Skocz do zawartości

Nowy wydawca PSX Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak Grześ mówi - stworzenie gry AAA wtedy było nieporównywalnie mniej czasochłonne, nie wspominając o nakładach finansowych. Mam wrażenie, że sporo zmieniło przebicie się gierek do mainstreamu i jakieś chore kwoty na marketing, które w niektórych przypadkach potrafią zbliżyć się do kosztów developingu, w tamtych czasach wypromowanie swojego tytułu było chyba dużo łatwiejsze i dużo tańsze.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.03.2024 o 08:57, Roger napisał:

Ja jako czytelnik, nie naczelny, chciałbym zobaczyć stare numery w takiej wersji reżyserskiej. Czyli np. wychodzi drugi numer zremasterowany, ale z dodatkowymi 16 stronami, gdzie są rozbudowane recenzje, jakieś anegdotki, zdjęcia, przypisy, teksty, które nie weszły, czyli wszystko co działo się za kulisami takiego numeru plus jakiś dodatkowy content. 

Za młody stażem jesteś ;) (i tak, Neron nigdy nie był młody :rofl:)

Dopóki będzie w PE ta durna czcionka, wniosek odrzucony! ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Ukukuki napisał:

Jak wywalą PC to nie będzie to już magazyn dla mnie. Gram na wszystkim i zwyczajnie takie ograniczanie się do mnie nie przemawia, bardziej świadczy o ćwieku wbitym tam gdzie nie trzeba. 

 

Nie było zupełnie pomysłu, aby wyrzucać PC.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Jak wywalą PC to nie będzie to już magazyn dla mnie. Gram na wszystkim i zwyczajnie takie ograniczanie się do mnie nie przemawia, bardziej świadczy o ćwieku wbitym tam gdzie nie trzeba. 

Trochę to dziwne co piszesz, sprawdziłem, i w dwóch ostatnich numerach recenzji stricte pc było...1. Słownie jedna sztuka. Serio to taki gamechanger? Nie liczę gier, które są też na konsolach, bo ich recenzje przy wywaleniu pc i tak by się pojawiły w magazynie

Jakbym grał na PieCu to z PE na temat gier na niego raczej za dużo bym się nie dowiedział .

Niech zostanie jak jest, ale PC w szmatławcu to raczej gościnne występy/ciekawostka 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, snejk04 napisał:

Jakbym grał na PieCu to z PE na temat gier na niego raczej za dużo bym się nie dowiedział .

Raczej nie to ma na celu obecność blaszaka w PE. To raczej sposób na zwrócenie uwagi na gierki, które są dostępne tylko na pececie. I jasne, można się burmuszyć, że jak to tak, że dusza i rodowód nie pozwala na takie rzeczy, jednak imo udawanie, że ten rynek nie istnieje nie przystoi do pisma branżowego na poziomie PE. Tym bardziej, że i tak spora część tych tytułów prędzej czy później ląduje na konsolach i zostaje mesjaszami (nieśmiertelne Hollow Knight się kłania), ba! Spora część z nich jest zapowiadana na konsole "w późniejszym terminie", jak np. teraz No Rest For The Wicked czy Hades II.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Na PCty często wychodzą wartościowe i kreatywne indyki, które później mogą trafić na konsole (pierwszy przykład z głowy - Dave the Diver). Do tego gry z gatunków, które rzadko pojawiają się na konsolach, np rtsy. Ja nie gram na PC ale to nie znaczy, że nie interesuje mnie co tam się dzieje. Zawsze lubiłem poczytać recenzje ciekawych gier i lepsze takie wrzucić do pisma, niż zapychać strony randomowymi crapami, byle na konsole było

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, snejk04 napisał:

Jasne, zgadzam się. Zdziwiłem się tylko, że przy obecnym, jednak dość symbolicznym, udziale PC w PE, dla kogoś to może być decydujące jeśli chodzi o kupowanie (bądź nie) czasopisma. 

Myślę, że to nie odgrywa aż tak dużej roli w napływie/odpływie czytelników. Żeby w ogóle przekonać się o obecności PC w szmatławcu trzeba go kupić i przeczytać, bo chyba nie widziałem jeszcze ani grama wzmianki o blaszce na okładce czy we wstępniaku (oprócz jednego nagłówka ze Steam Deckiem). I dobrze, mi taka forma odpowiada - żadnych testów klawiatur czy chłodzenia wodnego do dziury w dupie, jedynie wzmianka o platformie w oceniaczce i jedna-dwie recki w magazynie to całkiem zjadliwe uzupełnienie konsolowego mięska, którym wypchana jest reszta magazynu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Pupcio napisał:

Tylko nie piszcie nic o pece sprzęcie bo to największe nudy na planecie ziemia

Nie no, raczej od początku rozmow nad PC w Szmatławcu założone było, że nie ma co udawać braku istnienia blaszaków, ale suche tabelki, sprzęty, pałowanie sie na osiągi odpada.

 

Artykuł nie ma być/zapychać przestrzeń. Ma być o czyms, ciekawy. Dlatego zawsze będę forsował jakieś fajne starocie z taboreciarskiej ery bo dobre gry to dobre gry, ale rozkminiac na czym i z jakim sterownikiem, to raczej bez sensu.

 

Zresztą dzis taki np. Steamdeck to bardziej konsola niż pc, więc łatki powoli się dezaktualizują. Zdrowy rozsądek i wyczucie w miejsce sztywnych ram a wszystko będzie dobrze :D

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ignorowanie w dzisiejszych czasach najpopularniejszej platformy do grania to strzał w kolano. Nawet tutaj na forum gdzie jest konsolowy beton widać ile osób gra na PC i jest tego coraz więcej. 
 

Mi odpowiada ta formuła w obecnym stanie. Bez testów sprzętu które moim zdaniem nie mają w obecnej formie nawet w CDA. 

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, K.Adamus napisał:

Dlatego zawsze będę forsował jakieś fajne starocie z taboreciarskiej ery bo dobre gry to dobre gry, ale rozkminiac na czym i z jakim sterownikiem, to raczej bez sensu.

 

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o tycoonach mniej wiecej z ery wczesnych lat 2000, jaka potężna masa tego wtedy była. Kto pamięta Airline Tycoon, Pizza Syndicate, Traffic Tycoon, ZOO, Hospital, Railroad, czort wie co jeszcze? :)

 

Chętnie bym przeczytał coś przekrojowego na temat tego gatunku i myślę że tego typu teksty jak najbardziej powinny miec miejsce w Szmatlawcu. To tak tylko rzucam jakbyś przypadkiem nie miał o czym pisać panie Adamus. ;)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o tycoonach mniej wiecej z ery wczesnych lat 2000, jaka potężna masa tego wtedy była. Kto pamięta Airline Tycoon, Pizza Syndicate, Traffic Tycoon, ZOO, Hospital, Railroad, czort wie co jeszcze? :)

 

 

Proste, recenzję Pizza Syndicate autorstwa jakiegoś zgreda bym chętnie przeczytał. Jako dzieciak grając w to i nie znając angielskiego dziwiłem się że ludziom nie smakuje pizza z mrówkami. Ale skoro w grze była opcja dodawania mrówek na placka to myślałem że tak trzeba :dafuq:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...