Skocz do zawartości

Uncharted: Drake’s Fortune


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam Crushing w U1 trudniejszy od tego w U2 i co za tym idzie troszke trudniejsza platyna. Bylo kilka momentow, ktore powtarzalem kilka razy, np. Blue Room czy kosciol w przedostatnim etapie. w U2 na crushing jak powtarzalem to moze 2,3 razy max. No ale jak sie przechodzilo po 3 razy kazda z gier to skilla mialo sie juz grubego (normal, hard, crushing) a wiec sama przyjemnosc. Chcialbym zeby U3 mial poziom trudnosci jak U1.

Odnośnik do komentarza

Pewnie chodzi mu o miejscówkę, w której jesteśmy po raz drug (niedaleko znajduje się biblioteka z czterema posągami do obracania). Za pierwszym razem pojawiają się tam snajperzy albo kolesie z desertami z wiązkami laserowymi. Sam nigdy nie wiem z czego strzelają.

 

Crushing w U1 jest trudniejszy bo moim zdaniem, możecie się śmiać, zasłony są niższe/węższe/jest ich mniej. Poza tym tolerancja damagu jest wyższa. Takie mam odczucia.

 

 

EDIT:

 

Końcowe walki w obu częściach są trudne, ale to w drugiej części jest tani sposób na jej pchnięcie. W jedynce, z drugiej zaś strony, przez chwilę można ostrzeliwać kolesi z drugiej lokacji będąc jeszcze w pierwszej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zdobyłem platynkę w Uncharted. Muszę przyznać że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.Chyba najlepsze action adventure na tą generację konsol. Jest obowiązkowy zakup dla posiadaczy PS3. Aż dziw bierze że taki hit kupiło tylko 3,5 miliona ludzi. PS3 kupiłem 2 tygodnie temu dla GT5 jednak uncharted daje taką samą przyjemność z gry.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem platynkę w Uncharted. Muszę przyznać że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.Chyba najlepsze action adventure na tą generację konsol. Jest obowiązkowy zakup dla posiadaczy PS3. Aż dziw bierze że taki hit kupiło tylko 3,5 miliona ludzi. PS3 kupiłem 2 tygodnie temu dla GT5 jednak uncharted daje taką samą przyjemność z gry.

 

Czyli w Uncharted 2 jeszcze nie grałeś? :turned:

Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem platynkę w Uncharted. Muszę przyznać że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.Chyba najlepsze action adventure na tą generację konsol. Jest obowiązkowy zakup dla posiadaczy PS3. Aż dziw bierze że taki hit kupiło tylko 3,5 miliona ludzi. PS3 kupiłem 2 tygodnie temu dla GT5 jednak uncharted daje taką samą przyjemność z gry.

 

Czyli w Uncharted 2 jeszcze nie grałeś? :turned:

 

Szczęściarz z niego..:)

Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem platynkę w Uncharted. Muszę przyznać że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.Chyba najlepsze action adventure na tą generację konsol. Jest obowiązkowy zakup dla posiadaczy PS3. Aż dziw bierze że taki hit kupiło tylko 3,5 miliona ludzi. PS3 kupiłem 2 tygodnie temu dla GT5 jednak uncharted daje taką samą przyjemność z gry.

 

Czyli w Uncharted 2 jeszcze nie grałeś? :turned:

 

Szczęściarz z niego..:)

 

IMO obie części są na równie doskonałym poziomie. Jedynka jest lepsza pod względem elementów czysto platformowych i ma bardziej oldschoolowy klimat, dwójka natomiast zabija filmowością, akcją itd. Dodałbym jeszcze że pierwsza część miała lepsze zakończenie a druga zdecydowanie lepszy początek :)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

No i kupiłem Uncharteda, Nie sądziłem, że ten dzień tak szybko nadejdzie. Jeszcze niedawno oglądałem filmiki z tego tytułu, a teraz ja sam mogę ruszać Nathanem... Jestem gdzieś na 10 chapterze, jest bardzo dobrze, jest klimat Indiany Jones, tajemniczy skarb, fajna babka u boku. Na plus genialne cutscenki (np. ten ze skokiem z samolotu - onetwothreefourfiveeee ;P), mimika po prostu rozwala. Co mnie irytuje, to te dogrywanie się... Idę przez dżunglę i potrafię zobaczyć jak wszystko się dogrywa, z zamazanych do wyraźnych. Dziwne, w Motorstorm 2 i Infamous to samo zauważyłem. Wina konsoli? Czy to taka przypadłość gier na PS3? Skoki - coś tu nie zagrało. W dodatku, za dużo strzelania. Czasem to naprawdę męczy. Łatwo się zdenerwować.Ogólnie Naughty Dog nie zawiodło, przeszedłem wszystkie ich gry, więc i tą nie omieszkam rozpykać :F.

