Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie zmian :D kupiłem ten zestaw Teufela na promocji, podejrzewam ze starczy mi na X lat nawet jak się przeprowadzę do większego mieszkania albo domu. Stoją na szafce bo właśnie salon zbyt duży nie jest, a same kolumny nie powodują drgań itd wiec moim zdaniem spoko.

 

koncepcja i mi się zmieniała dlatego nie wszystko jest ideolo jak np kable. Jak zmienię Denona w najbliższym czasie na coś nowszego to poprawie ten aspekt.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.03.2023 o 23:23, mozi napisał:

Linka zarzuć bo nie wiem co chcesz kupić 

Tak jeszcze chcialbym wrocic do tematu na chwile. Siec internetowa musze rozbudowac na gorze bo synalek chce lacze po kabelku do konsoli i pc. Tak wiec musze wjechac ze swichem na pietro gdzie mam aktualnie tylko jedno lacze poprowadzone. I teraz tutaj mam takie pytanie do Ciebie @mozi :hi:

 

Jezeli zakupie swicha od ubiquiti z portem poe to moge go wstawic za ten zasilacz 15w pod ktorym chodzi teraz UniFi6 ?  Tym sposobem mialbym wiecej dostepnych portow i zasilanie do UniFi6 jednoczesnie. Wyglada na to ze bede potrzebowal swicha wiec wziolbym juz tego markowego i wstawil w miejsce adaptera.

 

https://sklep.ui.pl/ubiquiti-unifi-switch/576-USW-FLEX-MINI.html

Odnośnik do komentarza

@MEVEKmozesz tak zrobić ale możesz kupić najtańszy switch i dalej korzystać z Poe. Do switcha podpinasz PoE i z PoE do apka. Ten switch co podałeś ma tylko jeden port PoE więc średnia opcja rozbudowy w Twoim przypadku. Chyba że ten jeden ap dodatkowy to już maks co potrzebujesz a ew może Ci się przydać dodatkowy LAN na górze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mozi napisał:

@MEVEKmozesz tak zrobić ale możesz kupić najtańszy switch i dalej korzystać z Poe. Do switcha podpinasz PoE i z PoE do apka. Ten switch co podałeś ma tylko jeden port PoE więc średnia opcja rozbudowy w Twoim przypadku. Chyba że ten jeden ap dodatkowy to już maks co potrzebujesz a ew może Ci się przydać dodatkowy LAN na górze. 

Tak. Potrzebuje tylko jedno wyjscie PoE. Reszta bedzie zasilana przez wifi i lan. Glownie chodzi mi o wyrzucenie zasilacza i wstawienie swicha. Jak juz podlaczac to najlepiej oba wspolpracujace ze soba urzadzenia. Boje sie ze jak kupie jakies go.wno to bedzie sie mi sie co jakis czas zapetlac. Jak do tej chwili U6 chodzi swietnie. Musze tylko sprawdzic jakie on tam ma zasilanie ten swich bo potrzeba mi 15w. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MEVEK napisał:

Tak. Potrzebuje tylko jedno wyjscie PoE. Reszta bedzie zasilana przez wifi i lan. Glownie chodzi mi o wyrzucenie zasilacza i wstawienie swicha. Jak juz podlaczac to najlepiej oba wspolpracujace ze soba urzadzenia. Boje sie ze jak kupie jakies go.wno to bedzie sie mi sie co jakis czas zapetlac. Jak do tej chwili U6 chodzi swietnie. Musze tylko sprawdzic jakie on tam ma zasilanie ten swich bo potrzeba mi 15w. Pozdrawiam.

Wydaje mi się że bedzie git bo 6 Lite ma 12 W poboru. 

Czekaj to nie zadziała - ten port to jest power in do zasilenia switcha. Nie da rady wyjść z tym do ap. Musisz pomyśleć o czymś takim

https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/category/switching-utility/products/usw-lite-8-poe

 

Ew zwykły switch 4 portowy i tyle. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, mozi napisał:

Ta opcja jest naprawdę świetna. Tym bardziej ze chcemy zakładać kamery dookoła domu. No strzał w dziesiątkę. kolejny raz sie spisałeś.

Wielki szacun ziom :hi:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

@mozi moge Cie jeszcze na chwile zaczepic, koleszko :drinks:

 

Mianowicie po aktualizacji spodka UniFi 6 Lite sygnal WiFi rozszczepil mi sie na 2 kanaly: 2.5Ghz i 5Ghz. Wczesniej byly polaczone razem ze soba i pasmo bylo zalezne od odleglosci nadajnika i urzadzenia. Teraz sa 2 oddzielne opcje co jest dosc uciazliwe. Mozna to jakos naprawic bez konsoli sterujacej? Jak wiesz posiadam same nadajniki sterowane appka.  Ponizej focia...

 

Screenshot-2024-01-16-19-42-40-76-41a74d

 

Jak masz u siebie ?

Odnośnik do komentarza

Spoko, fajnie ale na kompie sie w to nie bawilem. Widzisz, aby miec dostep do unifi musze byc zalogowany do tej samej sieci a kompa mam podpietego bezposrednio pod swiatlowod a nie wifi i tu moze byc blokada. Sprawdze jutro na spokojnie. Co bede potrzebowal aby to uruchomic, jakis program producenta?

Odnośnik do komentarza

Tak, trzeba postawić na czymś kontroler (laptop, PC, nas) i tam to ustawić. Kontroler nie musi działać w tle aby wifi działało - służy tylko do konfiguracji. Dziwne trochę że update wprowadził podział na sieci po kątem pasma - pewnie da się to zmienić. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, MEVEK napisał:

Aha, czyli moge to jednak ustawic bez dodatkowych sprzetow (bo rozumiem ze kontroler to pc, laptop). To sie pobawie po pracy.

Instalujesz apke ze strony unifi któreś pozwoli Ci ustawić wszytko przez przeglądarkę. To jest kontroler ale programowy - uruchamiany jest w tle i potem się to konfiguruje. Nie ustawiałem nigdy apkow przez tel jak Ty ale na bank się to da zaadoptować do kontrolera na PC. Jedyny wymóg jest taki że ta sieć gdzie są apki musi być dla kontrolera widoczna. Przyda się podstawowa wiedza o sieciach bo trzeba ustawić adresy itd Najlepej rób to przez LAN bo jak zaczniesz robić przez WiFi to po zmianie konfiguracji apkow “wywali” Ci WiFi i tym samym kontroler. 
to chyba jest to:

 

IMG_5987.jpeg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wypoczynek z widokiem na meblościankę mocno rzuca się w oczy:)

 

W sumie patrząc na jego lokalizację w stosunku do TV i reszty gratów, to trochę nie widzę sensu trzymania go tam. No chyba, że służy jako poczekalnia jak koledzy przychodzą na granie i czekają na swoją kolej :)   

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, balon napisał:

Wypoczynek z widokiem na meblościankę mocno rzuca się w oczy:)

 

W sumie patrząc na jego lokalizację w stosunku do TV i reszty gratów, to trochę nie widzę sensu trzymania go tam. No chyba, że służy jako poczekalnia jak koledzy przychodzą na granie i czekają na swoją kolej :)   

Może to stanowisko na Steam Decka :czezky:.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...