Skocz do zawartości

Nowy wydawca PSX Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Perez napisał:

@Kmiot dawaj drugiego Farminga!

Dzisiaj piwo (albo pięć) za Wasze i PE zdrowie. A Farming będzie, z mordy szmaty nie zrobię. Tylko, że nie jestem na bieżąco w temacie tego cyklu, to musisz mi dać znać kiedy (już? przy premierze najnowszej części?), jaka platforma?

Drugi też będzie, ale nie oba jednocześnie xd

 

Co do samej wiadomości. No co? Jest wspaniała. Optymistyczna. Z pewnością da ogromny zastrzyk energii redakcji, a chyba najbardziej samemu Rogerowi, bo otrzyma wsparcie lepsze, niż mógł sobie wymarzyć. Jak ogarniecie Patronite, to z chęcią wrócę do wspierania, bo takich ludzi warto i trzeba.

Duma.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Pix napisał:

Początki Pereza jako Prezesa, a już więcej przejrzystości i szczerości niż przez ostatnie 5 lat. 

Powodzenia i oby do trzydziestolecia!

 

Zabawne jest to, że tego "Prezesa" pod avatarem to ktoś mi dopisał lata temu i tak sobie był. A tu proszę, po latach się spełniło, bo z racji tego, że wydawniczo będziemy działać jako sp. z o.o., no to musi tam być Prezes Zarządu :). 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Perez napisał:

Wtedy zacząłem się zastanawiać nad rozmową z Robertem „Łapuszem” Łapiński, wydawcą pisma, jak wygląda sytuacja z PSX Extreme,

A jak doszło do przejęcia? Nie robisz już w advertigo, doświadczenie zdobyłeś i pomyślałeś sobie „extrim, nie może paść, najlepiej będzie jak go kupię?” 
Przyznam że nie spodziewałem się jednej osoby, kupującej pisma, a jakiejś spółki bukmacherskiej czy coś (chyba w PPE tak jest). Tak czy siak świetny nius i czuję wielką ulgę, bo pamiętam Twoje zaanagażowanie. Własicie non stop siedziałeś w dziale „opinie o piśmie” i pamiętam jak trafił mi się numer z luźnymi stronami i napisałeś na priv o adres w celu wysyłki nowego numeru hehe. dzięki Perez, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

Bardzo fajne info i oby prenumerata wróciła do bycia na czas.

To jest chyba problem poczty, bo wysyłają ekonomicznym które mogą iść 14 dni.

Bardziej wkurza info „numer dostępny 2. dnia miesiąca , prenumerata wysłana będzie 1.”, a wysłane jest drugiego. Często dzień przed weekendem, co wiadomo jest że będzie po weekendzie. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, grzybiarz napisał:

To jest chyba problem poczty, bo wysyłają ekonomicznym które mogą iść 14 dni.

W umowie masz D+4, ale jak numer jest wysyłany dzień przed premierą (a często +1 dzień jak zauważyłeś) to nie ma szans być na czas. Może jakby chodziło inPostem.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, grzybiarz napisał:

A jak doszło do przejęcia? Nie robisz już w advertigo, doświadczenie zdobyłeś i pomyślałeś sobie „extrim, nie może paść, najlepiej będzie jak go kupię?” 
Przyznam że nie spodziewałem się jednej osoby, kupującej pisma, a jakiejś spółki bukmacherskiej czy coś (chyba w PPE tak jest). Tak czy siak świetny nius i czuję wielką ulgę, bo pamiętam Twoje zaanagażowanie. Własicie non stop siedziałeś w dziale „opinie o piśmie” i pamiętam jak trafił mi się numer z luźnymi stronami i napisałeś na priv o adres w celu wysyłki nowego numeru hehe. dzięki Perez, powodzenia!

 

Wiesz co, to trochę kumulacja różnych sytuacji. Raz, że to doświadczenie faktycznie jest. Teraz jak przy tej całej akcji odzywałem się do kolporterów czy drukarni to w wielu miejscach wciąż są osoby, które mnie pamiętają z tych lat, gdy ogarniałem PSX Extreme i jeszcze Teraz Rocka plus po prostu orientuję się, jak to działa zarówno od strony redakcyjnej, jak również logistycznej, a wbrew pozorom jest trochę tych rzeczy do opanowania. Dwa - na pewno sentyment, ale też, pisząc szczerze, trochę chęć spróbowania się we własnym biznesie. Plus na pewno też te sygnały o tym, co się wokół pisma działo. I trochę tak jak napisałeś, była taka rozkmina "kurczę, spytać nie zaszkodzi Łapusza, zorientować się, a nuż może trzeba trochę kilka spraw ogarnąć i niech to jeszcze hula".