Odnośnik do komentarza

no czasami tak jest, ze dwa-trzy razy miałem tak ze widziałem na sekunde brzydkie tekstury skarbu, ale zmieniły się prawie od razu na normalne.

 

 

Ogólnie klimat gry i cała otoczka jest milutka. Osobiście ciągle wkurzało mnie to, że mimo iż była to tajemnicza wyspa o której nie wiedział nikt - to roman zabrał na nią całą armię przeciwników. ja rozumem jakby tam poleciał z 50 typami, to ok. Ale taka masa co tam była to masakra jakaś - jeszcze zawsze robili sobie sami jakies tajemne przejscia do miejsc gdzie prowadzi tylko jedna droga - lols :D

 

 

A platyna w grze prosta dość - o ile Crushing bolało i w kilku miejscach sie zginęło, ale na najtrudniejsze momenty zawsze jakiś patent sie wymyśli - na pokój z zalany wodą to po prostu trzeba szybko zabijać ziomków i po pierwszej ich fali, należy przemieścić się w głąb pomieszczenia. Motyw z bitwą przy fontannie - po pierwszej fali przeciwników wystarczy szybko pobiec do biblioteki ;]

druga walka przy fontannie tez banał - zabijamy dwóch ziomów co na tam blisko wyjścia są, robimy kilka kroków do przodu zeby ztriggerować przybycie nowych kolesi i cofamy się w przejscie z którego przyszlismy. ładnie się ustawiamy, a przeciwnicy gęsiego wchodzą pod celownik ;]

 

 

Już nie mogę się doczekać dwójki :>

Odnośnik do komentarza

No i skończyłem - 8 godzin na liczniku. Jednak nie czuć, żeby gra była krótka. Rzadko strzelanie jest aż tak przyjemne. Ma w sobie klimat, taki oldschoolowy i to się ceni. Na plus postacie, Drake jest genialny, Elena intrygująca a Sullivan też in plus. Graficznie jest pięknie, niektóre miejsca zapierają dech w piersiach. Muzyka również znakomita (ten motyw w menu jest dobry). Ogólnie przyczepić się do wielu rzeczy nie mogę, tytuł ma swoje wady (za dużo strzelania, czasem dziwne skoki, brak czegoś... hmm nowego), ale jest to kawał udanego kodu. Naughty Dog nigdy mnie nie zawiodło, także za dwójkę kiedyś się zabiorę. Ale najpierw Ratchetcik i Heavenly Sword ;)Polecam postokroć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Przechodzę sobie właśnie Uncharted. Wszystko fajnie, zabijam złych bandziorów, przy okazji zbierając różnorakie skarby. Aż tu nagle trafiam do Chapteru 17 i zadaję sobie pytanie - WTF? Czy aby na pewno gram w Uncharted? Przecież Chaptery 17-19 (dalej na razie nie doszedłem) są podobne do Dead Space 2 (tak, wiem w DS2 jest znacznie ciemniej i ogólnie bardziej klimatycznie), ale ja się pytam - po co są te

je.bane demony

? Czy na prawdę to było aż tak potrzebne? Ogólnie U1 podoba mi się, ale te ostatnie Chaptery kompletnie psują ogólne wrażenie z gry. ;/

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Uncharted to gra przygodowa, z pod znaku kina a'la Indiana Jones. Pytać się po co skromne elementy fantastyczne w Uncharted, to rochę tak jakby podważać sensowność wprowadzania do Poszukiwaczy Zaginionej Arki żydowskich duchów, które to rozwalają na końcu złych szwabów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie o to mi chodzi.

W Uncharted grało mi się świetnie do momentu pojawienia demonów, które IMO. kompletnie psują wrażenia z gry. W "Dwójce" kwestia potworów została rozwiązana lepiej - było ich znacznie mniej, przez co nie denerwowały mnie aż tak (kij, że trzeba w nie było władować miljon magazynków kałacha, ale jakoś lepiej mi podpasowały [mówię o tych niebieskich, sporych rozmiarów demonach, które były na samym końcu U2]).

 

 

@down

Proszę bardzo. :)

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...