Skocz do zawartości

Grucha - Nadziany frędzel?


Rekomendowane odpowiedzi

Tu byście chcieli więcej ciekawostek zza kulis działania magazynu, a z drugiej strony nie chcecie zaakceptować faktu, że PE sporo zawdzięczało pomocy Gruchy w rozmaitych tematach, których nie widać było gołym okiem :) . Możecie Gruszki nie lubić za newsy na PPE, ale to wciąż solidny gość na którego można liczyć w każdej niemal sytuacji. Dobry chłopak :) 

Edytowane przez KOMODO
Odnośnik do komentarza

Fajnie, że się kumplujecie, czy co tam z nim robicie, fajnie że jest do rany przyłóż, ale to nie znaczy, że ma jakiekolwiek kompetencje, żeby dawać mu nawet te ogryzki w gazetce premium dla prawdziwych smakoszy popkultury, bo nawet jedna kropka, lub przecinek w jego wykonaniu już będzie powodować pewien absmak. Owszem, są jakieś zaxy nie zaxy, które też specjalizują się w top 10 najsmaczniejszych cheeseburgerów w grach, i z którym mogę rzadko kiedy się zgadzać, albo nawet nigdy, ale to mimo wszystko też jest inna liga.

 

P.S. Nie obchodzi mnie, co on wyprawia poza gazetką, ale nie chciałbym, żeby swoje praktyki i braki przerzucał do druku. Tutaj nie powinno być miejsca na nepotyzm.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, ProstyHeker napisał:

to nie usprawiedliwia żenującego poziomu tekstów pod kątem językowym, stylistycznym, jakimkolwiek.

W tym rzecz. Plus żałosna znajomość angielskiego lub/oraz kopiowanie tekstów z zagranicy do translatora i bez jakiejkolwiek korekty wklejanie go na portal. Pisanie koślawym językiem polskim i koślawym językiem angielskim, tego nie można usprawiedliwiać algorytmem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Obserwując z boku te dyskusje (w wątku o ppe i tutaj) wydaje mi się przy tym zabawne trochę, że nieustanny hejt leci na "szeregowych pismakow", którzy nie są przecież na swoim prywatnym blogu tylko współtworzą jako czyiś pracownicy duży biznes, który sterowany i zarządzany jest przez kogo innego. :) Roger nie raz już pisał i tu, i w różnych felietonach jak to zakulisowo wygląda. 

 

Jest na to jedna prosta recepta, którą ja stosuje - nie czytać, nie nabijać odsłon. Bo to tutaj wygląda jak nagonka na chłopa za to że wykonuje swoją robotę. A że tak ona wygląda jak wygląda? Tak to wygląda na masowym portalu w internecie, nie tylko na tym i nie od dziś. :)

Odnośnik do komentarza

Roger jest naczelnym ppe więc teoretycznie to on "odbiera" każdy tekst. :) Przynajmniej tak formalnie wygląda funkcja redaktora naczelnego w redakcji, chyba że tam pomiędzy jest jeszcze jakiś wydawca serwisu czy kierownik działu na przykład. Ale tak czy owak o efekcie końcowym decyduje naczelny. Więc moim zdaniem jeśli ktoś ma zastrzeżenia do treści na ppe, to trzeba by najpierw kierować pytania/wnioski/zażalenia do Rogera (ktory juz nieraz pisal co i jak w tej kwestii), ale przede wszystkim do ludzi, którzy te treści klikają i czytają, bo w internecie kazdy głosuje swoim kliknięciem, więc nie wiem, ale się domyślam, że Roger jako dobry naczelny zleca swoim ludziom tworzenie tego, co się klika. :)

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

No, ale wrzucił kiedyś jakieś niedojebane tłumaczenia z translatora, clickbaity, napisał coś jak upośledzony analfabeta. O to właśnie chodzi, nie rozmawiamy o PPE, tylko o poziomie, a raczej jego braku konkretnych zawodników(i dlaczego nie chcemy tego przenosić na gazetkę), a wy się całkowicie rozmijacie z całym clou sprawy. Jeden broni, że fajny kolega, i algorytmy, a drugi, że PPE takie jest i ludziom się podoba, ale co ma piernik do wiatraka.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, ProstyHeker napisał:

 ludzie ich jadą na Facebooku, Twitterze, w komentarzach, na grupach, wszędzie.

 

Klika się, ludzie tam dalej siedza, zdobywaja chyba jakies poziomy i acziki, to po co coś zmieniać? Siedziałem na ppe na samym początku, zanim to sprzedali, były fajne teksty od uzytkownikow i od redaktorow, potem zalew gowno newsow, przez ktore nie chciało mi sie przekopywać i spierdolilem z tego portalu i nigdy nie wrocilem.

Odnośnik do komentarza

Czasem naprawdę mam wrażenie, że niektórzy od wczoraj w internecie i nie widzą co się odpierpapier na portalach tworzonych dla mas, które czytają nagłówek i scrolluja tresc żeby rzucić okiem na wojenkę w komentarzach.

 

20% wysiłku daje 80% rezultatu. :)

 

Nie mówię że to jest fajne i nie bronie takich praktyk, ale to się stało już tak oczywiste I powszechne że ja już dawno po prostu przestałem korzystać z takich mediów zamiast się tym wkurzać, polecam. ;)

Odnośnik do komentarza

Już dawno przestałem wchodzić na ppe. Jak jest gorący temat, przykładów fuzja z AB to czytałem tylko komentarze, żeby się utwierdzić w przekonaniu jaki to jest największy rak. A jeszcze też używajcie adblocka, bo reklamy takie się walają, że szkoda sobie oczu psuć. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nikt nie wchodzi na PPE, każdy uważa, ze ich newsy to gówno i rak a nagłówki są z Super Expressu, ale jak Gameonly zostało reaktywowane ze 3-4 lata temu, gdzie newsy były pisane "po staremu" to pies z kulawą nogą nie zaglądał, bo pewnie pod SEO nie pasowało ;) a tymczasem PPE wciaż podbija słupki i odbiera rynek reszcie.

Edytowane przez gnysek
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, gnysek napisał:

Nikt nie wchodzi na PPE, każdy uważa, ze ich newsy to gówno i rak a nagłówki są z Super Expressu, ale jak Gameonly zostało reaktywowane ze 3-4 lata temu, gdzie newsy były pisane "po staremu" to pies z kulawą nogą nie zaglądał, bo pewnie pod SEO nie pasowało ;) a tymczasem PPE wciaż podbija słupki i odbiera rynek reszcie.

Ja pamiętam Gameonly - gdy kilka lat temu szkoliłem copywriterów, to pokazywałem im ten tekst jako wzór, jak nie należy boldować: Recenzja: Xbox Series X (Xbox Series X) | GameOnly.pl

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2024 o 14:18, number_nine napisał:

nawet nie czytałeś tych newsów od gruchy i jego altera Izy

To nie jest jego alter tylko żona. Detektywi z portalowego discorda już lata temu to ustalili. Swoją drogą Iza (Karolina) od dawna ma w profilu wstawione swoje zdjęcie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...