Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przekartkowałem i wybór gier i tematów wygląda solidnie. Zobaczymy jak rzeczywiście z zawartością, ale sporo innego papieru jeszcze przede mną czeka. Niemniej zauważyłem obecność człowieka z polskiej sceny retro na Twitchu, Pajdaka :) Poza obecnością w Dreamcast Extreme, Pajdak przechodzi na Twitchu wszystkie gierki na Dreamcasta ze swojego fullseta, podrzucam jego kanał: https://www.twitch.tv/lamgamestv Swoją drogą ludzi z podobnym wyzwaniem u nas w Polsce jest więcej, na przykład Miyagi (https://www.twitch.tv/miyagi_64), przechodzący chronologicznie gry na Nintendo 64 czy Sjuv (https://www.twitch.tv/sjuv_), który obrał sobie za cel skolekcjonowanie i przejście wszystkich gier na pierwszego Xboxa.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Perez napisał:

 

Teraz 4 normalne + jedna limitka. Potem niespodziewane 2 kolejne "na życzenie" Czytelników, następnie ze 2 limitki i na koniec okładka-niespodzianka. No ma to sens, dzięki! 

Zapomniałeś jeszcze o edycji specjalnej numeru specjalnego z dlc w postaci dodatkowych stron.

Odnośnik do komentarza

Sam fakt ,że się doczekaiśmy Saturna i Dreamcasta, jako fan Mega Drive czekam :vegeta_smile:

 

Numer świetny, mocno wyczerpujący temat, niczego mi tutaj nie brakuje. Dobrze poskładany, szata graficzna o wiele lepsza niż w Saturnie. Przeczytałem cały numer w jeden dzień. Fajnie ,że pozbierano pasjonatów tego sprzętu w jednym miejscu. W wielu artykułach czuć pasję tych ludzi do tego sprzętu. 

Odnośnik do komentarza

Podbijam posty chwalące to wydanie. Dobry papier, ładna szata graficzna, dużo ciekawych materiałów, tematy opisane w wyczerpujący sposób, czuć zajawkę, która aż się udziela (klasyczny po obcowaniu z wydaniami specjalnymi syndrom "luknę na olx na używany sprzęt"). No i mimo że mój bezpośredni kontakt z Dreamcastem ograniczał się do jednej czy tam dwóch sesji na konsoli kumpla, to darzę ją sentymentem i naprawdę "lubię". Po prostu zawsze chciałem ją mieć, ale wyszło tak, że nie miałem.

 

Mam natomiast parę małych zarzutów. Po pierwsze, momentami zawodzi korekta. I jest to o tyle ciekawe, że są teksty niemal zupełnie wolne od baboli, a są takie, gdzie błędów jest ponad "średnią krajową", np. ten o graniu bez płyty od NRGeeka. Przy tym ostatnim na chwilę się zatrzymam, bo ze wszystkich do tej pory przeczytanych (obstawiam, że jakieś pół pisma) wyróżnia się najbardziej na minus w kategorii językowej. No po prostu słabo napisany tekst. Stylistycznie, gramatycznie, ortograficznie. Taki strumień myśli, który może przechodzi w wersji ustnej na YT, ewentualnie jako post na forum (a i tu mam wrażenie, że poziom przy dłuższych formach jest wyższy), ale w papierowym wydaniu, do tego SPECJALNYM, to już razi w oczy. Widziałem, że ma jeszcze ze dwa arty, których jeszcze nie czytałem, więc zobaczę, czy to wypadek przy pracy, czy jakaś tendencja.

Słabsze momenty mają też niektórzy autorzy gościnni, ale tu nie będę złośliwy, bo raz, że (z tego co się orientuję), nie są to "zawodowi" dziennikarze, a dwa, że w ich przypadku ma to nawet trochę uroku, ot luźna, pełna entuzjazmu forma. Szacun dla tych kilku z nich (Rolly, Cypher), którzy dostarczyli sumarycznie większość zawartości, szczególnie w tej "nierecenzenckiej" części pisma. Grabarczyk za to jakby lekki spadek formy. Miło też poczytać starą gwardię, w tym dawno niewidzianego Urala.

 

Brakuje mi też, podobnie jak w przypadku Saturna Extreme, tekstu jakiegoś lepiej, ogólniej opisującego genezę, premierę i żywot konsoli (jest w zasadzie tylko szersze spojrzenie na jej śmierć). Mamy sporo tekstów dotyczących poszczególnych kwestii czy zagadnień, ale nic takiego bardziej HOLISTYCZNIE podejmującego temat.

 

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...