Skocz do zawartości

GTA San Andreas


Rekomendowane odpowiedzi

@up
Ten kto wycinał postacie i auta się nie postarał - alisaling aż wali po oczach a włosy ktoś naprawdę już na odpierdziel wycinał :D  Ale sam klimacik fajny. 

Tutaj podobne, ale z GTA V



 

 

W dniu 17.08.2021 o 16:27, kotlet_schabowy napisał:

Z innej beczki: zrobiłem sobie wczoraj tak z dupy "porównanie generacji". Od razu po sesyjce z SA na PS2 odpaliłem GTAV na PS3 (na tym samym CRTku) i przeskok wizualny to jest kosmos.

 

Moim zdaniem mapa z San Andreas [era ps2] wygląda słabo na stop klatce nie tylko ze względu na ograniczenia sprzętowe (to by można było wybaczyć), ale też po prostu widać było, że miejscami była robiona serio na odwal się. Niezachowana skala budynków, źle złączone polygony, brak jakichkolwiek detali typu śmietniki, stoliki itp. w niektórych miejscach - a w innych aż za dużo.  Los Santos dostało zdecydowanie najwięcej miłości. Potem Las Vegas (głownie the strip, reszta to tak trochę też na odwal się) i na końcu San Fierro, które już chyba po godzinach robiono. Kiedyś się na to uwagi nie zwracało aż tak, ale teraz w dobie IV czy V rzuca się to strasznie w oczy. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, lukas_k96 napisał:

(ciach!) Narobiłeś mi smaka na rozpoczęcie San Andres :D 

 

Ależ śmiało, nie masz co zwlekać. Jeżeli masz na PS2 to odpalaj od razu, bez ceregieli. Miód sie leje wręcz z ekranu! Ciężko to jakoś opisać, ale imho na PS2 gra ma o wiele lepszy klimat, poprzez grafikę. Rozmyta, duzy famepacing i dropy fpsów, ale przez to wygląda jakby była puszczona z vhs? Bardzo nostalgicznie wygląda. Nie wiem, ciężko to nazwać. No i jest dużo mniej glitchy niż na pozostałych platformach :D 

Jak masz na PC to najpierw zainstaluj trochę modów na gtafikę (skygfx, project 2dfx, widesceen fix i silent patch na poprawienie bugów) i delektuj się. Serio, San Andreas jest lepsze niż większość nowych gierek, ma po prostu w sobie coś, co przyciąga do ekranu. A jak się człowiek słucha w teksty bohaterów czy NPC na ulicy... :rofl:
Praktycznie wszystko co ludzie o tej grze wymieniają jako minusy - można potraktować jako plus (np brak szybkiej podróży - niby problem, ale z drugiej strony wszędzie da sie dojechać w 5 minut, wiec to żaden problem a przynajmniej można posluchać fajnej muzyki i obejrzeć fajne widoczki; spełnić się zarazem w tym, że obiera się coraz lepsze trasy). Szalone, różnorodne misje,  dużo znajdziek, bardzo barwne postacie, całkiem spoko model jazdy... no i czuć taki klimat z ameryki, jak z filmów z dzieciństwa 8)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, łosion napisał:

 

Ależ śmiało, nie masz co zwlekać. Jeżeli masz na PS2 to odpalaj od razu, bez ceregieli. Miód sie leje wręcz z ekranu! Ciężko to jakoś opisać, ale imho na PS2 gra ma o wiele lepszy klimat, poprzez grafikę. Rozmyta, duzy famepacing i dropy fpsów, ale przez to wygląda jakby była puszczona z vhs? Bardzo nostalgicznie wygląda. Nie wiem, ciężko to nazwać. No i jest dużo mniej glitchy niż na pozostałych platformach :D 

Jak masz na PC to najpierw zainstaluj trochę modów na gtafikę (skygfx, project 2dfx, widesceen fix i silent patch na poprawienie bugów) i delektuj się. Serio, San Andreas jest lepsze niż większość nowych gierek, ma po prostu w sobie coś, co przyciąga do ekranu. A jak się człowiek słucha w teksty bohaterów czy NPC na ulicy... :rofl:
Praktycznie wszystko co ludzie o tej grze wymieniają jako minusy - można potraktować jako plus (np brak szybkiej podróży - niby problem, ale z drugiej strony wszędzie da sie dojechać w 5 minut, wiec to żaden problem a przynajmniej można posluchać fajnej muzyki i obejrzeć fajne widoczki; spełnić się zarazem w tym, że obiera się coraz lepsze trasy). Szalone, różnorodne misje,  dużo znajdziek, bardzo barwne postacie, całkiem spoko model jazdy... no i czuć taki klimat z ameryki, jak z filmów z dzieciństwa 8)

Akurat planuję sprawdzić to zremasterowane wydanie, zobaczymy co tam pozmieniali :D 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Pupcio napisał:

Da się gdzieś kupić starą wersje na kompa? Bo prędzej piekło zamarznie niż zagram w tą zremasterowaną chujnie bez duszy :)

Chyba był moment, że do wersji PC Definitive Ed. kupionej bezpośrednio u R* dodawali nabywcom również oryginały. Nie wiem, czy to nadal aktualne.

 

Osobiście bym nie miał oporów gry spiracić w takim przypadku, za to co R* zrobił z remasterem i cyfrową dystrybucją klasyków.

 

Ja na szczęście mam wszystkie odsłony na Steam, ale podobno i im się dostało jakimś patchem, który trochę namieszał i usunął.

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio dodałem usuniętą muzę do SA, mod jest na Nexusie, instaluje się w minutę.

Swoją drogą po łatkach ten remaster całkiem spoko, dodali mgłę, poprawili deszcz, klimat o wiele bardziej "oryginalny" niż na początku. Postacie jakoś specjalnie mi nie przeszkadzają jak się przyjmie taką konwencję. A jak dla kogoś te łatki to za mało to są mody, które jeszcze bardziej upodabniają grę do oryginału.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...