Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2024 o 12:33, Jontek80 napisał:

Ja dostalem wszystko z patronajta. Dlugopis, plakat, chyba z 4 numery 0, tego ps2 z okami, te wersje specjalne. Jedyne co nie dojechalo to te karty, ktore i tak bym gdzies walnal bo mi na nich nie zalezalo. Dostalem za to kilka innych bonusow. Jedyne nie wypalily te lajwy z redaktorami. Tylko pytanie czy bym to ogladal co miesiac. Choc cos tam mogli by nagrac na youtube i udostpenic. Nie wiem czyja to wina. Czy Lapusza czy redaktorom bo im sie nie chce. Jest troche burdelu w tym wszystkim. Ale wole pooglądać "pograduszki" i zobaczyc jak Konsolka obala kolejne browary i wypalal paczki fajek jakby ciagle mial 17 lat

Odnośnie spotkań z redakcja live chyba nikt nic nie, przynajmniej ja i kilku autorów nic nie wie na ten temat …

poGraduszki przypadkiem „zastąpiły” ten bonus ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.03.2024 o 08:39, Mantis napisał:

Zwrot robiony będzie szybko i sprawnei, bo na allegro masz określony okres w terminie którego możesz jako sprzedawca ubiegać się o zwrot prowizji. Dodatkowo jak ktoś bierze dwa numery, tak jak ja z kolegą, to nie płacimy za wysyłkę. Część tych kosztów ponosi sprzedawca. Więc zakładając, że ktoś kupi w lutym, a zwróci w kwietniu po dostaniu pisma, to możesz pismo całe przeczytać i odesłać w terminie 14 dni. Odzyskujesz całą kasę, a sprzedawca/wydawca pokrywa część kosztów wysyłki w obie strony i nie ma już możliwości odzyskania prowizji. Jedynie jak może wydawca się bronić, to wrzucić numer w folię i podkreślić, że nie ma opcji zwrotu gdy folia ta zostanie naruszona. Ale wtedy zyska tylko satysfakcję, że klient nie przeczyta pisma. Broń Boże nie polecam takich praktyk czytelnikom, ale chciałem wyjaśnić dlaczego szybko pieniądze są zwracane. 

 

 

Dzięki, nie znałem tego sposobu. Przyda się.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2024 o 22:00, Piechota napisał:

Brzmi to jak decyzja Roberta, która nie została uzgodniona z naczelnym.

PSX Extreme w środę: szukamy nowego wydawcy
w sobotę: ale póki jest stary wydawca to specjalnie dla wszystkich którzy już zakupili Dreamcast Extreme, a tym bardziej tych, którzy kupili limitowaną okładkę, przedstawiamy jeszcze bardziej limitowaną wersję, której nawet nie możecie dodać do poprzedniego zamówienia, ani poprzedniego anulować, have fun xD

 

Dobre piguły autor tego pomysłu wziął :)

 

  

16 godzin temu, iluck85 napisał:

Poczekam, może na ost tydzień wleci nowa okładka

 

Najlepiej po premierze pisma. No i się nie zdziwię, jak dostaniesz potem za darmo na Pixel Heaven czy coś, ja mam już dwa numery specjalne za które w ogóle nie zapłaciłem.

Edytowane przez gnysek
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Lifestream_ napisał:

 

 

Dzięki, nie znałem tego sposobu. Przyda się.

A by było jeszcze zabawniej, to masz 14 dni na złożenie zwrotu, a później 14 dni na nadanie. Allegro jak żadna platforma dba o dobro kupującego, ale totalnie stoi w opozycji do interesów sprzedawcy. Tutaj golą niemiłosiernie i większość ich super akcji jest pokrywana w mniejszym, bądź większym stopniu przez sprzedawcę. 

Odnośnik do komentarza

To akurat nie jest specjalne uprawnienie na allegro, lecz stanowią o tym przepisy dotyczące zakupu na odległość. Smart jest ich (chociaż pewno gdzieś podejrzanym) wymysłem, ale tak jak powoduje kręcenie sprzedaży, to jednocześnie daje zbyt duże uprawnienia kupującym koszem sprzedających (ostatecznie wszyscy mają droższy towar). Ale to temat, który jest wałkowany na forum allegro od lat, a serwis robi większość zmian pod kupujących. Błędne koło. 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, macGyver napisał:

lecz stanowią o tym przepisy dotyczące zakupu na odległość

O 14 dniach na zwrot towaru kupionego na odległość który nie był używany z pomocą formularza odstąpienia od umowy - owszem.

