Skocz do zawartości

Nowy wydawca PSX Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, rodi84 napisał:

Perez, co o tym myślisz? Może warto, abyśmy się wypowiedzieli. 

my się tu przecież wypowiadamy na bieżąco od wielu lat i myślę, że taki Perez wie doskonale czego czytelnicy oczekują. Ale nie wszystko od razu, dajcie się chłopu ogarnąć i rogerowi wytrzeźwieć, na kolejne zmiany będzie czas 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pix napisał:

@Perez mam nadzieję, że mimo awansu na Prezesa znajdziesz czas na Głos Ludu? 

 

Panie, z racji, że teraz mam numer rozliczać z kasy spółki to planuje 18 stron Głosu Ludu - zawsze mniej się wyda ;). 

 

A tak poważnie - jasne, niezmiennie zostaje, chyba nawet będzie z jeszcze większą frajdą. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, rodi84 napisał:

Chłopaki, a może to jest dobre miejsce do tego, aby zrobić rachunek sumienia i zastanowić się, czy szmatławiec potrzebuje zmian.
 

Szata graficzna

Niektóre działy

Cena 

Ilość stron?

 

Perez, co o tym myślisz? Może warto, abyśmy się wypowiedzieli. 
 

Moim zdaniem szata jest do liftingu. Analogicznie niektóre działy jak komiks itd powinny odejść na emeryturę.

 

Chcę dłuższych i bardziej obszernych recenzji na 4 strony. Wiadomo, że chodzi o gry AAA.

 

To tylko taka mała zajawka. 

 

 

Szata graficzna to jest odwieczny dylemat między ile znaków a jak to wygląda. Najczęściej pismo wygląda czytelniej, ładniej, bo jest dużo światła, większe marginesy, nie ma upychania do oporu tekstu. No ale znowu masz potem stronę, gdzie jest 1500-2000 znaków i jest "ładnie", a my mamy 4000 znaków. 

 

Cena i liczba stron - na dzisiaj nie planuję żadnych zmian, nie bardzo nawet widzę przestrzeń, ale podrzuć propozycję, bo to też inaczej rozmawiać o konkrecie, jeśli coś Ci chodzi po głowie. Cena już chyba całkiem OK nawet jak na 116 stron i miesięcznik, bo kolejny próg to się zaraz robią 3 dyszki. Znowu dorzucanie stron generuje koszt. Chociaż oczywiście podejścia różne, np. teraz przy okazji dyskusji na FB padały propozycje "kwartalnik i więcej stron" (uprzedzając, kwartalnika nie planujemy zupełnie, zostaje miesięcznik, kwartalniki to jak już wydania specjalne). 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał:

Żadnego kwartalnika, recenzje już wtedy w ogóle stracą sens.

 

Zgoda. Aczkolwiek niektórzy to od razu tłumaczą na zasadzie, że recenzje to i tak mają w sieci, a w piśmie chcą publicystyki. Natomiast uważam, że wciąż sporo osób kupuje nas, aby jednak na tę opinię zerknąć, zwłaszcza że nie każdy od razu kupuje gry na premierę i ma chwilę, aby poczekać, przeczytać reckę. 

  • Plusik 2
  • This 6
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Perez napisał:

 

Zgoda. Aczkolwiek niektórzy to od razu tłumaczą na zasadzie, że recenzje to i tak mają w sieci, a w piśmie chcą publicystyki. Natomiast uważam, że wciąż sporo osób kupuje nas, aby jednak na tę opinię zerknąć, zwłaszcza że nie każdy od razu kupuje gry na premierę i ma chwilę, aby poczekać, przeczytać reckę. 

 

Tak, na tym się już CDA trochę przejechało, bo ich pierwszy numer jako kwartalnika był właśnie mocno nastawiiony na publicystykę i szybko się z tego wycofali, wracając do większej ilości recek. Hejt był spory.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Perez napisał:

 

Zgoda. Aczkolwiek niektórzy to od razu tłumaczą na zasadzie, że recenzje to i tak mają w sieci, a w piśmie chcą publicystyki. Natomiast uważam, że wciąż sporo osób kupuje nas, aby jednak na tę opinię zerknąć, zwłaszcza że nie każdy od razu kupuje gry na premierę i ma chwilę, aby poczekać, przeczytać reckę. 

 

 

No dokładnie, ja recenzje traktuje jako coś coś co może mnie przekonać do danego tytułu ale nie lecę do sklepu tylko dodaję gierkę do listy życzeń na steam czy do kajecika w przypadku Switcha xd 

 

A głośne premiery to i tak wiem ,że kupię. Nie musiałem czytać recenzji żeby wiedzieć ,że muszę kupić Elden Ringa, Baldur's Gate 3, nową Zeldę czy Armored Core. I tak samo będzie z DLC do Eldena czy BG3. Fajnie będzie przeczytać recenzję żeby zobaczyć jakie ktoś ma zdanie i porównań ze swoim. 

 

Recenzje zachęcają mnie do zakupu indyków tak naprawdę czy tytułów mniej znanych. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Roger napisał:


 zarobione na druk środki poszłyby na inne cele

No teraz szmatławiec (chyba) będzie priorytetem dla szanownego Prezesa Pereza.

