Skocz do zawartości

Grucha - Nadziany frędzel?


Rekomendowane odpowiedzi

Duch Gruchy jest dla ppe tym samym, co duch Pixela dla PE.

Ale dobrze. Grucha taki dobry chłopak, więc najwyraźniej wreszcie sam doszedł do wniosku, że takie "pisanie" i klikbajtowanie jest poniżej pewnej godności ludzkiej.

Niby współtworzysz jakiś portal, ale tak naprawdę robisz w chuja czytelników na kliknięcia.

Można tak zarabiać na życie, ale niesmak pozostaje.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

W sumie z przykrością stwierdzam, że w ostatnich dniach tam trafiłem na tyle clickbaitów, że chyba na jakiś rekord idą. Teraz już prawie same nagłówki "świetny/głośny serial na platformie X" (średnia ocen 5/10, głośny to może jak telewizor ustawisz głośno), "świetna gra wygląda znakomicie" (xD) i "świetna gra za darmo" (gdzie za darmo to demo xD), nie mówiąc już o nagłówkach Betteridge’a, gdzie znak zapytania oznacza, że na 100% w treści nie padnie pozytywna odpowiedź na zadane pytanie.

Odnośnik do komentarza

Natrzaskali clickbaitów, a jednocześnie parę dni temu był news o 3 milionach odsłon w ciągu miesiąca. Dopóki ludzie będą klikać i dopóki tak będzie działać promowanie na googlach to nie zrezygnują z tego. Bardzo dużo osób narzeka, a jednocześnie wchodzą, klikają i piszą komentarze. Może jakby dużo osób przestało nabijać wyświetlenia to by musieli zmienić taktykę?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Grześ napisał:

jednocześnie parę dni temu był news o 3 milionach odsłon w ciągu miesiąca

 

Właśnie, obawiam się, że ta liczba oznacza dokładnie to, że te clikbaity działają...

 

Niestety, to jest samo nakręcająca się machina. Ludzie wchodzą, skomentują (a najlepiej jak odpiszą na 2-3 komentarze), potem jak wejdą ponownie, dostają powiadomienia o odpowiedzi na komentarz, więc wejdą i skomentują kolejny raz i dochodzi do tego, że jednym swoim wejściem, generujemy własne 5-10 wejść w artykuł/news. Plus tych którzy z nami weszli w dyskusję. Koniec końców, wpis który przeczyta przykładowo 100 osób, ma 300-400 wyświetleń (czyli pewnie z tysiaka reklam jak nic licząc nawet adblocki, bo tam jest po 4-5 reklam na stronę). To jest maszynka do forsy - chociaż będąc szczerym, to utrzymanie serwerów i optymalizowanie strony przy takiej liczbie odsłon też na pewno swoje kosztuje i to będzie dobre 5 cyfr, albo i blisko 6.

Edytowane przez gnysek
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, gnysek napisał:

 

To jest maszynka do forsy.

Oczywiście, że tak :) Takie portale nie powstają dla hobbystów entuzjastów albo żeby szerzyć wiedzę tylko żeby ktoś mógł na tym zarobić dostarczając "darmowe" treści. Może gdy ten portal miał za zadanie promowanie PSX Extreme i był do niego dodatkiem na początku swojej drogi to może było inaczej. Nie wiem, bo pierwszy raz na niego natrafiłem w 2012 roku i to już chyba była wersja 2.0. Pamiętam, że wtedy jeszcze mocno udzielali się zgredzi i newsy czy publicystyka były na dobrym poziomie. Później portal zamienił się w to, czym jest dzisiaj. Chyba gorzej dla nas, ale wtedy mieli mało wyświetleń a dzisiaj walczą na szczycie z gry on-line i temu podobnymi serwisami, więc dla autorów lepiej.

