Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, panowie. Ja nie idę za trendami, ten TV który mam w zupełności mi wystarcza zarówno do "retro" jak i do nowszych sprzętów. To akurat jest Full HD z całkiem sporym zestawem złącz, których nie znajdę w nowszych telewizorach. Celowo nie zmieniam go na nowszy, bo ten spełnia moje oczekiwania w 100%.

Jak już czasem mam fazę na nieco inny klimat, to na jednym z regałów kisi się przecież oldschoolowy telewizorek LCD 20" z proporcjami 4:3, który nawet nie wie co to HDMI. On jest świetny do starszych konsol :D

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Na CRT jest lepsze po prostu ma odwzorowanie kolorów i mniejszy input lag (chociaz przez większość graczy niezauwazalny). Absolutnym hitem do grania retro jest Sony PVM-14M2U ale on chodzi po tysiaczka aktualnie na aukcjach :dafuq:

 

Nawet gierki z ery PS2 mają lepsze nasycenie kolorów i vice city czy silent hill 2 wyglądają na CRT po prostu lepiej (tutaj malownicze vice city i neony, a w SH2 ziarno jest mocno spotęgowane przez CRTka przez co widać jeszce mniej co się czai za rogiem).

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nie no ja rozumiem takie podejście i od strony czysto technicznej masz oczywiście rację :)

Niemniej, ja nie idę w tym kierunku. Wolę jeden telewizor pozwalający mi po prostu na zabawę z każdą konsolą. Nie jestem jakimś technicznym maniakiem, wręcz powiedziałbym że jestem bardzo tolerancyjny na pewne "niedoskonałości", także z pewnością bawiłbym się tak samo świetnie na profesjonalnym PVMie jak i na tym LCDku. Ot, tutaj nawet nie miałbym gdzie tego wszystkiego upchnąć. Ten dodatkowy TV który mam też wyciągam raczej rzadko, gdy mam ochotę zrobić sobie prowizoryczne stanowisko growe gdzieś przy łóżku :D

Odnośnik do komentarza

Z pokojem @Quake96mam ten sam problem co z moimi pierwszymi gierkami. Kiedy czytam o nich w starych gazetach albo oglądam screeny to fizycznie ściska mnie w piersi spazm nostalgii i szczerego uczucia 10cio letniego mnie. Jednak po kilku podejściach stwierdzam, że za chuja nie chciałbym wracać do zabawy tak...klasycznym sprzętem w tak klasycznym klimacie. Te kilka chwil powrotu do przeszłości w postaci intra, recenzji czy zdjęć kolegi z forumka w zupełności mi wystarcza. 

 

Myślałem, że ja mam tolerancję na niektóre niedoróbki wokół swojej dupy ale rozwalone od prawie 10 lat gniazdko rozłożyło mnie na łopatki :notlikethis: 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mcp napisał:

Gralnia z duszą, a nie sterylny gabinet lekarski z konsolą schowaną za tv 100 cali i zapchaną cyframi. I ten piec kaflowy, chyba mieszkasz w Śródmieściu? 

Najgorsi Ci współcześni zagrajmerzy simpy co im żonka robi salon z ikei i pozwala w kącie dać jedną kąsąle i mają gameroom :pawel: później zachwalanie cyfry bo mimo że kochają pudełka to już na takie rarytasy nie dostali pozwolenia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...