Uprzejmie przypominam, że jestem pierwszym i jedynym Premium Member na forumku. Jeśli nowa władza chce, to chętnie podejmę negocjacje w sprawie tymczasowego udostępnienia tytułu. 

Odnośnik do komentarza

Ankieta jest absolutnie konieczna, bo to wyjdzie tylko Szmatławcowi na dobre. Sprzedaż wynosi około 20 tysięcy sztuk, więc nie ma co porównywać tego z garstką głosów na forum, albo z ankietą (bodajże grzybiarza), w której wzięło coś koło stu osób, a w samym Szmatławcu można było się o niej dowiedzieć po fakcie, z tekstu Rogera. To zupełnie nie tak powinno wyglądać. Potrzebna jest ankieta kompleksowa, z precyzyjnymu pytaniami, na bazie konkretnych przykładów (jakiegoś świeżego numeru), które dają konkretne odpowiedzi. Konkretem nie jest pytanie w stylu: w skali 1-5 jak oceniasz wygląd PE? Odpowiem np. 3 i co z tego wiadomo? Nic konkretnego, bo co poprawić, a czego nie -nie wiadomo. 

 

Taka ankieta mogłaby pojawić się w samym piśmie, (albo jako dodatkowy, luźny dodatek) do odesłania - jak za czasów Ściery (można by go zapytać jak ten eksperyment wspomina z perspektywy czasu), z kuponem do wycięcia. I losowaniem nagród, na zachętę. Minus taki, że trzeba by iść na pocztę po znaczek, ale byłaby to wstępna selekcja tych, którym na kształcie pisma zależy.

 

Zdaję sobie sprawę, że wrzucenie tego w formie linka do elektronicznej ankiety (która sama wszystko podliczy) na pewno by sprawę ułatwiło, ale nie wiem, czy przez to nie zostałaby szybko zapomniana (bo odłożona na później), więc trzeba by walnąć reklamę na całą stronę: Uwaga! Ankieta! Nie zapomnij zadecydować o kształcie Twojego Szmatławca!

Czy coś w tym stylu ;-) No i nie wiem jak ją weryfikować aby nie było kilku ankiet od jednej osoby.

 

Sprzecznych gustów będzie mnóstwo, to jest pewnik, ale znając odpowiedzi można o czymś zadecydować (mniej stron na coś, więcej na co innego, coś wyrzucić zupełnie, coś co drugi numer itd. itp.). 

 

Gdyby postawić każdego z czytelników w roli naczelnego, to co osoba, to będzie inny wybór tematów i proporcji. Jednak skoro jest nowy rozdział w historii PE, to lepszego momentu nie znajdziemy. Potem już ten entuzjazm opadnie. Raz, a dobrze, żeby potem nie żałować. Utrzymanie status quo moim zdaniem nie jest rozwiązaniem, pomimo całego entuzjazmu związanego z objęciem sterów przez Pereza. Miesiąc miodowy szybko się skończy ;-)

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał (chcieć to sobie mogę) ale fajnie by było gdy wszedł kącik z grami planszowymi, zarówno tymi droższymi jak i tańszymi. Jedna pozycja na miesiąc z recenzją, ceną itd. Myślę, że taki dział unpluged możnaby wypróbować czy się przyjmie a na pewno też jest spora grupa osób co nie tylko gra z prądem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, macGyver napisał:

w której wzięło coś koło stu osób,

Nie no, ze 400 głosów było:

https://gracz.2ap.pl/ankieta-psx-extreme/
Ale jak coś ja już nie mam tyle wolnego czasu jak na działalności siedziałem se przed kompem i skanowałem gazetki, czy zrobiłem tą ankietę (ankieta to tam pikuś, a gorzej było z liczeniem głosow w wersji darmowej wtyczki)

Na pewno by się przydało coś oficjalnego i na PPE i na forumku. No i tu zabrakło pytania czy Monika musi pisać :)  

Odnośnik do komentarza

Szmatławiec jest regularnie jechany na PPE pod każdym newsem o nowym numerze. Wszyscy wspominają jak to 20 lat temu kupowali, ale potem pojawił się Grucha i nie mają ochoty czytać tekstów na takim samym poziomie jaki prezentuje PPE i tłumaczenie im, że to całkiem inne wydawnictwo jest na nic. Także ja bym tym ludziom nie dawał prawa głosu nt. wyglądu czasopisma...

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, macGyver napisał:

- jak za czasów Ściery (można by go zapytać jak ten eksperyment wspomina z perspektywy czasu),

Tak wspomina, że jak w ankiecie wyszło, żeby pozostać tylko przy Sony, to się podrasowało wyniki, żeby jednak pójść w multiplatformowość:D co oczywiście okazało się słuszne

Dajcie spokój, żadnych ankiet, róbcie jak wam serduszko podpowiada (ew ankieta z otwartymi pytaniami - może wyłapiecie jakiś ciekawy pomysł). Przykładowo komiks śledzia, będzie np 52% anty, 48% za, skasujecie?

No i forumka warto przeglądać, bo tutaj są najwierniejsi czytelnicy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...