Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze to starać się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego z sąsiadem w takich sytuacjach.

Zdjęcie zniekształca odległość i wydaje się to trochę bliżej niż w rzeczywistości, ale fakt jest na tyle blisko, że widzę sąsiadów biegających z gołą dupą.
Urządzanie mieszkania tak jak pisałem in progress, rolety właśnie wjeżdżają, więc będzie można odpalać nintendo bez skrępowania.
 

4 godziny temu, Pupcio napisał:

@jar3czek gdzie kupiłeś te chińskie plakaty?


https://displate.com/

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że teraz "moda" na takie budownictwo. U mnie w mieście też co chwila wycinają lub burzą co popadnie, żeby nastawiać małych bloczków na kilka pięter praktycznie jeden obok drugiego. Niby ładne, niby nowoczesne, a potem słyszę od tych, co się wprowadzili, nie tylko, że sąsiedzi sobie przez okna patrzą, co w dodatku budownictwo dyskusyjne, a ściany jak z papieru, że wszystko słychać, a zaparkować nie ma gdzie.

 

A wieżowce, to jeszcze budują gdziekolwiek? Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni, a mam wrażenie, że już się takich nie stawia, może poza wielkimi miastami.

 

No ale pokój fajnie urządzony, przytulnie i praktycznie. Coś jednak na okna by się przydało. ;)

 

Chociaż mam w wieżowcu naprzeciwko gościa, co chyba celowo chwali się gigantycznym TV, bo okna cały czas odsłonięte tak, żeby wszyscy widzieli w co gra, lub co ogląda.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jar3czek napisał:

Wjechał update okien:
 

Możesz coś więcej o tej rolecie napisać? Co to za materiał? Jakiś link? Od strony zewnętrznej też jest ten materiał czy może coś odbijające promienie? Ja mam okna południowe i też okropnie narzekam na światło słoneczne. Ciekawe jak to się sprawdzi przy upałach - w sensie czy to nie będzie Ci grzać masakrycznie w pomieszczeniu. Ja u siebie mam drewniane żaluzje - niby dają radę, ale aż tak światła słonecznego nie tłumią jak na Twoim zdjęciu :) 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Sobies napisał:

Możesz coś więcej o tej rolecie napisać? Co to za materiał? Jakiś link? Od strony zewnętrznej też jest ten materiał czy może coś odbijające promienie? Ja mam okna południowe i też okropnie narzekam na światło słoneczne. Ciekawe jak to się sprawdzi przy upałach - w sensie czy to nie będzie Ci grzać masakrycznie w pomieszczeniu. Ja u siebie mam drewniane żaluzje - niby dają radę, ale aż tak światła słonecznego nie tłumią jak na Twoim zdjęciu :) 


Plisy z materiału honeycomb (podwójny materiał, ten sam z obydwu stron z folią aluminiową w środku). I działanie jest raczej odwrotne - ten materiał robi za termoizolację i w upały temperatura powinna być niższa (co prawda od tego mam klimę, ale zawsze ta będzie miała mniej do roboty).

Ja zamawiałem je na wymiar stąd https://cowoknie.pl/tradycyjne-cosimo/ , ale jest pewnie multum firm, które sprzedaje coś takiego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Concept na razie na biuro + oczywiście "gralnia" :).

 

Nie te meble/ rekwizyty, ale rozkład pomieszczenia raczej taki musi być. 

 

Jedna rzecz mnie zastanawia, w tej części "gralni" mam 130 cm skos, pytanie, czy zna ktoś jakieś fajne niewielkie, ale wygodne regulowane kanapy, co by tam weszły, bo coś takiego co jest na fotografii nie wchodzi w grę, to będzie zupełnie niewygodne.

 

image.thumb.png.f3464fee15af7ba7a930c21b4d3e442f.png

 

1.thumb.jpg.e1bcd0effc31076d326e375b291a3db9.jpg2.thumb.jpg.46f1804767dea73371fc0f14b09eea84.jpg3.thumb.jpg.68dd52477b405bdd7c3d9db4fc2e8fc4.jpg4.thumb.jpg.00555f4d9987f32749350d275787a148.jpg5.thumb.jpg.f4051ed0778718fc1a4776f7ad998215.jpg6.thumb.jpg.17d40cc362491f371aba0d7f7d60b3eb.jpg7.thumb.jpg.32d516e3f52df51ccc1881dfc66135f3.jpg

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To nie ja wrzucałem tam tą kanapę, jasne, że taka jest najmniej wygodna i siedzenie na niej dłużej niż kilkanaście minut to raczej zero przyjemności, spróbuję wpasować tam coś z wąskim siedziskiem, ale z regulowanym oparciem, pewnie będzie trzeba kilka cm odsunąć od ściany. Generalnie tam jest dużo miejsca, akurat z tego, że jest mała odległość do TV to akurat się cieszę, to raczej plus, a nie minus. Przerzucanie TV na inną ścianę nie wchodzi w grę, ze względu na chęć oddzielenia pomieszczenia na dwie części. 

 

Pewnie coś w tym stylu, tylko trzeba wymiary dobrze dobrać na wysokość. 

 

image.thumb.png.5449d9336c34a93e6f24446d5db1bd34.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...