlo xD 

 

1. Kupiłem dla beki, ale dziala. Po włączeniu od razu zawartość typu kartridż z nesa 1000 in 1.

2. Ekran bez defektow, pasów czy martwych pikseli. Oczywiście jakość podła jak na laptopach z matrycami TN, gdzie odchylenie wzroku o 1° powoduje, ze czarne robi sie srebrne

3. Dzwiek nawet wyrazny

4. Przyciski reaguja zaskakująco dobrze, skosy etc. bez problemu z celowaniem 

5. Dodatkowy joypad dolaczony, właśnie z młodym cisniemy coopa w contrę.

 

Gurwa równowartość kilograma cebuli za coś co szło przez pół świata XD A bedzie przynajmniej szmelc do dawania dzieciom w samolocie czy aucie w trasie, bez szkody jak im upadnie czy coś. 

 

 

 

IMG_20240425_182703069_HDR.thumb.jpg.73279244667a8ca42cd1f151ac666e89.jpgIMG_20240425_181941730(1).thumb.jpg.b2b01fd25e02bdf93e8a1bdafd4c5223.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hej, konfiguruję właśnie konsolkę 35XX (wersja klasyczna, bez plusa). O ile na karcie jest folder SEGACD gdzie wrzucam gry, tam w ogóle ta konsola nie widnieje na liście konsol do wybrania w menu głównym (firmware stock). Dopiero w garlicu widnieje możliwość wyboru segi CD. To tak ma być, stock nie obsługiwał segi CD?

Odnośnik do komentarza

Ja dziś dosiadłem do H i podmieniłem te Chińskie karty na SanDisk. 

Zdziwiło mnie, że stockowy system pobrany ze strony producenta miał w obrazie Romy. Odpaliłem po instalacji obrazu kartę czy to w ogóle działa, a tam gierki. Miałem skopiowaną cała kartę nr1. 

2 to tylko skopiowałem na nową i tyle. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

widzę że pojawiła się nowa wersja customowego firmware muOS. Do tej pory siedziałem na stockowym, ale ten naprawdę kusi

 

z tego co widzę na filmach to system jest lekki, konsola uruchamia się szybko, wydajność w grach jest taka sama/lepsza, są fajne motywy do pobrania, jest fajne wsparcie dla PORTMASTERA który pozwala uruchomić starsze pecetowe gierki na tym małym urządzeniu jak GTA3, Vice City, Doom 3, Half Life 1 i 2. No brzmi zajebiście. 

 

Na minus problemy z parowaniem urządzeń przez bluetooth i z graniem na TV przez hdmi. Ale ja z tego w ogóle nie korzystam, także trzeba przetestować samemu 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ASX napisał:

widzę że pojawiła się nowa wersja customowego firmware muOS. Do tej pory siedziałem na stockowym, ale ten naprawdę kusi

 

z tego co widzę na filmach to system jest lekki, konsola uruchamia się szybko, wydajność w grach jest taka sama/lepsza, są fajne motywy do pobrania, jest fajne wsparcie dla PORTMASTERA który pozwala uruchomić starsze pecetowe gierki na tym małym urządzeniu jak GTA3, Vice City, Doom 3, Half Life 1 i 2. No brzmi zajebiście. 

 

Na minus problemy z parowaniem urządzeń przez bluetooth i z graniem na TV przez hdmi. Ale ja z tego w ogóle nie korzystam, także trzeba przetestować samemu 

 

Testowałem, mam na wszelki wypadek na drugiej karcie, żeby portmastera odpalać, ale jak na razie stockowy u mnie wygrywa.

 

Kupiłem też wersję H Anbernica i mam zagwozdkę, bo dwa mi niepotrzebne, a nie wiem, który zostawić...

Napiszę jednak, że wygodniejszy jest Plus, ma też lepszy dpad i przyciski. H jednak ma analogi i możliwość gry w automaty w pionie, co jest całkiem fajne.