Odnośnik do komentarza

No właśnie wg. statystyk Alexy czy Semrusha, to PPE już jest najwyżej jeśli chodzi o gry. Ba, nawet niektóre serwisy informacyjne albo ogłoszeniowe tyle nie mają, albo zaraz zostaną pokonane:


image.png.ab55c52b5fccb3c509061d895f8ad977.png

 

 

Cóż to za przewrotny los, że porządnych treści nikt nie chce czytać, a im więcej gówna, tym więcej wyświetleń... (bo tak - zgodzę się, pierwsze PPE było takim serwisem growym, jakiego by nikt nie krytykował tak jak w całym tym temacie).

Edytowane przez gnysek
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gnysek napisał:

 

Właśnie, obawiam się, że ta liczba oznacza dokładnie to, że te clikbaity działają...

 

Niestety, to jest samo nakręcająca się machina. Ludzie wchodzą, skomentują (a najlepiej jak odpiszą na 2-3 komentarze), potem jak wejdą ponownie, dostają powiadomienia o odpowiedzi na komentarz, więc wejdą i skomentują kolejny raz i dochodzi do tego, że jednym swoim wejściem, generujemy własne 5-10 wejść w artykuł/news. Plus tych którzy z nami weszli w dyskusję. Koniec końców, wpis który przeczyta przykładowo 100 osób, ma 300-400 wyświetleń (czyli pewnie z tysiaka reklam jak nic licząc nawet adblocki, bo tam jest po 4-5 reklam na stronę). To jest maszynka do forsy - chociaż będąc szczerym, to utrzymanie serwerów i optymalizowanie strony przy takiej liczbie odsłon też na pewno swoje kosztuje i to będzie dobre 5 cyfr, albo i blisko 6.

 

Komentujący newsy to promil ruchu :). Topowe newsy mają po kilkanaście(dziesiąt) tysięcy wyświetleń i to wynika z faktu, że wchodzą ludzie z Fejsa, z wyszukiwarki itd. 

 

Reklamy - hehe, jakby był tysiak złociszy za 300 wyświetleń... No to ja bym już chyba po tylu latach pracy przy reklamie to ze 3 jachty kupił ;). Absolutnie nie te stawki, o których napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Perez napisał:

No to ja bym już chyba po tylu latach pracy przy reklamie to ze 3 jachty kupił ;). Absolutnie nie te stawki, o których napisałeś. 

 

Wyrzucasz pieniądze w błoto na wykupienie magazynu o grach dla dzieci, to i na jachty potem nie masz, kolego 

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

PPE i PE to już totalnie niezależne dwa byty? W sumie to lipa, że doszło do takiego rozłamu. W dzisiejszych trudnych czasach dla prasy taki serwis mógłby być dobrym wsparciem. I nawet bym nie miał wtedy żalu, że na jednym są treści nastawione na zarabianie gdy na drugim dzięki temu dostajemy najwyższą jakość. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mantis napisał:

PPE i PE to już totalnie niezależne dwa byty? W sumie to lipa, że doszło do takiego rozłamu. W dzisiejszych trudnych czasach dla prasy taki serwis mógłby być dobrym wsparciem. I nawet bym nie miał wtedy żalu, że na jednym są treści nastawione na zarabianie gdy na drugim dzięki temu dostajemy najwyższą jakość. 


Tak, juz od dawna. Razem u jednego wydawcy funkcjonowalo to do 2019, kiedy to PE trafilo do Idea Ahead, a potem w 2020 tez PPE zmienilo wydawce. Natomiast wciaz np. zajawka numeru na PPE wpada. 

3 godziny temu, Pix napisał:

 

Wyrzucasz pieniądze w błoto na wykupienie magazynu o grach dla dzieci, to i na jachty potem nie masz, kolego 

 


To z pasji! Tak to sie chyba ladnie mowi :).