O 14 dniach na darmowy zwrot za pomocą kliknięcia i 14 dniach na nadanie paczki, nie stanowią już przepisy, a to jest znaczące rozszerzenie tej podstawowej formy (więcej czasu, bez pism, darmowa wysyłka). Kto zwracał poza allegro, ten na pewno odróżnia te 14 dni od tych drugich ;)

Edytowane przez gnysek
  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, gnysek napisał:

O 14 dniach na zwrot towaru kupionego na odległość który nie był używany z pomocą formularza odstąpienia od umowy - owszem.

O 14 dniach na darmowy zwrot za pomocą kliknięcia i 14 dniach na nadanie paczki, nie stanowią już przepisy, a to jest znaczące rozszerzenie tej podstawowej formy (więcej czasu, bez pism, darmowa wysyłka). Kto zwracał poza allegro, ten na pewno odróżnia te 14 dni od tych drugich ;)

Ależ nie ma różnicy w terminach, naprawdę. Jest 14 dni na złożenie oświadczenia o odstąpieniu towaru po jego otrzymaniu, a odesłanie towaru od złożenia oświadczenia powinno nastąpić niezwłocznie, ale nie dłużej niż 14 dni. Jeśli jakiś sklep internetowy twierdzi inaczej, to chyba próbuje narzucić jakieś własne uzasadnienia ustawy aby odmówić przyjęcia zwrotu. I wtedy w takim sklepie już nic bym więcej nic nie kupił ;P

 

Kwestia oświadczenie od odstąpienia od umowy za pomocą fomularza allegro - powszechnie uznaje się za wiążącą, chociaż są sprzedający, którzy domagają się od allegro bardziej formalnej zgodności z treścią opisanej w ustawie, a nie tylko kliknięcie jednej z kilku opcji. 

 

Ten temat kiedyś dobrze śledziłem (czytałem dyskusje na allegro gadane), więc wiem jak allegro to zmieniało przez lata, aby pogodzić zgodność z przepisami z przejrzystością i łatwością dokonywania zwrotów przez kupujących. Czasami warto poznać drugą stronę medalu, czyli z jakimi "klientami" muszą zmagać się sprzedający (mają w d formalności, mylą terminy i pojęcia), a także jakie zamieszanie wprowadza allegro przez swoje nieprzemyślane (a wprowadzone w życie) pomysły. ;)

 

Darmowy zwrot jest tym uprawnieniem ponad standard dzięki smartowi właśnie

 

To tyle z mojej strony i już kończę ten offtop ;-)

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, macGyver napisał:

(mają w d formalności, mylą terminy i pojęcia)

 

A to jest akurat prawda, mam do czynienia z e-commerce od drugiej strony i co tam są za kwiatki, to szkoda gadać. Najlepiej, jak ludzie zwracają rzeczy które da się zużyć xD Trochę też w tym wina sprzedawców, bo to jest jedno dodatkowe zdanie, żeby zaznaczyć o co chodzi z tymi zwrotami i by było wszystko jasne, ale to jest tak samo jak z pensjami w naszym kraju - mało kto wie, że pracodawca jego składki opłaca po raz drugi - jakby w każdej umowie o pracę stało czarno na białym, że tyle na rękę, czyli tyle brutto, czyli pracodawcę to kosztuje jeszcze więcej - to by ludzie przestali mówić, że "mój szef to złodziej i mało płaci" i by nie podpierdzielali papieru do domu ;)

 

No ale niektórzy nie wpadną, że kawę na ławę to czasem lepsze rozwiązanie (szczerość w końcu się ceni).

 

I potem mamy takie "limitowane" edycje magazynu, gdzie jak dasz pieniążki z góry niczym Sapkowskiemu, to za miesiąc się okazuje, że albo podwajają nakład, albo wydają kolejną limitowaną wersję, ale ogólnie to już nie jest tak limitowana...