 

 

 

 

Anbernic.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak czytam i się zastanawiam: Retroid 4 Pro czy Anbernic 556? R4 jakoś bardziej z wyglądu mi się podoba, 556 mam wrażenie że przyciski itd poza ekranem wiadomo to chyba raczej taka niska półka wykonania?

 

Chodzi mi w zasadzie tylko o PSX i DC, ew. PSP. Grając na Switchu Lite miałem ten problem ze szybko drętwiały mi ręce i wkurzało mnie to. Anbernic wydaje się być bardziej ergonomiczny, ale może ktoś mial podobne problemy z wygoda grania i może wypowiedziec się na ten temat i rowniez w porównaniu do R4? Nie chce dokupywać żadnych dodatkowych nakładek itd tylko po prostu czasem wygodnie pograć w klasyki. Stąd 556 wydaje się chyba lepszy?

 

Czytałem że ciężko ogarnąć wrzucanie gierek itd na R4 i prościej wszystko ogarnąć na 556 prawda to? Nie bawi mnie szukanie innych systemów itd, chciałbym po prostu na stockowym systemie odpalić to na co mam chęć i tyle.

 

No i ostatnie pytanie gdzie kupić, czy ich stronki np Retroida czy Anbernica jest legitna tą oficjalna rzekomo i czy dlugo to idzie? Widze ze obie konsole sa aktualnie dostępne, ale np 556 idzie z Chin, wiec i pewnie dlugo i clo dowala... Pytam, bo w sumie to trochę strach podawać karty gdzieś tam Chińczykom, a nie majorsom z SONY, czy Big N hehe

Edytowane przez Bud
Odnośnik do komentarza

Dotarl RG35XX H. W srodku ta chinska karta z firmwarem i ROMami. Pierwsze co to włożyłem ją do kompa i skopiowałem całość.

 

No i teraz takie moje trzy grosze:

 

- lekko sie obsralem jak konsola mi sie nie wlaczala, ale potem zobaczylem, ze nie włożyłem karty z powrotem xd

- w zwiazku z powyższym rozumiem, ze konsola odczytuje system operacyjny prosto z karty, a nie z jakiejs pamieci wewnętrznej (tj. jak karta padnie to i konsola nie ruszy). Czy po skopiowaniu zawartości/plików recznie w Windowsie i wrzuceniu ich na inną markową karte SD odpali sie wszystko, czy tak łatwo nie ma i trzeba sflashowac nową karte obrazem pobranym ze strony Anbernic, costam partycjonowac? Luzno rzucilem okiem na reddita, ale tu eksperci to pewnie się dowiem.

 

PS

analogi są osmiokierunkowe, myślałem ze płynne kółka będą :[

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Red_ napisał:

Dotarl RG35XX H. W srodku ta chinska karta z firmwarem i ROMami. Pierwsze co to włożyłem ją do kompa i skopiowałem całość.

 

No i teraz takie moje trzy grosze:

 

- lekko sie obsralem jak konsola mi sie nie wlaczala, ale potem zobaczylem, ze nie włożyłem karty z powrotem xd

- w zwiazku z powyższym rozumiem, ze konsola odczytuje system operacyjny prosto z karty, a nie z jakiejs pamieci wewnętrznej. Czy po skopiowaniu zawartości/plików recznie w Windowsie i wrzuceniu ich na markową karte SD odpali sie wszystko, czy tak łatwo nie ma i trzeba sflashowac nową karte obrazem pobranym ze strony Anbernic?

 

PS

analogi są osmiokierunkowe, myślałem ze płynne kółka będą

 

Firmware musi być na oddzielnej karcie, po wrzuceniu obrazu na karcie masz tworzonych kilka partycji: ukryte oraz jawne, na jedną z nich wrzucasz gry.

Warto gry mieć na oddzielnej karcie.