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mantis napisał:

PPE i PE to już totalnie niezależne dwa byty? W sumie to lipa, że doszło do takiego rozłamu. W dzisiejszych trudnych czasach dla prasy taki serwis mógłby być dobrym wsparciem. I nawet bym nie miał wtedy żalu, że na jednym są treści nastawione na zarabianie gdy na drugim dzięki temu dostajemy najwyższą jakość. 

Mnie zastanawia, dlaczego PE nie idzie w kanał na YouTube. Przecież tam można wygodnie robić wszystko (w każdej chwili) i elegancko nabijać wyświetlenia + subskrypcje. Noname'owe kanały giereczkowych zapaleńców szybko zyskują, więc tym bardziej i PE by się przebiło. Cyk szybkie 10-minutowe wideo z recenzją, cyk komentarz odnośnie branży, cyk jakiś materiał retro, cyk jakieś wideo archiwalne PE etc. - no sam bym oglądał.

Odnośnik do komentarza

Zgredy jak nazwa wskazuje to stare dziadygi które pewnie źle się czują w takim formacie a nie ma chyba nic gorszego niż robienie takich filmików na siłe. Taki hiv kiedyś chyba miał krótką przygodę z yt no i nie było to zbyt dobre:wujaszek: Ale mamy też takiego potężnego łysiaka @K.Adamus co już tworzy bardzo fajne filmiki :bolduper:

A może to @Piechota?  ehh zawsze mi się mylą te łysiaki świeżaki z psxa :asax:

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Pupcio napisał:

Zgredy jak nazwa wskazuje to stare dziadygi które pewnie źle się czują w takim formacie a nie ma chyba nic gorszego niż robienie takich filmików na siłe

No nie wiem, ja chyba w okolicach wieku Quaza, NRgeek starszy, więc chyba nie tyle wiek, co czas. Zarobkowo mam już klasyczny 8godzinny etat, do tego pisanie (szczegolnie publi) zżera naprawdę sporo wolnego a jeszcze trzeba żyć, pograc coś żeby być na czasie (tak mowie zonie).

 

Jak się córka pojawiła to z automatu pożegnałem sie z Bez Dyskusji, a rozmowy z chłopakami naprawdę dawały mi mase radości. Z autorskim 88/90 tez (moje rozkminy z bratem). A YT to scenariusz, nagrywki, montaż, render... szczerze podoba mi się ten format, tylko kiedy :D

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Perez napisał:

Reklamy - hehe, jakby był tysiak złociszy za 300 wyświetleń...

 

Nie no, aż tak to nie, raczej mówiłem w kontekście miesiąca ;) Nie wiem jak przy tylu odsłonach są stawki, ale mniejszy serwis może liczyć średnio na 2-3zł za 1000 wyświetleń, żeby było jaśniejsze dla innych o czym mówimy (chociaż dla mniejszych serwisów to jest nawet rozrzut rzędu 0zł - 10zł za tysiąc odsłon). I to licząc tych bez adblocka. Ale w optymalnych warunkach z reklam pewnie da się na PPE do 6 cyfrowej kwoty dojechać (przed policzeniem artów sponsorowanych).
Wbrew pozorom jednak, chociaż brzmi to jak dobry interes, wcale nie jest łatwo utrzymać taki serwis, bo więcej odwiedzających = większe potrzeby serwerowe (cache, load balancery, synchronizowane bazy, backupy podchodzące pod terabajty, admini, programiści i inne cuda). Większy sukces to większe wydatki i też większa odpowiedzialność, szkoda, że trzeba obniżać poziom, żeby się wybić ponad poziom innych... ale tania sensacja się sprzedaje, co poradzić. Większe wydatki i więcej ludzi oznacza więc, że na koniec zostaje tyle samo, aczkolwiek po prostu jest to fajna duża machina, a nie tam paru łebków co pisze po szkole newsy, jak 20 lat temu ;)

 

Myślę, że ważne było zaznaczenie tutaj, że PPE i PE łączy już głównie to, ze zapowiadany jest nowy numer na łamach PPE :)

Edytowane przez gnysek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...