Skocz do zawartości

Nowy wydawca PSX Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, łom napisał:

Mi brakuje tylko nr 2 więc ten jeden remaster z chęcią zobaczę. A co do nowych wydawnictw jeszcze raz zarzucę pomysł z numerami poświęconymi danemu rokowi, czyli PE 1994 a w nim najważniejsze wydarzenia i premiery sprzętowe, wszystkie najlepsze gry (bez podziału na platformy), ukryte perełki, recki w stylu aktualnych retrocenzji, czyli kawałek wstępu z historią, opis gierki, jak się zestarzała i dwie oceny jedna w kontekście swoich czasów, druga patrząc na dzisiaj + głosowanie na GOTY. Można by było wystartować z numerem poświęconym 1990 ewentualnie 198X (z całym dziesięcioleciem).

 

Z reedycją pierwszego numeru jakoś to jeszcze miało sens, ale z kolejnymi już może być gorzej, bo nie wiem ile takich osób można znaleźć, które by chciały po prostu uzupełnić brakujące numery. Mnie by to nie przeszkadzało, że to tylko reedycje (też tylko drugiego nie mam), ale z pewnością by uderzyło w rynek sprzedających te stare wydania ;-) 

Zatem jakieś zupełnie nowe spojrzenie na retro numery mogłoby się udać. 

 

4 godziny temu, Konsolite napisał:

Wniosek niepotrzebny, „łapushing” (tak, celowo z małej litery) funkcjonuje od nie pamietam którego pH kiedy wymyśliłem to określenie, brak jedynie wpisu na wikipedii ;) 

 

3 godziny temu, Konsolite napisał:

Konsolite unchained ;)

 

Na wypłacie za ostatni numer, to już chyba Ci nie zależy? Chyba że już dostałeś.

;-P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Roger napisał:

Ja jako czytelnik, nie naczelny, chciałbym zobaczyć stare numery w takiej wersji reżyserskiej. Czyli np. wychodzi drugi numer zremasterowany, ale z dodatkowymi 16 stronami, gdzie są rozbudowane recenzje, jakieś anegdotki, zdjęcia, przypisy, teksty, które nie weszły, czyli wszystko co działo się za kulisami takiego numeru plus jakiś dodatkowy content. 

 

Teoretycznie spoko pomysł, ale praktycznie wyciągnąć z pamięci te stare gry i  wspomnienia autorów sprzed ćwierć wieku w zasadzie nierealne. Dobra, może jakieś pojedyncze przypadki ;-)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, macGyver napisał:

 

Z reedycją pierwszego numeru jakoś to jeszcze miało sens, ale z kolejnymi już może być gorzej, bo nie wiem ile takich osób można znaleźć, które by chciały po prostu uzupełnić brakujące numery. Mnie by to nie przeszkadzało, że to tylko reedycje (też tylko drugiego nie mam), ale z pewnością by uderzyło w rynek sprzedających te stare wydania ;-) 

Zatem jakieś zupełnie nowe spojrzenie na retro numery mogłoby się udać. 

 

Pytanie ile faktycznie jest jebania się z tym dla grafika. Bo tekstów nowych nie trzeba pisać, więc można dorobić teoretycznie małym kosztem. :red:

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Shen napisał:

Pytanie ile faktycznie jest jebania się z tym dla grafika. Bo tekstów nowych nie trzeba pisać, więc można dorobić teoretycznie małym kosztem. :red:

 

1/97 ostatecznie czym był? Skanem? Podobno te stare numery w wersji cyfrowej były nie do odzyskania.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Shen napisał:

Pytanie ile faktycznie jest jebania się z tym dla grafika. Bo tekstów nowych nie trzeba pisać, więc można dorobić teoretycznie małym kosztem. :red:

Zależy od punktu widzenia / doświadczenia i oczywiście wynagrodzenia. Odwzorowanie, szczególnie tego typu DTP to nie jest nic skomplikowanego. Najwiecej roboty to materiały graficzne, konkretnie screeny i arty. Reszta to odtworzenie itp, wiec tyle roboty co przy normalnym wydaniu - wymyślanie i kompletowanie artykułów.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, macGyver napisał:

 

1/97 ostatecznie czym był? Skanem? Podobno te stare numery w wersji cyfrowej były nie do odzyskania.

Jakość reedycji tego pierwszego numeru była tragiczna. Gówno skan z kompletnie skopanymi screenshotami. Żeby to wypaliło to trzeba przynajmniej minimum napracowanka a nie lecieć po kosztach,  w formie skanów to powinny być tylko grafiki które są kompletnie niedostępne, screenshoty, tekst, nawet grafiki w tłach (które były prostackie więc też proste do odtworzenia) powinny być zrobione od nowa.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Square napisał:

Bo miał super zawartość. Recka MGS3 i RE4, opisy MGS3 i GTA SA, playtesty DMC3, GT4, Tekken 5, test PSP. No samo złoto.

https://archive.org/details/PSX_Extreme_091/mode/2up

 

Z GTA SA kojarzy mi się głównie #88. Pamiętam że kupiłem wtedy specjalnie dla tej gry używane PS2 i ten numer towarzyszyl mi podczas rozgrywki. :banderas:

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Bzduras napisał:

51 najlepsze gierki, tam też grubo było - GTA3, THPS3, MGS2, SH2

Dokładnie 52, 51 to Ico. Numer 52 to pierwszy w którym tyle hiciorów wyszło na PS2 w które chciałem zagrać i trzeba było zacząć ostro zbierać kasę, wcześniej TTT + jedna gierka na wymianę starczały.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...