Najnowszy firmware możesz ściągnąć stąd, polecam zwłaszcza wersję zmodyfikowaną:

https://plus.rg35xx.com/en/firmwares-2/anbernic-stock/

Wrzucasz obraz na kartę co najmniej 16GB, wkładasz do konsoli, odpalasz, stworzone zostaną odpowiednie foldery i partycje, wyłączasz konsolę, wyciągasz kartę, w razie potrzeby rozszerzasz partycję z grami (jak masz kartę powyżej 16GB) i wszystko.

Co ciekawe, jak gry masz na karcie nr 2, po zmianie systemu, ta karta nie jest w żaden sposób modyfikowana, jak gry masz na jednej to po każdej zmianie firmware musisz ponownie wrzucać gry.

 

Analogi faktycznie przekazują 8 kierunków, ale ponoć to problem systemowy, tak jakoś o oczy mi się obiło.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

System na karcie w tych konsolkach to w sumie jest zaleta: nie ma flashowania, nie ma kombinowania: wszystkie zmiany robisz na SD z poziomu kompa. Jeśli coś pomieszasz podmianka karty i chodzi. Nie ma (chyba) ryzyka ze uwalisz konsole na amen.

Edytowane przez friedrich
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Masz rację. Wbilem sobie czysty OS stockowy na kartę 16GB kingstona i przynajmniej jak coś się skopie to włożę inną. A gierki i sejwy na drugiej karcie.

edit:
obchodziłem się jak z jajkiem z folią na ekran, nałożyłem idealnie równo bez bąbli (oczywiście wcześniej wyczyściłem szybkę szmatkami z zestawu) i wyszło, że szkło ma na warstwie klejącej jakiś mikropaproch i go widać xD Ech, próbowałem poprawic i jest tylko gorzej xd jak mnie zacznie zapaćkany ekran wkurzać to sobie kupię z Aliexpresu ze dwie nowe sztuki, chyba że macie jakiś sklep GSM w Polsce, który sprzedaje pod ten wymiar?

Odnośnik do komentarza
On 5/15/2024 at 9:06 AM, ASX said:

widzę że pojawiła się nowa wersja customowego firmware muOS. Do tej pory siedziałem na stockowym, ale ten naprawdę kusi

 

z tego co widzę na filmach to system jest lekki, konsola uruchamia się szybko, wydajność w grach jest taka sama/lepsza, są fajne motywy do pobrania, jest fajne wsparcie dla PORTMASTERA który pozwala uruchomić starsze pecetowe gierki na tym małym urządzeniu jak GTA3, Vice City, Doom 3, Half Life 1 i 2. No brzmi zajebiście. 

 

Na minus problemy z parowaniem urządzeń przez bluetooth i z graniem na TV przez hdmi. Ale ja z tego w ogóle nie korzystam, także trzeba przetestować samemu 

 

Nie no te porty to raczej nie na RG35XX :)

Odnośnik do komentarza

Działa na CFW, czyli MuOS, Batocerze i Knulli, nie na oficjalnym firmware ;)

 

Część prostszych tytułów faktycznie chodzi na stocku: Doom, Quake, Spelunky, Celeste itp. Są dostępne na karcie dołączonej do konsoli ;)

10 godzin temu, _Red_ napisał:

Masz rację. Wbilem sobie czysty OS stockowy na kartę 16GB kingstona i przynajmniej jak coś się skopie to włożę inną. A gierki i sejwy na drugiej karcie.

edit:
obchodziłem się jak z jajkiej z folią na ekran, nałożyłem idealnie równo bez bąbli (oczywiście wcześniej wyczyściłem szybkę szmatkami z zestawu) i wyszło, że szkło ma na warstwie klejącej jakiś mikropaproch i go widać xD Ech, jak mnie zacznie zapaćkany ekran wkurzać to sobie kupię z Aliexpresu ze dwie nowe sztuki, chyba że macie jakiś sklep GSM w Polsce, który sprzedaje pod ten wymiar?

Popatrz na moje zdjęcie, na wersji Plis też spierniczyłem nakładanie folii, zagięta w rogu, bo chciałem paproch wyciągnąć :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...