Odnośnik do komentarza

Czy po zmianie wydawcy można liczyć na uczciwe potraktowanie kupujących limitowane X-Ray i dosłanie tej jeszcze bardziej limitowanej? @Perez zdaje sie ze na fb było info, że prawa przechodzą na nowego wydawcę? Dzięki za odp, pytam bo zbieram różne drogocenne rzeczy które wg mnie mogą mieć jakąś wartość za 16lat i będę pakował do zamkniętej skrzyni na prezent na 18stke dla mojego obecnie 2 letniego syna i mam tam m.in. już #1 w stanie miętowym i wszystkie inne kolekcjonerki PE. Stąd też zależałoby mi :D

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bud napisał:

Czy po zmianie wydawcy można liczyć na uczciwe potraktowanie kupujących limitowane X-Ray i dosłanie tej jeszcze bardziej limitowanej? @Perez zdaje sie ze na fb było info, że prawa przechodzą na nowego wydawcę? Dzięki za odp, pytam bo zbieram różne drogocenne rzeczy które wg mnie mogą mieć jakąś wartość za 16lat i będę pakował do zamkniętej skrzyni na prezent na 18stke dla mojego obecnie 2 letniego syna i mam tam m.in. już #1 w stanie miętowym i wszystkie inne kolekcjonerki PE. Stąd też zależałoby mi :D

 

5 godzin temu, Perez napisał:

Numery specjalne - informacyjnie – aktualny Dreamcast Extreme wydany zostanie przez Idea Ahead jako ostatni numer specjalny. Również dotychczas wydane numery specjalne dostępne w formie archiwów pozostają w Idea Ahead. Natomiast same prawa przechodzą do nowego wydawcy, co nie wyklucza w przyszłości dodruku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Bud napisał:

Czy po zmianie wydawcy można liczyć na uczciwe potraktowanie kupujących limitowane X-Ray i dosłanie tej jeszcze bardziej limitowanej? @Perez zdaje sie ze na fb było info, że prawa przechodzą na nowego wydawcę? Dzięki za odp, pytam bo zbieram różne drogocenne rzeczy które wg mnie mogą mieć jakąś wartość za 16lat i będę pakował do zamkniętej skrzyni na prezent na 18stke dla mojego obecnie 2 letniego syna i mam tam m.in. już #1 w stanie miętowym i wszystkie inne kolekcjonerki PE. Stąd też zależałoby mi :D

 

@Shen już widzę wrzucił info (dzięki!), ale precyzując - te numery specjalne wydane przez Idea Ahead zostają u Łapusza również w formie archiwów fizycznych i on je dalej może sprzedawać, gdybyś chciał coś ze starszych dokupić. Również Dreamcast robiony jest przez Łapusza, bo w zasadzie to... jest zrobiony, więc ja tu już nie chciałem wchodzić w paradę na ostatniej prostej. Tak że wszystko co dotyczy tych, jak dobrze liczę, 5 numerów specjalnych jest u Łapusza. 

 

Natomiast tak już bardziej przyszłościowo to mamy dogadane tak, że prawa do nich są u mnie, czyli np., nie wiem, robimy Pegasus Extreme #2, no to mam opcję, aby zrobić dodruk tego, co było i np. sklejamy pakiet. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja ciagle czekam na Snes extreme. 

Dzisiaj widzialem w sklepie w uk ze retro gamer wypuscil dpecjalne wydanie o rpg. Choc glownie o jrpg bo byly tam ogromne artykuly o dragon quescie i final fantasy. Tez by mi sie widzial taki numer po polsku. 

Bylo tez wydanie specjalne iles tam najlepszych retro gier na kazda platforme.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś by to kupił, u nas jak ktoś miał SNESa to z Niemiec albo USA. To już lepiej Mega Drive które miało u nas dystrybucję i było tego całkiem sporo na rynku. Łącznie z piratami czy podróbkami konsol. No ale to i tak malutka skala, gry na Mega Drive po 200-250 zł w 1995, pamiętam do dzisiaj jak zbierałem miesiącami na grę :frog:

Ogólnie u nas konsole 16 bitowe miały bardzo małe okienko i mało kto na tym grał czy ma sentyment. Królem 16 bitów w Polsce była Amiga.

 

To już prędzej zbiorcze wydanie o Game Boy. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mimo, ze w latach 90 nie mialem ani snesa ani makarona to jednak wieksza nostalgie czuje do tego pierwszego. Min. z tego powodu, ze w Secret Service gulash wrzucal jakies mini recki gier, no i co sie czlowiek reklam na niemieckiej satelicie naogladal. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...