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Perez napisał:

 

Numery specjalne - na pewno będą się pojawiały, bo cieszą się wśród Was dużym zainteresowaniem. Przy okazji informacyjnie – aktualny Dreamcast Extreme wydany zostanie przez Idea Ahead jako ostatni numer specjalny. Również dotychczas wydane numery specjalne dostępne w formie archiwów pozostają w Idea Ahead. Natomiast same prawa przechodzą do nowego wydawcy, co nie wyklucza w przyszłości dodruku. 

 

 

Jakaś szansa na wydanie specjalne z zebranymi do kupy tekstami z Extreme Plus? Dużo fajnych tekstów, do ktorych sporo osób nie miało dostępu, sam też chętnie bym przygarnął to w wydaniu zbiorczym. Roboty przy tym mniej niz przy innych specjalach, teksty już są.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Square napisał:

Bardzo fajne info i oby prenumerata wróciła do bycia na czas.

 

Na to też jest plan, ale tu niestety bez sensownej współpracy poczty to niewiele można, poza pisaniem skarg. Ogólnie ja celuję w taki harmonogram, aby redakcja zamknęła numer, drukarnia miała spokój te 2-3 dni na druk i oprawę i w poniedziałki z rana mogła dostarczyć nadział prenumerat na pocztę, aby wyszły dalej. Stąd też termin numerów planowany jest na czwartek, aby jednak te chociaż 3 dni prenumerata miała. 

 

Wciąż będzie to D+4, bo to jedyna w miarę opłacalna opcja przy poczcie. Natomiast to +4 to jest niby max i liczę, że jednak przy wysyłce w poniedziałki rano to do części osób dojdzie we wtorek, do części w środę, do części w czwartek, no i ostatecznie ten piątek. Na pewno jednak PDF-y będą ogarniane w terminie jak to kiedyś były, czyli najpóźniej jakoś w nocy w dzień premiery numeru, żeby jednak prenumerator, do którego wydanie papierowe nie doszło, nie wkurzał się, że nie ma zupełnie nic. Natomiast jak mówię - już rozmawiałem z drukarnią, aby zmienili kolejność dostaw i prenumerata dojeżdżała pierwsza (bo najpierw dowozili kurierom), no i do pogadania z tym konkretnym oddziałem poczty, bo inaczej najazd czytelników ;). 

3 minuty temu, Shen napisał:

Jakaś szansa na wydanie specjalne z zebranymi do kupy tekstami z Extreme Plus? Dużo fajnych tekstów, do ktorych sporo osób nie miało dostępu, sam też chętnie bym przygarnął to w wydaniu zbiorczym. Roboty przy tym mniej niz przy innych specjalach, teksty już są.

 

Ale musiałeś wybrać :P. Akurat EP do tego aktualnego numeru zostały u Łapusza (to bodaj 35 wydań).

  • Plusik 1
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

A poczty nie można zmienić na inpost? Cennik pewnie inny, ale betonowe dostarczenie na drugi dzień pewniejsze. 

Ja bym prenumeratę wziął jakby był inspot. A jak mam czekać na pocztę która może doniesie, a może nie, to wybieram empik. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, iluck85 napisał:

A poczty nie można zmienić na inpost? Cennik pewnie inny, ale betonowe dostarczenie na drugi dzień pewniejsze. 

 

Ta opcja nawet jest teraz, ale to ze 200 zł drożej wychodzi jak wysyłka jest po 16 zł... Pewnie by coś urwał przy regularnej umowie, ale znowu to jest na tyle mały wolumen (bo jednak znaczna część Czytelników wybiera tradycyjną pocztę), że też nie ma za bardzo karty przetargowej. Na pewno będę sprawdzał, ale jednak ta poczta robi cenowo różnicę. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Perez napisał:

Ogólnie ja celuję w taki harmonogram, aby redakcja zamknęła numer, drukarnia miała spokój te 2-3 dni na druk i oprawę i w poniedziałki z rana mogła dostarczyć nadział prenumerat na pocztę, aby wyszły dalej. Stąd też termin numerów planowany jest na czwartek, aby jednak te chociaż 3 dni prenumerata miała. 

Brzmi jak coś co się może udać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...